بررسی آزمون ارشد معماری 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

aminvood1

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوباره به دوستان عزيز.
يکي به من بگه چرا و چطوري سوال 95 که اون دياگرام حرکتيه ميشه تعاوني مسافربري؟
من زدم بازار! آخه نحوه حرکت بازارو نشون ميده:cry:

به بازار هم تا حدودی می خوره،من خودم بازار سمت میر داماد به خاطرم اومد و اشتباه زدم،اما با داشتن پله ها و فضای تقسیم و شیوه ی ورود به بنا،میشه کاربری تعاونی براش در نظر گرفت،ورود به این با ورود به بازار متفاوت به نظر میاد ظاهر رو مثل چهارسوق بازار گرفته و فریبنده اس اما بعدن که بررسی کردم دیدم این شیوه ی حرکت و اختلاف ارتفاع و مکث،به تعاونی هم می خوره،تو چهارسوق حرکت ادامه داره،اما ظاهرا اینجا تو یه سمت حرکت تمام شده

برای اقلیم گرم ومرطوب هم توی کتاب ابنیه سنتی قبادیان بحث کرده،و مثالش بوشهره،با کوچه های باریک سایه انداز و بلند

beni belazi

کاربر بیش فعال
به بازار هم تا حدودی می خوره،من خودم بازار سمت میر داماد به خاطرم اومد و اشتباه زدم،اما با داشتن پله ها و فضای تقسیم و شیوه ی ورود به بنا،میشه کاربری تعاونی براش در نظر گرفت،ورود به این با ورود به بازار متفاوت به نظر میاد ظاهر رو مثل چهارسوق بازار گرفته و فریبنده اس اما بعدن که بررسی کردم دیدم این شیوه ی حرکت و اختلاف ارتفاع و مکث،به تعاونی هم می خوره،تو چهارسوق حرکت ادامه داره،اما ظاهرا اینجا تو یه سمت حرکت تمام شده

برای اقلیم گرم ومرطوب هم توی کتاب ابنیه سنتی قبادیان بحث کرده،و مثالش بوشهره،با کوچه های باریک سایه انداز و بلند

راستش برای من این پلان شبیه تمام بازار و پاساژ هایی که توش رفتن و بی شباهت به تمام تعاونی های مسافر بری که رفتم....

beni belazi

کاربر بیش فعال
منم موافقم 94 و 103 کاملن مبهمه و یه جواب قطعی نداره . حتی سوال 91 ! آخه اول فاصله مشخص میشه که دو تا خیلی نزدیک نباشن ، بعد میان بررسی کنن که توی اون محدوده با تاسیسات شهری برخود نکنه

من کلا از کلاس درکم اینجوری برداشت کردم که همیشه اولویت با چیزیه که عملکرد رو دچار اختلال میکنه واسه همین تاسیسات و زدم با همین استدلال هم سوال 94 رو جواب دادم و نوع چبدمان زدم که غلط شد...

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینم متن اعتراض برا 71
کسی خواست استفاده کنه
(با سلام و خسته نباشید
در این سوال هیچ گزینه ای نشان دهنده پلان مورد سوال نیست در عکس از مقاله ای که ضمیمه کردم این پلان مربوط به بنایی است که روبروی مسجد بی بی خانم است و اکنون ویران شده( مدرسه خانوم) وبا توجه به نبودن پاسخ در گزینه ها نیاز است که این سوال حذف گردد)
مشخصات مقاله The Bibi Khanum Mosque in Samarqand:
Its Mongol and Timurid Architecture
Elena Paskaleva
Leiden University Institute for Area Studies (LIAS)
International Institute for Asian Studies (IIAS)
Leiden, the Netherlands
2-20-2013 11-22-11 PM.jpg

neda_aden

عضو جدید
سلام
زبان ۳۱
فني ۶۰
تاريخ ۳۵.۵۵
درک ۵۳
منظر ۲۱
لطفا يکي به منم جواب بده

sallarmelli

عضو جدید
یه نفر با میانگین 42.89 سال 91 رتبه ی 72 رو در معماری بدست آورد شما که میانگینت 44.83 هست

sallarmelli

عضو جدید
دوستای گلم امشب ساعت 9 شبکه آموزش در برنامه صعود که برای موسسه ماهانه درباره ی کنکور ارشد معماری صحبت می کنه.دوست داشتید نگا کنید.;)

دوستان کسی نگاه کرد ببینه چی می گه

آخرین ویرایش:

sallarmelli

عضو جدید
یعنی شما میگید هیچ کس به سوالای درک اعتراض نداره؟!!!!!!!!!!!!!

