بررسی | سوالات آزمون ارشد معمــــــاری 95

وضعیت
موضوع بسته شده است.

roya et

عضو جدید
اگه اشتباه نكنم پارسال با ميانگين ٤٥-٤٦ رتبه ٥٠-٦٠ داشتن. يعنى ممكنه امسال انقدر ميانگين بره بالا كه با ٤٦ به ٢٠٠ برسه رتبه؟😐
اميدوارم اينطور نباشه واقعاً، ايشالا يه رتبه عالى بگيريد. من از شنبه اسكيس رو به اميد خدا شروع ميكنم.
ممنونم.من هم برای شما ارزوی موفقیت دارم. من امکان کلاس رفتن ندارم.پس از هفته اینده همه به هم کمک کنیم.ایشاله.

moomidi

عضو جدید
نه واقعيت قانع نشدم، فقط چون ايشون استاد اين مباحث هستن به هر حال بهتر ميدونن.
من ميگم تو اين سوال اولين و ساده ترين چيزى كه به چشم مياد سه جفت خط موازيه كه تو گزينه د رعايت نشده.

من که حرف شمارو رد نمیکنم
شما هم درست انتخاب کردین .گزینه دال هم غلطه
ولی جیم هم حتمن غلطه
از دوستان میخوام حتمن 102 رو هم اعتراض کنید که رسیدگی بشه لا اقل اونایی که زدن نمره شون بگیرن.
اعتراض کردین باید عکس هم پیوست کنید102 dark 95.jpg

ahmad heidary

عضو جدید
عیب نداره سوالات درک همیشه همینطورن.همه ی گزینه ها اشتباهن یکیش اشتباه تره؛-))))
مسخره نیست به نظرتون؟؟ یعنی چی که میان اشتباه جواب میدن و از همون اشتباه یکی رو طبق میل خودشون درست اعلام میکنن:confused:

ahmad heidary

عضو جدید
من که حرف شمارو رد نمیکنم
شما هم درست انتخاب کردین .گزینه دال هم غلطه
ولی جیم هم حتمن غلطه
از دوستان میخوام حتمن 102 رو هم اعتراض کنید که رسیدگی بشه لا اقل اونایی که زدن نمره شون بگیرن.
اعتراض کردین باید عکس هم پیوست کنیدمشاهده پیوست 257865

کاملا موافقم با اعتراض

سوال پرسپکتیو سه گزینه اشتباه داره ،پیدا کنید پرتغال فروش را
:confused:

طبق تصویر زیر خط زرد باید همیشه به گریز بره که کاملا در تصویر ترسیم شده به وسیله خودم درست هست ولی اگه دقت کنید در سوال پرسپکتیو سازمان سه گزینه اشتباه وجود داره (میشه گفت قانون پرسپکتیو نقض شده که همون گزینه اشتباه رو نشون میده )

تصویر زیر توی اتوکد شبیه سازی شده
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=257742&d=1462609218&thumb=1

و تصویر زیر هم گزینهای اشتباهی هست (دایره های بنفش )که در سوال سازمان وجود داره ،تا کی باید جوابها مشکل داشته باشن در این سازمان کوفتی من نمیدونم!!!

55555.jpg

وحید33

عضو جدید
سلام کسی راجب به تخمین رتبه ماهان چیزی میدونه؟ واسه من با این درصدا و معدل۱۶.۳۰ تخمین رتبه زده۸۰۰ تا ۱۳۰۰! بنظرتون واقعا همینطوره؟ امسال انقدر درصدا بالارفته؟
زبان۳۴
فن۶۹
تاریخ۴۱
درک۶۸
منظر۵۱

ahmad heidary

عضو جدید
نه واقعيت قانع نشدم، فقط چون ايشون استاد اين مباحث هستن به هر حال بهتر ميدونن.
من ميگم تو اين سوال اولين و ساده ترين چيزى كه به چشم مياد سه جفت خط موازيه كه تو گزينه د رعايت نشده.

