بررسی اسکیس 91 | عمارت نظر خلیج فارس

وضعیت
موضوع بسته شده است.

m_ a

عضو جدید
ببین به رتبه من نگاه نکن من اهل تظاهر نیستم الکی‌ بگم بد دادم بعد ترکونده باشم... خودمم الان فک می‌کنم واقعا چی‌ کار می‌کردم تو اون مدت فکر کنم سه تا پلان زدم داشتم روابطو حل می‌کردم ... سایت پلنم که هیچی‌ فقط یه حجم با یه‌ پل داغون ....کلا ضایست....ولی‌ انصافاً ایدهام خوبه کپر و شناشیل و حیاط مرکزی و نخل و حصیر جزئیات زیاد دادم کلا ... حیاط مرکزی نددماا فقط هندسشو رعایت کردم....یعنی‌ وسطشو شفاف کردم.... کارم خوب نشده به صورت خاصی‌ زشت می‌زنه.،... شایدم ضعیف نمیدونم....مقتام افتضاحه مس اینا که تاحالا کار ندیدن که باید بالا پایین داشته باشه مقطع

به نظرم نمره خوبی میاری، نگران نباش

rasoulll

عضو جدید
ببین به رتبه من نگاه نکن من اهل تظاهر نیستم الکی‌ بگم بد دادم بعد ترکونده باشم... خودمم الان فک می‌کنم واقعا چی‌ کار می‌کردم تو اون مدت فکر کنم سه تا پلان زدم داشتم روابطو حل می‌کردم ... سایت پلنم که هیچی‌ فقط یه حجم با یه‌ پل داغون ....کلا ضایست....ولی‌ انصافاً ایدهام خوبه کپر و شناشیل و حیاط مرکزی و نخل و حصیر جزئیات زیاد دادم کلا ... حیاط مرکزی نددماا فقط هندسشو رعایت کردم....یعنی‌ وسطشو شفاف کردم.... کارم خوب نشده به صورت خاصی‌ زشت می‌زنه.،... شایدم ضعیف نمیدونم....مقتام افتضاحه مس اینا که تاحالا کار ندیدن که باید بالا پایین داشته باشه مقطع
انقدر نزن تو سر کارت... به چیزای خوبی که داره فکر کن،به همون ایده هات، مطمئن باش نمره ای رو که لازم داریو میاری

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
پل از چه ارتفاعی زدی آخه به نظرم این قدر شیب کم بود که با یک جذر و مد میره زیره آبو میاد بیرون

آخه کی‌ از طبقهٔ اول پل نظر گاهو می‌زنه؟انقدم یول نیستم ندونم دریا بالا میاد موج داره و اینا،،،،
از طبقهٔ سوم عزیزم....

abdolahi1

عضو جدید
تا توی دریا... قشنگ بردم توی دریا... با خیالی اسوده و دلی‌ مطمئن که داورا با این کارا حال می‌کنن ...
بغل‌های پل هم مسیر دادم برن بشینن حال کنن... زیرشونم موج رد شه....
تو اگه بدونی من چطوری پرسپکتیومو کشیدم میگرخیییی...شاید کمتر از ۶۰ ثانیه...یا ۲ مین.... خودنویس آبی که کاش مشکی‌ برده بودم خط خط خطی‌ ...تپ تپ قووس طبقات بالا بعد وسط قوسا از اون بالا یهو یه پل میاد به سمتت میره تو حلقت .... چند تا نخل هم زرتی گذاشتم کنار اون‌جاها که میشستن آخه عمودی کارم کم بود.
... بعد دختره ... مراقبه که اخلاقش مثل ... بود اومد ازم بگیره رفت رو اعصابم تو همون حالت عصب یه آسمون خط خطی‌ کردم تو اون همه شلوغی... حالشو‌ بگیرم که رو اعصابم راه نره.... کلا جسارتی که به خرج دادم نمره دادنیه.:D.. هیچ کس از این حماقتا نمی‌کنه که من سر جلسه کردم.خودمم باورم نمی‌شه این کارو کردم
بیشتر یه کروکی قوی بود تا پرسپکتیو اسکیس....
شیت من داد می‌زنه که یه روان پریش این کارو طراحی‌ کرده،،،،

کاش منم ریسکشو کرده بودم ایده های خوبی تو دهنم بود ولی پای متراژو مساحت و عدد که میاد وسط همه ایده هامو ول میکنم و فقط میشینم حساب میکنم که نکنه یه کم متراژا اینور اونور شه،باورت میشه 2ساعت رو پلان بودم حالا نه اینکه فکر کنی کار خاصی کردم فقط درگیر متراژا بودم بزرگترین اشتباهمم همین بود اگه محدودیت نذارن طرحای خیلی خوبی میزنم ،مقطع مم واقعا خجالت آوره خودمم روم نمیشد نگاش کنم ......خیلی پشیمونم از نحوه کارکردنم
:wallbash::wallbash::wallbash::wallbash::wallbash:

