برای خرید گوشی جهت استفاده از نسل سوم تلفن همراه 3g

hadisme20

عضو جدید
سلام دوستان. یه تجربه شخصی دارم بس مهم.
فقط بگم که واسه دیگران پیش نیاد. اگه میخواید گوشی برای استفاده از 3g بخرید که ر ا ی ت ل باشه دقت کنین که گوشی آندرویدی نخرید. چون هر 6 ساعت ( بسته به قدرت باطری بالا و پایین داره ) باید گوشی را شارژ کنید حتی در حالت آماده به کار هم باطری میخوره خفن. نمیدونم چرا. زنگ هم زدم پرسیدم از هموونا!!! گفتن برنامه های کاربردیتون رو باید ببندید؟! گفتم مهندس جان اینا رو خودم میفهمم مشکل از شماست یا نه ؟ گفت نه از ما نیست ولی دروغ میگوید! 5 تا گوشی آندرویدی امتحان کردم مثله همه. همونجوری شارژ خوره داره. چون واسه تماس تصویری میخواستم دیگه مجبور شدم یه گوشی ساده قدیمی نوکیا البته خیلی هم ساده نیست ، بخرم. الانم راضیم . گفتم بگم . اگر لطف کنید در این زمینه اطلاعاتی راهنمایی دارین یا تجارب دیگران رو میدونید بفرمایید. سپاس

البته ناگفته نماند که کلاً 3g بیشتر از خطوط معمولی شارژ مصرف میکنه اما نه در این حد .
:warn:

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام
شما كه تجربه دارين يه راهنمايي ميكنيد به ما؟
منم ميخوام رايتل بخرم ولي تفاوت سيم كارت ها شو با هم نميدونم .. يعني رفتم تو سايتش نگاه كردم ولي ماشالله انقدر پيچيده بود كه ...:d
الان فرق سيم كارت دائمي و اعتباريش (از نظر خدمات) چيه؟
و اون سيم كارت ديتا سرعت اينترنتش چقدره ؟! ميصرفه به جاي ADSL ازش استفاده كنيم؟!
و همينطور در مورد هزينه ي اينترنتش هم ممنون ميشم يه توضيحي بدين:gol:

و راستي ! آيفون هم ممكنه مثل اندرويد با رايتل مشكل پيدا كنه؟!

hadisme20

عضو جدید
سلام
شما كه تجربه دارين يه راهنمايي ميكنيد به ما؟
منم ميخوام رايتل بخرم ولي تفاوت سيم كارت ها شو با هم نميدونم .. يعني رفتم تو سايتش نگاه كردم ولي ماشالله انقدر پيچيده بود كه ...:d
الان فرق سيم كارت دائمي و اعتباريش (از نظر خدمات) چيه؟
و اون سيم كارت ديتا سرعت اينترنتش چقدره ؟! ميصرفه به جاي ADSL ازش استفاده كنيم؟!
و همينطور در مورد هزينه ي اينترنتش هم ممنون ميشم يه توضيحي بدين:gol:

و راستي ! آيفون هم ممكنه مثل اندرويد با رايتل مشكل پيدا كنه؟!

با سلام. البته من متخصص این مسائل نیستم و صرفاً همش تجربه هست.
دائمی و اعتباریش از لحاظ خدمات هیچ تفاوتی با هم نداره و فقط اونو باید شارژ کنی که 2 و 5 و 10 و 20 تومنی هست شارژهاش و دائمیش هم که قبضیه.
سیم دیتا فقط برای ارسال و دریافت پیام و اینترنت هست. سرعت اینترنت برای همه خطوطش یکی هست و هیچ تفاوتی برای خدمات اینترنت با هم ندارن. هزینه اینترنت هم در صورت خرید بسته های اینترنتش یکسانه واسه همه مدل سیم کارتش (اعم از اعتباری و دائمی و دیتا)
و همینطور که گفتم بر اساس چیزی که من میبینم هرگز از رایتل به جای اینترنت adsl استفاده نکنید. هزینه های adsl خیلی ارزانتر از رایتله. رایتل فقط یه مقدار سرعت اینترنتش بالاست. اونهم در صورت خرید بسته های با سرعت 1 مگ.
و متاسفانه در گوشی های آیفون هم video call کار نمیکنه ولی اینترنتش چرا. ولی خوب اون مشکل باطری که گفتم تو گوشی آیفن نداره باطری خوری نمیکنه. همین.

darvish.m

کاربر فعال تالار موبایل,
ببينيد كلا شما آندرويدي رو با صفحه بزرگ دايم وصل باشي به نت مصرف باطريش بالا خواهد بود اينكه شما اگر برنامه هاي مثل NQ SECURITY رو نصب داشته باشيد و هر چند ساعت يك بار Optimize كنيد سيستم رو قطعا مشكلاتتون كمتر خواهد بود اما اينكه بخواييم حكم صادر كنيم آندرويد رو رايتل مشكل داره و نوكيا نداره فك نكنم خيلي منطقي باشد.

hadisme20

عضو جدید
ببينيد كلا شما آندرويدي رو با صفحه بزرگ دايم وصل باشي به نت مصرف باطريش بالا خواهد بود اينكه شما اگر برنامه هاي مثل NQ SECURITY رو نصب داشته باشيد و هر چند ساعت يك بار Optimize كنيد سيستم رو قطعا مشكلاتتون كمتر خواهد بود اما اينكه بخواييم حكم صادر كنيم آندرويد رو رايتل مشكل داره و نوكيا نداره فك نكنم خيلي منطقي باشد.

سلام . ممنون از راهنماییتون . با این که موافقم باهاتون ولی اگه خودتون امتحان کردین بگین ؟ وجداناً رایتل فول باتری چند مدت بعدش لو باتری میده رو آندروید ؟ (حتی در حالت استند بای ) اگر امتحان کردین بگین . سپاس

amir_14

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
علاوه بر 3G ، خیلی چیزای دیگه هم رو مصرف باتری تاثیر داره
قاعدتا برای نوکیای ساده شما چیزی به عنوان CPU و GPU تعریف نشده . همین طور صفحه نمایش بزرگ با کیفیت چند میلیون رنگ

hadisme20

عضو جدید
آره خوب . درسته اینم هست دیگه. کلی گفتم . ولی خوب باید روشی که darvish.m گفته رو امتحان کرد . شاید ردیف شه.

darvish.m

کاربر فعال تالار موبایل,
بهرحال بررسيهاي چالشي مي تونه براي اين محيط خيلي جذاب باشه سپاس از شما كه شروع كننده بوديد