متاسفانه هنوز نتونستم با جناب ایرانشاهی در مورد این سوال بحث کنم ، مطمئن باشید خود جناب ایرانشاهی هم که استاد پرسپکتیو هستن اشتباهات سوال رو میفهمنن ،فعلا که گفتن وقتشون بخاطر برنامه اسکیس پر هست و نمیتونن حرف بزنن در مورد سوالات و جوابها

ahmad heidary

عضو جدید
سلام کسی راجب به تخمین رتبه ماهان چیزی میدونه؟ واسه من با این درصدا و معدل۱۶.۳۰ تخمین رتبه زده۸۰۰ تا ۱۳۰۰! بنظرتون واقعا همینطوره؟ امسال انقدر درصدا بالارفته؟
زبان۳۴
فن۶۹
تاریخ۴۱
درک۶۸
منظر۵۱

درصداتون برای امساله؟

yashel

عضو جدید

زبان۳۴
فن۶۹
تاریخ۴۱
درک۶۸
منظر۵۱

ببخشيد؟!! ميانگينتون حدود ٥٤ درصد ميشه، يعنى زير ١٠٠، شايد منظورشون ٨٠ تا ١٣٠ بوده

atp2

عضو جدید
زبان۳۴
فن۶۹
تاریخ۴۱
درک۶۸
منظر۵۱

من رفتم نگاه کردم فک کنم چونکه درصد اسکیس رو هم میخواد ، یعنی نتیجه مجموع درصداتونو به جای 11 بر 16 تقسیم میکنه میانگینتون میاد پایین . فک کنم واسه اینه . نگران نباشید رتبتون زیر صده

yashel

عضو جدید

Image1463066123.479165.jpg
اين ايين نامه راهه، به درد ميخوره؟

Sent from my iPhone using Tapatalk

yashel

عضو جدید

Image1463066298.414583.jpg
اينم هست كه البته مربوط به روزه ولى به هر حال ميگه نورپردازى تونل واسه رانندست

Sent from my iPhone using Tapatalk

ahmad heidary

عضو جدید
مشاهده پیوست 257869
اينم هست كه البته مربوط به روزه ولى به هر حال ميگه نورپردازى تونل واسه رانندست

نور پردازی برای راننده هست ولی این نوشته در مورد روز هست و نمیشه با سوال کنکور که در شب بود یکی در نظر گرفت ،هر چند داخل منابعی هم که خوندم اصلا همچین چیزی ندیدم ،نمیدونم از کدوم منبع در اومده ،شاید مقالات روشنایی جناب حیدری باشه

yashel

عضو جدید

تاریخ چی خوندید مگه ،کلا تاریخ امسال رو همه بد زدن چطور شما نزدیک 50 زدید:surprised:

زياد نخوندم، مفهومى خوندم، جهان زارعى، معاصر قباديان و كامل نيا، ايران جزوه نسيم عسگرى. سوالاى كنكورهاى گذشته. كتاب دكتر سعيدى پور رو دو دور خوندم، خيلى خوب بود.

mas6969

عضو جدید
سلام
دوستان ببخشید در مورد سوال 76 نظرتون چیه؟؟؟؟
آخه مگه مدارس هشتی دارن؟؟؟؟؟
میگفت دو طرف سردر درست بود آخه مدرسه هشتی نداره که نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

moomidi

عضو جدید
سلام
دوستان ببخشید در مورد سوال 76 نظرتون چیه؟؟؟؟
آخه مگه مدارس هشتی دارن؟؟؟؟؟
میگفت دو طرف سردر درست بود آخه مدرسه هشتی نداره که نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من خودمم این سوالو غلط زدم ولی توی جزوه آقای دکتر متدین اینطوری گفته

moomidi

عضو جدید
در مورد سوال 91
نظرتون چیه؟
طبق این سوال گزینه ج (لیوان استوانه ای بلند)صحیح تر است .
به دلیل این که سطحی که آب با هوا در تماس است خیلی کمتر از ظرف کروی (گزینه د) میباشد و به همین دلیل دیر تر گرمای خود را از دست میدهد.
البته ممکن است استدلال طراح محترم این باشد که به دلیل اینکه نسبت سطح به حجم کره کم است و به همین دلیل گزینه د را انتخاب نموده ولی باید عرض کنم که در صورتی استدلال ایشان درست بود که سطحی که در معرض هوا است در هر دو لیوان یکسان باشد.
که در اینجا سطحی که در معرض هوا است مهمتر است.(و با توجه به شکل نمیتوان از آن چشم پوشی کرد)
این را به طور عملی هم میتوان آزمایش نمود

