بررسی آزمون نظارت آذر 91

وضعیت
موضوع بسته شده است.

sinoush

عضو جدید
آخرین کتابی که توسایت مقررات بود: http://www.inbr.ir/spage/uspage.aspx?id=210#8

ماده 62- براي انجام انتخابات هيأت مديره، هيأت اجرايي انتخابات مركب از 3 تا 7 عضو «نظام مهندسي استان» با حداقل ده سال سابقه كار انتخاب خواهند شد......

ماده 101ـ مرجع رسيدگي به شكايات از اعضاي هيأت مديره و شوراي انتظامي استان اعم از اينكه به اعتبار وظايف آنها در هيأت مديره يا شوراي انتظامي استان و يا به اعتبار عضويت آنها در نظام مهندسي استان باشد، شوراي انتظامي نظام مهندسي خواهد بود و اجراي مفاد رأي صرفنظر از نوع و موضوع آن با دبيرخانه شوراي انتظامي نظام مهندسي ميباشد.

مشاهده پیوست 114366
شما تلاش نکن عزیزم اشتباه زدیم...من نمیدونم اینا بیکارن!!!!نشستن تست هوش در اوردن!!همینجوریش وقت کم اوردیم توقع داشتن به چه ریزه کاریهایی دقت کنیم..اوووووووو دارم منفجر میشم..

mariiana

عضو جدید
شما تلاش نکن عزیزم اشتباه زدیم...من نمیدونم اینا بیکارن!!!!نشستن تست هوش در اوردن!!همینجوریش وقت کم اوردیم توقع داشتن به چه ریزه کاریهایی دقت کنیم..اوووووووو دارم منفجر میشم..[/Qموافقم..واقعا بعضی از سوالا انگار تست هوش بود.

puma_memar

عضو جدید
شما تلاش نکن عزیزم اشتباه زدیم...من نمیدونم اینا بیکارن!!!!نشستن تست هوش در اوردن!!همینجوریش وقت کم اوردیم توقع داشتن به چه ریزه کاریهایی دقت کنیم..اوووووووو دارم منفجر میشم..[/Qموافقم..واقعا بعضی از سوالا انگار تست هوش بود.
تنها3منبع داشتیم که 90بود!!!

رشته معماری(نظارت)• قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان مصوب 74 و آئين‌نامه اجرائي آن -ويرايش 1390
• مبحث دوم ( نظامات اداري )-ويرايش 1384
• مبحث سوم ( حفاظت ساختمانها در مقابل حريق )-ويرايش 1380
• مبحث چهارم ( الزامات عمومي ساختمان )-ويرايش 1387
• مبحث پنجم (مصالح و فرآورده‌هاي ساختماني )-ويرايش 1389
• مبحث هشتم ( طرح و اجراي ساختمانهاي با مصالح بنايي )-ويرايش 1384
• مبحث نهم ( طرح و اجراي ساختمانهاي بتن آرمه )-ويرايش 1388
• مبحث دوازدهم ( ايمني و حفاظت كار در حين اجرا )-ويرايش 1385
• مبحث پانزدهم (آسانسورها و پله‌هاي برقي )-ويرايش 1387
• مبحث هجدهم ( عايق‌بندي و تنظيم صدا )-ويرايش 1390
• مبحث نوزدهم (صرفه‌جوئي در مصرف انرژي )-ويرايش 1389
• مبحث بيستم (علائم و تابلوها )-ويرايش 1384
• راهنماي جوش و اتصالات جوشي در ساختمانهاي فولادي (بخشهاي نظارت و اجرا)-ويرايش 1390
• *گودبرداري و سازه‌هاي نگهبان
• *روشها و جزئيات اجرائي ساختمان
• مسائل مكانيكي و برقي در ساختمان( برگرفته از متون مباحث سيزدهم، چهاردهم، شانزدهم و هفدهم مقررات ملّي ساختمان)
* براي موارد ذكر شده منبع خاصي معرفي نمي‌گردد.

