بخشهايى از آزربايجان كه به تركيب استان تهران (و البرز) داخل شده اند!!!

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
باز هم میگم ترک ها در اصل تورانی هستند..
متاسف هستم که هنوز خودتون رو نمی شناسید ادعای سرزمین هم می کنید... تورانی ها در اصل کوچ نشین سرزمین شان در آسیایی مرکزی( که ازکوههای اورال تا ترکستان چین بود) وبه امید چراگاههای بیشتر همزمان با حمله مغول ها به ایران آمده اند و همچنان مهمانند...

در ضمن آذربایجان غربی به هیچ عنوان سرزمین شما نیست و نبوده و نخواهد بود لطفا صحفه 3 رو بخون و ارسال های قبلم رو...
اگر جوابی داری با منبع و دلیل... من رو هوا حرف نمی زنم.
تو هم داري با حرفات مرزبندي ميكني؟ براي ايجاد اتحاد ملي كتاب تاريخ نژادي رو بايد بست.

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان عزيز به قوانين باشگاه توجه داشته باشيد؛ هر گونه بحث يا صحبت جدايي طلبانه خلاف مقررات باشگاهه و شديدا باهاش برخورد ميشه.

جان؟ :surprised::eek::eek::eek:

میشه بفرمایید کجا بحث تجزیه و جدایی طلبانه زده شده؟!!!!!!!!!!!:redface::redface::razz::razz::razz:

میر حسین جانبی خیال . نصف تهرون ترکه.تونمیتونی ترکا رواز فارسها جدا کنی

به قول بابک کی خواسته جدا کنه؟ :redface:

zhilamo

عضو جدید
هست یا نیست تو رو سنه نه؟

به من ربط نداره می خواهم تو در جهالت نمانی دوست جدا نشدنی من.... وبدان و بدان که تایتل تاپیک اشتباه بوده و درست آن

بخشهایی از سرزمین ایران به دست ......

مرگ بر رژیم اشغالگر قدس

asaese

عضو جدید
وقتی تاپیک های تخصصی بدون مرجع را در این سایت غیرتخصصی، آن هم در یک بخش غلط می بینم، از خودم می پرسم انگیزه ی بازکننده تاپیک چی می تونه باشه! می پرسم چرا خشت اول کج گذاشته می شه از سوی تحصیل کننده/کرده های میهنمون؟ واقعاً چند نفر از ما بر اصول زبان شناسی، ریشه شناسی واژه ها (Etymology) و ریشه شناسی نام مکان ها (Toponomy) تسلط داریم؟ از این شمار، چند نفر بر علم تاریخ نگاری و منابع دست اول تاریخی هم چیره هستیم؟ از تبار شناسی ژنتیکی چه می دونیم که اشتباهی بر حسب زبان، ترک نژاد و فارس نژاد دسته بندی می کنیم؟ مگه نه اینه که هر نکته مکان خودش رو داره، پس چرا لابه لای متن های زبان شناسی، تاریخی یا ورزشی، رندانه مانیفست های سیاسی گذاشته می شه؟ انگیزه پشت این جور متن ها، خام کردن مخاطب ساده دل نیست؟ تا کی باس جهان سومی بمانیم؟ به راستی تا به کی؟

شهر تهران و حومه آن، پايتخت دول تركي غزنوي، سلجوقي و قاجار، اقلا از قرن ۱۰-۱۱ ميلادي موطن و مسكن گروههاي بيشمار تركي بوده است.
پایتخت غزنویان، شهر غزنه در افغانستان امروزین بوده نه تهران و حومه ی آن.
http://en.wikipedia.org/wiki/Ghaznavid
The Ghaznavid state was centered in Ghazni, a city in present Afghanistan.​

تا جایی که می دانم سلجوقیان در دوره های مختلف پایتخت های مختلفی داشته اند، مثل نیشابور. علت کامل بیان نشدن حقایق تاریخی چیه؟

نكته جالب توجه اين است كه اين بخش ازناحيه ترك نشين شمال غرب كشور (آزربايجان) كه امروزه در تركيب استانهايتهران و مركزي و قم قرار دارد، بسيار بيشتر و پيشتر از مناطق ديگرآزربايجان مسكن تركهاي پيش از اسلام بوده است.