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
کاش منم ریسکشو کرده بودم ایده های خوبی تو دهنم بود ولی پای متراژو مساحت و عدد که میاد وسط همه ایده هامو ول میکنم و فقط میشینم حساب میکنم که نکنه یه کم متراژا اینور اونور شه،باورت میشه 2ساعت رو پلان بودم حالا نه اینکه فکر کنی کار خاصی کردم فقط درگیر متراژا بودم بزرگترین اشتباهمم همین بود اگه محدودیت نذارن طرحای خیلی خوبی میزنم ،مقطع مم واقعا خجالت آوره خودمم روم نمیشد نگاش کنم ......خیلی پشیمونم از نحوه کارکردنم
:wallbash::wallbash::wallbash::wallbash::wallbash:
آخه چرا ایدهاتو تو دهنت نگه میدارییییی؟؟ .بریز بیرون عزیزم ... بالا بیار ... راحت باش.... منم سر جلسه بالا آوردم ریختم رو مقوا.. داورا هم ببینن احتمالا اونا هم بالا میارن...

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
[h=6]گريه و زاري ديگه كافيه
پس تو هم مثل تمام مردان و زنان بزرگي كه ميشناسم
"امروز را يا زندگي كن يا بمير."
[/h][h=6]فیلم The Grey [/h][h=6]دیالوگ Liam Neeson[/h][h=6]
[/h]

اینم یه نقل قول مناسبتی! بچه ها بریم دنبال تفریحات تابستونی دیگه! کنکور تموم شد... همیشه شاد و موفق باشیدددددد.........

abdolahi1

عضو جدید
آخه چرا ایدهاتو تو دهنت نگه میدارییییی؟؟ .بریز بیرون عزیزم ... بالا بیار ... راحت باش.... منم سر جلسه بالا آوردم ریختم رو مقوا.. داورا هم ببینن احتمالا اونا هم بالا میارن...

دیگه گذشت کاریشم نمیشه کرد،غصه خوردنم مشکلی رو حل نمیکنه

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
اینم یه نقل قول مناسبتی! بچه ها بریم دنبال تفریحات تابستونی دیگه! کنکور تموم شد... همیشه شاد و موفق باشیدددددد.........

باهاتون کار دارم پری خانوم
باشگاه که کلا سد شدید
جایی هستی هپی باشید آیا؟ ;)
در مورد بحث باشگاهه

saesan

عضو جدید
به نظر من توجه به چرخش نمازخونه و خیلی اهمیت دادن به شیب 2درصد،به بیراهه رفتن بوده.همیشه توی موضوعاتی که میدن یه نکته هایی مثل شیب و ... میدن که بیشتر ذهن بچه ها رو با قسمت های غیر مهم موضوع درگیر کنن.این میون کسایی سود میبرن که توجه اصلیشون به خود طراحی وبیان یکی دوتا ایده به نسبت معمولی باشه.قرار نیست توی 4 ساعت کسی آپولو هوا کنه.طرح های پیچیده هم به وضوح داد میزنن که از قبل طراحی و فکر شدن که همین نکته یعنی زنگ خطر برای خط خوردن اون اسکیس از لیست بهترین ها.من چند تا از اسکیس های برتر سالهای قبل رو که دیدم توی هیچ کدوم ذره ای پیچیدگی نبود.تنها چیزی که خودنمایی میکرد این بود که این اسکیس های ساده توی همون 4 ساعت از ذهن همون طراح (البته با ذهن آموزش دیده)خلق شده.
در مورد چرخش نمازخونه هم باید بگم زمانی از نظر یک طراح اهمیت پیدا میکنه که موضوع،یه موضوع مذهبی باشه.حتی برای نمازخانه بین راهی هم نیازی به چرخش نیست چه برسه به جای تفریحی مثل عمارت نظر.نباید کاری مثل کار لویی کان شما رو به اشتباه بندازه که هرجا نمازخونه وجود داشت،حتی یه نمازخونه 30متری،برای خودش ساز مخالف بزنه و از بقیه ی ایده طرح طبعیت نکنه!!!!!!!
و در آخر تصور من اینه که برای داوری یه اسکیس ظرف مدت 1 الی 2 دقیقه مجالی برای بررسی این مسایل نمیمونه و اونچه که مهمه کلیت طرحه (نه جزییات)که به چشم داور محترم بیاد.
ببخشید شما نمونه های موردی رو دیدید؟ مجلس ملی بنگلادش اثر لوئی کان یک بنای مذهبی نیست ولی نمازخانه را به طرف قبله چدخونده.

