بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

farhang_760

عضو جدید
بیان تجربیات شما از نحوه برنامه ریزی و خلاصه کردن

بیان تجربیات شما از نحوه برنامه ریزی و خلاصه کردن

دوستان عزیز سلام
لطفا برای بیان تجربه های برنامه ریزی هاتون به تاپیک زیر برید و هر چه در توان دارید برای دیگران به اشتراک بذارید. در تاپیک زیر همه چیز توضیح داده شده.
امید دارم بتونیم با اشتراک گذاری مطالب خودمون ،بهترین نتیجه برنامه ریزی و نحوه خلاصه کردن درس ها رو پیش بگیریم
فکر کنم قبل از شروع این تاپیک باید نحوه درست برنامه ریزی رو شرح میدادیم تا دوستانی که همت والایی دارند به خاطر یک برنامه ریزی غلط و نابجا نتیجه لازمه رو نگیرند
من از این دوستان به وفور در دور و برم داشتم که چقدر تلاش کردند اما نتونستند نتیجه رو بگیرند چرا که نحوه مطالعه و برنامه ریزیشون بسیار بد بود اما زحمت زیادی داشت

فقط زحمت نیست
تکنیک هم خیلی کارایی دارد
منتظر بیان تجربیات شما در تاپیک زیر هستیم.
:gol:
برای رفتن به تاپیک زیر کلیک نمایید
کد:
http://www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=204589

hadi.mech85

عضو جدید
راجع به ریاضی مهندسی ... من تو لیسانس پاس نکردمش ..آخه گرایشم ساخت و تولیده... کتاب ساده و روانی میشناسی بشه 2-3 تا از 5 تا سوال رو جواب داد ؟؟
سلام
من خودم اصلا نمی خواستم ریاضی مهندسیرو بخونم ولی آبان بود که شروع به خوندن جزوه ریاضی مهندسی پارسه کردم(قصد تبلیغ ندارم چون بقیو جزوهاشون خیلی خانی نیست) خیلی روونه 100 صفحه ام بیشتر نیست.
بعدشم رفتم تستای کتا ب نیکوکارو زدم دیگه یه جور شده بودم تستا مهندسی هر رشته ایرو زیر 30 ثانیه می زدم:w17:
آخرشم تو کنکور از 5 تا سه تاشو زدم درصد ریاضیم شد 75:w42:
البته بچه ها ساخت 30 40 درصد بزنن کفایتشونو می کنه:w11:
بازم سوال داشتی بپرس رفیق:w18:

ghaghalax

عضو جدید

مرسی واقعا
جواباشو ندارین؟:D

ali2173

عضو جدید
سلام
دوستان من امروز از مركز آزمون در مورد تكميل ظرفيت پرسيدم گفتن كه اگه تعداد پذيرفته شده ها 94 نفر باشه نهايت 6-5 نفر تو تكميل بر ميداريم و خودشم معلوم نيست كه تو بهمن ماه هم اعلام تكميل ظرفيت كنيم!!!

hadi.mech85

عضو جدید
من میخوام تبدیل انرژی بدم،عزمم جزمه واسه رتبه عالی و تهران!
دوستای مکانیکی،پیش کسوتا...لطفا راهنماییم کنید،چه چیزایی رو بیشتر بخونم؟بیشتر مایه بذارم که نتیجه بگیرم؟من ترم 7 ام و با نهایتا 15 واحد 4روز هفته کلاس دارموالبته اگه شد 12تاش میکنم که ایشالا بیشتر به ارشدم برسم.مرسیییییی
سلام
خودت باید تحلیل کنی ببینی که چه مبحثایی زیاد و مهم نیست که ماشا ال.. کمم نیست
مثلا از ریاضی 1 مختصات قطبی و انتگرالا با سری ها خیلی از اونا دیگه مهمتره یا توی ریاضی 2 من اصلا ماتریس هارو نخوندم تو معادلاتم دستگاه معادلات دیفرانسیلو نخوندم و تو مهندسی pde هارو
من کل انتقال حرارت راهیان ارشد خوندم ولی 1 تستم نزدم:crying:
بستگی به شانستم داره
هر مبحثی که فکر می کنی زیادی هست بهم بگو تا کمکت کنم بخونیش یا نه
آخه نه درست حساب یادمه نه حال تایپشو دارم
در ضمن تست خیلی بزن:w08:

narges khatun

عضو جدید
سلام
من خودم اصلا نمی خواستم ریاضی مهندسیرو بخونم ولی آبان بود که شروع به خوندن جزوه ریاضی مهندسی پارسه کردم(قصد تبلیغ ندارم چون بقیو جزوهاشون خیلی خانی نیست) خیلی روونه 100 صفحه ام بیشتر نیست.
بعدشم رفتم تستای کتا ب نیکوکارو زدم دیگه یه جور شده بودم تستا مهندسی هر رشته ایرو زیر 30 ثانیه می زدم:w17:
خوش به حالتون . چقدر عالی.
ریاض1و2 و معادلات چطور خوندید؟:)

narges khatun

عضو جدید
سلام
با آرزوی قبولی در بهترین دانشگاه ها برای دوستان.
یکی از دوستانم در دو راهی عجیبی که نمیتونم متقاعدش کنم ...
اون ترم آخره و مرخصی گرفته که حسابی بشینه درس بخونه ، بعضی از منابع رو هم گرفته ولی مشکلی که داره اینکه میگه من تو این فرصت 4 ماه مونده نمیتونم
برسم !
این رو هم بگم که خیلی مستعد و پشکاره بالایی داره و در روز بین 15-12 ساعت هم درس میخونه ، بنظره شما میتونه خودشو برسونه و این رو هم اضافه کنم که تو آزمونهای ماهان شرکت کرده و میگه که نمیتونه خودشو به بودجه بندی چند تا آزمون اولی برسونه !
لطفا کمک کنید که متقاعدش کنم ....
با تشکر فراوان.
این دوستتون خیلی خودشو دست کم گرفته!منم ماهانیم.با این ساعت مطالعه خیلی خوب میتونه بودجه بندی هر آزمون رو 2بار بخونه.نگران نباشید...:)

akberi

عضو جدید
;كسي از دوستان هست كه ارشد شهركرد قبول شده باشه ؟

انتخاب واحد چه روزيه ؟
:):):):)

MechanicJJ

عضو جدید
آقا الآن رفتم سایت راهیان ارشد دیدم درسای سیالاتیش چند جور کتاب داره مثلا سیالاتش یه سری دو جلدی داره واسه تمام رشته ها و یه کتاب سیالات هم داره که توی سری کتابای مهندسی مکانیکش هست.منظور شما کدوم کتابشه؟

حسين 1966

عضو جدید
مرسی واقعا
جواباشو ندارین؟:D
تو اين سايت سوالها رو با کليدش گذاشته من پارسال از همين جا دانلود مي کردم .ضمناً مي تونيد سوالاي رشته هاي ديگه مثل عمران (براي سيالات و مقاومت و رياضي) و مهندسي برق (براي کنترلش )، اتوماسيون و ابزار دقيق و... رو هم رايگان دانلود کنيد فقط بايد مجاني عضوش بشيد

http://www.pardazeshpub.com/arshad_daftarche.asp

majid_mz

عضو جدید
کاربر ممتاز
میدونم که باید خیلی تلاش کنم،ایشالا خدا کمک کنه.
این ترم:انتقال حرارت2-سیستم های انتقال آب-حرارت مرکزی و تهویه مطبوع-کنترل اتوماتیک-کارگاه اتومکانیک+آز دینامیک و ارتعاشات و انقلاب اسلامی که احتمال قوی این 2تای آخرو میذارم واسه ترم8
ترم8:موتورهای احتراق داخلی-توربو ماشین-نیروگاه حرارتی،آبی،هسته ای-پروژه تخصصی+یه درس اختیاری دیگه که معلوم نیست چیه!!!!شاید روش های تولید وکارگاه.
شما پارسال چقد خوندید؟رتبتون چند شد؟همون ساخت ارشد میدید؟

سلام .. من پارسال شاغل بودم .. روزی 2 ساعت میخوندم ... از تابستون تا خود کنکور روزی 2 ساعت خوندم ... اما کنکور رو خراب کردم .. استرس زیادس داشتم .. حتی سر امتحان تو مشتق گیری از e به توان x هم به مشکل خورده بوده ... چیزی که راحت ترین مشتق هستو من اشتباه یه چیزه دیگه مینوشتم ...(یه سوال مربوط به معادلات دیفرانسیل بود) ..درصدهام این شد ... زبان16.5 .. ریاضی8.5 ... جامدات 17 .. ساخت 23.5 .. این حدودا ... یعنی واقعا خراب کردم ... اما امسال تو آموزش پرورش قبول شدم .. حالا 3یا 4 رو کامل وقت دارم و بقیه هم نصفه روز وقت دارم .. از اول مهر دوباره شروع میکنم .. من ارشد آزادم امتحان دادم .. جامدات 20 .. ریاضی45 .. دینامیک5 ..ساخت 26.7 ... تو واحد نجف آباد شدم 61 ..اما 24 نفر گرفتن...

majid_mz

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

سلام ...آقا واقعا از راهنماییات ممنون ...پیشنهادت واسه مقاومت مصالح و طراحی اجزا چیه؟؟ .. و اینکه شاید اینجا جاش نباشه ... اما جزوه های پارسه رو بصورت تکی از کجا میشه گیر اورد ؟؟

saeedvalentino

عضو جدید
ماهان

ماهان

با سلام خدمت دوستان
نظر دوستان در مورد کتابهای ریاضی عمومی 1 و 2 و ریاضیات مهندسی و معادلات دیفرانسیل ماهان چیه من قصد دارم تهیه کنم. کسی هست که ماهان مطالعه کرده باشه؟؟

hadi.mech85

عضو جدید
سلام ...آقا واقعا از راهنماییات ممنون ...پیشنهادت واسه مقاومت مصالح و طراحی اجزا چیه؟؟ .. و اینکه شاید اینجا جاش نباشه ... اما جزوه های پارسه رو بصورت تکی از کجا میشه گیر اورد ؟؟

سلام
قابلی نداشت;)
مقاومت مصالح فقط کتاب دکتر نایی انتشارات پوران پژوهش البته زیاده ولی می شه بعضی جاهاشو زیر سیبیلی رد کرد:cry:
طراحی ام من که هیچ مرجع خوبی نه پیدا کردم نه سراغ دارم ولی اگه بتونی یه جزوه دست نویس پارسه گیر بیاری فکر کنم خوب باشه.
من خودم راهیان خوندم ولی بازده ای کافی نداشت.
جزوه مهندسی پارسه رو می تونی از یه رفیقات که میره پارسه بگیری کپی کنی 2000 تومن بیشتر نمیشه:eek:
یاعلی

hadi.mech85

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان
نظر دوستان در مورد کتابهای ریاضی عمومی 1 و 2 و ریاضیات مهندسی و معادلات دیفرانسیل ماهان چیه من قصد دارم تهیه کنم. کسی هست که ماهان مطالعه کرده باشه؟؟

سلام
ببین اگه وقت داری ریاضی 1و2 با معادلاتو آقاسی بخون ارزش داره
مهندسی ام همون که به رفیقمون گفتم
این جزوه ها کامل نیست کاملم که بلدشون باشی بیشتر از 50 نباید روشون حساب کنی
سوال داشتی در خدمتیم:)

