بررسی آزمون طراحی -بهمن 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

fereshte2013

عضو جدید
اگه وجود نور و تهويه طبيعي براي واحد مسكوني الزامي نباشه ،؛بنظرم طراحي واحداشون عاليه

rap_w2w

عضو جدید
پلان هات عالی شدن.ایشالا قبول بشی

4.jpg6.jpg
4 تا سوتی بزرگ دارم که اوضاع رو وخیم کرده.....
1- تو پلان حیاط دسترسی پله و رمپ معلول دادم ولی در پلان همکف اونجا رو بستم........... حواسم نبود
2- به خاطر اشتباه در اندازه گیری واحد 55 متری سمت غرب رو با نور گیر 4*4 گرفتم.... خدا لعنت کنه راپید و خط کش رو
3- تو پلان بام نورگیر ها رو یادم رفت ترسیم کنم.... وقت کم آوردم و یادک رفت
4- مقطع رو 1/100 کشیدم بعد که دیدم جا نمیشه شک کردم و دوباره سوال رو خوندم دیدم نوشته 1/200............... وسط کار بیخیالش شدم و فقط کد های ارتفاعی رو روش نشون دادم

فک کنم باید کلی نظر ونیاز کنم تا شاید این سوتی ها رو آقا یا خانم تصحیح کننده نبینه و از چشمش پنهان بمونه (((( امیدواری به خودم))))
اگه قبول بشم مطمئنا 25 هست نه بیشتر... دقیقا لب مرز وایستادم

rap_w2w

عضو جدید
شرمنده مهندس جان،در طبقه همكف اون ماشيني كه تك گذاشتين كاملا غلطه

به خدا دیگه این زمین هیچ راهی نداشت... یا حداقل من نتونستم حالت دیگه ای رو بدست بیارم
تا ساعت 12.20 من فقط داشتم آلترناتیو پلان میزدم
شاید 15 مدل چینش پارکینگ داشتم ولی هیچ کدومشون 12 تا رو نمیشد جا کرد تووش
اگه قرار بود که 4 تا توو زیر زمین باشه که اون 8 تای دیگه اصلا توو همکف جا نمیشد
اگه قرار بود که 5 تا توو زیر زمین باشه که اون 7 تای دیگه با توجه به انواع ستون گذاری توو همکف جا نمیشد
میگم که ظاهر سوال اوکیه ولی ابعاد و اندازه ها کمر ادم رو خم میکنه................
تمام داستان رو کد ارتفاعی +0.70 خراب میکرد چون باید رمپ میخورد که بره بالا و این یعنی علاوه بره 3.5 رمپ پایین 3.5 متر دیگه برای عبور داری از دست میدی

شایدم راه حل دیگه ای داسته باشه و من کشفش نکردم
اگه سایر دوستان از پلاناشون عکس گرفته باشن خوشحال میشم کار بقیه رو ببینم
در ضمن از اینکه کار من رو دارید تحلیل می کنید ممنونم
بهتره که اشتباهاتم رو خودمم بدونم

mahfa90

عضو جدید
آخرین ویرایش:

panahi_arch

عضو جدید
خسته نباشید.ولی مهندس خیلی ایراد داره کارت .همه داکتار رو اوردی همکف ولی داکت تاسیسات ندادی.جای ماشین تک همکفت که همینطوری اشتباهه تازه داکتم میاد جلوش.8 تا انباریت ذاه نداره بری توش.و از همه مهم تر و اساسی تر ستون بین دو تا رمپتهویعنی علنا زیر زمینت غیر قابل استفاده است چون تیر محیطی +.70 از جلوی رمپت رد میشه و ماشین نمیتونه بره توش.این خیلیییی خیلییی مهمه
و....

panahi_arch

عضو جدید
اصلا قصد ندارم روحیه تو خراب کنم.ولی دوستانی که همینطوری حل کردن بدونن ازمون بسیار سختی بود.ایشون درسته پلان طبقاتو در اوردن .که حالا کاری ندارم نور طبیعی نو تراس ندارن واحداشون و اندازه نورگیراشون کوچیکه.ولی اصلا نتونستن عابر و معلولو بیارن تو همکف و همینطور زیر زمسنشون بخاطر تیری که از جلوی رمپ رد میشه غیر قابل دسترسیه.حالا خساب کنید چند تا از فضاها رو تامین نکردن

setayesh1234

عضو جدید
به خدا دیگه این زمین هیچ راهی نداشت... یا حداقل من نتونستم حالت دیگه ای رو بدست بیارم
تا ساعت 12.20 من فقط داشتم آلترناتیو پلان میزدم
شاید 15 مدل چینش پارکینگ داشتم ولی هیچ کدومشون 12 تا رو نمیشد جا کرد تووش
اگه قرار بود که 4 تا توو زیر زمین باشه که اون 8 تای دیگه اصلا توو همکف جا نمیشد
اگه قرار بود که 5 تا توو زیر زمین باشه که اون 7 تای دیگه با توجه به انواع ستون گذاری توو همکف جا نمیشد
میگم که ظاهر سوال اوکیه ولی ابعاد و اندازه ها کمر ادم رو خم میکنه................
تمام داستان رو کد ارتفاعی +0.70 خراب میکرد چون باید رمپ میخورد که بره بالا و این یعنی علاوه بره 3.5 رمپ پایین 3.5 متر دیگه برای عبور داری از دست میدی

شایدم راه حل دیگه ای داسته باشه و من کشفش نکردم
اگه سایر دوستان از پلاناشون عکس گرفته باشن خوشحال میشم کار بقیه رو ببینم
در ضمن از اینکه کار من رو دارید تحلیل می کنید ممنونم
بهتره که اشتباهاتم رو خودمم بدونم
خسته نباشید ان شالا که قبول شید

• Like
واکنش ها: nosh

rap_w2w

عضو جدید
خسته نباشید.ولی مهندس خیلی ایراد داره کارت .همه داکتار رو اوردی همکف ولی داکت تاسیسات ندادی.جای ماشین تک همکفت که همینطوری اشتباهه تازه داکتم میاد جلوش.8 تا انباریت ذاه نداره بری توش.و از همه مهم تر و اساسی تر ستون بین دو تا رمپتهویعنی علنا زیر زمینت غیر قابل استفاده است چون تیر محیطی +.70 از جلوی رمپت رد میشه و ماشین نمیتونه بره توش.این خیلیییی خیلییی مهمه
و....

سلام بزرگوار ممنون از وقتی که گذاشتی
1- داکت تاسیسات رو فراموش کردم
2- ماشین همکف رو توضیح دادم در رابطه باهاش.... من 15 تا شاید هم بیشتر چیدمان پارکینگ انجام دادم اما هیچ کدوم 12 ماشین رو ساپورت نمیکرد... مسئله اصلی عرض زمین بود که با توجه به درز انقطاع که از هر طرف 10 سانت کم میشد یعنی 13.75 تبدیل میشد به 13.55 و زمانی که میخواستی ستون کنترلی رو در کنار رمپ اجرا کنی ابعاد 3.90 از کار کم میشد یعنی 9.65 که این مورد خودش نوع سوال رو زیر سوال میبره چون فضای گردش خودرو 2.5*5 و پارک خودرو 2.5* 5 هست یعنی 5 متر پشت ماشین باید خالی باشه که طبق ابعادی که عرض کردم جور در نمیاد........ یا شاید من نتونستم پیدا کنم... از این باب گفتم که اگه دوستان از کارشون عکس گرفتن بزارن
3- انباری ها که راه داره.... بینشون 1.40 خالیه
4- منظورت رو از تیر محیطی 0.70+ نمیفهمم....... ولی ستون های زیرزمین در رمپ فقط در همون جا اجرا میشنو شناژ ازشون در راستای محور طولی عبور میکنه نه در راستای محور عرضی
باز اگه بخوای میتونم 3D کار رو بزنم و متوجه بشی

بازم ازت ممنونم... تشکر که وقت گذاشتی

panahi_arch

عضو جدید
اصلا قصد ندارم روحیه تو خراب کنم.ولی دوستانی که همینطوری حل کردن بدونن ازمون بسیار سختی بود.ایشون درسته پلان طبقاتو در اوردن .که حالا کاری ندارم نور طبیعی نو تراس ندارن واحداشون و اندازه نورگیراشون کوچیکه.ولی اصلا نتونستن عابر و معلولو بیارن تو همکف و همینطور زیر زمسنشون بخاطر تیری که از جلوی رمپ رد میشه غیر قابل دسترسیه.حالا خساب کنید چند تا از فضاها رو تامین نکردن
در موردستون اشتباه کردم .تو زیر زمین گذاشتیدش.
;)
خیلی امتحان سختی بود.نهایت شکنجه.تا

rap_w2w

عضو جدید

من روحیا هم خراب نمیشه
این دفعه پنجم هیت که دارم امتحان میدم..... حتی میدونم اگه به روال گذشته باشه نمره ام چند میشه
اولین بار 23 شدم ... دومین بار 22.... سومین بار 21 ... چهارمین بار 20..... _((((احتمالا این بار 19))))
هاهاهاهاهاها

1- واحدهای زیر 60 متر که تراس نمیخواد!!!!!!!!!!!! میخواد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اگه میخواد پس وای بر من...........
2- انداره نور گیر ها 1/8 فضا های پذیرایی و خواب هست........ اشراف مستقیم هم که نمیشد به زمین همسایه داشت.... ولی اندازه نورگیر ها رو میدونم که بخاطره سرعت اشتباه کشیدم....
3- عابر و معلول رو در حیاط کشیدم ولی راشون ندادم توو همکف........... این یکی هم ایراد سرعت در ترسیم بود به خدا
4- بازم اون تیری رو که میگی درکش نمیکنم..... میشه رو پلانم خط بکشی

رها

عضو جدید
سلام به همگی
امیدوارم تو امتحان موفق باشیم .
من برای نورگیری از سمت شمال از 3 متر انتهای زمین حیاط خلوت دراوردم . و توی زیرزمین 5 تا پارکینگ و همکف 7 تا جا شد.انباری و موتورخانه هم با مساحت هاش حل شد.
طبقه ی تیپ یکی از 55 متری ها شمالی ، یکی شون شمالی-جنوبی و اون 90 متری جنوبی شد.بام و مقطع رو هم کشیدم.

mahfa90

عضو جدید
درباره اون تیر ایشون درست میگن.باعث سرگیری میشه..اگه کنار رمپ زیرزمین ستونک بزاریم که باعث میشه طول تیر نصف میشه و اون قسمت سرگیری از بین بره مشکل حل میشه؟

elham.khkh

عضو جدید
سلام به همگی
امیدواتو امتحان موفق باشیم .
من برای نورگیری از سمت شمال از 3 متر انتهای زمین حیاط خلوت دراوردم . و توی زیرزمین 5 تا پارکینگ و همکف 7 تا جا شد.انباری و موتورخانه هم با مساحت هاش حل شد.
طبقه ی تیپ یکی از 55 متری ها شمالی ، یکی شون شمالی-جنوبی و اون 90 متری جنوبی شد.بام و مقطع رو هم کشیدم.
من برشمو 1/100 ترسیم کردم و دوم اینکه یادم رفت تو زیرزمین سرویس بزارم.من 6 تا پارکینگ همکف و 6 تا زیرزمین دراوردم،.اشتباهه؟

مهندس ق.

عضو جدید
سلام و خسته نباشیدو آرزوی موفقیت دارم برای همه...منظورتون از شمالی جنوبی چیه؟ کلا زمین شمالیه...مگه انتهاش پلاک نیس؟؟

مهندس ق.

عضو جدید
سلام و خسته نباشیدو آرزوی موفقیت دارم برای همه...منظورتون از شمالی جنوبی چیه؟ کلا زمین شمالیه...مگه انتهاش پلاک نیس؟؟

ويرايش پست   پاسخ   پاسخ با نقل قول        

QUOTE=رها;8453872]سلام به همگی
طبقه ی تیپ یکی از 55 متری ها شمالی ، یکی شون شمالی-جنوبی و اون 90 متری جنوبی شد.بام و مقطع رو هم کشیدم.[/QUOTE]

rap_w2w

عضو جدید
سلام به همگی

سلام خسته نباشی دوست گلم
امکانش هست پلان هات رو بزاری

• Like
واکنش ها: nosh

rap_w2w

عضو جدید
من برشمو 1/100 ترسیم کردم و دوم اینکه یادم رفت تو زیرزمین سرویس بزارم.من 6 تا پارکینگ همکف و 6 تا زیرزمین دراوردم،.اشتباهه؟
سلام خسته نباشی عزیز
اگه پلان ها رو عکس گرفتی بزار ببینم
ممنون

رها

عضو جدید

زمین که شمالی هست.
منظور من نورگیری واحدها بود . یکی از واحد هام کاملا نور جنوب و یکی نور جنوب . یه واحد 55 متریم طولی شد کاملا . یعنی از وسط ورودی گرفتم جنوب اتاق خواب و شمال پذیرایی

مهندس ق.

عضو جدید
منم دقیقا اینجوری شد با این تفاوت اتاق خوابای دو خوابم از نور گیر و پذیرایی و آشپزخونه از پنجره جنوبی

nosh

عضو جدید
غغغ

غغغ

سلام وواقعا خسته نباشید به همه...انشاالله همه قبول شید..مهندس زحمت کشیدید با این خستگی امروز اومدید کارتونو گذاشتید ونهایت بزرگواری دارید کارتون نقد میکنید...من هنوزم کار سری قبل شما رو لایق قبولی میدونم ...زیاد نگران نباشید وفکرشم نکنید ...کاش با راپید کار نمیکردید ...امیدوار باشید...
.
rap_w2w
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/statusicon/user-online.png

آخرین ویرایش:

رها

عضو جدید
نشد عکس بگیریم. خیلی وقت داشتم.چندین و چند بار آرایش
پارکینگ رو تغییر دادم .

این سری واقعا سوال پیچیده بود.جواب قطعی نداشت ، باید پارکینگ و همکف و طبقه رو با هم پیش می بردیم.
مبنای نورگیری پله بود ، مبنای پله پارکینگ ها ...
چند تا سوال دارم :
آیا می شه تو حیاط خلوت تراس داد ؟؟

rap_w2w

عضو جدید
سلام وواقعا خسته نباشید به همه...انشاالله همه قبول شید..مهندس زحمت کشیدید با این خستگی امروز اومدید کارتونو گذاشتید ونهایت بزرگواری دارید کارتون نقد میکنید...من هنوزم کار سری قبل شما رو لایق قبولی میدونم ...زیاد نگران نباشید وفکرشم نکنید ...کاش با راپید کار نمیکردید ...امیدوار باشید...
.
rap_w2w
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/statusicon/user-online.png
تشکر از لطفت
کار قبل که گذشت و نشد
نمی دونم با این سوتی ها این دوره رو خدا به خیر میگذرونه یا بازم به روال گذشته 19 میشم.................
اگه وقت کردی و حوسله داشتی کارامو یه نگاهی بنداز... ببین به غیر از اون چیزایی که گفتی مورد دیگه به نطرت میرسه.... شاید یه نکته هم شما ببینی

وضعیت
موضوع بسته شده است.