خودم سوال 107 رو که هرم زدم و فعلن درسته ولی منصفانه بگم 1000 درصد مکعب اشتباه ترسیم شده
ولی حقا سوال نیاز به نما داره تا بشه سر جلسه درست جواب داد
ولی من فکر می کنم به دلیل نبودن منبع برای درک درک خیلی کم تغییر می کنه ولی دوستان حتما بیشتر تجربه دارن

کسانی که می گن سوال 14 غلط من به طور نا خودآگاه دوتا درک رو پشت سرهم به کار بردم

beni belazi

کاربر بیش فعال
akhe emsal konkor asoon bode...miyangin ha balast

خوب عزیزم میبینی که ما هم الان با شما کنکور دادیم و به جز درصدای احتمالی خودمون و بچه های فوروم و کلید پر اشکال سنجش چیز دیگه ای نداریم...اکثر بچه ها درصداشون همینطوریه ولی با این وجود فکر نمیکنم که دیگه رتبه ها مون بالاتر از 500 شه...نتیجه اینکه بهتره به فکر اسکیس باشیم دیگه یا قبول میشیم یانه....حداقل اسکیس و خوب بدیم که با یه درصد پایین واسه سال بعد نا امید نشیم....

neda_aden

عضو جدید
مرسي ولي چه قدر خلاصه گفتي يكم بيشتر توضيح ميدادي كاشكي

كسي ميدونه اين برنامه صعود تكرار داره؟

kolan injori goft k soalate fan va dark motevaset bode bali solute tarikh khososan ghesmate iranesh sakht bode...aslan malom nbode az che manbaee omade....manzar ham soalash asoon bode...zaban gosh ndadam

mehrazin_f

عضو جدید
سلام دوستان من تازه از مسافرت برگشتم درصدامو حساب كردم!
٢تا درسي كه واسه بالا ٧٠ روشون حساب كرده بودم به ٥٠ هم نرسيدن!!!!! درك ١٦؟!!!! بالاترين درسم فنه كه اونم ٥٠ تازه!
پارسال من ١ ماه خوندم رتبم شد ١٦٠٠ با مينگين ٢٦
امسال ٦ ماه خونم ميانگينم شده ٣٤/٤
يعني ٦ ماه درس خوندنم معادل ٨ درصد بوده! مني كه رنگ ديوار شده بودم دقيقا از صبح ساعت ٦ تا ١٠ شب ميخوندم هيچ جا نرفتم واسه زير ١٠٠ ميخوندم... الان نميدونم چرا اينجور شده انگار يه پارچ آب يخ ريختن روم...

arcdoc

اخراجی موقت
من هم بازار زدم:razz:
به نظر من که اصلا به بازار نمیخورد...مسیرهای اصلی بسته بودند... نوع ورودی ...اگه دقت کنید...از اون سمت راست یعنی محل فروش بلیت حرکت رو به بیرون داریم...بعد 4سوق تلاقی 2 تا مسیره...اینجا یه فضای مرکزی پخش کننده داریم...
از نظر شکل یک کلیسا بود ...نکته انحرافی هم همین بازار بود....که زیاد به گوشمون خورده بود...نمونه های تعاونی مسافر بری تو تمرینات اسکیس معمولا خیلی زیاده...

elahe_architect

عضو جدید
بله منم به بسته بودنش توجه نکرده بودم..به نظر من شاید کلیسا درست باشه...ولی تعاونی اصلا.

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
درمورد تنوع رنگی یالای باغهای ایرانی کسی منبعی میشناسه من دیگه حال دنبال رفرنس گشتن ندارم
:cry:

با توجه به مقطع طولی محور اصلی در باغ های ایرانی، یک سرو، یک کاج و یک چنار به نوبت کاشته شده و دالان زیبایی به وجود می آمد؛ تغییر شکلی که درختان چنار در چهار فصل سال از نظر رنگ برگها و یا ریزش آنها دارند ، در مجاورت درختان سرو و کاج که همواره برگ داشته و سبز رنگ هستند، تنوع زیادی در رنگ و طرح و حجم باغ ایرانی به وجود می آورد.
از این لینک برای اعتراض استفاده کنید
http://92.242.195.67/noetrequest/
باغ ایرانی‌ تنوع رنگی‌ نداره یعنی‌.با تنوع رنگی‌ طراحی نمی‌شه یعنی‌ از ویژگیهاش نیست کلا یه باغی میبینی‌ اصلا همش سبزه احتمالا اگه عکسهای باغ‌های ایرانیو کلا تو ذهنت بیاری میبینی‌ که خیلی‌ باغ‌ها اصلا تنوع رنگی‌ ندارن و هنوزم باغ ایرانین.....عمدترین رنگی‌ که به چشم میاد سبزه... حتی شما با رد گزینه هم میتونستی به این نتیجه برسی‌ چون بقیه ویژگیها کاملا از مشخصات باغ ایرانیه...

