بررسی ازمون کارشناسی ارشد معماری دانشگاه آزاد93 - تست و اسکیس

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ka ti

عضو جدید
چندتا از دوستام و آشناها که واسه مصاحبه دکترا رفته بوودن بهشون گفته بودن شما دانشگاه ازادیا امتیاز دولتیا رو ندارین و ردشون کرده بودن.
بله عزيزم خواهرم پارسال با يكي از اعضاي هيئت علمي شهيد بهشتي صحبت كرده بود، گفته بود دانشگاه ازاد كه هيچ من موقع مصاحبه از بقيه دانشگاهاي دولتي هم شاگرد نميگيرم فقط شاگرداي خودمو تو مصاحبه قبول ميكنم. البته بعضي دولتيا اينجورين ولي ميدونم يكي كه علوم تحقيقات زود تبريز دولتي دكترا قبول شده بود

farzaneh si

عضو جدید
بله عزيزم خواهرم پارسال با يكي از اعضاي هيئت علمي شهيد بهشتي صحبت كرده بود، گفته بود دانشگاه ازاد كه هيچ من موقع مصاحبه از بقيه دانشگاهاي دولتي هم شاگرد نميگيرم فقط شاگرداي خودمو تو مصاحبه قبول ميكنم. البته بعضي دولتيا اينجورين ولي ميدونم يكي كه علوم تحقيقات زود تبريز دولتي دكترا قبول شده بود

درسته بستگی به سطح علمیه دانشگاه داره .شما اطلاع داری واسه نظام مهندسی اونایی که ناپیوسته خوندن برای پایه دوم با ارشد می شه امتحان داد یا کلاٌ پایه 2 نمی تونن شرکت کنند؟؟

Thearchi

عضو جدید
یزد رو قبول میشد ولی فقط تهران زده بود واسه همین مرحله دوم هم نرفت..
اگه یزد وجاهای دیگه زده بود میرفت مرحله دوم اونوقت میتونست تکمیل ظرفیت هم شرکت کنه
این اشتباهه که بعضی ها فقط تهران میزنن..

من درست نفهمیدم!
یعنی من که فقط تهرانو زدم دقیقا چی میشه؟

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
من درست نفهمیدم!
یعنی من که فقط تهرانو زدم دقیقا چی میشه؟

اگه فقط تهرانو زدی ممکنه ترازی که میاری به تهران نرسه و خدایی نکرده قبول نشی، بعد باید صبر کنی تا تکمیل ظرفیت شرکت کنی و قبول بشی

p.yari

عضو جدید
یو سوال دوستان اگر مهر یه جا قبول شیم اونو اصلا ثبت نام نکنیمو پول شهریه ندیم ، بعد میتونیم فقط موقع تکمیل ظرفیت دوباره انتخاب رشته کنیم یا نه ؟:w20:

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
یو سوال دوستان اگر مهر یه جا قبول شیم اونو اصلا ثبت نام نکنیمو پول شهریه ندیم ، بعد میتونیم فقط موقع تکمیل ظرفیت دوباره انتخاب رشته کنیم یا نه ؟:w20:
آره میشه

ka ti

عضو جدید
درسته بستگی به سطح علمیه دانشگاه داره .شما اطلاع داری واسه نظام مهندسی اونایی که ناپیوسته خوندن برای پایه دوم با ارشد می شه امتحان داد یا کلاٌ پایه 2 نمی تونن شرکت کنند؟؟
من مصوباتشو خوندم فكر نكنم مانعي داشته باشه

Thearchi

عضو جدید
شستیم خوندیم...:w10: ... به امید...:)... رفتیم سر جلسه ، همچین که زبانو زدیم گفتیم...:w11:... به مبانی نظری که رسیدیم ، دیدیم که ...:w07:... طراح محترم :)twisted:)... کاملا سنجیده و از منابع کاملا مشخص...:w06:...سوال طراحیده... و ما نیز...:wallbash: ... و در نهایت...:w39:... و ...:w22:

has ti

عضو جدید
کاربر ممتاز
دانشگاه هیدج

هیدج همون ابهر میشه ؟؟
شستیم خوندیم...:w10: ... به امید...:)... رفتیم سر جلسه ، همچین که زبانو زدیم گفتیم...:w11:... به مبانی نظری که رسیدیم ، دیدیم که ...:w07:... طراح محترم :)twisted:)... کاملا سنجیده و از منابع کاملا مشخص...:w06:...سوال طراحیده... و ما نیز...:wallbash: ... و در نهایت...:w39:... و ...:w22:

عالـــــــــــــــــی بود ;)

zahra.2014

عضو جدید
چند تا از بچه ها تو فیسبوک در مورد داوری اسکیس که ظاهرا مطلع بودن اینجوری میگفتن:

1راندو تا جایی مهمه که داور برای اولین بار برگه رو که میبینه نظرشو جلب کنه چون نحوه داوری اینطوریه که تو مرحله اول همه شیتا رو نمره نمیدن یه سریا رو از همون اول یه طرف پرت میکنن چون اصلا ارزش داوری نداره مرحله دوم که تعداد کمتر شد شروع میکنن به داوری تو مرحله دومه که راندو تاثیرش نصف میشه ومبانی نظری میاد رو ولی درنهایت بازم راندو یه درصد خاصی داره اصلا شک نکنید

2تا جایی که من میدونم و از استاد شنیدم در مرحله اول تصحیح تمام کاغذ ها کنار هم روی زمین چیده میشن.همونجور که ......... گفت اول اونهایی که ارزش داوری ندارن کنار گذاشته میشن و بعد بین بقیه کارها اونهایی که بیشتر تو چشم میان و به نظر برتر هستند بیرون کشیده میشن.مسلما تو این مرحله یه راندو خوب و قوی میتونه کار شما رو شاخص کنه بین بقیه کارها و حداقل باعث بشه که داورا با دقت بیشتری به کارتون نگاه کنن.تو این مرحله فقط باید بتونید یه راندو خوب انجام بدید.راندو خوب هم میتونه با یک رنگ باشه میتونه با 2.3 تا رنگ خوب
اگه اینجوری باشه که خیلی وقت میگیره.فک کنم واسه سراسری اینجور باشه

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه اینجوری باشه که خیلی وقت میگیره.فک کنم واسه سراسری اینجور باشه

البته اگه اینجوری باشه خوبه..حداقل رو کار همه نمره میدن و حقی ضایع نمیشه..
یکی از دوستای من یه اسکیسی زده بود که وقتی عکسشو نشونم داد من دقیقا دهنم وا موند.:surprised: اصلا اسکیس نبود..یه وضی...

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
تراز هارو با سال قبل مقایسه نکن چون سال قبل اسکیس محاسبه نشده بود با سال 91 باید بسنجید

اخه تراز همدان 91 نیدیدم تو باشگاه..اخرین تراز رو گذاشتم..
اره ملاک اگه بخوایم واسه این کنکور قرار بدیم 91 هست..
البته سال 91 کنکور و تراز ها به مراتب متفاوت تر از امساله..

mrn672

عضو جدید
اگه یکی تو مرحله اول انتخاب دومش قبول شه دیگه نمیتونه توی تکمیل ظرفیت انتخاب اولش شرکت کنه؟

has ti

عضو جدید
کاربر ممتاز
اخه تراز همدان 91 نیدیدم تو باشگاه..اخرین تراز رو گذاشتم..
اره ملاک اگه بخوایم واسه این کنکور قرار بدیم 91 هست..
البته سال 91 کنکور و تراز ها به مراتب متفاوت تر از امساله..

بازم 91 منطقی تره نسبت به 92
اگه یکی تو مرحله اول انتخاب دومش قبول شه دیگه نمیتونه توی تکمیل ظرفیت انتخاب اولش شرکت کنه؟

برا تکمیل ظرفیت هرجا رو که بخوای میتونی انتخاب کنید

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز

چرا میتونه...و امکان قبولیش هم هست
اکثر اونایی که قبول میشن واسه همین تکمیل ظرفیت شرکت میکنن که انتخاب دلخواه رو دوباره بزنن که قاعدتا انتخاب اولشون بوده...

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها اینم نتایج برخی از بچه ها در کنکور سال 91 که اسکیس و تست همزمان بوده::gol:;)

قبول شدم خوراسگان اصفهان تراز 6610
زبان 60
فنی 40
درک 33
اسکیس 35
تاریخ -10
--------------------------------
زبان 0 فن 26.7 مبانی 0 درک 30 اسکیس 5
قبول نشده
زبان 20 فن 22 تاریخ 22 درک 25 اسکیس 25
تهران مرکز زده بودم رتبه ام شده 533 با تزاز 5980
آخرین نفر قبولی 112 !!!!!!!
قبول نشده
زبان 38.4فن15تاریخ 1.6-درک 33.4اسکیس 15رتبه آخرین نفر27 رتبه من 101تراز آخرین نفر5891 ترازمن 5501 (چالوس زده بودم)
قبول نشده
زبان 20 فنی 20 درک 26 تازیخ 20 اسکیس 30 .......... تراز 6146 ............نمره آخرين نفر انتخاب اول 6420 ....قزوین......... رتبه ام 62 شدش
قبول نشده
-------------------------------
زبان 26
فنی26
مبانی نظری1.6-
درک45
اسکیس40
ولی من از روی جزوه تاریخ و مبانی رو صحیح کردم 20 زده بودم نمیدونم چرا منفی زده؟!رتبمم95 شد و تا112 نفر تهران گرفته.ترازم6615 و تراز آخرین نفر 6565
قبول شده
-----------------------------
قبول نشدم علوم تحقیقات زده بودم زبان 13.4 فن ساختمان 16.7 تاریخ 8.4 درک عمومی 25 اسکیس 10 خیلی پایین دادن درصدای اسکیسو پارسال یه پلان فقط کشیدم 55 درصد شد اما امسال که مدارکم کامل بود 10 نمره کل شده 5165 نمره اخرین نفر 6565 رتبه 2279 رتبه آخرین نفر 112
----------------------------
زبان -1
دروس فنی 15
دروس تاریخ و مبانی نظری 5
درک عمومی معماری 50
اسکیس45
علوم تحقیقات رو زده بودم.رتبه 500
تا 112 میگرفته
قبول نشده
منم قبول نشدم قزوین زده بودم
زبان 0
دروس فنی 25
تاریخ و مبانی -7 (که اصلا باورم نمیشه من واسه سراسری 37% زده بودم )
درک عمومی 30
اسکیس20
--------------------------
من درصدام اینه..تهران غرب زده بودم.قبول نشدم.
زبان 70
فن 35
تاریخ 6-
درک عمومی 18.6
اسکیس 10
نمره کل 5577
من ترازم 5949 شده تهران شمال زده بودم قبول نشدم. زبان 53.4 فنی :45 تاریخ و مبانی 1.7؟؟؟ درک: 33
اسکیس :10 رتبم 558
من شوشتر شرکت کردم....رتبه ام 217 شده زبان 3.6 فن و ساختمان 33.4 مباین نظری 15 درک عمومی 6.7 اسکیس 5 ....از نمره اسکیس شوکه شدم
قبول نشده
--------------------------
زبان: 48.4
فن: 51.7
تاریخ: 10
درک: 53.4
اسکیس:35

تراز: 7298
قبول شدم

----------------------
زبان:33.4
فن:66.7
تاریخ:5
درک:33.4
منظر:30
رتبه 14
تراز :6838
شیراز قبول شد
----------------------
زبان تخصصي انگليسي: 40
دروس فني ساختمان: 25
دروس تاريخ ومباني نظري: 10
درك عمومي معماري: 8.4
اسکیس :25

تراز 5779
رتبه 199
ازاد شیراز زدم ولی قبول نشدم
------------------------
زبان 73
تاریخ 6
درک 23
فنی 45
اسکیس 30
رتبه 68
تراز 6700
تهران شمال قبول شدم
------------------------
زبان 46.7
فنی 30
تاریخ 10
درک 11.7
اسکیس 15
رتبه 1084 تراز 5619
قبول نشده
----------------------
من همدان امتحان دادم
5677 ترازم شد و 137 رتبه ام
آخرین فرد قبولی: 6210 ترازش و 24 رتبه اش
(واسه اون دوستمون که تراز همدان میخواست;))
-----------------------

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
میترسم امسال هم مثل سال 91 بشه که همه از درصد هاشون کلا تعجب کرده بودن...مخصوصا تاریخ که خیلی ها میگفتن بالای 20 میشن ولی منفی شدن
خیلی ها هم که قبول نشدن

has ti

عضو جدید
کاربر ممتاز
میترسم امسال هم مثل سال 91 بشه که همه از درصد هاشون کلا تعجب کرده بودن...مخصوصا تاریخ که خیلی ها میگفتن بالای 20 میشن ولی منفی شدن
خیلی ها هم که قبول نشدن

تاریخ ولش کن
اسکیسا جرا اینقدر پایینه :( :surprised::eek:

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
تاریخ ولش کن
اسکیسا جرا اینقدر پایینه :( :surprised::eek:

اره اتفاقا تو سال 91 اسکیس هم خیلی پایین داده بودن..
ولی سال قبلش یکی میگفت فقط یه پلان کشیده 50درصد داده بوودن..
حالا باید ببینیم شانس ما امسال چی میشه..میخوان چه گندی بزنن
همه چیز به اسکیس بستگی داره

has ti

عضو جدید
کاربر ممتاز
اره اتفاقا تو سال 91 اسکیس هم خیلی پایین داده بودن..
ولی سال قبلش یکی میگفت فقط یه پلان کشیده 50درصد داده بوودن..
حالا باید ببینیم شانس ما امسال چی میشه..میخوان چه گندی بزنن
همه چیز به اسکیس بستگی داره

این متنو تو پیج کامران دیبا خوندم راجع به اسکیس

کسب تحصیلات معماری

اخیراً یکی از دوستان برای ما نوشته:
«من، سینا دانشجوی معماری، الان متقاضی برای کارشناسی ارشد هستم. خوب می دونید که در ایران اسکیس در کنکور بسیار اهمیت داره. به نظر شما واقعاً برای یک معماری نیاز هست؟ شرط خیلی مهمی هست؟ اگه جواب شما مثبت هست، امثال منی که عاشق معماری هستیم اما دستمون ضعیفه چکار کنیم؟
من نمی خوام مهندس معماری باشم، می خوام معمار باشم. به نظرم بین این دوتا فرق هست. من می خوام هنر معماری داشته باشم.
فکر نمی‌کنم جواب منو بدین. عین شرکت ها و معمارانی که تو ایرانند و نمی خوان فرصتی به یک نفر بدن؛ چه برسه به آدم کم تجربه‌ای که کاری نداره. غیرممکنه، اما امیدوارم جواب بدین.
خداحافظ »

کامران دیبا لازم می‌داند که برای چاره‌جویی این معضل، توضیحاتی را به دوستان ارایه دهد:
« ساختمان سازی و فعالیت‌های (بی شمار) وابسته به آن، بعد از صنعت نفت، مهم‌ترین ستون اقتصادی در سطح کشور به شمار می رود؛ که جز مواردی معدود، به استعداد در نقاشی یا تفکر خلاقه برای ایجاد شاهکاری هنری، نیاز ندارد! لذا به نظر می‌رسد بهتر باشد که سیستم آموزشی ما به جای کوشش در خلق و تربیت ستاره‌های نادر معماری، درصدد آموزش معماران و افراد تحصیلکرده در بخش‌های مختلف این اقتصاد باشد. در این زمینه، به چند مورد که نیاز به «دست قوی» یا «طراحی ابتدایی» ندارد، اشاره می کنم:
- اگر بساز و بفروش ها با علم و سلیقه معماران آشنا باشند و خوب و بد یا مناسب و نامناسب را از هم تمیز دهند، زشتی ها و ناهمواری های معماری ملی تا حد زیادی تعدیل پیدا خواهد کرد. اگر مسوولین فروش و معاملات ملکی و افراد شاغل در آن‌ها را در نظر بگیریم، هیچ کدام احتیاج به «دست قوی در طراحی »‌ ندارند.
- تمام بخش‌های دولتی و شهرداری ها که کنترل محیط کالبدی را در دست دارند، باید مجهز به سواد و دانش معماری باشند.
- مدیریت ساخت و کنترل هزینه و ارزیابی و تعیین بها، همه و همه محتاج دانش معماری است.
- بخش آموزشی باید باسواد و مجهز به دانش عمومی باشد. مسوولین و هدایت کنندگان دانشجویان صرفاً نباید طراحان زبردست باشند، بلکه برعکس بهتر است که فارغ از تمایلات و سلایق فردی بوده و بیشتر دانشجویان را هدایت کنند تا کنترل.
- تاریخ نویسان معماری و ناشرین و منتقدین جراید و حتا مصرف کننده که با سرمایه‌گذاری یا خرید یک واحد مسکونی و یا آپارتمان در این بخش بزرگ سهیم است. این عده اگر به معلومات معماری مجهز باشند، معضلات را کنترل و کیفیت محیط زیست را تضمین خواهند کرد.

ولی ماشین بزرگ یا کارخانه بزرگ تربیت معماری، درصدد تربیت انگشت شماری از معماران طراح، یا نوابغ معماری است! اگر در عصر طراحی با کامپیوتر کسی استعداد نقاشی نداشته باشد و برایش جایی در این سیستم تعلیماتی یا آموزشی نباشد، سؤال برانگیز است.
پیشنهاد این‌جانب تجدید نظر در دوره های آموزش معماری و تنظیم آن با واقعیت‌های تربیت متخصص در بخش بزرگ صنعت ساختمان است.

حرفه معماری استعدادهای گوناگونی را دربرمی گیرد و گذشته از استعداد نقاشی، در درجه اول هوش، ذکاوت، اطلاعات عمومی، روشن بینی و عشق به زندگی مطرح است. چرا دانشگاه‌ها دروسی را به صورت مستمع آزاد در اختیار علاقمندان نمی گذارند؟ تحصیل علم فقط برای اخذ مدرک نمی باشد.

وضعیت
موضوع بسته شده است.