abdolahi1

عضو جدید
بچه ها یه سوال دارم خواهش میکنم هر کی میدونه جواب بده،تو کنکور91 میانگین درصد46.14 حدودا چه رتبه ای آورده؟

saman_indicator

عضو جدید
سلام دوستان اون اسکیسو منظر امسالو که یه قسمتشو گفته بود به درختای وسط سایت حداقل دست اندازی بشه من اون قسمتشو ندیدم بیشتر درختای وسطو قطع کردم کلا اسکیشو بد ندادم ولی نمیدونم چون اون نکته رو رعایت نکردم چی میشه اسکیسم کلا رد میشه یا فقط از نمرم کم میشه ؟! خواهشا اگه کسی میدونه جواب بده که فکرم بدجور مشغول کرده!

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان اون اسکیسو منظر امسالو که یه قسمتشو گفته بود به درختای وسط سایت حداقل دست اندازی بشه من اون قسمتشو ندیدم بیشتر درختای وسطو قطع کردم کلا اسکیشو بد ندادم ولی نمیدونم چون اون نکته رو رعایت نکردم چی میشه اسکیسم کلا رد میشه یا فقط از نمرم کم میشه ؟! خواهشا اگه کسی میدونه جواب بده که فکرم بدجور مشغول کرده!

من فکر می‌کنم خیلی‌ مهم بود دست زده نشه کل تاکیدش همون بود....یکی‌ از بچها رو هم که رو زمین نشسته بود دیدم که یه چیزی شبیه باغ‌های ایتالیایی طرح کرده بود اصلا اون درختای طبیعی که مسیرشون هندسی نبود در نظر نگرفته بود...خیلی‌ هندسی چمن کرده بود بیشترشو ولی‌ با راندی فوق العاده .... فقط دور امامزادرو دایره کشیده بود و کفسازی کرده بود.... مراقبه که می‌خواست ازش بگیره میگفت دیگه از این خوشگلتر چی‌ کار می‌خوای کنی‌....
من فک می‌کنم باید خیلی‌ طبیعی با قضیه برخورد میکردیم اصلا طوری نبود که هندسی کار شه،،،البته من که تخصصی تو منظر ندارم ولی‌ من همهٔ درختارو قاب گرفتم و میرفتن بالا به یه نظرگاه میرسیدن تو مسیر هم به این درختا و آب نگاه میکردن... چه ایدهٔ خزی واقعا ولی‌ خداییش می‌خواستم پاا شم بدم.... خودمو کنترل کردم نشستم تا آخرش کشیدم همهٔ مدارک هم دادم حتی کل محوطه رو دید پرندشو زدم .....کار معمولیه ولی‌ تموم شده فک نمیکنم نمره خاصی‌ بگیره...میرفتم خونه چی‌ کار می‌کردم آخه باز اینجا یه کاری بود انجام بدم...هیچ کار خاصی‌ نکردم چند تا فروشگاه و دو تا پارکینگم گذاشتم....
یه چند تا از این تزییینات هندسی اسلامی هم قبلا تمرین کرده بودم که مثلا ایده داده بودم که از زیر و روی این تزیینات خیلی‌ عظیم رد ،میشن خیلی‌ مسخره بود ولی‌ همیشه تو رویاهم یه هم چین باغیو می‌خواستم با تزیینات غول آسا طراحی‌ کنم...دیگه دیدم ایدهٔ خاصی‌ ندارم گفتم به‌تره عملیش کنم...فوقش اینه که داورا حال نمیکنن ولی‌ من یکی‌ از طرح هایی که همیشه تو فکرم بود رو کاغذ آوردم بالاخره...بهتر از پاشدن دادن بود،،،مقطع برش هم نزدم مقطع زدم.