yashel

عضو جدید

در مورد سوال 91
نظرتون چیه؟
به دلیل این که سطحی که آب با هوا در تماس است خیلی کمتر از ظرف کروی (گزینه د) میباشد و به همین دلیل دیر تر گرمای خود را از دست میدهد.
البته ممکن است استدلال طراح محترم این باشد که به دلیل اینکه نسبت سطح به حجم کره کم است و به همین دلیل گزینه د را انتخاب نموده ولی باید عرض کنم که در صورتی استدلال ایشان درست بود که سطحی که در معرض هوا است در هر دو لیوان یکسان باشد.
که در اینجا سطحی که در معرض هوا است مهمتر است.(و با توجه به شکل نمیتوان از آن چشم پوشی کرد)

اره به نظر منم استوانه درسته كه مايع سخت ميتونه حركت كنه، در صورتى كره درست بود كه يه حجم خالص بود نه يه ظرف كه توش اب جوشه

yashel

عضو جدید

در مورد سوال 91
نظرتون چیه؟

واسه همچين سوالى چطور ميشه اعتراض زد؟

moomidi

عضو جدید
واسه همچين سوالى چطور ميشه اعتراض زد؟

سوالات درک عمومی چون استدلالی هستن باید همین طوری اعتراض کنید(همین متنی که من نوشتم رو هم میتونید بنویسید)
و اگر تعداد زیاد بشه حتمن رسیدگی میکنن

این اتفاق دقیقا پارسال توی سوال 107 افتاد
و دو جوابی شد
اینم سندش94.jpg

وحید33

عضو جدید
نه واقعا تخمین رتبم رو ۸۰۰ تا ۱۳۰۰ زده! هرچند غیرمنطقی بنظر میاد اما فکر کنم چون امسال درصدا رفته بالا واسه همینه رتبه رو بالا تخمین زده! امسال سطح سوالا پایین اومده بود.

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

نه واقعا تخمین رتبم رو ۸۰۰ تا ۱۳۰۰ زده! هرچند غیرمنطقی بنظر میاد اما فکر کنم چون امسال درصدا رفته بالا واسه همینه رتبه رو بالا تخمین زده! امسال سطح سوالا پایین اومده بود.
پایین اومده اما نه دیگه انقدر،فوقش نسبت به سال پیش 20 نفر بالا پایین شین در بدترین حالت، به این تخمینا به ذره هم اعتماد نکنین

atp2

عضو جدید
سوالات درک عمومی چون استدلالی هستن باید همین طوری اعتراض کنید(همین متنی که من نوشتم رو هم میتونید بنویسید)
و اگر تعداد زیاد بشه حتمن رسیدگی میکنن

این اتفاق دقیقا پارسال توی سوال 107 افتاد
و دو جوابی شد
اینم سندشمشاهده پیوست 257870

چقدر عالی ، پس حتما جواب میدن . حالا اون متنی که نوشتید رو کجا باید کپی کنم ؟ منم میخوام اعتراض کنم

moomidi

عضو جدید
چقدر عالی ، پس حتما جواب میدن . حالا اون متنی که نوشتید رو کجا باید کپی کنم ؟ منم میخوام اعتراض کنم

در لینک زیر توضیح داده شده:
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...بع-اعتراض-به-کلید-سوالات-آزمون-ارشد-معماری-95

حتمن به سوالای دیگه ای که بچه ها زحمت کشیدن اشکالاشو کشف کردن هم نگاه کنید بعضا منبع موثقی هم ذکر کردن مثل سوال 55

من این متنو نوشتم:
سوال 91

آخرین ویرایش:

moomidi

عضو جدید

shahkar1

عضو جدید
در مورد سوال پرسپکتیوه به نتیجه رسیدیم و میتونید در پست زیر مشاهده کنید
و اعتراض هم حتمن این سوالو بزنید
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...اری-95/page2?p=8469052&viewfull=1#post8469052

اعتراض كه حتما، ولي شما هم به سوال دقت نكردين!!!!!!!!! نميدونم چي بگم ديگه!!!!!!!!
مثل سوال سقف آيينه اي سال 94 شده ، اين جوري به نتيجه نميرسه.

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.