بررسی آزمون طراحی خرداد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

vertex

اخراجی موقت
دوستان یه چی بگم فقط ! متاسفم برای سیستم نظام مهندسی کشورمون!!!!! امروز نیم ساعت قبل جلسه بین بچه ها که بودم دیدم بجچه ها میگن این سری زمین شیب داره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! یه پوز خند بهشون زدم و رد شدم!!! سر جلسه وقتی برگه رو باز کردم و صورت سوال رو خوندم از تعجب سرم داشت میترکید!!!!!!! خدا اینا از کجا میدونستن؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! بعد ازمون که سراغ گرفتم فهمیدم بله دوستان رفتن کلاس تضمینی و 1.500.000 تومن هم شهریه دادن!!!!!!! دیگه حرفی برا گفتن ندارم!!! جز ابراز تاسف حرفی برا گفتن ندارم !!
بعید میدونم این اتفاق افتاده باشه . به هر حال آدم باید به توانایی های خودش تکیه کنه این حرف ها فقط آدم رو نا امید میکنه .

ali_bbn

عضو جدید
بعید میدونم این اتفاق افتاده باشه . به هر حال آدم باید به توانایی های خودش تکیه کنه این حرف ها فقط آدم رو نا امید میکنه .

اقا من میگم خودم امروز این صحنه رو دیدم!!! به خدا راس میگم!! یکی از رفیقام کلاسای همین استاده رو رفته بود ولی نه تضمینی ش رو! به خدا میگفت استاده برگشته گفته 2 ساعت قبل ازمون سوالا میرسه دست من! منم با وایبر میرسونمش دست بچه ها !!! من خودم خ خوب دادم و امید دارم به قبولی ولی همچین چیزایی رو که ادم میبینه ..... !!!

vertex

اخراجی موقت
اینو به من بگو که در چه شرایطی یه شخص میتونه ساعت 2 تمام شیت ها رو کامل کرده باشه و تحویل بده بره؟؟؟؟؟؟ همونایی که میگم همه شون ساعت 2 بلند شدن رفتن :w02:

خیلی ها از سر نا امیدی بلند میشن میرن دوست عزیز ولی منم کلا از این امتحان و نظام مهندسی دل خوشی ندارم .

arefe-rad

عضو جدید
اینو به من بگو که در چه شرایطی یه شخص میتونه ساعت 2 تمام شیت ها رو کامل کرده باشه و تحویل بده بره؟؟؟؟؟؟ همونایی که میگم همه شون ساعت 2 بلند شدن رفتن :w02:

احتمالا بالای برگه شون یه نشونه ایی چیزی گذاشتن که مصصح ( همون استادشون!!!!! البته این افراد شایسته اسم استاد نیستن!!) بفهمه این برگه همون بچه مایه داراست!!:evil::d

ali kocholomoch

عضو جدید
بغل دستیه من همش خورد و استراحت کرد هر از گاهی یه خط می کشید منم گشنه و تشنه داشستم کار می کردم (خودمو می

کشتم)کم مونده بود

وسط ها بگم یه لقمه هم بزار دهنه من

من دستم بنده

چند بار رفت و اومد

آخرین بار برگشو ورق زد من دهنم 1 متر باز شد تمام شیت ها کشیده تمیز و مرتب :eek:

اینجوری بودم:eek:

هی میگفتم گشنگی فشار آورده

:eek:

ali_bbn

عضو جدید
خیلی ها از سر نا امیدی بلند میشن میرن دوست عزیز ولی منم کلا از این امتحان و نظام مهندسی دل خوشی ندارم .

طرف قبل ازمون برگشته میگه زمین شیب داره!!! علم به غیب داره؟؟؟؟ به خدا قبل ازمون که دیدم داره به دوستش میگه این سری زمین شیب دار میدن تو دلم کلی بهش خندیدم غافل از اینکه ... :cry:

مهديه مقدم

عضو جدید
احتمالا بالای برگه شون یه نشونه ایی چیزی گذاشتن که مصصح ( همون استادشون!!!!! البته این افراد شایسته اسم استاد نیستن!!) بفهمه این برگه همون بچه مایه داراست!!:evil::d
میگمااا آدم اسم رمزشونو بدونه بعد ما هم علامت بزاریم برگه هامون رو بعد طرف آی بسوزهههههه:biggrin::w11:!!اما اعصابتون رو خردنکنید بچه ها این اقلیت مایه دار همیشه بودن و هستن چه میشه کرد

aydaaaa

کاربر بیش فعال
به تند تند کشیدن نیست که بغل دستیه من از قسمت 000 داشتم رمپ میداد بهش گفتم اشتباه کشیدی تحویل نگرفت

