بررسی آزمون طراحی خرداد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

AM.RAD

عضو جدید
سلام بچه ها .. انقدر حالم گرفته که هیچ امیدی ندارم.. نمیتونم حتی توضیح بدم .. سر جلسه یهو هنگ کردم دیشبش تا صب نخوابیدم وقتی شیب زمینو دیدم مخم تعطیل شد راه حلو فهمیده بود اما گیج بود مخم کار نمیکرد . بگذریم بچه های حوزه ما فقط تند تند میکشیدن من دیگه نمیدونم ... بچه ها تاریخ امتحان بعدی رو کسی میتونه تخمینی بهم بگه کی می افته؟ :(

m.alinejadian

عضو جدید
معمولن دسترسی پارکینگ رو باید از دسترسی فرعی گرفت نه اصلی..
نه اشتباه نیست اینکه عده ای میگن از جنوب نظر و دلیل اوناست بیشتر به این دلیل که( -1 )بوده. ولی کسایی که از کد 0.0 دادند هم دلایلی دارند مثل استفاده حداکثری از 2نبش بودن تجاری که این خود یک مزیت خوب است برای یک واحد تجاری ولی عده ای تا برخوردند به -1 یاد رمپ افتادند.معماری این نیست که هرکسی بگه فقط یک طرح را به یک صورت می توان حل کرد اگر به این صورت بود همه پلان های یک شهر دریک مدل و فرم بود و همه یه صورت یکنواخت و خسته کننده بودند. متا سفانه در بین ما معماران ایران تفکر بدی که جا افتاده اینه که هر کسی فکر می کنه ایده و نظر خودش درسته. برای همینه که توی ایران نظر ها همه بسته شده به یک تفکر و خلاقیت کمتر وجود داره.

tabalvor

عضو
من کارمو میزارم حالا مهم نی کی چی میخواد بگه ...فقط خودشونو حقیر تر جلوه میدن.....من به کارم توی این تاپیکهای طراحی ادامه میدم...فقط به خاطر علاقه ای که بهشون دارم...
arefeh-rad-bahar spring-hoolooooo-aiman1234-salar و خیلیهای دیگه که واقعا از لحاظه حفظ کردنه اسم فراموشی دارم...
کار منم ایراد کم نداره خودم کارخودمو نقد کنم نابود کردم خودمو اما واقعا توی این ساعت تایم باز هم نمیشد دیگه همه چیو رعایت کرد...ایشالله هممون نتیجه میگیریم...
جای دستگاه پله رامپ تاسیسات و انبار و نورگیر برای من همین بود فقط اگه یه متر آکس 2 رو میکشیدی به سمت شمال و محل پارکاتو شمالی جنوبی میکردی نورگیرت مشکل نداشت(من خوابا رو انداختم قسمت شرقی برای سرو صدای خیابان).
ترسیم فنی تون خوب شده عکس کار من که بعد مدت ها مداد دستم گرفتم
احتمال 99 درصد قبولین
اشکالات ریز هست ولی مهم نیست
کاش پلان همکفتونم عکس میگرفتین ورودی رو از کجا گرفتین؟

s.salar

عضو جدید
عارفه خانم كارتون عالي شده وخيلي هم كامله از نظر طراحي خيلي به كار من شبيحه اما كار شما بسيار بهتر از كار منه ( البته اگر به قول اين دوستمون هردو محكوم به كپي نشيم يا حتي كپي از كار همديگه شايدم شما تو حوضه آقايون امتحان دادي يا من توحوضه خانما بودم :eek: جالب اينجاست كساني كه منو ميشناسن ميدونن من حتي كارهاي شخصيم هم هيچ دو كاري مثل هم نيستن ) فوق العادست يه ايرادايي داره البته كه تواين زمان كم هيچكس انتظار ١٠٠ درصد نداره به نظر من اصلا گفته نشه بهتره گرچه كارتون در حد صده

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
من نگفتم حتما از غرب ولی حل پلان از غرب هم مشکلی نداره و به خوبی در آمده ضمنا در مورد تردد خودرو این نظر شماست شاید نکته این امتحان مثل سالهای پیش که همه فکر میکردند نکته و نظرشون درسته از نظر اونا فرق داشته باشه. در مورد رمپ چند متر اضافه شدن رمپ مهمتره یا بهتر و ایده آل بودن طراحی برای یک واحد تجاری و استفاده حداکثری برای کارفرما اونم با این موقعیت
میشه لطف کنی طرح خودتو بزاری که از غرب دادی؟؟؟کنجکاو شدم بدونم...
در مورد اون قضیه هم رییس برگزاری آزمون وقتی زیرزمین منو دید گفت ...که نکته مهم رمپ و راه پله بوده و البته طراحی مسکونی....حالا اینکه یه سریها راه پله رو شما شرق دادن من موندم چجوری در اوردن...اونم دو طبقه با دو تا طرح متفاوت
اجازه هست نقد کنم؟؟؟؟
ممنونم ازتون كه وقت گذاشتيد انشالله كه شما هم موفق باشيد در ضمن گفتيد عكس داريد از كارتون لطفا بگذاريد . فكر ميكنيد من قبول ميشم به نظر شما ؟
من عکسمو قبل از همین پستتون گذاشتم..گویا متوجه نشدید....
والا من الان به قبولیه خودم شک دارم...بستگی به طراح داره...و البته شانس....:(

سلام بچه ها .. انقدر حالم گرفته که هیچ امیدی ندارم.. نمیتونم حتی توضیح بدم .. سر جلسه یهو هنگ کردم دیشبش تا صب نخوابیدم وقتی شیب زمینو دیدم مخم تعطیل شد راه حلو فهمیده بود اما گیج بود مخم کار نمیکرد . بگذریم بچه های حوزه ما فقط تند تند میکشیدن من دیگه نمیدونم ... بچه ها تاریخ امتحان بعدی رو کسی میتونه تخمینی بهم بگه کی می افته؟ :(

عزیزم اولا ایشالله که قبول شی...دوما امتحان احتمال زیاد آذر ماهه....

yasi_ys1363

عضو جدید
نه اشتباه نیست اینکه عده ای میگن از جنوب نظر و دلیل اوناست بیشتر به این دلیل که( -1 )بوده. ولی کسایی که از کد 0.0 دادند هم دلایلی دارند مثل استفاده حداکثری از 2نبش بودن تجاری که این خود یک مزیت خوب است برای یک واحد تجاری ولی عده ای تا برخوردند به -1 یاد رمپ افتادند.معماری این نیست که هرکسی بگه فقط یک طرح را به یک صورت می توان حل کرد اگر به این صورت بود همه پلان های یک شهر دریک مدل و فرم بود و همه یه صورت یکنواخت و خسته کننده بودند. متا سفانه در بین ما معماران ایران تفکر بدی که جا افتاده اینه که هر کسی فکر می کنه ایده و نظر خودش درسته. برای همینه که توی ایران نظر ها همه بسته شده به یک تفکر و خلاقیت کمتر وجود داره.

با شما موافقم.درسته که قرار دادن رمپ اتومبیل در تراز 0.00 باعث زیاد شدن طول رمپ می شد ولی مزایایی مانند دو نبش شدن تجاری و استفاده حداکثر از زیربنا ی تجاری در طیقه ی همکف و قرار گرفتن واحد 3 خوابه در سمت جنوب در طبقه ی اول را به همراه داشت که کیفیت مطلوبتری به فضاهای اشتغال و سکونت می داد که یدون شک نسبت به کیفیت رمپ پارکینگ از اولویت بیشتری برخورداره.این در حالی است که قراردادن رمپ درجنوب (تراز1-) ، باعث از دست رفتن قسمت دو نبش در طبقه ی همکف و قرار گرفتن واحد 1 خوابه 65 متری در جتوب و واحد 3 خوابه 135 متری در غرب می شد که خیلی منطقی به نظر نمی رسه و از اون گذشته در عرف بازار طراحی مسکن هم اقتصادی و رایج نیست.(با توجه به اختلاف قیمت واحد های تجاری دونبش و همینطور واحدهای مسکونی رو به آفتاب جنوب )

آخرین ویرایش:

arefeh

کاربر ممتاز
عارفه خانم كارتون عالي شده وخيلي هم كامله از نظر طراحي خيلي به كار من شبيحه اما كار شما بسيار بهتر از كار منه ( البته اگر به قول اين دوستمون هردو محكوم به كپي نشيم يا حتي كپي از كار همديگه شايدم شما تو حوضه آقايون امتحان دادي يا من توحوضه خانما بودم :eek: جالب اينجاست كساني كه منو ميشناسن ميدونن من حتي كارهاي شخصيم هم هيچ دو كاري مثل هم نيستن ) فوق العادست يه ايرادايي داره البته كه تواين زمان كم هيچكس انتظار ١٠٠ درصد نداره به نظر من اصلا گفته نشه بهتره گرچه كارتون در حد صده

مرسی دوست عزیز از لطفت...
متاسفانه من خودم گفتم وقتی کارمو نقد میکنم رد شده میبینم مثلا خط برش یادم رفت
کد ارتفاعی توی بعضی پلان یادم رفت...
هاشور باکس پله توی یه سری پلانها یادم رفت
پلان بام داکت اصلی رو یادم رفت نشون بدم
پنجره آشپزخونه توی یه طبقه دادم توی اون یادم رفت فقط شانسی که اوردم درب تراس داشتم...
داکت سرویس رو با اینکه جاش توی طبقه ها بود توی یه طبقه نشون دادم...
مقطع اون پخش لابی ورودی رو یادم رفت بکشم...و اونقدر بالا کشیدم که کاغذ کم اوردم مثل کار شما...
اینجور خودم گفتم قبول نمیشم...شانس بیارم 25 قبول شم خدارو شکر میکنم....
ولی راست میگی شبیه کار هم شده ولی این دلیل این نی که کارو کپ کردیم و چپوندیم چون چرته...من همیشه کارامو توی سایت میزاشتم...کارهای اون خانوم هم دیدم خوب بود کارهاش ولی نه در اون حدی که بخوای کپ کنی یعنی از اون بهتر هم میشد کار کرد...شما خودتو ناراحت نکن...;)

earche

عضو جدید
با شما موافقم.درسته که قرار دادن رمپ اتومبیل در تراز 0.00 باعث زیاد شدن طول رمپ می شد ولی مزایایی مانند دو نبش شدن تجاری و استفاده حداکثر از زیربنا ی تجاری در طیقه ی همکف و قرار گرفتن واحد 3 خوابه در سمت جنوب در طبقه ی اول را به همراه داشت که کیفیت مطلوبتری به فضاهای اشتغال و سکونت می داد که یدون شک نسبت به کیفیت رمپ پارکینگ از اولویت بیشتری برخورداره.این در حالی است که قراردادن رمپ را درجنوب (تراز1-) ، باعث از دست رفتن قسمت دو نبش در طبقه ی همکف و قرار گرفتن واحد 1 خوابه 65 متری در جتوب و واحد 3 خوابه 135 متری در غرب می شد که خیلی منطقی به نظر نمی رسه و از اون گذشته در عرف بازار طراحی مسکن هم اقتصادی و رایج نیست.(با توجه به اختلاف قیمت واحد های تجاری دونبش و همینطور واحدهای مسکونی رو به آفتاب جنوب )

سلام و خسته نباشید به همه و امیدوارم همه نتیجه زخماتشون رو ببینن .منم با نظر شما موافقم و سر جلسه منم با رمپ چرخشی و از صفر صفر خیابان سمت غرب ورودی گرفته و پارکینگم رو حل کردم و واحد سه خوابه رو جنوب طراحی کردم .

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من کارمو میزارم حالا مهم نی کی چی میخواد بگه ...فقط خودشونو حقیر تر جلوه میدن.....من به کارم توی این تاپیکهای طراحی ادامه میدم...فقط به خاطر علاقه ای که بهشون دارم...
arefeh-rad-bahar spring-hoolooooo-aiman1234-salar و خیلیهای دیگه که واقعا از لحاظه حفظ کردنه اسم فراموشی دارم...
کار منم ایراد کم نداره خودم کارخودمو نقد کنم نابود کردم خودمو اما واقعا توی این ساعت تایم باز هم نمیشد دیگه همه چیو رعایت کرد...ایشالله هممون نتیجه میگیریم...
خیلی خوبه مهندس خسته نباشی یعنی میشه منم یه روزی اینجوری طراحی کنم؟؟؟؟؟؟
;)

arefeh

کاربر ممتاز
جای دستگاه پله رامپ تاسیسات و انبار و نورگیر برای من همین بود فقط اگه یه متر آکس 2 رو میکشیدی به سمت شمال و محل پارکاتو شمالی جنوبی میکردی نورگیرت مشکل نداشت(من خوابا رو انداختم قسمت شرقی برای سرو صدای خیابان).
ترسیم فنی تون خوب شده عکس کار من که بعد مدت ها مداد دستم گرفتم
احتمال 99 درصد قبولین
اشکالات ریز هست ولی مهم نیست
کاش پلان همکفتونم عکس میگرفتین ورودی رو از کجا گرفتین؟

آره متاسفانه خونه اومدم متوجه شدم....خیلی شیر تووو شیر بود...کل وسیله هام زیر دست و پا بود...همینهارم شانسی تونستم....با خواهش و التماس و یواشکی....
اون 135 متری که طبقه اول مسکونی خواسته بود رو دقیقا دادم به فروشگاه که بزرگ باشه...سرگیر رمپ هم رعایت کردم یعنی از دیوار جنوبی تا راستای اولین دیوار آسانسورم...بقیه اش لابیم شد...از فروشگاه به لابی مسکونی دسترسی ندادم چون از نظر امنیتی صحیح نی....حالا فرصت بشه کدی میکشم نشون میدم...
البته من از جک استفاده کردم و 3 یا 4 تا پله و ورودی به لابی مسکونی از سمت غرب فاصله بین باکسم با اون پخی.... اما به اون پخی نرسیداااا....همین دیگه...
در مورد ترسیم فنی که البته اونجور که میخواستم کارم تمیز نشدش اما مدیون استاد دوره کاردانیم آقای اصفهانی(هنوزم فامیلیش تنها استادیه که توی ذهنم مونده)هستم...یادمه یه ترم مسجد ابوالمعالیه یزد رو داده بودم در حد برگه آ3 گفت توی 50در70 مقیاسش یادم نیست بکشید و البته خیلی روی مسائل مختلف گیر میداد....شاید واسه همین تا حدی کارم بد نشده باشه
نمیدونم خدا کنه قبول بشم...نطارت که نمیشم حداقل طراحی رو بشم و از همه مهمتر اسکیس که دو روز دیگه:cry:

سائ

عضو جدید
کار منم ایراد کم نداره خودم کارخودمو نقد کنم نابود کردم خودمو اما واقعا توی این ساعت تایم باز هم نمیشد دیگه همه چیو رعایت کرد...ایشالله هممون نتیجه میگیریم...;)
عارفه عزیز کارت عالی شده....100 درصد قبولی.
میدونی منم تقریبا شبیه شما کار کردم .جاگذاری راه پله و چیزای دیگرو اما.....یه اشکال مسخره که حالم از خودم بهمه اینه که فکر کردم اون پایین سمت راست کوچه است و میشه نورگیر دادو واسه 2 تا اتاقم ازونجا پنجره گرفتم.الان ردم درست میگم؟؟؟

arefeh

کاربر ممتاز
میدونی منم تقریبا شبیه شما کار کردم .جاگذاری راه پله و چیزای دیگرو اما.....یه اشکال مسخره که حالم از خودم بهمه اینه که فکر کردم اون پایین سمت راست کوچه است و میشه نورگیر دادو واسه 2 تا اتاقم ازونجا پنجره گرفتم.الان ردم درست میگم؟؟؟

مرسی گلم تا خدا چی بخواد
عزیزم رد که نه دیگه کارتو کامل انجام دادی؟؟؟شیتی که خالی نزاشتی؟؟؟فکر کنم کمترین نمره دیگه 25 باشه برات...بستگی به کارت داره...ناامید نباش...ایشالله دو ماه دیگه شاد میبینمت;)

سائ

عضو جدید
مرسی گلم تا خدا چی بخواد
عزیزم رد که نه دیگه کارتو کامل انجام دادی؟؟؟شیتی که خالی نزاشتی؟؟؟فکر کنم کمترین نمره دیگه 25 باشه برات...بستگی به کارت داره...ناامید نباش...ایشالله دو ماه دیگه شاد میبینمت;)
مرسی عزیزم از زحمتات هم ممنون من هیچ کلاسی نرفتم چون دوستای خوبی مث شما دارم.آره همرو کشیدم اما اشکال هم داره کارم.....پناه بر خدا

bahar-spring

کاربر بیش فعال
سلام عارفه خسته نباشی کارات خیلی خوب شده، تبریک میگم.
فقط یه سوال برام پیش اومد؛ توی زیرزمین ستونگذاری اطراف رمپت درسته؟ بنظر تیرش سرگیر نمیشه؟! یا دارم اشتباه میگم؟ چون یه سمت رمپ ستون داره ولی یه سمتش نداره، یا شاید بعدا ستونک گذاشته باشی؛

arefeh

کاربر ممتاز
سلام عارفه خسته نباشی کارات خیلی خوب شده، تبریک میگم.
فقط یه سوال برام پیش اومد؛ توی زیرزمین ستونگذاری اطراف رمپت درسته؟ بنظر تیرش سرگیر نمیشه؟! یا دارم اشتباه میگم؟ چون یه سمت رمپ ستون داره ولی یه سمتش نداره، یا شاید بعدا ستونک گذاشته باشی؛

عزیزم این روشم درسته چون فاصله بین ستونهای سمت راه پله تا لبه رمپ 1.2 فاصله داره...و کنسول میشه و اینم در کنار اون ستونها و نیمچه ستونها درستن....یعنی هر سه روش درستن....:)

bahar-spring

کاربر بیش فعال
عزیزم این روشم درسته چون فاصله بین ستونهای سمت راه پله تا لبه رمپ 1.2 فاصله داره...و کنسول میشه و اینم در کنار اون ستونها و نیمچه ستونها درستن....یعنی هر سه روش درستن....:)
پس ضعف اطلاعات من بود! :redface::sweatdrop:عالیه کارات
حتما با نمره خوبی قبول میشی:w16:

negar-arch

عضو جدید
سلام دوست عزيز ببخشين به اقتضاي ادب نميتونم جوابتون رو درخور متني كه نوشتين بدم شب كيه ميدونم ذهن شما به چي فكر ميكنه گيريم من اصلا ايشونو طرحشونو بشناسم آخه توي اين وقت كم كي يادشه كه طرح كي چشكلي بوده كه تازه بياد تو كارش بخورونه آخه خانم محترم فكر كردن به اينكه بخواي يه طرحو به طرح ديگه اي بخوروني خودش كلي زمان ميبره قابل توجه شما من ساليانه كه شركت شخصيه خودمو دارم واندازه موهاي سرتون كار انجام دادم از زمان دانشجويي من نميدونم دانشگاه شما كجا بوده كه حل يه پلان برات انقدر عجيبه من دانشگاه معتبري درس خوندم وبراتون متاسفم كه نميتونيد تواناييهاي بقيرو ببينيد وبخوايد بهش انگ بچسبونيد!!! يعني هر كسي پلرو به اين شكل گذاشته وپلانشو به اين شكل حل كرده مثل خيلي از بچه ها به اين شكله كه شما ميگي !!!!! متاسفم براتون
متن من حقیقت محض بود و چیزی جز ادب در خورش نیست، هر چند که حاشا کردن و دروغگویی برای شما آسونه، در ضمن منم توی دهات درس نمیخونم دانشگاه شیرازم، و اینکه هر آدم دانا و بینایی این 2 کارو بزارن جلوش میتونه تشخیص بده که چه خبره!!!!! چه شرکتی؟ با مدرک طراحی نداشته تون؟ واقعا متاسفم که بعضی ها یه ذره خلاقیت ندارن، و اینکه شما که عضو فعالی نگو شب خانم دیگه کیه.

roham12

عضو جدید
کار منم ایراد کم نداره خودم کارخودمو نقد کنم نابود کردم خودمو اما واقعا توی این ساعت تایم باز هم نمیشد دیگه همه چیو رعایت کرد...ایشالله هممون نتیجه میگیریم...;)

خیلییییییییییی جالبه کارت فوقالعاده شبیه منه امیدوارم جفتمون قبول بشیم :gol:

negar-arch

عضو جدید
پنجره آشپزخونه توی یه طبقه دادم توی اون یادم رفت فقط شانسی که اوردم درب تراس داشتم...
مقطع اون پخش لابی ورودی رو یادم رفت بکشم...و اونقدر بالا کشیدم که کاغذ کم اوردم مثل کار شما...
ولی راست میگی شبیه کار هم شده ولی این دلیل این نی که کارو کپ کردیم و چپوندیم چون چرته...من همیشه کارامو توی سایت میزاشتم...کارهای اون خانوم هم دیدم خوب بود کارهاش ولی نه در اون حدی که بخوای کپ کنی یعنی از اون بهتر هم میشد کار کرد...شما خودتو ناراحت نکن...;)
عارفه جان من اصلا حرفم سر کار شما نبود، نگفتم شما هم کپ زدید نمیدونم چرا این آقا کار خودشو به کار شما چسبوند، من اینقدر تشخیص دارم که خط دست یه معمارو که نشات گرفته از خط فکری اونه و واسش مثل یه امضا میمونه رو بشناسم و درک کنم، کار شما دقیقا خطوط شما بود و کار دیگری کاملا مشخص بود از کجا اومده و معلوم بود واقعا زحمت کشیده بودی برای ترسیماتت، کار شب خانوم هم اگه عالی نبود ولی بعضی از دوستان در اون ساعات پر استرس آزمون به هر چیزی چنگ میرنن.

holooooooo

کاربر ممتاز
لطفا به بحث ادامه ندین

لطفا به بحث ادامه ندین

بچه ها من امروز اصلا نتونستم بیام نت، چون کلا خواب بودمو بی انرژی ... اولش اومدم دیدم به به 30 تا پیج داره تایپیکی که ایجاد کردم،

گفتم باریکلا همه دارن راجب امتحان بحث میکنن، بعد که کلا تایپیکو خوندم تا اینجااااااا از کارم پشیمون شدم،

از همون ابتدا که یه دوستمون شروع کردن به نیش و کنایه زدن، بعدم که ادامه دادم، دیدم چه خبره!! مثلا اومدم اینجا حالم بهتر شه، تنها چیزی که نصیبم شد انرژی منفی شدیدی بود که گرفتم،

دوستان من، ما اینجا جمع نشدیم همدیگرو بزنیم که، به فرضم که یکی میاد با یه لحنی حرف میزنه که خوب نباشه(شما دوست عزیز من ادامه نده)،
قراره دورهم جمع بشیم که از این استرس و تنش هایی که اینجور امتحانا بهمون میده دور بشیمو با هم اینجا سرگرم بشیم...
اگر ادامه پیدا کنه خودم تایپیکو حذف میکنم و دوست داشتید خودتون تایپیک بسازید، من نمیخوام باعث رنجشه یسری دوستانم بشم...

