بررسی آزمون اسکیس 92 |طراحی گنبد نما با دید به حرم حضرت معصومه

وضعیت
موضوع بسته شده است.

qazal.

عضو جدید
خب اینکه خیلی افتضاه میشه طراحی لایه لایه چی میشه پس؟؟
تو هری پاتر یه سکانس بود که اجنه بودن فشته بودن یادم نیست که تو جنگلی زندگی میکردن که درختای خیلی بلندی داشتو اینا رو درخت بودن ، به تصویر کشیدن دنیایی بود که همه از دیدنش چیزی رو خواستند که وجود نداره،خب اینکه خوب نیست هنر باید ملموس برای انسانهای عادی باشه
اصلاً هنر یعنی همین " برانگیختن احساسات افراد با دانش و قدرتی که فراتر از سایر افراده ، اگه قرار به تصور باشه فرمهای اتفاقی بیش از پیش ظهور میکنند و این یعنی مرگ معماری پارامتریک و معماری با قاعده

شاید منظورمو نمیتونم برسونم.....مگه شما الان با دستت رویت کار نمیکنی یا مکس یا کد؟؟ خب....ذهن جای دستو میگیره....اما نرم افزاره وجود داره....همین کد که ورژنای جدیدش میاد روز به روز کارو راحت تر میکنه ...روز به روز یه چیزای هرچند کوچیک اما مهم بهش اضافه میشه که کارو راحت میکنه.....الان محاسبات با نرم افزارا به راحتی انجام میشه قبلا بود همچین چیزی؟ نه...دستی بود و.....خب یه روز میشه که کار ترسیم با نرم افزار راحت میشه....تو یه منحنی تو ذهنت تجسم میکنی...تو صفحه نشون داده میشه اما با قواعد نرم افزار....
بزار واسش یه مثال بزنم....الان دو نفر کد کار میکنن....یکی اسکیسش خوب نیست اما اون یکی تو اسکیس ماهره....ولی وقتی هر دو از کد استفاده میکنن خط رو صاف میکشن ....چرا؟ چون نرم افزاره قواعد خاص خودشو داره...هر دو کلیک میکنین یه آرک خوب و مثل هم میکشن.....
اون قواعد و گرافیک نرم افزار که بکمک طراح میاد بهش کمک میکنه که وقتی یه شکل مفهومی به ذهنش اومد و رسم شد، طبق اصول نرم افزار رسم شه و ایراداتش برطرف شه....از نظر من این یه چیز عادیه...هیچ چیزم زیر سوال نمیره.....چون صد سال پیش خیلی چیزا غیر عادی بود ولی ما الان داریمش....
چجوری صفحات لمسی و کتابهای لمسی و الکترونیکی الان هستن؟
حتی همین الانشم در حد ضعیف ازین چیزی که گفتم اونور استفاده میشه....تو بعضی مستند ها یا فیلم ها استفاده میکنن ....یا تو هواشناسی و ..... منتها باید بازم روش کار شه

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب اینکه خیلی افتضاه میشه طراحی لایه لایه چی میشه پس؟؟
تو هری پاتر یه سکانس بود که اجنه بودن فشته بودن یادم نیست که تو جنگلی زندگی میکردن که درختای خیلی بلندی داشتو اینا رو درخت بودن ، به تصویر کشیدن دنیایی بود که همه از دیدنش چیزی رو خواستند که وجود نداره،خب اینکه خوب نیست هنر باید ملموس برای انسانهای عادی باشه
اصلاً هنر یعنی همین " برانگیختن احساسات افراد با دانش و قدرتی که فراتر از سایر افراده ، اگه قرار به تصور باشه فرمهای اتفاقی بیش از پیش ظهور میکنند و این یعنی مرگ معماری پارامتریک و معماری با قاعده

غرفه اکسپوی اسپانیا (اگه درست بگم)با همین نرم افزار که غزل میگه طراحی شده بود یعنی فقط با ذهن در ارتباطه و هرچی انسان بخواد و فکرکنه میکشه
نقل قول از دکتر سروش نیا

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
بحث و کل کل درباره پروژه دانشجویی داغه گفتم آمادگیم رو اعلام کنم! ما یه چیز دستی هم میدیم به طرف!!
دارم رو چندتا رندر کار میکنم کامل شه براتون میذارم کفتون ببره!!

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
مجمه یه سینی مسیه;)

منم اوایل خواب میدیدم ولی الان خیلی وقته خواب نمیبینم گرچه فالمو دیدم گفته بود اول ناراحت میشم بعد خوشحال:cry::biggrin:

بستگی به کار داره ولی خب 200تومنیشم هست:biggrin:
ااااااااااا من فك كردم به زبون خودمون اين معني رو ميده
يه سيني مسي بزرگ كه قبلا توش حنا و قند ميزاشتن به عنوان هديه اي كه داماد براي عروس مياره
يا وليمه ي عروسي يا عزا يا تولد بچه رو با اين سيني ها منتقل ميكردن
نمونش تو فيلم يه حبه قند هست

دیگه تیک آف جان کار رو من جلوتر گرفتم...الکی کار قاپون نکن...ک من میدونم با تو...

همین شما خواهران هستید که باعث بی کار شدن برادرانتون می شید و در نهایت شوهر گیرتون نمیاد از من گفتن بود :biggrin::cool::gol:

من رندر رئال می گیرم گفتم بذارم کار رو به قابونم :biggrin: :biggrin: :biggrin:

من من من
من کار می کنم مجانی که هیچ
البته برای خانم ها
اشانتیون م میدم
حالا نفس کش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟///////

آبحی من خودم درحین کار کردن به شما هم یاد می دم مجانی هم کار می کنم و وسیله ایاب و ذهاب هم درب شرکت آماده بردن خواهران و برادران هنرمند خواهد بود
ضمنن مجلس فتوشاپ و اتوکد سه بعدی هم همزمان در همان مکان برگزار خواهد شد

ضمنن از آوردن کادو هم دریغ نکنید :biggrin:

کی می تونه روی دست من بلند شه
يني همتون يانقد بي كارين؟؟
بابا من اصلا خورده كاري قبول نميكنم
اين باشه براي شماها
من مشتري زياد دارم;)

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
ااااااااااا من فك كردم به زبون خودمون اين معني رو ميده
يه سيني مسي بزرگ كه قبلا توش حنا و قند ميزاشتن به عنوان هديه اي كه داماد براي عروس مياره
يا وليمه ي عروسي يا عزا يا تولد بچه رو با اين سيني ها منتقل ميكردن
نمونش تو فيلم يه حبه قند هست

اين باشه براي شماها
من مشتري زياد دارم;)

نه عزیزم ما تو وقت استراحت سه سوته این خورده کاریا رو انجام میدیم که کار مردم راه بیفته!!:biggrin:;)

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
یه رتبه خوبی داشتم
خوب نگهش نداشتم
اسکیس امدو بردش
حالا
ارشد پر ارشد پر
تهران پر بهشتی پر
یه داف دیگه داشتم اسمش و منظر گذاشتم
خواب اومدو بردش
مازیک پر ماژیک پر:cry:

تيكي :cry:
mbarsen: :confused:
تعداد زيادي هرم : :redface:
عارفه : :)
بچه همسايه : :cool:
hott : :razz:
باشه تو هم روش عارفه هم همینطور چیکار کنم دیگه دست ودل بازم:biggrin: راستی سالار یه سوال اسمت سالار ملییست اما عکس مالک اشتر چرا گذاشتی؟؟؟:w19:
من فك كردم فقط خودم ميترسم
تا الان دو نفر ديگم پيدا شدن كه ميترسن