برگمو نشونش دادم کد زیرزمینو بهش دادم گفتم اصلاح کن طرحتو اصلا گوش نداد دختره

من موندم روی سوالو نخونده بود که نوشته از 000 کتاب فروشی بدین ؟

تند تندم داشت می کشید رمپ با قوس داده بود راه پله وسط بود تو قوس شیب هم انباری هارو داده بود به صورت قاچ هندونه:biggrin:

وااای منم ندیدم که بگه کتابفروشی از 0.00:( کجا گفته بود آخهههههههه؟

arefe-rad

عضو جدید
آره منم بعد امتحان دیدم یه سریا دارن بهم میگن که استادشون گفته بوده شیب داره ولی نمیدونم چرا میگفتن پله باید میرفته گوشه شمال شرق

من پله رو اونجا دادم ....واسه نورگیری اونجا باشه بهتره که نور بقیه فضاها کور نشه و نورگیر نذاری

ali_bbn

عضو جدید
آره منم بعد امتحان دیدم یه سریا دارن بهم میگن که استادشون گفته بوده شیب داره ولی نمیدونم چرا میگفتن پله باید میرفته گوشه شمال شرق

شمال شرق؟؟؟؟ حتما برا رمپ معلول اونجا بهتره خو ولی خ دور میشه برا طبقات بالا که !!!

دناسا

عضو جدید
سلام و خدا قوت به همه دوستان
منم که فضایی سوالو حل کردم....از سمت 1.00- رمپ دادم به طول 4.93 که برن توی ارتفاع 1.64- زیرزمین که کد همکفش که لابی باشه میشد1.08+ بعدشم با 16 تا پله رفتم طبقه اول به کد 3.80+...... اونورترم فروشگاه گذاشتم که زیرزمینشو بردم به کد 2.62-.... دسترسی فروشگاه هم : طول رمپو به صورت خودجوش درآوردم!!!!!!!:D دیدم کجای فروشگاه از بر خیابون کدش 0.10+ میشه که شد طول 3.12 از 0.00 کذایی نقشه.......
نمیدونم چرا این کارا رو کردم:cool:
من همه نقشه هامو کشیدم اما اندازه گذاری نداشتم.....
کلا امیدم به خداست.....

دوست من فضایی تر از تو من حل کردم میگم دیگه کم سخت بود منم تا جا داش لقمه رو پیچوندم فقط خدا کمک کنه حل شده باشه و مصحح ها هم چون اصلا به ذهنشونم خطور نمیکرد کسی این کارو بکنه یه امتیازی برا این همه خلاقیت و نبوغ !!!در نظر بگیرن:(

دناسا

عضو جدید
من پله رو اونجا دادم ....واسه نورگیری اونجا باشه بهتره که نور بقیه فضاها کور نشه و نورگیر نذاری

پس ایشالا که تو قبولی دوست من چون ظاهرا تو مظابق دستورالعمل کلاس خصوصی ها حلش کردی!!!:D همین طور همه دوستان

ali kocholomoch

عضو جدید
سلام و خدا قوت به همه دوستان
منم که فضایی سوالو حل کردم....از سمت 1.00- رمپ دادم به طول 4.93 که برن توی ارتفاع 1.64- زیرزمین که کد همکفش که لابی باشه میشد1.08+ بعدشم با 16 تا پله رفتم طبقه اول به کد 3.80+...... اونورترم فروشگاه گذاشتم که زیرزمینشو بردم به کد 2.62-.... دسترسی فروشگاه هم : طول رمپو به صورت خودجوش درآوردم!!!!!!!:D دیدم کجای فروشگاه از بر خیابون کدش 0.10+ میشه که شد طول 3.12 از 0.00 کذایی نقشه.......
نمیدونم چرا این کارا رو کردم:cool:
من همه نقشه هامو کشیدم اما اندازه گذاری نداشتم.....
کلا امیدم به خداست.....

ببخشین کد لابیتون 1.08 میشد بهد چطور کد طبقه اولتون 3.80 شده ؟

aydaaaa

کاربر بیش فعال
سلام دوستان
براتون ارزوی قبولی دارم
نکته اول/اگه قوانین جهانی معماری یکی بود این سوال در حد المپیاد معماری بود
نکته دوم ارتفاع زیر زمین کفش میشه -240
ارتفاع لابی مسکونی کفش میشه +84
یعنی از زیر زمین به همکف میشه 18 تا پله 18 سانتی
این که پله باید زیر 18 باشه همش چرنده خیالتون راحت
درب ورودی مسکونی و ورودی پارکینگ میشد ضلع جنوبی
پلان حتما یه پاسیو میخواست
مگه جز اینه که قانون ترسیم یکی بود؟؟؟
من خودم اشتباه رسم کردم اخه تا یک ساعت تو شوک پلان مریخیشون بودم.بعد که بیرون اومدم اینارو حساب کردم

فقط یه سوال: چرا ورودی مسکونیو از جنوب دادین؟روی سوال گفته بود کتابفروشی از سمت تراز 0.00 ؟ من که ندیدم اینو واسه همین ورودی پارکینگو با کتابفروشی از جنوب دادم و ورودی مسکونیو از سمت شمال. اشتب کردم من؟؟؟؟

ali kocholomoch

عضو جدید
فقط یه سوال: چرا ورودی مسکونیو از جنوب دادین؟روی سوال گفته بود کتابفروشی از سمت تراز 0.00 ؟ من که ندیدم اینو واسه همین ورودی پارکینگو با کتابفروشی از جنوب دادم و ورودی مسکونیو از سمت شمال. اشتب کردم من؟؟؟؟

به نظرم زیاد اینا مهم نیست اگه پلان هارو اصولی حل کرده باشین و پارکینگتون اوکی باشه قبولین

پارسال من طول رمپ رو به جای 10.30
10.50 در آوردم و برا ماشینم کم داشتم افتادم

:cry:البته پارسال من برش نرسیدم و کل پنجره ندادم و مثل امسال اندازه گذاری و اسم کاربری نداشت :cry:

امسال هوض پارسال رو در آوردم علاوه بر پنجره اکابه و ارتفاعش رو هم تو پلانا درج کردم:D

امسال از این وره بوم افتادم :دی

MAT ARCHITECT

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام بچه ها خسته نباشید واقعا مزخرف تر از این نمیشد سوال طرح کنن
هر چی معارض وجود داشت توی این پلان بود : شیب ، ذوزنقه بودن ، 100 درصد و در آخر هم تنوع پلان ها
من که هر چی فکر کردم بهتر از این نقشه ها نتونستم طرح بزنم
ولی حیف ، حیف که دوباره وقت کم آوردم و نتونستم مقطع و پلان بام رو بزنم
هر چند پلانهام افتضاح شد آخرش وقت کم آوردم نه اندازه گذاری نه مبلمان نه آکس بندی
دیگه حوصله خودم هم ندارم
از کارم عکس گرفتم لطفا نظر بدید

IMG_20140613_170651.jpgIMG_20140613_170700.jpg

ali kocholomoch

عضو جدید

شما چرا راه پلتو رو کج رسم کردین ؟

اینجوری نه رسم میشه نه اجرا

باید پلتون رو راست می کشیدین و تو قسمت مورب یکم اضافی می اومد که اونم خط می کشیدیم و تو نازک کاری حل میشد

با کج کشیدن پله

پلان هاتون هم به هم ریخته

پذیراییتون نورگیر نداره چرا؟

در کل خسته نباشین انشالا قبول بشین

MAT ARCHITECT

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

باید پلتون رو راست می کشیدین و تو قسمت مورب یکم اضافی می اومد که اونم خط می کشیدیم و تو نازک کاری حل میشد

با کج کشیدن پله

راه پله درسته کج شده ولی از لخاظ اجرا مشکلی نداره
اول خواستم صاف بکشم ولی فضایی که اضافه میومد اونقدر زیاد بود که نمیشد تو نازک کاری حذفش کنم
پذیرایی کدوم طبقه نور نداره توی هر دو طبقه نورگیر دارم

aydaaaa

کاربر بیش فعال

با کج کشیدن پله

اتفاقا کجم میشه منم اینکارو کردم فقط تقسیم بندی فضاهامو همش خطوط صاف کردم

وضعیت
موضوع بسته شده است.