اين بخش ازآزربايجان محل تشكيل يكي از اولين دولتهاي تركي در داخل مرزهاي كنونيايران است. بسطام (ويستاهم- بوسات٬ باسات به تركي به معني سلاح٬ زره و حفاظ است) دايي خسرو دوم (خسرو پرويز) كه از تركان آغ هون (هپتاليت) بود نيز در ري اعلام استقلال نموده و دولتي تشكيل داده بود. وي كه در گرفتاري و قتل هرمزد چهارم پادشاه ترك سلسه ساساني دست داشت سر به شورش نهاده و به نام خود سكه زده بود
حضور پیش از اسلام ترک ها رو ثابت کنید. مشتاقم منابعی که خسروپرویز و هرمزد چهارم رو ترک می دانند، بدانم.

همچنين اين استان (ري و تهران) پايتخت دو دولت تركي سلجوقي و قاجار بوده و با حاكميت اين دو خاندان طوائف و سپاهيان بيشمار ترك در اين ناحيه اسكان داده شده اند كه تبار توده عمده مردم اين استان را تشكيل ميدهند. تاسيس دولت تركي غزنويان به سال ۹۹۸ كه سرآغاز آغاز فتح ايران و حاكميت تركان بر آن و گشودن شهر ري در شرقي ترين نقطه آزربايجان و انتخاب آن به پايتختي به سال ۱۰۴۳
به حرف نیست، برای پذیرفته شدن هر ادعایی باس منبع و سند پیوست شده باشه. وقتی از تبار می گین، باید به پژوهش های تبار شناختی ژنتیکی که در ژورنال های جهانی چاپ می شوند، استناد کنید. درست می گم؟

اسامي جغرافيايي مانند كرج (بهتركي باستان گچ)، قزوين (قاز اويونو)، ساوه (از نام سابا شاه ساكاها)، قم (به تركي شن)، خلج، قپچاق، چيگيل (چگيني)، وايه (وايه بيگ)، قزار (بيبيقزار=اوغوز ار)، اغشيت (ايخشيد)، ايقر (ايقر بلاغ)، ينگي(جك)، سنقر (سنقرآباد) و خود ساوجبلاغ و صدها توپونيم جغرافيايي تركي ديگر (مارالتپه، جيران تپه، دوشان تپه، يان تپه، اوزبكي تپه، قره تپه، آق بلاغ، ايقربلاغ، گوموش تپه، اوغلان تپه، يئنگي قلعه، قاراتوپراق، آغ دره، قاچاقاچ، - قشلاق، چاقو، شاهسئون، -بيگ –باجي، بالقلو، مورانلو، جلاير، بايانلو) دراستان تهران بازمانده تركان باستان در اين ناحيه است.
هیچ منبعی برای تایید ریشه شناسی واژه ها وجود نداره! فرض می کنم که تمام این ریشه شناسی های عامیانه (Folk Etymology)، درست باشند. آیا می شه نتیجه گرفت که این نام ها بازمانده از باستان هستند؟

برخلاف انديشه رايج، سرزمين آزربايجان يعني وطن ملت ترك نه به دو، بلكه به سه پاره تقسيم گشته است:
ا- آزربايجان شمالي: كشور جمهوري آزربايجان و بخشهاي كوچكي كه به خاك داغستان روسيه، ارمنستان و گرجستان ضميمه شده است.

ب- آزربايجان غربي و يا آزربايجان تركيه: شامل استانهاي قارس، ايغدير، آرداهان، ارزروم، ارزينجان، بايبورد و گوموش خانا.

ت- آزربايجان جنوبي ويا آزربايجان ايران: همه مناطق، شهرها و روستاهاي ترك نشين شمال غرب و نواحي مجاور پيوسته در مركز ايران (در اول قرن بيستم و قبل از روي كار آورده شدن دولت پهلوي). سرزمين پيوسته اي در شمال غرب ايران كه اكثريت ساكنين آنرا تركها تشكيل ميدهند. اين سرزمين تمام استانهاي آزربايجان شرقي، اردبيل و زنجان، بخش اعظم استانهاي آزربايجان غربي، همدان، قزوين، مركزي و البرز و بخشهائي از استانهاي گيلان، تهران، قم، كردستان و كرمانشاهان را شامل ميشود
برای پی بردن به محدوده ی یک ناحیه در گذشته، باید منابع دست اول تاریخی و نقشه های جغرافیایی قدیمی همراه با تاریخشون گذاشته شوند، بررسی شوند و نتیجه گیری شود. من هیچ نقشه یا منبع تاریخی ای نمی بینم، شما چه طور؟! فکر نمی کنید نبود هیچ منبعی در نوشته، نشان از جعلی بودن آن دارد احتمالاً؟

بالا