• تذكر1: منظور از مباحث، مباحث مقررات ملي ساختمان ميباشد.
• تذكر2: در صورت تناقض بين مباحث مقررات ملي ساختمان و ساير مدارك فني، مباحث مقررات ملي ساختمان ملاك عمل خواهد بود.
• تذكر3: آخرين نسخه معتبر مدارك و منابع فني اعلام شده ملاك عمل خواهد بود.
:surprised::surprised::surprised::surprised::surprised::surprised::surprised:

lsm

عضو جدید
سلام
کسایی که می خوان تازه امتحان بدم
بهتر اول منابع که تو سایت هست و تهیه کنی بعد چند دوره آزمون و از روش بزنی این شکلی دست می آد که چه شکلی جواب ها رو پیدا کنی چه شکلی بگردی واسه عناصرم منبعش نا معلومه ولی کتاب عناصر فنی حرفه ای رو می تونی تهیه کن چون این دفعه ای می گفتن از این کتاب چند تا اومد سایتم www.inbr.ir تو قسمت نمونه سوال سوالات در ضمن کتاب قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و هم بگیر این دفعه ازش سوال اومد
موقع امتحانم به چیدمان کتابها به خاطر سرعت عمل توجه کنین. اونایی که موضوعاتشون شبیه هم کنار هم بزارین
مثلا 13 -14-16 که تاسیسات با هم
8-12 -دارای یک اهمیت با هم
2-3-4
..

arezooo82

عضو جدید
من امسال باید به 25% سوالا جواب میدادم..فکر کنم قبول بشم ...واقعا اگه قرار بود 50% رو جواب بدم امسال هم قبول نمیشدم...واقعا شورشو درآوردن.سازمان سنجش هر دفعه چیزی رو میگیره تو دستش گند میزنه به همه چیز.اون از کنکور که هنوزم یادش می افتیم،دل آدم رو به لرزه میندازه اینم از این!سازمان سنجش دست از سر ما ورنخواااهد داااشت!!!

bakhtiaryl@yahoo

عضو جدید
سلام

سلام

میخواستم ببینم کسی سوالها و جوابهای آزمون نظارت معماری شهریور 91 رو داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

iman559

عضو جدید
دوستان اگر کسی سوالا رو داره حالا یا عکس گرفته یا لینکی چیزی داره لطف کنه بذاره اون سوالی که مربوط به ارتفاع جان پناه دیوار 20 سانتی بود جوابش چی میشد؟ منم 70 سانت زدم با توجه به مبحث 8 ولی اونجا اسمی از دیوار 20 سانت نبرده اون سوالی که گفته بود پلاستیک سخت جوابش چی میشد؟ توی مبحث 5 به دو گونه ی گرما نرم و گرما سخت تقسیم بندی کرده که اگر اونو ملاک قرار بدیم میشه پلی اورتان چون اون سه تای دیگه مال یک زیر گروه میشن...درسته؟! در ضمن اون سوالی که سیستم بارنده ی خودکار گذاشته به این نکته دقت کردید که اگر تعداد طبقات 6 باشه (که قاعدتا باید باشه) میشه ارتفاع حداکثری همون 18 متر باقی بمونه؟!!!! قاعدتا 6 طبقه حداکثر ارتفاع رو بالا میبره اینجا نکته نداره؟! و همچنین سوالایی که میگید آپگرید شده در سال 91 نگران شدم کدوماست که جواب تغییر میکنه....یک بار دیگه بگید لطفا !

MARY TANHA

عضو جدید
دوستان اگر کسی سوالا رو داره حالا یا عکس گرفته یا لینکی چیزی داره لطف کنه بذاره اون سوالی که مربوط به ارتفاع جان پناه دیوار 20 سانتی بود جوابش چی میشد؟ منم 70 سانت زدم با توجه به مبحث 8 ولی اونجا اسمی از دیوار 20 سانت نبرده اون سوالی که گفته بود پلاستیک سخت جوابش چی میشد؟ توی مبحث 5 به دو گونه ی گرما نرم و گرما سخت تقسیم بندی کرده که اگر اونو ملاک قرار بدیم میشه پلی اورتان چون اون سه تای دیگه مال یک زیر گروه میشن...درسته؟! در ضمن اون سوالی که سیستم بارنده ی خودکار گذاشته به این نکته دقت کردید که اگر تعداد طبقات 6 باشه (که قاعدتا باید باشه) میشه ارتفاع حداکثری همون 18 متر باقی بمونه؟!!!! قاعدتا 6 طبقه حداکثر ارتفاع رو بالا میبره اینجا نکته نداره؟! و همچنین سوالایی که میگید آپگرید شده در سال 91 نگران شدم کدوماست که جواب تغییر میکنه....یک بار دیگه بگید لطفا !
من قبلا آدرس دادم ولي . . . . مبحث 8 ص 16- 8-1-6-14
در صورتي كه ضخامت ديوار جانپناه 10 يا 20 باشد ارتفاع آن نبايد از 50 و 70 تجاوز كند
اون سوال كه سابقه افراد هيات اجرايي را ميخواست؟ ده سال پاسخ درسته .با توجه به چاپ 1390 كه آخرين ويرايش و منبع اعلام شده بود صفحه 77 ده سال گفته و صفحه 173 نه سال گفته
در نهايت از نظر من ده سال پاسخ درست بود و نه هفت سال

s.y.s

عضو جدید
سلام
من کلا 40 تا سوال رو جواب دادم اما بعید می دونم قبول بشم از بس همه گزینه ها شبیه هم بود

قطر اسمی میلگرد رو چند در آوردید؟
من 20

orangephoenix

عضو جدید
کلید آزمون کی میاد؟ من جوابامو یادداشت کردم آخه...

ماده 62- براي انجام انتخابات هيأت مديره، هيأت اجرايي انتخابات مركب از 3 تا 7 عضو «نظام مهندسي استان» با حداقل ده سال سابقه كار انتخاب خواهند شد......

این ماده اصلاحیه خورده و میشه 7 سال مطمئنم!

borhan-

عضو جدید
کلید آزمون کی میاد؟ من جوابامو یادداشت کردم آخه...

بله 7 سال درسته.اونی که میگه 9 سال مال هیات مدیره کاردانیه دقت کنید.من پارسال کلاس رفته بودم .اونجا به ما تاکید کردن که حتما آخرین ویرایش کتابا رو تهیه کنید چون عمدا از اصلاحیه ها سوال میدن تا ببینن دقت کردین یا نه

purmanafi

عضو جدید
اگه امکان داره سوال 15 رو یه نگاه بندازید تو ایین نامه 2800 صفحه 51 ماکزیمم ارتفاع رو 90 گرفته که تو گزینه ها نیست ولی 80 تو گزینه ها هست کدوم بالاخره درسته؟؟؟؟

mariiana

عضو جدید
بله 7 سال درسته.اونی که میگه 9 سال مال هیات مدیره کاردانیه دقت کنید.من پارسال کلاس رفته بودم .اونجا به ما تاکید کردن که حتما آخرین ویرایش کتابا رو تهیه کنید چون عمدا از اصلاحیه ها سوال میدن تا ببینن دقت کردین یا نه
بمیرن با این تستای هوششون

puma_memar

عضو جدید

این ماده اصلاحیه خورده و میشه 7 سال مطمئنم! [/QUOTE]

منابع آزمون که تو دفترچه اعلام شده بودسال90 هستش!!!! 10 سال . الانم تو خود سایت مقررات زده 10 سال!!!!!!!!!

آخرین ویرایش:

MAHRAZ

عضو جدید

فکر میکنم شما کتاب رو نگرفتیدواز همین سایت خودشون استفاده کردید!!کتاب ویرایش سال 90 تو صفحه ی 77 ماده 62 گفته 10 سال!!!بعدتو صفحه ی 164اصلاحیه زده که در ماده ی 62 اصلاحات زیر انجام میشود: الف ) عبارت حداقل ده سال به حداقل 7سال تغییر می یابد.......................!!!!

hedylamarr

عضو جدید
سلام. به نظرتون سوالهاي مربوط به مباحث 18 و 19 از منابع قديمي طرح نشده بودن؟ چون هم جداول مربوط به سوال كف سالن چند منظوره در ويرايش جديد حذف شده و هم سوال مربوط به پنجره تو شهر تبريز و اون كه در مورد شهر قائن بود كلا در ويرايش جديد تغيير كرده.

MARY TANHA

عضو جدید
اگه امکان داره سوال 15 رو یه نگاه بندازید تو ایین نامه 2800 صفحه 51 ماکزیمم ارتفاع رو 90 گرفته که تو گزینه ها نیست ولی 80 تو گزینه ها هست کدوم بالاخره درسته؟؟؟؟

دوست عزيز آييننامه 2800 جز منابع آزمون معماري نبود كلا
مبحث هشتم : طرح و اجراي ساختمانها با مصالح بنايي جز منابع بود.صفحه 16 - 8-1-6-14 جانپناه
در صورتي كه ضخامت ديوار جانپناه 10 يا 20 سانتي متر باشد ارتفاع آن نبايد به ترتيب از 50 و 70 سانتي متر تجاوزكند

آخرین ویرایش:

hedylamarr

عضو جدید
بچه ها تو را بخدا اعتراض كنيد به سوالها و اينكه طرح آنها افتاده دست سازمان سنجش. اين چه سوالهايي بود. بعضي از اونها كه از كتابهاي قديمي طرح شده بود چندتا هم كه اصلا معلوم نبود از كجا در آورده بودنش؟ من خودم فرداي آزمون هم ايميل اعتراض براي نظام مهندسي و دفتر امور مقررات ملي ساختمان فرستادم و هم ميخوام نامه براي سنجش بفرستم. من نميدونم آخه سنجش چرا خودشو نخود هر آشي ميكنه؟!

puma_memar

عضو جدید
بچه ها تو را بخدا اعتراض كنيد به سوالها و اينكه طرح آنها افتاده دست سازمان سنجش. اين چه سوالهايي بود. بعضي از اونها كه از كتابهاي قديمي طرح شده بود چندتا هم كه اصلا معلوم نبود از كجا در آورده بودنش؟ من خودم فرداي آزمون هم ايميل اعتراض براي نظام مهندسي و دفتر امور مقررات ملي ساختمان فرستادم و هم ميخوام نامه براي سنجش بفرستم. من نميدونم آخه سنجش چرا خودشو نخود هر آشي ميكنه؟!

قابل توجه دوستان!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:eek:

Asemouni

عضو جدید
به نظر من آزمون نظارت چندان بد نبود... من خودم کتاب هایی که ویرایش جدید شده بودند رو نداشتم و سوالات مربوط به اونا رو نزدم، ولی با بقیه سوال ها که منبعش رو داشتم مشکلی نداشتم...
سوال ها خارج از منابع نبود... فقط کمی دقت لازم داشت.

hedylamarr

عضو جدید
متاسفانه يكي از بزرگترين مشكلات انسانهاي جهان سومي سازش با شرايط است. يعني هر بلايي سرمون بيارن صدامون در نمياد.
كجا سوالها از منابع اعلام شده بود. 4 تا از سوالهاي مباحث 18 و 19 كه از ويرايش قديم بود. اون سوال ساب بيس و پلي استايرن منبسط از كدوم منبع طرح شده بود؟ بعدشم راهنماي مبحث 19 از منابع حذف شده بود ولي ازش سوال دادن. اين خودش شد 7تا سوال. باز هم بود ولي حضور ذهن ندارم.
من خودم آزمون بدي ندادم و خيلي اميد به قبولي دارم ولي اينكه بيان تو سايت رسمي يكسري منابع معرفي كنن و يكسري رو حذف كنن بعد يكجور ديگه سوال طرح كنن خيلي نامرديه!

MAHRAZ

عضو جدید
متاسفانه يكي از بزرگترين مشكلات انسانهاي جهان سومي سازش با شرايط است. يعني هر بلايي سرمون بيارن صدامون در نمياد.
كجا سوالها از منابع اعلام شده بود. 4 تا از سوالهاي مباحث 18 و 19 كه از ويرايش قديم بود. اون سوال ساب بيس و پلي استايرن منبسط از كدوم منبع طرح شده بود؟ بعدشم راهنماي مبحث 19 از منابع حذف شده بود ولي ازش سوال دادن. اين خودش شد 7تا سوال. باز هم بود ولي حضور ذهن ندارم.
من خودم آزمون بدي ندادم و خيلي اميد به قبولي دارم ولي اينكه بيان تو سايت رسمي يكسري منابع معرفي كنن و يكسري رو حذف كنن بعد يكجور ديگه سوال طرح كنن خيلي نامرديه!
خودشون هم از قبل ميدونستن قراره چه بلايي سرمون بيارن :surprised::

نگرانی آزمونی نظام مهندسی ساختمان
141420 -۳۰ شهریور ۱۳۹۱​
علی الظاهر سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور نگرانی خود بابت برگزاری استاندارد آزمون ورود به حرفه مهندسی را به اطلاع مسئولین برگزار کننده این آزمون مهم رسانیده است.