آخرین ویرایش:

saman_indicator

عضو جدید
من فکر می‌کنم خیلی‌ مهم بود دست زده نشه کل تاکیدش همون بود....یکی‌ از بچها رو هم که رو زمین نشسته بود دیدم که یه چیزی شبیه باغ‌های ایتالیایی طرح کرده بود اصلا اون درختای طبیعی که مسیرشون هندسی نبود در نظر نگرفته بود...خیلی‌ هندسی چمن کرده بود بیشترشو ولی‌ با راندی فوق العاده .... فقط دور امامزادرو دایره کشیده بود و کفسازی کرده بود.... مراقبه که می‌خواست ازش بگیره میگفت دیگه از این خوشگلتر چی‌ کار می‌خوای کنی‌....
من فک می‌کنم باید خیلی‌ طبیعی با قضیه برخورد میکردیم اصلا طوری نبود که هندسی کار شه،،،البته من که تخصصی تو منظر ندارم ولی‌ من همهٔ درختارو قاب گرفتم و میرفتن بالا به یه نظرگاه میرسیدن تو مسیر هم به این درختا و آب نگاه میکردن... چه ایدهٔ خزی واقعا ولی‌ خداییش می‌خواستم پاا شم بدم.... ولی‌ خودمو کنترل کردم نشستم تا آخرش کشیدم همهٔ مدارک هم دادم حتا کل محوطرو دید پرندشو زدم .....کار معمولیه ولی‌ تموم شده فک نمیکنم نمره خاصی‌ بگیره...میرفتم خونه چی‌ کار می‌کردم آخه باز اینجا یه کاری بود انجام بدم...هیچ کار خاصی‌ نکردم چند تا فروشگاه و دو تا پارکینگم گذاشتم....
یه چند تا از این تزییینات هندسی اسلامی هم قبلا تمرین کرده بودم که مثلا ایده داده بودم که از زیر و روی این تزیینات خیلی‌ عظیم رد ،میشن خیلی‌ مسخره بود ولی‌ همیشه تو رویاهم یه هم چین باغیو می‌خواستم با تزیینات غول آسا طراحی‌ کنم...دیگه دیدم ایدهٔ خاصی‌ ندارم گفتم به‌تره عملیش کنم...فوقش اینه که داورا حال نمیکنن ولی‌ من یکی‌ از طرح هایی که همیشه تو فکرم بود رو کاغذ آوردم بالاخره...بهتر از پاشدن دادن بود،،،مقطع برش هم نزدم مقطع زدم.چه ایدهٔ خزی واقعا ولی‌ خداییش می‌خواستم پاا شم بدم.... ولی‌ خودمو کنترل کردم نشستم تا آخرش کشیدم همهٔ مدارک هم دادم حتا کل مهوترو دید پرندشو زدم .....کار معمولیه ولی‌ تموم شده فک نمیکنم نمره خاصی‌ بگیره...میرفتم خون چی‌ کار می‌کردم آخه باز اینجا یه کاری بود انجام بدم...
بابا شما که اسکیسو خوب دادید حداقل اون چیزایی رو که خواسته بود با یه طرح منطقی ارائه دادید من سر یه اشتباه بچگانه رتبه ی دو رقمیمو خراب کردم بدبخت کردم خودمو

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا شما که اسکیسو خوب دادید حداقل اون چیزایی رو که خواسته بود با یه طرح منطقی ارائه دادید من سر یه اشتباه بچگانه رتبه ی دو رقمیمو خراب کردم بدبخت کردم خودمو

حالا شاید به بقیه چیزات نمره بدن خدارو چه دیدی

abdolahi1

عضو جدید
month-2012, saman-indicator و رسول جان ممنونم از پاسختون خیلی کمکم کردین یک دنیا ممنون

elahenoor

عضو جدید
.والا من کار هر کی رو دیدم توی ایده هاش کانسپت های سنتی هم بودن مثل چادر و این جور چیزا احتمالا اگه قرار باشه نمره ای واسه ایده بذارن به من صفر میدن:cry:
ای خدا این فکر کنم تا اومدن جوابا دق کنم!

abdolahi1

عضو جدید
.والا من کار هر کی رو دیدم توی ایده هاش کانسپت های سنتی هم بودن مثل چادر و این جور چیزا احتمالا اگه قرار باشه نمره ای واسه ایده بذارن به من صفر میدن:cry:
ای خدا این فکر کنم تا اومدن جوابا دق کنم!

نگران نباش، تو زحمتتو کشیدی کارتم ارائه دادی تموم شد رفت باقیشو دیگه بسپر به خدا

Parvaz_mehr

عضو جدید
ببخشید شما نمونه های موردی رو دیدید؟ مجلس ملی بنگلادش اثر لوئی کان یک بنای مذهبی نیست ولی نمازخانه را به طرف قبله چدخونده.