آقا آزمون دادی؟بله
آزمون خوب دادی؟ نخیر
درصدا بالاست؟نخیر
رتبه ات خوبه؟نخیر
اسکیس خوب دادی؟شایذ
نتیجه ها اومد؟ نخیر
میدونی کی میاد؟نخیر
آیا قبول مبشی؟شاید
روزانه میری؟شاید
تهرانی میشی؟maybe
برگرفته از: آقای سبزی فروش
مولف ویرایش و بازنگر: چاکر شما عارفه:smile:

از طلا بودن پشيمان گشته ايم
مرحمت فرموده ما را مس كنيد!
با تشكر از حاج اقاي فيلم طلا و مس

نه عزیزم ما تو وقت استراحت سه سوته این خورده کاریا رو انجام میدیم که کار مردم راه بیفته!!:biggrin:;)
اصلا جديدا يه نرم افزارايي اومده ،از نگاهت ميفهمه كه چي ميخوايي ديگه اصلا به صدم ثانيه هم نميرسه
همونو تلپاتي ميكنه تو كله مشتري اصلا طلسمش ميكنه ناجور سريع ميپذيره
اقا نرم افزار قوي تر از اين يددين منو خبر كنين

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من پارسال که بچه منتظر نتیجه هاشونبودن میومدم سر میزدم فکر میکردم سال بعدش منتظرم . چقدر زود گذشت . کاش منم الان منتظر بودم ...... :cry:

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
01-roz.jpgکی عکس اجرایی میخواست هااان؟؟؟؟ عکس اجرا شده اش هم تا 10 روز دیگه سنگش تموم میشه میزارم یکم توش تغییرات دادم موقع اجرا از اینم بهتر شد کف بر شد اصلا شاخ شد حرفی هست؟:biggrin:

• Like
واکنش ها: HOTT

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
من پارسال که بچه منتظر نتیجه هاشونبودن میومدم سر میزدم فکر میکردم سال بعدش منتظرم . چقدر زود گذشت . کاش منم الان منتظر بودم ...... :cry:

من تازه فهمیدم که این متن امضای تو اورجینال رو کارتون انه شرلی نبوده ! زاده خیال دوبلوریه که اینو میگه! شما میدونستید؟؟!!
انشالله سال بعد این موقع اصلا انتظار نکشی و رتبت انقدر خوب باشه که مطمئن به قبولی باشی!

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
عشقم
با دیدن اینا
با دیدن خاطرها
بغضم
به هق هق ها تبدیل شد
نفسم به شماره
دلم بی تاب
به یادش
هزار بار دوستت دارم
چقدر عاطفی شد این صحنه یه جعبه دستمال کاغذی تموم کردم اصلا دیگه تعادل ندارم از بس گریه کردم سر این سکانس عاشقی:cry: ببین چه گذشته بر سر این 2 جوان روحانی مچکریم:biggrin:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
بچه ها ميشه يه نفر لطف كنه يه كارنامه اي رو بزاره كه واسه كسي باشه كه سال پيش قبول شده؟؟؟
من هر چي ميگردم كارنامه خودم نيست
امسال چطوريه باز ميخان كد بدن؟؟؟
يادم نيس اصلا

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من تازه فهمیدم که این متن امضای تو اورجینال رو کارتون انه شرلی نبوده ! زاده خیال دوبلوریه که اینو میگه! شما میدونستید؟؟!!
انشالله سال بعد این موقع اصلا انتظار نکشی و رتبت انقدر خوب باشه که مطمئن به قبولی باشی!

نه منم الان فهمیدم . انشالله خدا کنه .