در مورد سوال مکعب درک.... من نمیدونم مشکل این سوال جدا چیه.... گفته به چهارتا حجم داریم از بالا نگاه می‌کنیم دیگه چی‌ باید میگفت ... هرم از بالای خودش بهش نگاه شده دیگه...در حالی‌ که دید اون وسط بود.... از من به همهٔ دوستان کنکور ۹۳ نصیحت ... همیشه تو تستا باید به اونی که خیلی‌ داره ساده می‌زنه فکر کنی‌... چون یه گیری بهش هست احتمالا...

در مورد سؤال سرستون چهل ستون که منو غافل گیر کردن واقعا... دیگه سؤال به این تابلویی ... هر چی‌ بود سرستون نبود...حالا بماند که عمارت سرپوشیده دیگه چه صیغه ایه ...مکانه??

تو سوال 119 منظر اگه واقعا باغ ایرانی‌ جواب نیست اینکه ما بدونیم حیات وحش‌ها تو حوزه حفظ محیط زیست است یا نیست والا بلا به معماری ربطی‌ نداره... مگه ما محیط زیست میخونیم؟ من برای اعتراض به این سوال زدم در حوزه سرفصلها نبوده...

در مورد سوالهای زبان به طور کلی‌ من همیشه زبنامو خوب میزدم ولی‌ این زبان از اون زبانا بود که اصلا استاندارد نبود خداییش... اون ۱۰ تا سوال اول خیلی‌ طولانی بود من تو اونا درست هم زدم ولی‌ انصافا بیشترش انقد طولانی‌ بود آدم اصلا موضوع رو یهو گم میکرد .. ما که وقت نداریم هر متن رو دو سه بار بخونیم.چند تا از اون سؤال‌ها که اشتباه زده بودمو تو گزینه‌های اعتراض زدم زمان کافی‌ نبوده.

یا مثلا سؤال ۳۰ زبان هم گزینهٔ ۱ هم می‌تونه درست باشه ولی‌ دقیقتر همون نشنال تراسته به نظر من... یا سؤال ۱۰ واقعا بقیه گزینه‌ها هم میتونست معنی‌ واقعا درست بده...
البته من الان دانشجوی ارشدم و این امتحانو همینطوری شرکت کردم و اصلا درصد هم نگرفتم ... اومدم نقدارو خوندم گفتم منم نظراتمو بگم.

آخرین ویرایش:

erisss

عضو جدید
بله منم به بسته بودنش توجه نکرده بودم..به نظر من شاید کلیسا درست باشه...ولی تعاونی اصلا.

،،اگه تووي طرح هاي دانشگاه طراحي ايستگاه قطار يا تعاوني كرده باشين اونموقع قطعا تعاوني رو ميرزدين،من طرح ايستگاه قطارم با دكتر متدين بود به خاطر همين مطمين بودم جواب اين ميشه

arcdoc

اخراجی موقت
باغ ایرانی‌ تنوع رنگی‌ نداره یعنی‌.با تنوع رنگی‌ طراحی نمی‌شه یعنی‌ از ویژگیهاش نیست کلا یه باغی میبینی‌ اصلا همش سبزه احتمالا اگه عکسهای باغ‌های ایرانیو کلا تو ذهنت بیاری میبینی‌ که خیلی‌ باغ‌ها اصلا تنوع رنگی‌ ندارن و هنوزم باغ ایرانین.....عمدترین رنگی‌ که به چشم میاد سبزه... حتی شما با رد گزینه هم میتونستی به این نتیجه برسی‌ چون بقیه ویژگیها کاملا از مشخصات باغ ایرانیه...

در مورد سوال مکعب درک.... من نمیدونم مشکل این سوال جدا چیه.... گفته به چهارتا حجم داریم از بالا نگاه می‌کنیم دیگه چی‌ باید میگفت ... هرم از بالای خودش بهش نگاه شده دیگه...در حالی‌ که دید اون وسط بود.... از من به همهٔ دوستان کنکور ۹۳ نصیحت ... همیشه تو تستا باید به اونی که خیلی‌ داره ساده می‌زنه فکر کنی‌... چون یه گیری بهش هست احتمالا...

در مورد سؤال سرستون چهل ستون که منو غافل گیر کردن واقعا... دیگه سؤال به این تابلویی ... هر چی‌ بود سرستون نبود...حالا بماند که عمارت سرپوشیده دیگه چه صیغه ایه ...مکانه??

سؤال ۱۸ زبان هم که من نمیدونم استراکچر ستبیلیتی که تو متن اومده می‌دونم اون سیستمه اون ستبیلیتی ولی‌ به هر حال از مالی‌ و بودجه که اصلا تو متن نیمده بهتره که... اینم من اعتراض میزنم...
تو سوال 119 منظر اگه واقعا باغ ایرانی‌ جواب نیست اینکه ما بدونیم حیات وحش‌ها تو حوزه حفظ محیط زیست است یا نیست والا بلا به معماری ربطی‌ نداره... مگه ما محیط زیست میخونیم؟ من برای اعتراض به این سوال زدم در حوزه سرفصلها نبوده...

در مورد سوالهای زبان به طور کلی‌ من همیشه زبنامو خوب میزدم ولی‌ این زبان از اون زبانا بود که اصلا استاندارد نبود خداییش... اون ۱۰ تا سوال اول خیلی‌ طولانی بود من تو اونا درست هم زدم ولی‌ انصافا بیشترش انقد طولانی‌ بود آدم اصلا موضوع رو یهو گم میکرد .. ما که وقت نداریم هر متن رو دو سه بار بخونیم.
یا مثلا سؤال ۳۰ زبان هم گزینهٔ ۱ هم می‌تونه درست باشه ولی‌ دقیقتر همون نشنال تراسته به نظر من... یا سؤال ۱۰ واقعا بقیه گزینه‌ها هم میتونست معنی‌ واقعا درست بده...
البته من الان دانشجوی ارشدم و این امتحانو همینطوری شرکت کردم و اصلا درصد هم نگرفتم ... اومدم نقدارو خوندم گفتم منم نظراتمو بگم.
کلا مثل اینکه خیلی به رنگ سبز تاکید داری...دنباله داستانی!!! اره منم میگم باغ ایرانی تنوع رنگی نداره.....همش سبزه...گزینه های دیگه هم از اصول اصلی باغ ایرانی بود....اون حیاط وحش هم خیلی سوال غیر منطقی....زبان خیلی ایراد داشت کلا سرتا پا ایراده....من همه رو کامپلیت پروتست زدم.

erisss

عضو جدید
یکی می تونه به من سوال سایه سیدنی رو توضیح بده؟؟؟؟؟؟:cry:

تووي صفحات اول توضيح دادم،ببين سايه افتاده سمت جنوب پس خورشيد شماله پس تووي نيمكره جنوبي هستيم خب تا اينجا تهران و روسيه حذفن، سايه كوتاه پس تابستونه درنتيجه جواب تابستان سيدنيه

• Like
واکنش ها: HOTT

HOTT

عضو جدید
کاربر ممتاز
تووي صفحات اول توضيح دادم،ببين سايه افتاده سمت جنوب پس خورشيد شماله پس تووي نيمكره جنوبي هستيم خب تا اينجا تهران و روسيه حذفن، سايه كوتاه پس تابستونه درنتيجه جواب تابستان سيدنيه

ممنونم از توضیحاتتون
خیلی خوب بود

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز

کوتاه و بلند شدن سایه زیاد ربطی‌ به فصل نداره... از صبح سایه بلنده ظهرا کوتاه می‌شه دوباره بلند می‌شه... این سوالام می‌خواستم اعتراض بدم گفتم نمیدونم چی‌ بگم اصلا واسه اعتراضش ... بگم این که ما بدونیم مثلا سیدنی تو نیمکرهٔ شمالی یا جنوبی شاید من زیادی اطلاعات عمومیم کمه... فعلا ندادم:D

erisss

عضو جدید
کوتاه و بلند شدن سایه زیاد ربطی‌ به فصل نداره... از صبح سایه بلنده ظهرا کوتاه می‌شه دوباره بلند می‌شه... این سوالام می‌خواستم اعتراض بدم گفتم نمیدونم چی‌ بگم اصلا واسه اعتراضش ... بگم این که ما بدونیم مثلا سیدنی تو نیمکرهٔ شمالی یا جنوبی شاید من زیادی اطلاعات عمومیم کمه... فعلا ندادم:D
راست ميگي اطلاعات عمومي بود تا حدودي،فكر كنم خيليا اشتباه بزنن اين سوالو ،نگران نباش كلا خيلي از ايرانيها اطلاعات عموميشون كمه از بس كه بيشتر دوران جوونيشون بايد درساي كنكوري رو حفظ كنن ديگه وقتي براي مطالعه روزنامه و كتاب عمومي نمي مونه ،مسافرت خارج از ايرانم كه ديگه فعلا تعطيله همين اسم شهراي خودمون تا چند سال ديگه يادمون بمونه شاهكار كرديم

وضعیت
موضوع بسته شده است.