بله دوست عزیز دیدم.اگر متن رو کامل مطالعه کرده باشید به همین کار دقیقا اشاره کردم.بهتره یکم بیشتر توضیح بدم تا شما هم بهتر متوجه بشید.ببینید شما برای هر طرحی که در ذهنتون دارید،یه کانسپت در نظر میگیرید که اون کانسپت دقیقا برمیگرده به خصوصیات شخصی هر طراح و همچنین شرایط وجودی هر پروژه.(با تصور اینکه شما تحصیل کرده معماری هستید از توضیح بیشتر صرفنظر میکنم،اگر سوالی در این باره داشتید بپرسید ،در حد توانم پاسخ میدم. )که همین مسئله باعث تنوع در طرح هایی میشه که در پاسخ به یک نیاز واحد شکل میگیرن.
به فرض مثال شما برای طراحی یک بیمارستان که از قضا در کنار جاده ساحلی واقع شده، نمیتونید کانسپتتون رو بر مبنای دید و منظر در نظر بگیرید و باید کانسپتی منطقی و صحیح بر اساس عملکرد و سیرکلاسیون انتخاب کنید و کلیت کار بر مبنای اون شکل بگیره(دید و منظر میتونه برای شما به عنوان یک ایده مطرح باشه تا مثلا برای بوفه بیمارستان یا ...این ایده رو عملی کنید.)
در کار لویی کان ایده چرخش نمازخانه مسلما کانسپت کار رو تحت تاثیر قرار نداده،همونطور که خودتون هم در مقالات خوندید کانسپت این کار بر اساس نور و سایه - پر و خالی و آرایه های بومی منطقه و ... بوده.ولی در کاری مثل مسجد امام اصفهان،کانسپت این قابلیت رو داشته و بر اساس چرخش شکل گرفته و این شاهکار هم بوجود اومده.مقصود من اینه که شما برای انتخاب کانسپتتون باید بین آیتم های پیشنهادیتون گزینه های خیلی مهم،مهم،غیر مهم و ...رو حتما قرار بدید تا در طراحی، موردی مثل همون بیمارستان ،دست آخر نگاه نکنید ببینید میتونید کاربری بنا رو بدون هیچ تغییری با یه انستیتوی پژوهش درباره جانوران دریایی عوض بکنید و تمام ایده ها و کانسپت ها به کاربری جدید بیشتر میخورن.
در بنای عمارت نظر هم با اون متراژ و خواسته های طرح،این چرخش و اون هم فقط در حد یه نمازخونه تبدیل به یک کانسپت میشد (اگر حتی ایده چرخش برای بهره گیری بیشتر از دید و منظر بود،باز هم منطقی بنظر میومد)که به نظر من با توجه به حرفهایی که زدم،کمی غیر منطقی به نظر میاد.

m_ a

عضو جدید
بچه ها امسال واقعا خیلی ترازا به هم نزدیکه؟ یعنی اسکیس تأثیره بیشتری نسبت به سال قبل داره؟ یا فقط این حرفا دلخوشیه!!!؟

rasoulll

عضو جدید
بچه ها امسال واقعا خیلی ترازا به هم نزدیکه؟ یعنی اسکیس تأثیره بیشتری نسبت به سال قبل داره؟ یا فقط این حرفا دلخوشیه!!!؟
اره خیلی بهم نزدیکه و تاثیرش خیلی زیادتر از سالهای پیشه اما به شرطی که نمره دهیشونم مثل سالهای پیش باشه، که من بعید میدونم و حدس میزنم درصدارو پایین بدن و میانگین امسال خیلی پایینتر از پارسال باشه ، مثل سال 88که همه ی درصدا زیر 30بود... که در این حالت تاثیرش میاد پایین..

m_ a

عضو جدید
اره خیلی بهم نزدیکه و تاثیرش خیلی زیادتر از سالهای پیشه اما به شرطی که نمره دهیشونم مثل سالهای پیش باشه، که من بعید میدونم و حدس میزنم درصدارو پایین بدن و میانگین امسال خیلی پایینتر از پارسال باشه ، مثل سال 88که همه ی درصدا زیر 30بود... که در این حالت تاثیرش میاد پایین..

یعنی مثلا تفاوت تراز 1500 تا1000 پارسال با امسال چقدره تقریبا؟

abdolahi1

عضو جدید

واقعا؟........زیر30؟همه؟........یعنی هیشکی بالای30 نزد؟:eek:

rasoulll

عضو جدید
واقعا؟........زیر30؟همه؟........یعنی هیشکی بالای30 نزد؟:eek:
چرااااااااا...........!!!!
نه اینکه هیچکس نزده باشه... اما 90درصد زیر 30، مثل سال 88 که همه بین 25_30 بودن و تعداد خیلی کمی بودن که کار خاص کرده بودنو درصد بالاتر گرفته بودن....
احتمال داره امسالم اینطوری شه چون اگه درصدا بالا باشن دیگه عملا مرحله اول بی معنی میشه...

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا