بررسی آزمون طراحی آبان 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

rahajo0on

عضو جدید
کاربر ممتاز
کارات که خوب شده، دوتا شو دیدم،زیرزمین با یه طبقتو،
فقط از تو نورگیرت تیر ردشده،نهایتش نمره از دست میدی،
به نظرم قبولی،
اونکاریو ک ایمان تو آرشیو گذاشته ببین،براخرداده،29شده و قبول،براتو که ازاون خیلی بهتره

من اکثرا الان سازه کار میکنم این مدلی هم اجرا می کنیم بدون رد شدن تیر

البته کارای اجرا شاید بااین قواعد سر سخت نظام جور در نیاد
در کل امیدی ندارم:cry:

rahajo0on

عضو جدید
کاربر ممتاز
كارات خيلي تميز و خوبشده...ايشا.. قبولي..
فقط من شنيده بودم نبايد از رنگ و ...تو نقشه ها استفاده كرد و بعبارتي كار فني و اجرايي بشه تا پرزانته و ...
بازهم انشا...اينا نكات جزيي هستن...اميدوارم قبولي با نمره عالي ;)

:cry:جدا ؟ من اولین بار که امتحان داده بودم کلی رنگ آمیزی کرده بودم ستون هام بنفش بودن با چند نوع رنگ کار کرده بودم این دفعه حال و حوصلم نکشید

:(من نمی دونستم نباید از رنگ کار کرد

گفتم دل اصلاح گر نگیره بزار یکم نگات رو رنگی بنویسم به چشم بیاد:(

دوستا بی زحمت کارمو نقد کنید و ایراداشو بگین تا دفعه بعد تکرار نکنم و تا بتونم قبول شم:gol:

panahi_arch

عضو جدید
به نظرتون نحوه تصحیح چطوریه به تعداد طبقاته یا اگه سه تاشو حل کرده باشیم بازم احتمال قبولی هست؟

hamedzjg

عضو جدید
سلام
بچه ها چیکار کردید؟
من رمپ منحنی از -1/5 دادم ولی پارکینگ هام خوب نشد همکف واول رسیدم به دوم بام ومقطع نرسیدم اونا اگه درست باشه کامله مبلمان واندازه گذاری

نمیدونم...

رمپ منحنی چجوری دادین...از -1.5 شما 1.20 متر باید میرفتی.. گردش 90 درجه ی رمپ 1.50 متر پایین میبره ترازتونو حداقل..

درسته...درست گرفتید..فهمیدم چیکار کردید..

طلعت

عضو جدید
این نقشه من بود که نذاشتن عکس بگیرم با دست کشیدم.

این نقشه من بود که نذاشتن عکس بگیرم با دست کشیدم.

1415984311620.jpg
من هم رمپ منحنی دادم باکس پله ام خیلی خوب جاگیر شده بود

hekmatiy

عضو جدید
مشاهده پیوست 226173مشاهده پیوست 226174

طرح هام پر از ایراده متاسفانه من از همون اول با راپید میکشم بعده کشیدن متوجه سوتی های عظیم میشم و دیگه حوصلم نمیکشه برا اصلاح

انشالا دفعه لعد

متاسفانه دفعه پیش هم برش رو کشیده بودم مونده بود پیش خودم و اون باعث شد بیوفتم والا دوره پیش طرح هام خیلی خوب بود

این دفعه واقعا گند زدم :cry:
وای چه اشتباهی کردید تو همکف. توی ارتفاع بندی اشتباه بزرگی کردید. با چند تا پله از 0.00 رسیدید به 4.80. اصلا نمی شد. باید حداقل جایی که پله قرار داشت +1.40 می شد تا با 3.40 که میشه 20 تا پله به 4.80 می رسیدید. یعنی باید شما ورودی همکفتون را بغل راه پله قرار میدادید. بعد با -75 تا +1.20که در مجموع می شد 1.95 ارتفاع با 10-11 تا پله تقریبا حل می کردید.
شما باید تو زیر زمین این کارو را انجام میدادی که از -2.60 به +1.20می رسیدید که ارتفاعی به میزان 3.8 بود. قطعا تعداد پله های زیرزمین شما بیشتر از اینی می شد که نشون دادید. و به همین مقدار پله های همکف که از 1.20 به 4.8 می رسید و بقیه پله ها که روال عادی خودشون را طی می کرد.
من دقیقا اولش این اشتباه شما را انجوم داده بودم.
ببخشید شاید هم من دارم اشتباه میکنم. چون بحث علمی هستش گفتم که نظرمو بگم اگه اشتباهی در نظرم بود به بزرگیتون ببخشید.

Mosafer-1

عضو جدید
بچه ها من اومدم کنار رمپ اونا که مینوشتیم خاک پر انبار در اوردم این درسته یا نه؟ رمپو 1/5 اول صاف ندادم متاسفانه

rahajo0on

عضو جدید
کاربر ممتاز
وای چه اشتباهی کردید تو همکف. توی ارتفاع بندی اشتباه بزرگی کردید. با چند تا پله از 0.00 رسیدید به 4.80. اصلا نمی شد. باید حداقل جایی که پله قرار داشت +1.40 می شد تا با 3.40 که میشه 20 تا پله به 4.80 می رسیدید. یعنی باید شما ورودی همکفتون را بغل راه پله قرار میدادید. بعد با -75 تا +1.20که در مجموع می شد 1.95 ارتفاع با 10-11 تا پله تقریبا حل می کردید.
شما باید تو زیر زمین این کارو را انجام میدادی که از -2.60 به +1.20می رسیدید که ارتفاعی به میزان 3.8 بود. قطعا تعداد پله های زیرزمین شما بیشتر از اینی می شد که نشون دادید. و به همین مقدار پله های همکف که از 1.20 به 4.8 می رسید و بقیه پله ها که روال عادی خودشون را طی می کرد.
ببخشید شاید هم من دارم اشتباه میکنم. چون بحث علمی هستش گفتم که نظرمو بگم اگه اشتباهی در نظرم بود به بزرگیتون ببخشید.

خواهش میکنم ممنونم که وقت گذاشتین و کارمو دیدین

من کد همکف رو +0.10 گرفتم و از +-0000 وارد +0.10 شدم از +0.10 به 4.90 با 24 تا پله رسیدم البته با ارتفاع 20 سانت

بقیه پله هام 18 تا با ارتفاع 16.5 اینا رسیدم

:cry:اشتباهه ؟

Mosafer-1

عضو جدید

چرا 1/20 همکف +10 بود که؟

Mosafer-1

عضو جدید
خواهش میکنم ممنونم که وقت گذاشتین و کارمو دیدین

من کد همکف رو +0.10 گرفتم و از +-0000 وارد +0.10 شدم از +0.10 به 4.90 با 24 تا پله رسیدم البته با ارتفاع 20 سانت

بقیه پله هام 18 تا با ارتفاع 16.5 اینا رسیدم

:cry:اشتباهه ؟

منم همینجور حساب کردم:surprised:

baby architect

عضو جدید
من اومدم خونه دیدم یه اشتباه بد کردم اونم اینه که کد ارتفاعی رو که زدم نوشتم 4.6 درست حساب کرده بودم تعداد پله و ... ولی آخرش اشتباه نوشتم چکار کنم همه شیتام اینبار کامله کامل بود دیگه نمیدونم آخرش همیشه یه سوتی هست:(

hamedzjg

عضو جدید
من اومدم خونه دیدم یه اشتباه بد کردم اونم اینه که کد ارتفاعی رو که زدم نوشتم 4.6 درست حساب کرده بودم تعداد پله و ... ولی آخرش اشتباه نوشتم چکار کنم همه شیتام اینبار کامله کامل بود دیگه نمیدونم آخرش همیشه یه سوتی هست:(

مهم نیست مهندس..شیتهاتون کامله خیلی خوبه.. خسته نباشید

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز

سلام اشکال نداره،
از رو پلانات میفهمن و مقطعت،
دیگه بخاطر یه کد ارتفاعی که رد نمیشی

hasty_65

عضو جدید
سلام بچه ها، خسته نباشید.یه سوال؟شیب 17 درصد واسه کرپ ماشین اشتباه؟

hh.architect

عضو جدید
سلام ُ من حمید هسنم . مدرس /ازمون نظام مهندسی
بچه های عزیز برای هر پلان یه ایتم شرط گذاری شده برای بررسی ایتم های بعدی . اگر در زیرزمین ایتم رامپ درست طراحی نشده باشه مابقی موارد بررسی نمیشه و اگر در همکف پلکلان و اسانسور صحیح نباشه مابقی موارد بررسی نمیشه .
در ضمن چون چند سال مصحح اوراق ازمون بودم . بررسی توسط یک نفر و بطور سختگیرانه و شدیدا تابع ضوابط تصحیح میشه .

rahajo0on

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه های عزیز برای هر پلان یه ایتم شرط گذاری شده برای بررسی ایتم های بعدی . اگر در زیرزمین ایتم رامپ درست طراحی نشده باشه مابقی موارد بررسی نمیشه و اگر در همکف پلکلان و اسانسور صحیح نباشه مابقی موارد بررسی نمیشه .
در ضمن چون چند سال مصحح اوراق ازمون بودم . بررسی توسط یک نفر و بطور سختگیرانه و شدیدا تابع ضوابط تصحیح میشه .

سلام خسته نباشین

میشه لطف کنین و یه نیگا به طرح من بندازین و ایراداتشو بگین تا دفعه بعد تو امتحان تکرار نکنم

ممنون میشم

:gol:

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
؟؟!!!
جدا؟

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام همگی خسته نباشین منم بد نبودم ولی وقت کم اوردم ایکاش 20 دق دیگه وقت میدادن !!!!!!!!!!!!
دقایق اخر عکس کارمو گرفتم ولی چند تا سوتی داشتم که مجبور به استفاده از غلط گیر شدم امیدووارم پارکینگو درست حل کرده باشم

fereshte2013

عضو جدید
من اینقد ذهنم درگیر سوال پارسال بود ،صورت سوالو درست نخوندم.گفته بود همکف 3.50 من پیشخوان دولتو 3.5 گرفتم لابی مسکونی رو 2.90امسالم هیچی.

:(

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز

دوست عزیز کارت خوب شده،فقط تیر از نورگیرردشده،وآشپزخونه های واحد جنوبی طبقه اول ودوم عمق نورگیریش نزدیک 12متره.درصورتی که تا7مترمجازیم.
منم با اینکه حتی آبم نخوردم وقت کم آوردم.به مقطع نرسیدم،پلان بام با عجله و 5دقیقه ایی کشیدم،جزئیاتم نصف و نیمه کشیدم.باکس پله رو28تایی نکشیدم،همون 19پله 17سانتی کشیدم وکارعارفه یادم اوفتاد 9تا پله تو لابی دادم نمیدونم درسته یانه...

rap_w2w

عضو جدید
توو پارکینگ طول رمپ 8.66 که با یه بازو و باکس 5*5 جدا میشه
یعنی هر بازو 4.33 متر که 1 متر 10% و 3.33 15%
توو کار خیلی از دوستان نگاه کردم طول رمپشون خیلی کوتاه بود....
من اشتباه کردم یا دوستان؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.