آخرین ویرایش:

m.alinejadian

عضو جدید
خسته نباشین.چطور رسیدین این همه با جزییات بکشین.. تو قسمت آکس گذاری آکس قسمت مورب رو نکشیدین.. ..

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
عارفه کارت خوب شده من خیلی تعجبم بیشتر شد دختر تو چقد فرزی :eek:؟!!!!!!!!!!همه ی شیت هارو دراوردی اونم درست ! همه رو هم جزییات دادی؟ عقبیم چک کردی؟ :Dهمونجوری که گفتم احتمال زیاد جز طرحهای برتر طراحی بشی میدونستم اخرش تو یه طرح توپ میزنی ;)خداییش خوشحالم که اینجوری کار کردی دختر با حوصله و زیرکی هستی تازه خیلی خیلی هم پشتکار داری :)و از همه مهمتر جزوه اشراق رو مدیریت خرید کردی و خدا اجرتو بهت داد موفق باشی .

s.salar

عضو جدید
بچه ها من امروز اصلا نتونستم بیام نت، چون کلا خواب بودمو بی انرژی ... اولش اومدم دیدم به به 30 تا پیج داره تایپیکی که ایجاد کردم،

گفتم باریکلا همه دان راجب امتحان بحث میکنن، بعد که کلا تایپیکو خوندم تا اینجااااااا از کارم پشیمون شدم،

از همون ابتدا که یه دستمون شروع کردن به نیش و کنایه زدن، بعدم که ادامه دادم، دیدم چه خبره!! مثلا اومدم اینجا حالم بهتر شه، تنها چیزی که نصیبم شد انرژی منفی شدیدی بود که گرفتم،

دوستان من ما اینجا جمع نشدیم همدیگرو بزنیم که، به فرضم که یکی میاد با یه لحنی حرف میزنه که خوب نباشه(شما دوست عزیزم من ادامه نده)،
قراره دورهم جمع بشیم که از این استرس و تنش هایی که اینجور امتحانا بهمون میده دور بشیمو با هم اینجا سرگرم بشیم...
اگر ادامه پیدا کنه خودم تایپیکو حذف میکنم و دوست داشتید خودتون تایپیک بسازید، من نمیخوام باعث رنجشه یسری دوستانم بشم...
من باصحبت شما موافقم جواب بعضيا وقضاوتهاي دروغشون رو فقط خدا ميده من اشتباه كردم پاسخش رو دادم حق با شماست .

saraafsoon

عضو جدید
عارفه جان خیلی خوب حل کردی اماچرا پلان همکفت نیست چندتا پله دادی همکف چنده ارتفاع پلت؟

RAHA60

کاربر فعال
عارفه جان کارت خیلی خوبه.فقط دوتاسوال...
اشکال نورگیرت که گفتی چیه؟
برای پله تا طبقه اول چند پله دادی؟یه دور ونیم؟

به نظرم اگه واسه پذیرایی ها نور مستقیم می دادی خیلی بهتر بود

holooooooo

کاربر ممتاز
عارفه جان کارت خیلی خوبه.فقط دوتاسوال...
اشکال نورگیرت که گفتی چیه؟
برای پله تا طبقه اول چند پله دادی؟یه دور ونیم؟

به نظرم اگه واسه پذیرایی ها نور مستقیم می دادی خیلی بهتر بود

تیر از تو نورگیرش رد میشه
من فضولمااااا :)

وضعیت
موضوع بسته شده است.