بررسی آزمون اسکیس 92 |طراحی گنبد نما با دید به حرم حضرت معصومه

وضعیت
موضوع بسته شده است.

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم امیدم به پرسپکتیو بود. اما نخواسته بودن دیگه. برای اولین بار در تاریخ اسکیس بشریت پرسپکتیو مجموعه نیاز نبوده.
حتماً نیاز نداشتن دیگه.. البته من فکر اینو کردم یعنی امید اینو داشتم که مصححین مثل طراح یا طراحین سوال احمق و روانی نباشند. پس پرسپکتیومو کشیدم و البته پشیمون نشدم. چون منم وقت اظافه اوردم آخه جا نبود که بشه کاری کرد:cry:

البته برا تالار تختی هم پرسپکتیو نخواسته بود این 2مین بار بود
اما واقعا هم جا نبود من دیگه دیاگرامامو تو هم تو هم کشیدم!!

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته برا تالار تختی هم پرسپکتیو نخواسته بود این 2مین بار بود
اما واقعا هم جا نبود من دیگه دیاگرامامو تو هم تو هم کشیدم!!

پس باید بدیم حسن پیرنیا تاریخ بشریتو اصلاح کنه:biggrin:
من که کلا دنبال سوراخ میگشتم یچیز توش بکشم. بقول یکی از بچه ها باید رو تخته رسممون ادامش میدادیمو باهم تحویل میدادیم.
البته من همون اول کاغذمو تا کردم و ا واسه دیاگرامام گذاشتم . بدون شد دیاگرام خیلی مهم بودو باید رسم میشد.
ولی من نهایاتاً نمیتونم راضی نباشم این واسه من خوب بود که رتبم آنچنان راضی کننده نبود.
اگه موضوع ساده و درست حسابی بود حتماً نسبت به این بیشتر به ضرر من تموم میشد

erisss

عضو جدید
سلام خسته نباشين دوستان

اين سلامگاه حالت نظر گاه داشت ،حالا يكي لطفا بگه توو اقليم گرمو خشك چه جوري ميشه نظرگاه درآورد؟ مثلا پارسال كه توويه جنوب بوده نظرگاهشونو بايد پوك طراحي ميكردن كه هوا هم جريان داشته باشه ، اما اگه توو گرمو خشك پوك طراحي كنيم( يعني فضاي نيمه باز ) درسته؟ مردم كباب ميشن از گرما كه

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
وقتش که خوب بود من تازه 20 دقیقه وقت اضافه اوردم!!

نمی دونم شاید من سرعتم پائین ولی دیروز واقعا سرعتی کار کردم ولی مقطع و پلانم مبلمان نداره فقط خط دوره که خط دورش را سه خط کردم یعنی سفت کاری و نازک کاری دوطرف دیگه به مبلمان نرسیدم
ولی نمام حتی آجر چینی هم نشون دادم و دو تا پرس داخلی زدم و دیاگرامهام

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خسته نباشين دوستان

اين سلامگاه حالت نظر گاه داشت ،حالا يكي لطفا بگه توو اقليم گرمو خشك چه جوري ميشه نظرگاه درآورد؟ مثلا پارسال كه توويه جنوب بوده نظرگاهشونو بايد پوك طراحي ميكردن كه هوا هم جريان داشته باشه ، اما اگه توو گرمو خشك پوك طراحي كنيم( يعني فضاي نيمه باز ) درسته؟ مردم كباب ميشن از گرما كه
اتوبان تهران قم شمالی جنوبیه و حرم سمت چپ جاده است پس خورشید میافتاد پشت مجموعه(تقریبا) پس نظر گاه بطبع سایه میشد. حالا یه سقف همه کاره هم داشتی که هم نورو هم گرما رو تهویه میکرد عالی میشد:)

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمی دونم شاید من سرعتم پائین ولی دیروز واقعا سرعتی کار کردم ولی مقطع و پلانم مبلمان نداره فقط خط دوره که خط دورش را سه خط کردم یعنی سفت کاری و نازک کاری دوطرف دیگه به مبلمان نرسیدم
ولی نمام حتی آجر چینی هم نشون دادم و دو تا پرس داخلی زدم و دیاگرامهام
اهان پس خوب کشیدی که
دیگه خودشونم میفهمن که وقت نمیشه کامل جزییات رو کشید مگه نظام مهندسیه آخه!
من تا حدی جزییات کشیدم بعد دیگه حوصلم نگرفت بیشتر بکشم!!

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
اتوبان تهران قم شمالی جنوبیه و حرم سمت چپ جاده است پس خورشید میافتاد پشت مجموعه(تقریبا) پس نظر گاه بطبع سایه میشد. حالا یه سقف همه کاره هم داشتی که هم نورو هم گرما رو تهویه میکرد عالی میشد:)

تازه یه مسئله ! به نظرمن سوال برا کسی که مثلا از روستای بوشهر میاد امتحان میده ایهام داشت اخه اون بنده خدا شاید جغرافیش خوب نباشه بدونه قم جنوب تهرانه یا غرب یا جنوب غربی یا... خلاصه که باید شکل جاده و یه کلیتی از سایت رو میداد به نظر من

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
تازه یه مسئله ! به نظرمن سوال برا کسی که مثلا از روستای بوشهر میاد امتحان میده ایهام داشت اخه اون بنده خدا شاید جغرافیش خوب نباشه بدونه قم جنوب تهرانه یا غرب یا جنوب غربی یا... خلاصه که باید شکل جاده و یه کلیتی از سایت رو میداد به نظر من
اونکه صد البته من که خودم 100بار این جاده رو رفتم گیج شدم کل مسیر هم که یه خط مستقیم از تهران به قم نیست اصلاً کی میدونه برای اولین بار کجا گنبد معلوم میشه. یا سلامگاهش رو کدوم تپه است و چه موقعیتی داره.
در کل دستمون باز بودو من این تحلیلو کردم

پیوست ها

• Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    29.2 کیلوبایت · بازدیدها: 2

erisss

عضو جدید

آخه جايه تپه كه معلوم نبود ميشد هرجا گرفت شما كدوم طرف گرفتي تپه رو؟

فكر كنم واسه مقطع ١.٥٠ دنبال طراحي فني نيستن ، دنبال ديتيل معمارين

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخه جايه تپه كه معلوم نبود ميشد هرجا گرفت شما كدوم طرف گرفتي تپه رو؟

فكر كنم واسه مقطع ١.٥٠ دنبال طراحي فني نيستن ، دنبال ديتيل معمارين
تو پست 68 پیوست کردم
بدن شک. اصلاً طراحی فنی معنی نمیده من که مقطع پرسپکتیو زدمو توش گنبدو دیدم. نمیدونم چی میشه ولی من که راضی ام:) البته تا اینجا. جون حس نمیکنم چیزیو کم گذاشته باشم:) تو 22 ساعت که هنوز ایرادی به ذهنم نرسیده اگ برسه هم ناراحت نمیشم تو تو 4 ساعت من بهتر از اون نمیتونستم باشم:)

tehrangharb

عضو جدید
بچه ها جالبه که بدونید :

با حضور رئیس‌جمهور اسلامی ایران، بلوار بین حرم حضرت معصومه(س) تا مسجد مقدس جمکران که به بزرگترین بلوار معنوی جهان اسلام مشهور است، صبح پنجشنبه افتتاح شد.

erisss

عضو جدید
بچه ها جالبه که بدونید :

با حضور رئیس‌جمهور اسلامی ایران، بلوار بین حرم حضرت معصومه(س) تا مسجد مقدس جمکران که به بزرگترین بلوار معنوی جهان اسلام مشهور است، صبح پنجشنبه افتتاح شد.

الان خبرشو ديدم يعني متاسفم واسه اون استاد دانشگاههايي كه ميان به خاطر خود شيريني همچين موضوعي رو توو همچين روزي ميده ،ديگه همين مونده بود كنكور با اين چيزا قاطي كنن

erisss

عضو جدید
تو پست 68 پیوست کردم
بدن شک. اصلاً طراحی فنی معنی نمیده من که مقطع پرسپکتیو زدمو توش گنبدو دیدم. نمیدونم چی میشه ولی من که راضی ام:) البته تا اینجا. جون حس نمیکنم چیزیو کم گذاشته باشم:) تو 22 ساعت که هنوز ایرادی به ذهنم نرسیده اگ برسه هم ناراحت نمیشم تو تو 4 ساعت من بهتر از اون نمیتونستم باشم:)
ميشه توضيح بدي سلامگاهت چه جوري بود؟ توو ارتفاع بود؟ ايوان داشت؟

hagir

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام منم اسکیس دادمو تقریبا تمام چیزاسس که خواسته بودو کشیدم اونم به نحو احسنت من فقط یه کاری کردم که یه کم شبیه کار تو هست pyramids
و اونم اینکه وحدت مسلمانان + چلیپا و طرح گل های اسلیمی کانسپتم بود
به نظرم این موضوعی که داده بودن از اصول خارجه و اساتید برای صحیح کردنش خیلی سلیقه رو دخیل میکنن
راستی من یه کاری کردم نمیدونم اشتباه هست یا نه اونم خیلی شجاعانه گفتم مثلا این قسمت از کازم اقتباس شده از روی یکی از کارهای کالاتراوا هست و....

آخرین ویرایش:

fereshte1111

عضو جدید
سلام به همه. منم تقزیبا راضی بودم. 10 مین اضافه آوردم. . ولی موضوعی بود که برداشت ها واقعا زیاد و متفاوت بود و ابهام توش خیلی خیلی زیاد بود. باید سایت رو میدادن.

من نمیدونم چرا مارو انداختن دانشکده علوم احتماعی. اخه یکی بگه خجالت نمیکشین با این دسته صندلی هاتون. همه کوچولو . یه سری که رو زمین نشستن زیر انداز اورده بودن. منم رو صندلی با دو تا شاسی
اولش که میگفتن پلاستیک با خودتون نیارید. گفتیم چی میگید بابا ما معماری کلی وسیله داره. اول اومدن بگردن همه رو دیدن نمیشه گفتن برید:D

حالا فکر کن مراقبه میگفت برگه هارو جدا نکنین!!!!!! کتک میخواست

آخرشم مراقبه گفت خانوماااااا لطفا اینجارو زود خالی کنین:surprised:

آخرین ویرایش:

fahime_k

عضو جدید
سلام به همگییییی!!!خسته نباشید!!خوشحالم از این که میبینم کاراتون راضیتون کرده!کار منم بد نبود ولی اصلا اونی که میخواستم نشد!کلا خیلی با تصوراتم فزق میکرد!هم موضوعش هم مقیاسش هم پرسپکتیوش....همش دور از ذهن بود!!!!!:eek: طرحم اینطوری بود که بعد از ورودی پله هایی گذاشتم که به یک طبقه بالاتر میرسید که اون همون سلام گاه بود!طراحی خاصی براش در نظر نگرفتم!فقط یه ایوان با یه سایبان که براش از سازه های پارچه ای با کابل استفاده کردم!!!یه طرفشم نماز خونه و طرف دیگشم چایخونه و فروشگاه!!!ولی یه سوتیییییی عظیم تو کارم دادم که اونم سرویس بهداشتیم بود!!اون رو زیر نمازخونه گذاشتم ولی واسه راه پله اش جا کم اورد!چون روان نویسی هم شده بود دیگه نمیشد کاریش کنم!!واسه همین فقط فلش زدم توضیح دادم!!!
ولییی در کل ااصلا ته دلم راضی نیست!!!احساس میکنم خیلی بی ریخت بود!فقط تنها امیدم اینه که مدارکم کامل بود!!:(:razz:

arcdoc

اخراجی موقت
من کلا یدونه موضوع کار کرده بودم اونم عبادتگاه بود:biggrin:.. (_ نور و آب ) کارهای تادائو اندو.......به هر حال مرتبط با سوال امسال بود.......قبل کنکور هم به بچه ها گفتم که یه سوالی میدن که اولین بار اسمش رو شنیده باشید.....که انصافا طراح سوال روی مارو زمین ننداخت...ولی من فکر میکنم بعضی ها هنوز هم سوال رو متوجه نشدن.....بعد اسکیس هم کلی بحث میکردن....چون فکر میکردن باید یه گنبد طراحی کنند....بابا خوب یه نگاه هم به ریز فضا میکردید...گنبد هم به نظرم روی فضای اصلی اونم از نوع مدرنش و مونومنتال خوب بود.....ولی تنها یه گنبد نبود....زمان هم به نظرم کم بود.....

JASOOS

عضو جدید
سلام به همه
خسته نباشید
یه سوال؟
پلان گنبد و برش گنبدو فقط میخواستن دیگه؟
با مقیاس یک پنجاه فقط پلان گنبدو میشد کشید
بعضی ها کل مجموعه رو با مقیاس 1.200 کشیدن!
من اشتبا کردم یا اونا؟
سلام من عضو جدیدم
دوست عزیز اون ها اشتباه کردن و ضمنا" گنبد نما یک بنای منو منتال هست که باید ارتفاع مناسبی داشته باشه تا از دور دیده بشه و لزوما" نباید یک گنبد داشته باشه و مهمترین چیز اینکه باید باعث وقفه در دید و حرکت بشه ، سرعت رو در گذز کم کنه ، و مسافر رو جذب کنه ، من دیدم عده ای مسجد یا کاروانسرا ی جدید طراحی میکردن که اشتباه هست ، فضاهای پیش نهادی از طرف طراحان مکث موقت و فضای کوچک تر رو در خواست میکرد ، نه مسجد و محراب یا یک مجتمع بین راهی فول امکانات ، صرفا" مکث موقت.

Z.RAMEZANI

عضو جدید
اونکه صد البته من که خودم 100بار این جاده رو رفتم گیج شدم کل مسیر هم که یه خط مستقیم از تهران به قم نیست اصلاً کی میدونه برای اولین بار کجا گنبد معلوم میشه. یا سلامگاهش رو کدوم تپه است و چه موقعیتی داره.
در کل دستمون باز بودو من این تحلیلو کردم

احتمالا شما حرمو با مسجد کنار عوارضی اشتباه نگرفتید؟؟؟!!!!!!!!!!
منکه کلا هنگ بودم که بابا تو اتوبان اصلا حرم پیدا نیست
حالا هرکاریم بکنیم 1نقطه دیده میشه حرم
اصلا تو مخیلم نمیرفت این موضوع واسه طراحی
مقیاسشم که رو اعصاب بود بدجورومن کلی وقت کم اوردم
باید منتظرمونمد تاجوابارو دید

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
ميشه توضيح بدي سلامگاهت چه جوري بود؟ توو ارتفاع بود؟ ايوان داشت؟

منکه اول از همه توضیح دادم:) بله ایوانی بود روبه حرم. بله روی تپه بود بطبع.
در کل بقول جاسوس یه موضوع منو منتال بود و البته کلا همه چی بود. منم باهاش ساده برخورد کردم تا بشه تمومش کرد. بارها من از مشاورین شنیده بودم که با موضوع ساده برخورد کنید. ترکیب حجم زیادی نکنید. باور کنید اونیکه مصححه یک معماره و اگه تو کار شما یه نقطه قوت ببینه سطح کار شما رو بالا در نظر میگیره. من خودم برای وضو خانه طرح جالبی زدم و این امیدمه که دیده شه و میدونم که دیده میشه و برام پوان مثبتیه. و مهمتر اینکه ریسکشو نکردم که تصحیح کننده سلیقشو به خرج بده چون یک نفر نیست و تو این جور موضوعات بهتره آدم کاری کنه که کسی بدش نیاد تا اینکه شاخ قولو بشکونه.
به قول دکتر مهدوی اسکیس صفرو صده اونا معمار میخوان و اشتباهات فاحش رو نمیبخشند.
مثلاً دوستمون فهیمه میگه که اشتباه کرده و تصحیحش کرده. این نمیتونه براش امتیاز منفی باشه چون ترجیح داده کارش کثیف باشه اما درست. ولی وقتی کسی ببینه اشتباهشو و برطرفش نکنه براش گرون تموم میشه.من خودم برای روی راه پله که میشد سقف طبقه بالاش دیتیل گذاشتم پشیمون شدم ولی ولش کردم و تو پرسپکتیو بهبودش دادم همه تو 4ساعت اشتباهاتی انجام میدند این طبیعیه ولی بعضی اشتباهات معمارانه است و معلوم میکنه کی معمار نیست و بدتر از همه اشتباهات ترسیمی و منطقی
ریسک واسه رتبه 1500به بالاست که درصد زیادی میخواد.
در کل مهم اینکه از کار خودمون راضی باشیم و انرژی مثبتی داشته باشیم و منتظر خبرای خوب باشیم. و بازم میگم مهم اینکه خدا برامون چی بخواد چون اتفاقی که میافته بدون شک بهترین اتفاق برای هرکدوم از ماست;)

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
احتمالا شما حرمو با مسجد کنار عوارضی اشتباه نگرفتید؟؟؟!!!!!!!!!!
منکه کلا هنگ بودم که بابا تو اتوبان اصلا حرم پیدا نیست
حالا هرکاریم بکنیم 1نقطه دیده میشه حرم
اصلا تو مخیلم نمیرفت این موضوع واسه طراحی
مقیاسشم که رو اعصاب بود بدجورومن کلی وقت کم اوردم
باید منتظرمونمد تاجوابارو دید

:w15:
دستت درد نکنه دیگه نه با مرقد امام اشتباهی گرفتم:w15::w15::w15:

خود طراح سوالم اینو میدونسته و گفته روی یه تپه حالا منطقی که باشیم تپه که هیچی اورستم بزارن اونجا هیچی معلوم نیست.
من منظورم این بود که موضوع رو هواست و کلا هرکاری میشد کردو هر جایی رو انتخاب کردو براش جهت شمال و قبله گذاشت

mehmari

عضو جدید
نکات خوبی اشاره کردین...
منم: قبل از همه یه متنی با خط درشت نوشتم. متن این بود: (چشم ظاهر بین کالبد را می بیند و این دیده ی اندرونیست که شکوفش کمال معنویت را در می یابد) : بالای بنا چشم مانند بود که ظاهربینه اما مسیر از مرکز ((قلب بنا مجاز از دل)) که روش اصلی بود.
برای این کار یه نیم گنبد بر عکس سوی آسمان گذاشتم که نمایش دهنده ی گنبدی بود که ارزش معنویش مطرح بود نه دیدی ظاهری که همون گنبد رو برعکس می دید...
سازش مرکب کش بستی و خرپایی بود.
به طور حتم کسی که گنبد داشته امتیاز منفی خواهد گرفت (البته شرمنده ها نظر شخصی منه جسارت نشه)
پلان: قوس بود مرکزش به سوی حرم، خانمها و آقایان جدا بود و یه مسیر مرکزی عمومی هم بود که خانوادگی و اصلی ترین مسیر.
مقطع: از سوی حرم فقط نور می گرفت، متمایل به حرم بود، پله پله پایین می اومد و در هر سلسله مراتب دید وسیعتر می شد و از محصوریت در می اومد. که با خطوط نشون دادم.
نما:بالاش نمادی از چشم قرار داشت که پایین تر مسیر از دل بنا بود. چشم: خود را بالا حس می کند اما بحث ما قلب و روح است.
داخلی هم ارزش فضایی رو نشون می داد ... سلسله مراتب ورود و دیدار رو نشون دادم توش.
شیت بندی کردم اما یکم شیت کثیف شد ... اصلا 1:50 منطقی نبود. متاسفانه بیشتر ایده پردازیم رو تو شیط آخر نشون دادم.
مبلمان پلان نرسیدم. سرویس عمومی 5 تا باید بود 4 تا کشیدم.
الملنهایی اطراف بنا طراحی کردم به صورت قاب وار که از دور تاکید بر بنا می کرد.
تراس های عقبی پر گل و گیاه بود.
انشالا که همتون موفق بشین و منم قبول نشم :) تا جای یه بنده خدایی رو نگیرم البته دوتا شبانه تهران - علم و صنعتو زدم فقط. اونم با 400
فقط خدایی تهرانیا خوش به حالتون بودا... شب ساعت یک رسیدیم تا صبح تو پتو دراز کشیدیم بیرون، فکر کنم همه پسرا دیدن مارو نه؟؟؟ خوابمون نبرد. سر جلسه فقط حسادت می کردم :دی

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
نکات خوبی اشاره کردین...
منم: قبل از همه یه متنی با خط درشت نوشتم. متن این بود: (چشم ظاهر بین کالبد را می بیند و این دیده ی اندرونیست که شکوفش کمال معنویت را در می یابد) : بالای بنا چشم مانند بود که ظاهربینه اما مسیر از مرکز ((قلب بنا مجاز از دل)) که روش اصلی بود.
برای این کار یه نیم گنبد بر عکس سوی آسمان گذاشتم که نمایش دهنده ی گنبدی بود که ارزش معنویش مطرح بود نه دیدی ظاهری که همون گنبد رو برعکس می دید...
به طور حتم کسی که گنبد داشته امتیاز منفی خواهد گرفت (البته شرمنده ها نظر شخصی منه جسارت نشه)
پلان: قوس بود مرکزش به سوی حرم، خانمها و آقایان جدا بود و یه مسیر مرکزی عمومی هم بود که خانوادگی و اصلی ترین مسیر.
مقطع: از سوی حرم فقط نور می گرفت، متمایل به حرم بود، پله پله پایین می اومد و در هر سلسله مراتب دید وسیعتر می شد و از محصوریت در می اومد. که با خطوط نشون دادم.
نما:بالاش نمادی از چشم قرار داشت که پایین تر مسیر از دل بنا بود. چشم: خود را بالا حس می کند اما بحث ما قلب و روح است.
داخلی هم ارزش فضایی رو نشون می داد ... سلسله مراتب ورود و دیدار رو نشون دادم توش.
شیت بندی کردم اما یکم شیت کثیف شد ... اصلا 1:50 منطقی نبود. متاسفانه بیشتر ایده پردازیم رو تو شیط آخر نشون دادم.
انشالا که همتون موفق بشین و منم قبول نشم :) تا جای یه بنده خدایی رو نگیرم البته دوتا شبانه تهران - علم و صنعتو زدم فقط. اونم با 400
فقط خدایی تهرانیا خوش به حالتون بودا... شب ساعت یک رسیدیم تا صبح تو پتو دراز کشیدیم بیرون، فکر کنم همه پسرا دیدن مارو نه؟؟؟ خوابمون نبرد. سر جلسه فقط حسادت می کردم :دی

ایشالا که قبولی:)
فکر میکنی ما شب خوابمون برد؟؟ باز شما خیالت راحت بوده که دیر نمیرسیو مشکلی از این بابت نداشتی.
همونا که کنار اون نرده ها نشسته بودن؟؟ شما بودید؟؟
منم با 2تا ام-دی-اف بودم کلا 30-40 کیلویی میشد;)

mehmari

عضو جدید
ایشالا که قبولی:)
فکر میکنی ما شب خوابمون برد؟؟ باز شما خیالت راحت بوده که دیر نمیرسیو مشکلی از این بابت نداشتی.
همونا که کنار اون نرده ها نشسته بودن؟؟ شما بودید؟؟
منم با 2تا ام-دی-اف بودم کلا 30-40 کیلویی میشد;)
بله اونایی که کنار نرده ها خوابیده بودن ما بودیم. فک کنم با این تعریف همه شناختن نه؟؟ :smile: (البته دو سری بودیم-اون گروهی که مجهز بودن ما نبودیم :) قلیون اینا هم داشتن) ما هم گشنه و تشنه. نه سوپر مارکتی نه ... صفحم عکس دارم خوووو
فک کنم شمام اون پسر خوشگلای مو بلند بودین که حسودی می کردیم بهشون نه؟

mehmari

عضو جدید
جدی شما در حوزه خوابیدین؟؟
در حوزه نه خارج حوزه بعله... قرار بود از جاده شمال بیاد 5 برسیم، میون بر زد :razz: 1 رسیدیم. نذاشتن حوزه ی آب بزنیم سر و صورتمون. البته آب خوردن خواستیم دادنااا :) واقعا دستشون درد نکنه.
زیاد اونطرفا خوابیده بودن بیرون (!!!) اما آزمون نداشتن:surprised: دسشون درد نکنه وسایل هم تعارف کردن:redface:. کارتون اضافه هم داشتن!

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله اونایی که کنار نرده ها خوابیده بودن ما بودیم. فک کنم با این تعریف همه شناختن نه؟؟ :smile: (البته دو سری بودیم-اون گروهی که مجهز بودن ما نبودیم :) قلیون اینا هم داشتن) ما هم گشنه و تشنه. نه سوپر مارکتی نه ... صفحم عکس دارم خوووو
فک کنم شمام اون پسر خوشگلای مو بلند بودین که حسودی می کردیم بهشون نه؟

آقا کار خوبی نیست اینجری پسر مردومو نگاه میکنیا:biggrin:
نه من سیاو زشت و کرختم;)
ایول قلیونم داشتن بابا دمتون گرررررم

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام مهمار عزیز این عکسو به ما هم بدین شب خوبی بود با همه استرس هایی که داشتیم خوش گذشت این نکته رو هم اضافه کن که یه موتوری اومدو گفت که مواد میخاین .....اون لحظه قیافه ی ما دیدنی بود خدایی ترسیده بودیم واینکه منتظر حسینی بای بودیم که نیومد گزارش بگیره
نکات خوبی اشاره کردین...

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها کسی از کارش عکس ننداخته بذاره اینجا؟؟؟
معماری - منظر - داخلی

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا