بخشهايى از آزربايجان كه به تركيب استان تهران (و البرز) داخل شده اند!!!

Sarp

مدیر بازنشسته
من هی نمیخوام به این اختلافات دامن بزنم
ولی این بچه هی میخواد پته هرچی کرده رو بریزم رو تایپیک :D

ddahmadss

عضو جدید
کاربر ممتاز
بین این همه چرا فقط منو دیدی کچل ؟

آخه ميرحسين كه تاب داره

رفيق اونيكيمون هم شايد خوشش نياد

اما تو يار غاري

سر منقاري

آب اناري

آه خداي من:D

zhilamo

عضو جدید
من هی نمیخوام به این اختلافات دامن بزنم
ولی این بچه هی میخواد پته هرچی کرده رو بریزم رو تایپیک :D

بابک جان کرده پته ای ندارن که..........
راستی امضات خیلی قشنگه ولی جای کردها توش خالی نیست؟

رسم زمونه اینه : آذری ها انقلاب میکنن... کردها کشته می دن... فارس زبان های محترم هم به حکومت می رسن..

Sarp

مدیر بازنشسته
شدي طرف كه ميگفت هر چي فحش ميدادم يارو برام حديث ميخوند؟

خواستم جو عوض بشه يكم انتقادات به كل كل نكشه

وگرنه هر چيزي قابل بحثه
بابا کل کل کدومه
هر کی هرجا دلش میخواد یه چیزی میپرونه

چه ربط داشته چه بیربط باشه
انتقاد هم که چه عرض کنم
چوب تو لونه زنبور میکنن
وگرنه روزشون شب نمیشه
بابک جان کرده پته ای ندارن که..........
راستی امضات خیلی قشنگه ولی جای کردها توش خالی نیست؟

رسم زمونه اینه : آذری ها انقلاب میکنن... کردها کشته می دن... فارس زبان های محترم هم به حکومت می رسن..
بله راس میگی
کردها هیچی ندارن

خیلی دلت میخواد رو خودتون یه اسم بذاری و من هم بذارم تو امضام ؟
اگه اینجوری میخوای بسم الله

zhilamo

عضو جدید
بابک عزیز اگر می خوای میتونی بری تارخ تمدن ویل دورانت, تاریخ هرودوت , طبری , گزنفون وتاریخ معاصر رو مطالعه کنی خوبه

zhilamo

عضو جدید
نه عزیزم ما نداریم ... بهتر شمایید که.........
ادامه نده من مثل مابقی نیستم تاریختون رو حفظ هستم

zhilamo

عضو جدید
راستی منم تیمور جهان گشا چاپ هرکجا باشه غیر از ایران هم مفیده واسه شناخت بهتره تاریختون...

zeinab68

عضو جدید
کاربر ممتاز
نگو تاریختون؛ بگو یه تاریخی از صد ها تاریخ که برا شما نوشتن رو حفظم

شما همچنان خشنی برادر ...

الان میگه باز نخود هر آش اومد ... بگو خجالت نکش .. یه بار که گفتی بار دومم بگو ( بغض )

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
هر صدتا دروغ میگن؟ انکا می کنی که تورانی هستی؟

پس الان شما قبول کردین که صد تا تاریخ برای ما نوشتن (منظور بیشتر از یکی دو تا)؛ و مسلما اینا هیچ کدوم با هم برابر نیستن چون اگه برابر بودن نمی گفتیم چند تا هستن!
خوب الان شما هر کدوم رو که مطابق با خواسته ها یا بهتره بگم سلیقه ی شما هست رو یه عنوان تاریخ می دی به خورد ما؛ شایدم از هر کدوم یه تیکه برداشتین؛
آخر این می شه عین انجیل که وارد بحث اینکه چند درصد این کتاب همونی هست که نازل شده نمی شم چون به حد کافی بحث شده

من نه چیزی رو انکار کردم نه اثبات؛ به جای این رفتم شجره ناممو پیدا کردم و بهش افتخار می کنم

zhilamo

عضو جدید
متاسف هستم که هنوز خودتون رو نمی شناسید ادعای سرزمین هم می کنید... تورانی ها در اصل کوچ نشین سرزمین شان در آسیایی مرکزی( که ازکوههای اورال تا ترکستان چین بود) وبه امید چراگاههای بیشتر همزمان با حمله مغول ها به ایران آمده اند و همچنان مهمانند...