narges khatun

عضو جدید
سلام .. من پارسال شاغل بودم .. روزی 2 ساعت میخوندم ... از تابستون تا خود کنکور روزی 2 ساعت خوندم ... اما کنکور رو خراب کردم .. استرس زیادس داشتم .. حتی سر امتحان تو مشتق گیری از e به توان x هم به مشکل خورده بوده ... چیزی که راحت ترین مشتق هستو من اشتباه یه چیزه دیگه مینوشتم ...(یه سوال مربوط به معادلات دیفرانسیل بود) ..درصدهام این شد ... زبان16.5 .. ریاضی8.5 ... جامدات 17 .. ساخت 23.5 .. این حدودا ... یعنی واقعا خراب کردم ... اما امسال تو آموزش پرورش قبول شدم .. حالا 3یا 4 رو کامل وقت دارم و بقیه هم نصفه روز وقت دارم .. از اول مهر دوباره شروع میکنم .. من ارشد آزادم امتحان دادم .. جامدات 20 .. ریاضی45 .. دینامیک5 ..ساخت 26.7 ... تو واحد نجف آباد شدم 61 ..اما 24 نفر گرفتن...
ایشالا امسال به یاری حق موفق میشی...:smile:

narges khatun

عضو جدید
من واقعا گیج شدم.واسه ریاضی و معادلات و ریاضی مهندسی،هر کس 1 نظر میده،آقاسی،نیکوکار،حاجی جمشیدی!!!جزوه های پارسه!بلاخره کدومش از همه مفید تر و راحت تره.دوستای عزیز لطفا راهنمایی کنید.ممنون:question:

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
من واقعا گیج شدم.واسه ریاضی و معادلات و ریاضی مهندسی،هر کس 1 نظر میده،آقاسی،نیکوکار،حاجی جمشیدی!!!جزوه های پارسه!بلاخره کدومش از همه مفید تر و راحت تره.دوستای عزیز لطفا راهنمایی کنید.ممنون:question:
دوست عزیز اینقدر خودتو درگیر این کتابا نکن.ببین خودت با کدوم راحت تری.یکی رو که بهش دست رسی دارید انتخاب و شروع به مطالعه کنید.نهایتا در دوره مابقی این کتابهارو از کتابخونه بگیرید و تستاشو بزنید.

ghaghalax

عضو جدید
میگما من عجب اشتباهی کردم واحد علوم تحقیقات رو نزدم که نزدیک خودمون هم بود. با این درصدام می تونستم تهران قبول بشم:wallbash::razz:
فکر کنم بعد از ترم اول می تونی انتقالی بگیری،اول مهمان بعدشم انتقالی ترازتم که خوبه شما:)برو سراغ علیخانی 1نامه بده کارت حله باور کن:victory:

majid_mz

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایشالا امسال به یاری حق موفق میشی...:smile:

ممنونم ...... انشاالله شما هم همین امسال قبولید..... در مورد ریاضیم نظر اون دوستمون درسته .. تمام این منابعی که شما اسم بردید خوب و تقریبا کافی هستن .. مهم اینه که یکم تست بزنی...تا مسلط بشی .... خیلیم نگران نباشید ... اوضاع بهتر میشه ...

ea_mecs

عضو جدید
دوستان ، می خواستم نظرتون رو در مورد خوندن کتاب 504 واژه برای زبان رو بدونم.
یعنی چقدر ارزش داره که روش وقت بزاریم؟ اصلا چند درصد لغاتی که تو کنکور مطرح می شه از این کتابه؟
چون از هر کسی که می پرسم ، میگه 504 رو بخون؟

*Essi*

اخراجی موقت
یعنی چقدر ارزش داره که روش وقت بزاریم؟ اصلا چند درصد لغاتی که تو کنکور مطرح می شه از این کتابه؟

اگه میخواهی طراحی کاربردی یا تبدیل شرکت کنی،اصلا زبان را نزن.

یا فقط 5 الی 6 تا سوال تخصصی را بزن که تقریبا راحت است.

504 هم مفت نمیارزه، سوالات لغت بیشتر از تافل است که اصلا زمان پاسخگویی نیست.

hadi.mech85

عضو جدید

سلام
essi4300 ذرست میگه
من توی کنکور یه اشتباه خیلی بزرگ کردم:crying:
1 تست زبان زدم اونم اشتباه در اومد درصدم شد -1.11 ،مطمئن نیستم ولی فکر کنم رتبه امو 30 40 تا خراب کرد:confused:
تو سه ساعت وقت با 80 تا سوال اختصاصی که زبان زدن معنی نداره
می تونم قول بدم بهت که 80% رتبه های زیر 100 زبان نمی زنند:w08:

hadi.mech85

عضو جدید

سلام
ببین تکلیف خودتو معلوم کن
اول ببین میخای ریاضی چند بزنی
من خودم می خواستم 80% بزنم:biggrin:
اگه درصد بالا ازش می خای آقاسی بخون :)
برنامه ریزی کن می تونی توی 5 ماه بخونی
نترس فقط باید انگیزه و جنم داشته باشی
راستی بهت که گفتم می تونی ماتریس ها و pde هارو و.......حذف کنی:cry:

hadi.mech85

عضو جدید
آقا الآن رفتم سایت راهیان ارشد دیدم درسای سیالاتیش چند جور کتاب داره مثلا سیالاتش یه سری دو جلدی داره واسه تمام رشته ها و یه کتاب سیالات هم داره که توی سری کتابای مهندسی مکانیکش هست.منظور شما کدوم کتابشه؟

سلام
ببین فکر کنم توضیحات جفتشون مثل همه ولی دو جلدیه تستای همه رشته هارو داره که خیلی خیلی جامع و روونم هست . تست تکراری زیاد داره می تونی بعضی رشته هاشو نزنی. من خودم خوندمش همه ی تستای سیالتم درست زدم:smile:
ولی تک جلدییه جلدش قرمز هست ولی تستاش کمه:razz:
یا حق:w18:

hadi.mech85

عضو جدید
تذکر:
جوهر کم رنگترین خطکارها بهتر از قوی ترین حافظه هاست(پشت کتاب برنامه ریزی قلم چی نوشته از خودم در نوکردم)

خلاصه نویسی یادتون نره ها;)
خیلی مهمه:cool:

?Why

عضو جدید
تذکر:
جوهر کم رنگترین خطکارها بهتر از قوی ترین حافظه هاست(پشت کتاب برنامه ریزی قلم چی نوشته از خودم در نوکردم)

خلاصه نویسی یادتون نره ها;)
خیلی مهمه:cool:

خطكار ؟!
خط كار ؟!
خودكار ؟!
خطاط ؟!
پشت قلم چي ، چي چي نوشته ؟

:D:surprised:

واما مبحث شيرين زبان تخص ؛
خدمت شما عرض شود كه از اون جايي كه زبان 30 تا سوالe ، حيفe بيخيالش شيم .
vocab بالاغيرتاً سخت
e
grammer هم دقيقا ً اوني كه فكر ميكني تابلو غلطe ، درست در مياد .
(يه روش تست grammer زدن همينه :D)
ميمونه 15 تا سوال comprehension كه ميشه يه حركت هايي زد كه همه passage هاش هم ميشه گفت تو محدوده ي زبان تخصصي هستن ؛ كه اونم لغاط تخصصي زياد نداره و بيشتر درباره مكانيكe .

با اين اوصاف زبان تخص از رو چي چي بخونيم كه خدا و بنده ي خدا خوشش بياد ؟

behboy

عضو جدید
من در کنکور دانشگاه آزاد تهران جنوب رو زدم و رتبم 110 شد ولی 94 نفر رو بر داشتن می خواستم ببینم در تکمیل ظر فیت تا رتبه چند برای تهران بر میدارن؟
من میتونم از تهران جنوب در تکمیل ظرفیت در بیام؟
وزمان تکمیل ظرفیت کی هست؟

احتمال قبولیتون در مرحله تکمیل هست...امیدوار باش.
یه لطفی کنید و کارنامتونو بذارین تو سایت تا دوستان با تراز و رتبه قبولی های تهران آشنا بشن. ممنون.;)

بالا