به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی ساختمان ایران (شاسا) در جلسه ای که عصر روز چهارشنبه 29 شهریور در محل شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور و با حضور روسای سازمانهای نظام مهندسی استانهای کشور برگزار گردید جمعی از حاضران خواستار واگذاری برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسی به سازمان نظام مهندسی ساختمان شدند. موضوعی که نشان از عدم رضایت سازمان نظام مهندسی از برگزاری این آزمون توسط وزارت راه و شهرسازی داشت.بنابراین گزارش علت اصلی ابراز نگرانی روسای سازمانهای نظام مهندسی ساختمان کشور از روند فعلی برگزاری این آزمون، تجربیات قبلی برگزاری آزمون مشابه و نیز انتقاد از عدم برگزاری استاندارد آزمون ورود به حرفه مهندسی بیان شده است.لازم به ذکر است که روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور نیز با تایید وجود ابهاماتی پیرامون برگزاری این آزمون اعلام کرده : "نگرانی های اعلام شده از سوی شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان مبنی بر عدم برگزاری استاندارد آزمون ورود به حرفه ی مهندسان ، پس از بحث و گفتگو با وزارت راه و شهرسازی مرتفع شده است."ابراز نگرانی سازمان نظام مهندسی ساختمان در حالی است که آزمون 84 هزار نفر متقاضی دریافت پروانه اشتغال به کار حرفه مهندسی ساختمان روزهای 30 و 31 شهریور ماه در سراسر کشور برگزار می‌شود.

arezooo82

عضو جدید
سوالا واقعا استاندارد نبود.اگه من قرار بود جای 25% ، 50% بزتم،امسال هم قبول نبودم! کجا باید اعتراض کرد؟

arezooo82

عضو جدید
من داشتم میرفتم سر آزمون تا تو کیف پولم رو هم گشتن! مراقبه اومد به ما گفت کتاباتون رو نچینید!بذارید رو هم چون سر راه ماست!بعد من گفتم بعد از این امتحان حتما میریم اعتراض میکنیم که از دست سازمان سنجش دربیارن این امتحان رو..گفت خوب بچینید!

shima_atin

عضو جدید
باید اعتراض کرد
طراح سوال فرق راست وچپ رو تو سوال 31 نمیدونسته یا تو سوال 45 فرق حداکثر و بیش از نمیدونسته
اصلا امتحان استانداردی نبود از برق چرا سوال داده بودند ؟ سوال ها شاید خیلی سخت نبود ولی وقت گیر بود
حوزه ی امتحانی ما شهید بهشتی بود نه شروع جلسه اعلام شد نه پایانش
من که وقت کم اوردم

hedylamarr

عضو جدید
من خودم به اين آدرسها ايميل و نامه فرستادم

دفتر امور مقررات ملّي ساختمان

آدرس:
تهران- ميدان آرژانتين- ابتداي بلوار آفريقا- ساختمان شهيد دادمان- طبقه سوم جنوبي

پست الكترونيكي: daftar@Inbr.ir

شماره تماس دفتر آموزش و ترويج مقررات ملّي ساختمان(آزمونهاي نظام مهندسي)

معاون آموزش و ترويج امور مقررات ملّي ساختمان
82244197

كارشناسان تدوين امور مقررات ملّي ساختمان

96- 82244194

سازمان نظام مهندسي ساختمان استان تهران

پست الكترونيكي:Info@tceo.ir

آدرس: تهران شهرك غرب خيابان ايران زمين خيابان مهستان بالاتر از كلانتري پلاك 10 ساختمان مركز ي سازمان نظام مهندسي ساختمان استان تهران

سازمان سنجش آموزش

آدرس: تهران، ابتدای پل کریمخان زند، بین خیابان های استاد نجات الهی (ویلا) و سپهبد قرنی، پلاک 204، سازمان سنجش آموزش کشور

آزمون های متفرقه
: تهران- ص.پ: 1314-15875

sinoush

عضو جدید
میشه یه نفر جواب این سوالا رو با توضیح و منبع به من بده....:question:.........................
سوال5_هر بنای اپارتمان مسکونی.....؟ سوال 21_ابعاد پله برقی ؟ سوال_25 مدرسه راهنمایی قاین؟ سوال43_جلوگیری از زنگزدگی تیر اهن؟ سوال44_درز انبساط افقی در کف؟ سوال56_نام درز و عرض و عمق ان؟

MARY TANHA

عضو جدید
اطلاعيه موجود در سايت مقررات ملي ساختمان

اطلاعيه موجود در سايت مقررات ملي ساختمان

بدين وسيله به اطلاع كليه داوطلبان محترمي كه نسبت به سوال هاي آزمون هاي ياد شده اعتراض دارند ميرساند لازم است ضمن درج مشخصات كامل فردي و آدرس خود اعتراض خود را با ذكر توضيحات كامل از جمله نوع آزمون رشته آزمون شماره سوال و چگونگي ابهام با دلايل اعتراض را از طريق نمابر شماره 021-88922240 حداكثر تا تاريخ 15/7/91 به سازمان سنجش آموزش كشور ارسال نمايند

وضعیت
موضوع بسته شده است.