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
شاید منظورمو نمیتونم برسونم.....مگه شما الان با دستت رویت کار نمیکنی یا مکس یا کد؟؟ خب....ذهن جای دستو میگیره....اما نرم افزاره وجود داره....همین کد که ورژنای جدیدش میاد روز به روز کارو راحت تر میکنه ...روز به روز یه چیزای هرچند کوچیک اما مهم بهش اضافه میشه که کارو راحت میکنه.....الان محاسبات با نرم افزارا به راحتی انجام میشه قبلا بود همچین چیزی؟ نه...دستی بود و.....خب یه روز میشه که کار ترسیم با نرم افزار راحت میشه....تو یه منحنی تو ذهنت تجسم میکنی...تو صفحه نشون داده میشه اما با قواعد نرم افزار....
بزار واسش یه مثال بزنم....الان دو نفر کد کار میکنن....یکی اسکیسش خوب نیست اما اون یکی تو اسکیس ماهره....ولی وقتی هر دو از کد استفاده میکنن خط رو صاف میکشن ....چرا؟ چون نرم افزاره قواعد خاص خودشو داره...هر دو کلیک میکنین یه آرک خوب و مثل هم میکشن.....
اون قواعد و گرافیک نرم افزار که بکمک طراح میاد بهش کمک میکنه که وقتی یه شکل مفهومی به ذهنش اومد و رسم شد، طبق اصول نرم افزار رسم شه و ایراداتش برطرف شه....از نظر من این یه چیز عادیه...هیچ چیزم زیر سوال نمیره.....چون صد سال پیش خیلی چیزا غیر عادی بود ولی ما الان داریمش....
چجوری صفحات لمسی و کتابهای لمسی و الکترونیکی الان هستن؟
حتی همین الانشم در حد ضعیف ازین چیزی که گفتم اونور استفاده میشه....تو بعضی مستند ها یا فیلم ها استفاده میکنن ....یا تو هواشناسی و ..... منتها باید بازم روش کار شه
یعنی واقعا فکر کردی من یکی میشینم این همه حرف زدنت رو میخونم؟؟؟؟:D اونم بحث به این سنگینی که میکنی؟ کوتاه مختصر بابا چشام درد گرفت از خوندن این همه متن سنگین نگاه چشمام اینجوری شد الان:surprised:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 167406کی عکس اجرایی میخواست هااان؟؟؟؟ عکس اجرا شده اش هم تا 10 روز دیگه سنگش تموم میشه میزارم یکم توش تغییرات دادم موقع اجرا از اینم بهتر شد کف بر شد اصلا شاخ شد حرفی هست؟:biggrin:
كوروش جان اين منحني هاي تو كارت كه با سنگ كار شده نما رو سنگين نميكنه؟/چطوريه؟

تازه ميگن جولز و جولي هم دوقلو بودن اما دوتا بابا داشتن يني اون دو تا اقا سيبيله بود كه مگفتن بابا و داييشون هستن
دوتاشون باباشون بودن!

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز

تازه ميگن جولز و جولي هم دوقلو بودن اما دوتا بابا داشتن يني اون دو تا اقا سيبيله بود كه مگفتن بابا و داييشون هستن
دوتاشون باباشون بودن!
اینها سنگ انتیک هستند وبسیار سبک وشیک البته معروف شدند به سنگ قیچی ولی من تو اجرا آدم ترسوییم واسه همین نبشی کشی وسپری های زیادی گفتم کار کنه راویزکار تا بتونه استقامتش چندین برابر بشه

sallarmelli

عضو جدید
باشه تو هم روش عارفه هم همینطور چیکار کنم دیگه دست ودل بازم:biggrin: راستی سالار یه سوال اسمت سالار ملییست اما عکس مالک اشتر چرا گذاشتی؟؟؟:w19:

سالار ملی حکایتش اینه که من همیشه دنبال یه اسم می گشتم توی سایت ها که کسی استفاده نکرده باشه از بس عدد و مدد سر اسم گذاشتم خسته شدم تا بالخره سالار ملی رو یافتم
عکس مالک هم همین جوری گذاشتم شاید اگه یه عکس خوب از باقرخان سالار ملی پیدا کنم بذارم تازه شم ...... هیچی

سالا با من کل رندر نندازا:warn: رندر میزارم معماریو ببوسی بزاری کنار:redface: جدای رندر آواتورو نگا :cry:

خدایی لجم می گیره مردک اسم کشور ما رو کنار کره شمالی و مصر میاره فکر کرده همه مثل خودشون از زیر بوته در اومده هستن ولی حرفش دروغ نیست

حالا که رو کشی منم رو می کنم
مشاهده پیوست 167388مشاهده پیوست 167389
ماژیک یادته؟:cry:

هات اینا مال مسابقه شمس تبریزه یا نه چیز دیگه ای هست؟

اين باشه براي شماها
من مشتري زياد دارم;)

حالا من هی می گم رو نکنم نمی شه
من الان مشتری هام در سطح جهانیه

بعد هات می گه تو روحیه ی بچه ها رو خراب می کنی من گفتم یه جوری به این دوستمون دلداری بدم جو یه کم دوستانه بشه
افتاد آبجی
این قدر این کلمه آبجی رو دوست دارم :gol::gol::gol:

مشاهده پیوست 167406کی عکس اجرایی میخواست هااان؟؟؟؟ عکس اجرا شده اش هم تا 10 روز دیگه سنگش تموم میشه میزارم یکم توش تغییرات دادم موقع اجرا از اینم بهتر شد کف بر شد اصلا شاخ شد حرفی هست؟:biggrin:

این چقدر زشمله!!!!! افتاد برادر

آنه ! تکرار غریبانه ی روزهایت چگونه گذشت وقتی روشنی چشمهایت در پشت پرده های مه آلود اندوه پنهان بود با من بگو از لحظه لحظه های مبهم کودکیت
از تنهایی معصومانه دستهایت آیا می دانی که در هجوم دردها و غم هایت و در گیر و دار ملال آور دوران زندگیت حقیقت زلالی دریاچه نقره ای نهفته بود؟
آنه !اکنون آمده ام تا دستهایت را به پنجه طلایی خورشید دوستی بسپاری در آبی بیکران مهربانی ها به پرواز درآیی و اینک آنه شکفتن و سبز شدن در انتظار توست… در انتظار تو

چقدر این قطعه رو دوست دارم :gol:
توی صفحه فیسبوکم هم همین قطعه رو گذاشتم

این قطعه فوق ابر برچسب داره
تکرار غریبانه ، روشنی چشم ها ، پشت پرده مه آلود اندوه ، لحظه لحظه ی مبهم کودکی ، تنهایی معصومانه دست ها ، هجوم دردها ، حقیقت زلال دریاچه ی نقره ای ، پنجه ی طلایی خورشید دوستی ، آبی بیکران مهربانی ها ،

هر چی که باشه فوق العاده هست من که روحم با این قطعه به پرواز در میاد

دوتاشون باباشون بودن!

ایرانی ها سعی کردن بحث اخلاقیش درست باشه:biggrin: توی ذهن بچه ها که ما باشیم

HOTT

عضو جدید
کاربر ممتاز
هات اینا مال مسابقه شمس تبریزه یا نه چیز دیگه ای هست؟

حالا من هی می گم رو نکنم نمی شه
من الان مشتری هام در سطح جهانیه

بعد هات می گه تو روحیه ی بچه ها رو خراب می کنی من گفتم یه جوری به این دوستمون دلداری بدم جو یه کم دوستانه بشه
افتاد آبجی
این قدر این کلمه آبجی رو دوست دارم :gol::gol::gol:

QUOTE]
نه برا پایان نامه ام بود
دقیقه نود بستمش
بعدشم خوب یه جوری میگی اعصاب نداری با اواتاره خشمگینت ادم یه هو لرزه بهش می افته
کلا از اون موقع که اعصاب ندارمتو خوندم
اعصاب ندارم:cry:

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
این چقدر زشمله!!!!! افتاد برادر

تقصیر نداری عزیزم کار اجرایی نکردی نمیدونی تو اجرا دست وبالت بستست:D مثل کار دانشجویی نیست که سایت بدن قدر خدا با همه طرف نور تو اجرا یه طرف نور داری ضوابط شهرداری داری گیر دادن همسایگان سر پیش آمدن به جلو داری بحث کسانی که واحد میخرند وعشق نور هستند داری بحث پول تو جیبت داری بحث های زیادی هست که این نما رو از دید سازنده از دید معماری که تو کار باشه یه طرح فوق العاده میکنه واسه اینکه بهتر متوجه شی اطراف شهر رو نگاهی بیانداز;)

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
اشک در چشمانم حلقه زد من هزار امتیاز رو در عرض کمتر از 2 ماه رد کردم چه افتخاری نصیبم شد مرسی از لطفتون دوستان:biggrin:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
بچه ها ميشه يه نفر لطف كنه يه كارنامه اي رو بزاره كه واسه كسي باشه كه سال پيش قبول شده؟؟؟
من هر چي ميگردم كارنامه خودم نيست
امسال چطوريه باز ميخان كد بدن؟؟؟
يادم نيس اصلا
لطفا يكي تحويل بگيره بهم جواب بده
من اگه ميدونستم اينجا همه دور هم خوبيم و خوشيم زوتر ميومدم اينجا
من فك كردم دارين بحث كنكورو ميكنين ميگفتم خدا مگه اينا چي ميگن؟؟؟اين همه مدت
ديدم نه بابا حالي به هولي;)

sallarmelli

عضو جدید
این مخصوص خواهرم هاته

همه چی آرومه تو به من دل بستی....
این چقدر خوبه که تو کنارم هستی....

همه چی آرومه....غصه ها خوابیدن.....
همه چی آرومه من چقدر خوشحالم....

پیشم هستی حالا به خودم می بالم.....
تو به من دل بستی از چشات معلومه....

من چقدر خوشبختم همه چی آرومه....
تشنه چشماتم منو سیرابم کن....

منو با لالایی دوباره خوابم کن....
بگو این آرامش تا ابد پابرجاست....

حالا که برق عشق تو نگاهت پیداست....

پیشم هستی حالا به خودم می بالم....

همه چی آرومه تو به من دل بستی .....

همه چی آرومه غصه ها خوابیدن....

شک نداری دیگه تو به احساس من
همه چی آرومه من چقدر خوشحالم
پیشم هستی حالا به خودم می بالم

• Like
واکنش ها: HOTT

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
هی میخوام کم حرف باشم نمیزاری من ندارم اما به خاطرت الان میگردم شاید پیدا شه:D

HOTT

عضو جدید
کاربر ممتاز
این مخصوص خواهرم هاته

همه چی آرومه تو به من دل بستی....

همه چی آرومه....غصه ها خوابیدن.....

پیشم هستی حالا به خودم می بالم.....

تشنه چشماتم منو سیرابم کن....

منو با لالایی دوباره خوابم کن....
بگو این آرامش تا ابد پابرجاست....

حالا که برق عشق تو نگاهت پیداست....

پیشم هستی حالا به خودم می بالم....

همه چی آرومه تو به من دل بستی .....

همه چی آرومه غصه ها خوابیدن....

شک نداری دیگه تو به احساس من
همه چی آرومه من چقدر خوشحالم
پیشم هستی حالا به خودم می بالم

یعنی واقعا ممنونتم
8192_digital.jpg
اینم برا تشکر
الان یکم بهتر شدم:smile:

Saretus

کاربر فعال

جا داره ار شکیبایی مثال زدنی مدیرای تالار البته تشکر کنیم به دلیل خودداری از بستن تاپیک و بن کردن همه ما اسپمرهای عزیز!

اینم رویکرد معمارانه تاپیک:
اسپم می فرستم پس هستم!!!

qazal.

عضو جدید
یعنی واقعا فکر کردی من یکی میشینم این همه حرف زدنت رو میخونم؟؟؟؟:D اونم بحث به این سنگینی که میکنی؟ کوتاه مختصر بابا چشام درد گرفت از خوندن این همه متن سنگین نگاه چشمام اینجوری شد الان:surprised:
خب من که زورت نکردم بخونی کوروش....بقیه هم فوری میان تشکر میزنن...:biggrin::gol:

تشکرام تمومیده....شب همگی خوش....با آرزوی قبولی همتون :gol:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا