بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

rattling_boy

عضو جدید
راستی بچه ها اونایی که اصل مدرک رو ندارن و گواهی پایان دوره دارن باید 500000تومن سفته بدن وگرنه ثبت نام نمیکنن.
اینو گفتم که تهیه کنین و اونجا الاف نشین برین دنبال سفته.

دانشکاه نجف آباد باید 1000000 تومن سفته می ذاشتی ولی خوشبختانه من اصلش همراهم بود

rattling_boy

عضو جدید
دانشگاه ما همونجا میفروشه ...

خوشبختانه بانک یه اتاق همون بغل سالن ثبت نام گرفته بود و فیش ها رو همون جا دریافت می کرد ولی عابر بانک نداشت من مجبور شدم 45 دقیقه برم تا بانک دم در و اونجا کارام رو انجام بدم:mad::(:wallbash:

rattling_boy

عضو جدید
:que::que:سلام بر مهندسان مکانیک عزیز

راستش من در کنکور دانشگاه آزاد تهران جنوب رو زدم و رتبم 110 شد ولی 94 نفر رو بر داشتن می خواستم ببینم در تکمیل ظر فیت تا رتبه چند برای تهران بر میدارن؟
من میتونم از تهران جنوب در تکمیل ظرفیت در بیام؟
وزمان تکمیل ظرفیت کی هست؟

از بچه های علوم تحقیقات تهران کسی رفته برای ثبت نام؟
مثل اینکه یه فرم میدن میگن برو 27 ام بیا برا ثبت نام!!!؟؟؟
اگه کسی رفته بگه اوضاع چجوریه ؟

منم رتبم 217 شده آخرین رتبه قبولی هم 198 یعنی با 19 نفر از تبدیل علوم تحقیقات افتادم به نظرتون تکمیل ظرفیت امیدوار باشم یا نه ؟ ممنوم میشم اگه کسی جوابمو بده من که اصلا امیدوار نیستم

دوستان عزیز یه لطفی کنید و کارنامه تون رو توی این تاپیک قرار بددی تا بقیه دوستان هم بتونن استفاده کنن. ممنون

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=202367

rattling_boy

عضو جدید
منم رفتم امروز ثبت نام کردم خسته کننده بود تو اين ماه رمضوني همش کاغذ بازي از اين اتاق به اون يکي از اين ساختمون به بعدي ...براي يه پوشه که نگرفته بوده بودم مرحله نهايي ثبت نامو انجام نميدادن .ساعت 3.5 ظهر تو اهواز که دلتاتيش با جهنم اپسيلونه از دانشگاه رفتم بيرون برا خريد يه پوشه صد تومني، همه جا هم بسته ...
راستش خيلي خوشم نيومد قابل مقايسه با دانشگاه دولتي نبود
تازه گفتن 28 ام انتخاب واحده ...

خوشبختانه توی نجف آباد این مشکلات نبود.

تمام مراحل ثبت نام رو باید توی یه سالن ورزشی انجام می دادیم و من هم از همه مدارکم 3تا کپی برده بودمکه بیخودی وقتم برای کپی گرفتن تلف نشه. حتی با توجه به توصیه مهندس ورپشتی اطلاعات حساب سیبام رو هم با خودم برده بودم. بعضی از بندگان خدا تازه اونجا نیم ساعت از وقتشون رو برای افتتاح حساب از دست می دادن

*Essi*

اخراجی موقت
شما کدوم ویرایش مریام رو پیشنهاد می کنید ؟

شما چه رشته ای میخواهی قبول شی؟
طراحی کاربردی یا تبدیل؟
چون اگه طراحی میخواهی،دو سه فصل دینامیک را هم بخونی کافیه،بیشتر وقتت را بذار روی مقاومت و استاتیک.

MechanicJJ

عضو جدید
طراحی کاربردی یا تبدیل؟
چون اگه طراحی میخواهی،دو سه فصل دینامیک را هم بخونی کافیه،بیشتر وقتت را بذار روی مقاومت و استاتیک.
سلام داش اسی گل.
داداش اگه لطف کنی بگی واسه طراحی کاربردی کدوم فصل ها مهم تره ممنونت میشم.
اگه وقت داشتی یه اشاره ای هم به دینامیک واسه گرایش تبدیل بکن.;)

پیمان کبیری

عضو جدید
شما کدوم ویرایش مریام رو پیشنهاد می کنید ؟

سلام.من مریام ترجمه بهرام پوستی رو میخونم.
فکر میکنم ویرایش 5 یا 6 باشه.جلد آبی و مشکی رنگ داره و شبیه دیکشنری.:)
پیشنهاد میکنم با توجه به رشته مورد علاقت که میخوای قبول شی درسات اولویت بندی کنی و وقت مناسب ور بهشون اختصاص بدی:gol:

*Essi*

اخراجی موقت
سلام داش اسی گل.
داداش اگه لطف کنی بگی واسه طراحی کاربردی کدوم فصل ها مهم تره ممنونت میشم.
اگه وقت داشتی یه اشاره ای هم به دینامیک واسه گرایش تبدیل بکن.;)

برای قبول شدن تو طراحی کاربردی،همانطور که گفتم استاتیک و مقاومت مصالح،فوق العاده مهم است،چون اکثر بچه ها این درس را کم میزنند و اگر 60 بزنی و ریاضی و سیالات هم حدود50 باشه،راحت رتبه زیر 100 میاری.

برای دینامیک،فقط فصل 1و2و3 کفایت میکنه، اجسام صلب و....(فصل 4و5) را بیخیال شید،چون سر کنکور نمیرسید جواب بدهید.

دینامیک ماشین و ارتعاشات را بهتر میشه تست زد و وقت کمتری هم میخواهد.

اما برای گرایش تبدیل،شاخه دینامیک مهم تر میشه،باز هم به خاطر رها کردن جامدات،توسط اکثر بچه های سیالات.

ولی باز هم دینامیک ارزش بیشتر از 3 فصل اول خواندن را نداره، چون خیلی وقت گیره و باز هم به جایی نمیرسید.

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز

دوستان برای چی اومده 3 رو جایگزین کرده؟چرا s-3 رو جایگزین نکرده؟

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای قبول شدن تو طراحی کاربردی،همانطور که گفتم استاتیک و مقاومت مصالح،فوق العاده مهم است،چون اکثر بچه ها این درس را کم میزنند و اگر 60 بزنی و ریاضی و سیالات هم حدود50 باشه،راحت رتبه زیر 100 میاری.

برای دینامیک،فقط فصل 1و2و3 کفایت میکنه، اجسام صلب و....(فصل 4و5) را بیخیال شید،چون سر کنکور نمیرسید جواب بدهید.

دینامیک ماشین و ارتعاشات را بهتر میشه تست زد و وقت کمتری هم میخواهد.

اما برای گرایش تبدیل،شاخه دینامیک مهم تر میشه،باز هم به خاطر رها کردن جامدات،توسط اکثر بچه های سیالات.

ولی باز هم دینامیک ارزش بیشتر از 3 فصل اول خواندن را نداره، چون خیلی وقت گیره و باز هم به جایی نمیرسید.
ممنون.دینامیک ماشین کدوم فصلاش مهمتره؟

arash-gh

عضو جدید
با عرض سلام و خسته نباشید:

من کلید سوالات 89 مکانیک رو لازم داشتم.از دوستان اگه کسی کلید رو داره ممنون میشم واسه دانلود بذاره.

واسه همتون ارزوی موفقیت دارم.

*Essi*

اخراجی موقت
ممنون.دینامیک ماشین کدوم فصلاش مهمتره؟

دینامیک ماشین همه فصلهاش مهمه،هم حجمش کمه هم تقریبا میشه 3 تا از 5تا را راحت زد.

فقط باید تمامی تست های سالهای گذشته را از کتاب دینامیک ماشین راستگو حل کنید.

زیاد کاری به متن درس راستگو نداشته باشید،چون هجویات زیاد گفته،با حل تست ها راه حل به دستتان میاد و در دینامیک ماشین تست تکراری زیاد داریم.

مثلا امسال دو تست کاملا تکراری داشتیم.

mehran_456

عضو جدید
با سلام
من حدود 2.5 ساله که از درس دور بودم و الان چند ماهه از خدمت اومدم و بعضی درسا یادم نیست . الان شروع کردم به خوندن ریاضی ولی 1 ماهه که دستم به ریاضی بند شده و تموم هم نمیشه. میخواستم ببینم طبیعیه که خوندن ریاضی اینقدر طول بکشه یا من کند هستم. ممنون

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
در تعریف لاپلاس e^-Sx داریم که اینجا -3 جایگزین S میشود.
یعنی از اولین فرمول لاپلاس استفاده کرده؟فرمول تعریف لاپلاس.ولی من اینو e^ax در نظر میگیرم.تفاوتی درجواب ایجاد میکنند؟؟

*Essi*

اخراجی موقت
یعنی از اولین فرمول لاپلاس استفاده کرده؟فرمول تعریف لاپلاس.ولی من اینو e^ax در نظر میگیرم.تفاوتی درجواب ایجاد میکنند؟؟

بله از اولین فرمول تبدیل لاپلاس (تعریف لاپلاس) استفاده کرده.
چون انتگرال داریم،شما نمیتوانی چیز دیگری بگیری.

و چون x هم ضرب شده به معنای مشتق است.

*Essi*

اخراجی موقت
با سلام
من حدود 2.5 ساله که از درس دور بودم و الان چند ماهه از خدمت اومدم و بعضی درسا یادم نیست . الان شروع کردم به خوندن ریاضی ولی 1 ماهه که دستم به ریاضی بند شده و تموم هم نمیشه. میخواستم ببینم طبیعیه که خوندن ریاضی اینقدر طول بکشه یا من کند هستم. ممنون

ریاضی را از چه کتابی میخوانید؟
و کدام ریاضی منظورتان است؟
ریاضی1 یا 2 یا معادلات یا مهندسی؟

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
در استاتیک مبحث گوه ها در اصطکاک با توجه به اینکه خود مریام گفته از روش ترسیمی حل میشه باید خونده بشه؟فکر کنم در لیسانس به ما تدریس هم نشد.

MHM1365

عضو جدید
دوستان يعني يكي پيدا نميشه از درصدهاي زير 10 حتي حدودي خبر داشته باشه

farshid992006

عضو جدید
سلام دوستان
حدودا از درس کنترل چند تا سوال می اد
اسم دقیق کتاب اریاز برادرانی چیه
کتاب تست خوب برای این درس وجود داره یانه

*Essi*

اخراجی موقت
در استاتیک مبحث گوه ها در اصطکاک با توجه به اینکه خود مریام گفته از روش ترسیمی حل میشه باید خونده بشه؟فکر کنم در لیسانس به ما تدریس هم نشد.

روش ترسیمی نداره!!!
منظورش همان جمع برداری است که از زوایا به دست میاد.

تو کنکور بیشتر زاویه فشار گوه ها مهم است و زاویه حد.

همان مثالهای انتهای فصل مریام که 4 تا 5 سوال مهم است،کفایت میکنه.

rika2

عضو جدید
طراحی کاربردی یا تبدیل؟

با تشكر از اطلاعات خوبت كه هميشه هم تو كنكور پارسال و هم تو اين كنكور داري كمك ميكني و بعضي وقتها حتي مسئله هم حل ميكني;):gol:

نظرت در مورد گرايش تبديل چيه؟ به نظرت تو تبديل ديناميك(و بقيه) رو چند بزنم خوبه؟؟واسه زير 100 ميگم؟؟؟:redface::)

*Essi*

اخراجی موقت
نظرت در مورد گرايش تبديل چيه؟ به نظرت تو تبديل ديناميك(و بقيه) رو چند بزنم خوبه؟؟واسه زير 100 ميگم؟؟؟:redface::)

اگه تو تبدیل،جامدات را بالا بزنی، صد در صد یک رتبه عالی میاری.
چون معمولا بچه های سیالات، جامدات را زیر 25-30 میزنند.

ریاضی که حتما باید 50-60 بزنی،سیالات هم که حدود 70.

اگه بتوانید جامدات را 40 و دینامیک را 30 بزنی،صد در صد،رتبه زیر 100 میاری.

البته با توجه به سختی و آسانی سوالات یک کم درصدها بالا پایین میشه.

به نظر من، دینامیک فقط 3 فصل اول را بخوانید، دینامیک ماشین و ارتعاشات را هم کامل بخوانید.
بیشتر روی مقاومت مصالح تمرکز کنید.

بالا