اینها تاریخ شماست...
راستی احمد کسروی کدوم کتابش با اونم پاییه بحث هستم..

zhilamo

عضو جدید
بی شک شجره نامه هرکسی جای افتخاره ولی لطف کنید و به سرزمین کسی تجاوز نکنید... در صورت تجاوز لااقل زیاده خواهی نکنید...
شما ولتون کنن می گید در اصل مشهد هم جزو آذربایجان هستش...
من کاری به شجره نامه شما ندارم... ولی عنوان تاپیک رو خوب خوندی؟

Sarp

مدیر بازنشسته
من که دیگه حوصله بحث اون هم از صفر با یکی که مشقش رو تموم کرده پریده جلو مانیتور ندارم !

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
اومدم بصحبتم ولی پشیمون شدم... اینجا داره کم کم بوی خون می گیره :d
.
چرا ما ایرانیا همه ش داریم دعوا می کنیم؟؟؟؟

Admin

مدیر کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیر کل سایت
دوستان عزيز به قوانين باشگاه توجه داشته باشيد؛ هر گونه بحث يا صحبت جدايي طلبانه خلاف مقررات باشگاهه و شديدا باهاش برخورد ميشه.

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شهر تهران و حومه آن، پايتخت دول تركي غزنوي، سلجوقي و قاجار، اقلا از قرن ۱۰-۱۱ ميلادي موطن و مسكن گروههاي بيشمار تركي بوده است. تركهاي اين شهرستان منحصر به مهاجرين جديد نيستند. اساسا بخش ترك نشين استانهاي تهران و البرز جزء آزربايجان ائتنيك و خود شهر تهران بر مرز منطقه ترك نشين و فارس نشين ايران قرار دارد.

امروزه بخشهايي از جنوب شهرستانهاي ورامين، اسلام شهر، رباط كريم، پاكدشت، كرج و بويژه شهريار وساوجبلاغ ترك نشين ميباشند. در واقع ناحيه به هم پيوسته محل سكونت تركهاي شمال غرب ايران به تقريب از ورامين- ري آغاز ميشود. انتزاع مناطق ترك نشين (ساوجبلاغ، شهريار و مناطق ترك نشين كرج، اشتهارد، رباط كريم و پاكدشت غيره) از استان تهران و ادغام آنها به همراه كل استان البرز در ايالت آزربايجان ضروري است.

نكته جالب توجه اين است كه اين بخش ازناحيه ترك نشين شمال غرب كشور (آزربايجان) كه امروزه در تركيب استانهايتهران و مركزي و قم قرار دارد، بسيار بيشتر و پيشتر از مناطق ديگرآزربايجان مسكن تركهاي پيش از اسلام بوده است.

اين بخش ازآزربايجان محل تشكيل يكي از اولين دولتهاي تركي در داخل مرزهاي كنونيايران است. بسطام (ويستاهم- بوسات٬ باسات به تركي به معني سلاح٬ زره و حفاظ است) دايي خسرو دوم (خسرو پرويز) كه از تركان آغ هون (هپتاليت) بود نيز در ري اعلام استقلال نموده و دولتي تشكيل داده بود. وي كه در گرفتاري و قتل هرمزد چهارم پادشاه ترك سلسه ساساني دست داشت سر به شورش نهاده و به نام خود سكه زده بود.

همچنين اين استان (ري و تهران) پايتخت دو دولت تركي سلجوقي و قاجار بوده و با حاكميت اين دو خاندان طوائف و سپاهيان بيشمار ترك در اين ناحيه اسكان داده شده اند كه تبار توده عمده مردم اين استان را تشكيل ميدهند. تاسيس دولت تركي غزنويان به سال ۹۹۸ كه سرآغاز آغاز فتح ايران و حاكميت تركان بر آن و گشودن شهر ري در شرقي ترين نقطه آزربايجان و انتخاب آن به پايتختي به سال ۱۰۴۳ كه باعث شد آزربايجان وطن ابدي تركها گردد و دروازه هاي آسياي صغير بروي تركان گشوده شود، دو فرخنده ترين و عزيزترين رويدادهاي تاريخ آزربايجان و ايران و خاورميانه هستند و مسعودترين تحولهاي اجتماعي در حيات معنوي و فرهنگي مردم ايران و آزربايجان بشمار ميروند.

اسامي جغرافيايي مانند كرج (بهتركي باستان گچ)، قزوين (قاز اويونو)، ساوه (از نام سابا شاه ساكاها)، قم (به تركي شن)، خلج، قپچاق، چيگيل (چگيني)، وايه (وايه بيگ)، قزار (بيبيقزار=اوغوز ار)، اغشيت (ايخشيد)، ايقر (ايقر بلاغ)، ينگي(جك)، سنقر (سنقرآباد) و خود ساوجبلاغ و صدها توپونيم جغرافيايي تركي ديگر (مارالتپه، جيران تپه، دوشان تپه، يان تپه، اوزبكي تپه، قره تپه، آق بلاغ، ايقربلاغ، گوموش تپه، اوغلان تپه، يئنگي قلعه، قاراتوپراق، آغ دره، قاچاقاچ، - قشلاق، چاقو، شاهسئون، -بيگ –باجي، بالقلو، مورانلو، جلاير، بايانلو) دراستان تهران بازمانده تركان باستان در اين ناحيه است.

نيز اين ناحيه از قديم مسكن گروههاي ترك افشار، شاهسئون، بيات، كنگرلو، بيگدلي، شاملو، سولدوز، ايمورلو، چيگيلي (چگيني) و غيره بوده است.

به اينها مهاجران ترك سده اخير از استانهاي ديگر آزربايجان و نيز مناطق ترك نشين خراسان و جنوب-مركز ايران را نيز ميبايد افزود

از آنجاييكه در برخي مناطق استان تهران بويژه در دو شهرستان ساوجبلاغ و شهريار امروز هم اكثريت مطلق اهالي بومي روستاها و عشاير را تركها تشكيل ميدهند، و اين نواحي جز منطقه پيوسته ترك نشين شمال غرب كشور قرار دارد، انتزاع اين مناطق ترك نشين از استان تهران (همچنين مناطق پيوسته ترك نشين استانهاي همدان، مركزي، گيلان و غيره) و ادغام آنها به ايالت آزربايجان (در طرح ايالتي كشور) ضروري است.

برخلاف انديشه رايج، سرزمين آزربايجان يعني وطن ملت ترك نه به دو، بلكه به سه پاره تقسيم گشته است:

ا- آزربايجان شمالي: كشور جمهوري آزربايجان و بخشهاي كوچكي كه به خاك داغستان روسيه، ارمنستان و گرجستان ضميمه شده است.

ب- آزربايجان غربي و يا آزربايجان تركيه: شامل استانهاي قارس، ايغدير، آرداهان، ارزروم، ارزينجان، بايبورد و گوموش خانا.

ت- آزربايجان جنوبي ويا آزربايجان ايران: همه مناطق، شهرها و روستاهاي ترك نشين شمال غرب و نواحي مجاور پيوسته در مركز ايران (در اول قرن بيستم و قبل از روي كار آورده شدن دولت پهلوي). سرزمين پيوسته اي در شمال غرب ايران كه اكثريت ساكنين آنرا تركها تشكيل ميدهند. اين سرزمين تمام استانهاي آزربايجان شرقي، اردبيل و زنجان، بخش اعظم استانهاي آزربايجان غربي، همدان، قزوين، مركزي و البرز و بخشهائي از استانهاي گيلان، تهران، قم، كردستان و كرمانشاهان را شامل ميشود

لینک
میر حسین جانبی خیال . نصف تهرون ترکه.تونمیتونی ترکا رواز فارسها جدا کنی

kajal4

عضو جدید
کاربر ممتاز
متاسف هستم که هنوز خودتون رو نمی شناسید ادعای سرزمین هم می کنید... تورانی ها در اصل کوچ نشین سرزمین شان در آسیایی مرکزی( که ازکوههای اورال تا ترکستان چین بود) وبه امید چراگاههای بیشتر همزمان با حمله مغول ها به ایران آمده اند و همچنان مهمانند...

اینها تاریخ شماست...
راستی احمد کسروی کدوم کتابش با اونم پاییه بحث هستم..
:w17::w17::w17::w17::w17::w17:
نه.... حرف حساب جواب نداره....

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بابا ترك و فارس تو اين مملكت تفكيك شدني نيستند .مخصوصا تهران .دنبال چي ميگردين؟

known

عضو جدید
ما تا زمانی که دنبال فرعیات بریم پیشرفتمان منفی خدا رو شکر که تو کشور 70 ملت زندگی نمی کنیم

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چه كسي ميخواهد منو تو ما نشويم؟ خانه اش ويران باد

zhilamo

عضو جدید
باز هم میگم ترک ها در اصل تورانی هستند..

در ضمن آذربایجان غربی به هیچ عنوان سرزمین شما نیست و نبوده و نخواهد بود لطفا صحفه 3 رو بخون و ارسال های قبلم رو...
اگر جوابی داری با منبع و دلیل... من رو هوا حرف نمی زنم.

بالا