بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

rattling_boy

عضو جدید
سلام به همگی
من دانشجوی مکانیک جامدات از دانشگاه آزاد کاشان هستم
می خواستم بدونم میشه بصورته آزمایشی در کنکور کارشناسی ارشد سال 90 شرکت کنم یا نه؟
:que:

دانشگاه آزاد با آغوش باز از همه ی بچه ها استقبال می کنه واسه خرید کارت و دفترچه ی ثبت نام:D

hasanpogc

عضو جدید
منم نظرم اینه که ترکونده بود دانشگاه آزاد !!! من طراحی کاربردی خمینی شهر بودم. من امسال گفتم ریاضی و معادلات بخونم ریاضی مهندسی نخونم!! که داغون شد ! واقعا چراااااااا آخه چرا معادلات و ریاضی اینجوری بودن؟!؟!:confused: یعنی نبودن!
(اثرات شوکه شدن بعد امتحان را کاملا میتونین ببینین!)

سلام خانم غزاله اميدوارم حالت خوب باشه ونتيجه خوبي امسال بگيري
من هم خميني شهر بودم واينطوري زدم
زبان 15تا

رياضي 8تا
سيالات 11
جامدات 9
ارتعاشات 6

hasanpogc

عضو جدید
بچه ها سلام اميدوارم حالتون خوب باشه
واز كنكور راضي باشين كه بعيد ميدونم
من زياد ناراضي نيستم و كنكور هم به نظرم زياد بد نبود
تعداد شركت كننده ها بالا بود اما پذيرش ازاد هم بد نيست
خميني شهر كه من امتحان داده بودم حدودا 600
نفر شركت كننده داشت
به هر حال براتون ارزوي موفقيت دارم:gol::)

rattling_boy

عضو جدید
بچه ها سلام اميدوارم حالتون خوب باشه
واز كنكور راضي باشين كه بعيد ميدونم
من زياد ناراضي نيستم و كنكور هم به نظرم زياد بد نبود
تعداد شركت كننده ها بالا بود اما پذيرش ازاد هم بد نيست
خميني شهر كه من امتحان داده بودم حدودا 600
نفر شركت كننده داشت
به هر حال براتون ارزوي موفقيت دارم:gol::)

سلام حسن جان

امیدوارم که موفق باشی:redface::gol:

شیر فرهاد

عضو جدید
بچه ها من تا جمعه که نتایج بیاد سکته میکنم!!!!
از پارسال همین موقع ها که از نمایشگاه، کتاب کنکور خریدم، تو فکر کنکورم تا الان!!!:cry:
ایشالا عصر جمعه همه اینطوری باشیم::):):)

پس معلومه شما خیلی خونده بودی؟
حالا چه رتبه ای رو تقریبا انتظار داری؟

jamal212

عضو جدید
تقریبا همه خونده بودن
ولی نتیجه دلخواه رو خیلی ها نگرفتن!!!
خیلی ها نه......
به نظرم هیچکی نتیجه دلخواه رو نگرفت....
کنکور امسال واقعا یه شوک بود....
یه کابوس...
حتی بدبین ترین افراد هم فکرشو نمی کردن امسال سئوالات اینقدر مضخرف باشه..

04407

عضو جدید
سلام بچه ها منم امسال كنكور دادم . ساخت

خوبم خونده بودم ولي افسوس كه ..:cry::cry::cry:

از دوستان خبر دارين كه كلا همه خوب نبوده كنكورشون يا ماها؟
:cry:

hasanpogc

عضو جدید
بچه ها يه سوال ديناميك توي كنكور بود دقيقا سوال اول ديناميك جامدات كه يه ديسك به جرم m1داشت وبا زياد كردن جرم m1
'گشتاور چه تغيري ميكرد به نظر من ثابت بود

nazila65

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان امید وارم فردا یه لبخندی رو لبای همه ما بشینه که مدت هاست منتظرشیم...:gol:

eliasmahmoodi

عضو جدید
سلام
موافقید رتبه هامونو بیایم اینجا اعلام کنیم؟
فایدش اینه که میبینیم واقعا همونطوری که فکر میکردیم امتحان برای همه مشکل بود یا فقط برای خودمون

حسين 1966

عضو جدید
بچه ها يه سوال ديناميك توي كنكور بود دقيقا سوال اول ديناميك جامدات كه يه ديسك به جرم m1داشت وبا زياد كردن جرم m1
'گشتاور چه تغيري ميكرد به نظر من ثابت بود

من زدم گشتاور کم ميشه
در ابتدا که مشخصه جرم ميله حول محل اتصالش به ديسک گشتاور ايجاد مي کنه اما با زياد شدن جرم ديسک اين گشتاور کم ميشه چون اگه فرض کني که ديسک جرمش خيلي زياد بشه و جرم اون ميله رو هم همچنان ثابت نگه داري مثل اين ميمونه که يه چوب نازک به بالاي يه ديسک قطور و سنگين چسبيده و عملاً گشتاوري ناشي از جرم اون چوب نازک نداريم لذا گشتاور کم ميشه

farzin23

عضو جدید
:confused:سازمان سنجش آموزش كشور بدين‌وسيله به اطلاع كليه داوطلبان آزمون ورودي تحصيلات تكميلي سال 1389 مي‌رساند، نتايج اوليه آزمون مذكور در روز جمعه 31 ارديبهشت ماه جاري اعلام خواهد شد. به همين منظور سازمان سنجش در راستاي دولت الكترونيك و براي ارائه خدمات مطلوب به داوطلبان و تسريع در رسيدگي به درخواست‌ها و جلوگيري از اتلاف وقت، سيستم پاسخگويي اينترنتي را راه‌اندازي كرده است. داوطلبان عزيز مي‌تواننداز این تاریخ لغایت 13/3/89 با مراجعه به سايت سازمان به نشاني WWW.SANJESH.ORG نسبت به تكميل فرم درخواست بررسي اقدام و حداكثر پس از مدت 72 ساعت با وارد كردن شماره رمز و كاربر پاسخ خود را دريافت نمايند.
به داوطلبان توصيه مي‌شود از مراجعه حضوري به سازمان جدا " خودداري نمايند
بديهي است به مکاتباتی که پس از مهلت تعیین شده و یا به طریق دیگری صورت گیرد هیچگونه ترتیب اثری داده نخواهد شد. :cry:

hasanpogc

عضو جدید
من زدم گشتاور کم ميشه
در ابتدا که مشخصه جرم ميله حول محل اتصالش به ديسک گشتاور ايجاد مي کنه اما با زياد شدن جرم ديسک اين گشتاور کم ميشه چون اگه فرض کني که ديسک جرمش خيلي زياد بشه و جرم اون ميله رو هم همچنان ثابت نگه داري مثل اين ميمونه که يه چوب نازک به بالاي يه ديسک قطور و سنگين چسبيده و عملاً گشتاوري ناشي از جرم اون چوب نازک نداريم لذا گشتاور کم ميشه

اقا ننوشته بود كه جرم خيلي سنگين تر بشه
گفته بود با افزايش جرم
اگه اين افزايش كم باشه اونوقت حرف شما درسته يا نه

حسين 1966

عضو جدید
اقا ننوشته بود كه جرم خيلي سنگين تر بشه
گفته بود با افزايش جرم
اگه اين افزايش كم باشه اونوقت حرف شما درسته يا نه

اتفاقاً براي اينکه قابل تصور و ملموس باشه اينطور مثال زدم وگرنه شايد از طريق روابط هم بشه ثابتش کرد

hamid_b1365

عضو جدید
دوست عزیز ، حق با شماست. الان که سایت پوران پژوهش رو چک کردم ، دیدم که شما راست می گین. احتمالا اون مسئول غرفه منظور من رو خوب نفهمیده یا من نتونستم خوب منظورم رو بهش برسونم. راستشو بخوای فارسی صحبت کردن هم برای ما مکافاته.!!!!!!:D
به هر حال ، من از تمام دوستان ، بابت اینکه اطلاعات نادرستی در تاپیک گذاشتم ، واقعا عذر میخوام. حالا راستی ، شما این آقای دکتر کبیریان رو می شناسین؟
یعنی منظورم اینه که در مورد کتاب میتونین پیش بینی بکنین که چجوری خواهد بود؟
راستش این درس طراحی رو نمی دونم چجوری بخونم؟.چی بخونم.؟
باز هم از اطلاع رسانی تون ممنونم.;)
موفق باشین.
با سلام من یه زمان با دکتر کبیریان مقاومت داشتم البته اون موقع دکتر نبودن. اون زمان یه کتاب مقاومت برای کاردانی به کارشناسی نوشتن که خیلی خوب بود که من اونو کامل خوندم الآن برای مدرسان مقاومت ارشد را نوشته که خیلی وقته چاپ شده در کل فرد باسواد و خوبی بودن. برای آشنایی بیشتر می تونید کتاب مدرسانشو ببینید هر چند سبک انتشارات ها فرق می کنه اون زمان هم برای پوران پژوهش نوشته بودن که کتاب خوبی بود. طراحی درس مهمی واسه کنکوره که اکثرا پایین میزنند و امیدوارم کبیریان بتونه کتاب خوبی جمع آوری کنه.

hasanpogc

عضو جدید
اگه ميشه دليل تون رو براي "ثابت بودن گشتاور "توضيح بديد[/QUOTE

بدليل اينكهجرم m1لولا شده حول مركز جرمش وفرض ميشه توي وضعيت نشون داده شده در حال تعادل باشه اونوقت با افزايش جرم m1هيچ تغيري توينقطه bنداريم
موفق وپيروز باشيد

am2mk

عضو جدید
با سلام
بچه ها در این لحظات پایانی انتظار من رو نیز از دعای خودتون بی نصیب نذارین.:smile:

پروردگارا مرا دریاب که سخت محتاج تو ام .

حسين 1966

عضو جدید
تا اونجا که من يادمه گفته شده بود ميله به ديسک جوش خورده ولي خاطرم نيست خود ديسک روي زمين بود يا مرکزش لولا شده بود فکر مي کنم رو زمين بود .

يه کم بيشتر توضيح بديد و به نظرات اون اساتيد هم اشاره کنيد

hasanpogc

عضو جدید
تا اونجا که من يادمه گفته شده بود ميله به ديسک جوش خورده ولي خاطرم نيست خود ديسک روي زمين بود يا مرکزش لولا شده بود فکر مي کنم رو زمين بود .

يه کم بيشتر توضيح بديد و به نظرات اون اساتيد هم اشاره کنيد

نه دقيقا مركز جرمش لولا شده بود
فرمايشات اساتيد رو هم من بالا نوشتم
البته ديسك رو ميگم
وميله به ديسك جوش شده بود

angel2020

عضو جدید
اصلا مگه میخواد چی بشه؟ رتبه نیوردیم، فدای سرمون! سالمیم و سرحال! دوباره میخونیم! نشد، سه باره میخونیم! از ادیسون که 999 بار موفق نشد و بار آخر تونست که کمتر نیستیم!
امیدمون به خدا باشه، هرچی خیره پیش میاد!

jamal212

عضو جدید
اصلا مگه میخواد چی بشه؟ رتبه نیوردیم، فدای سرمون! سالمیم و سرحال! دوباره میخونیم! نشد، سه باره میخونیم! از ادیسون که 999 بار موفق نشد و بار آخر تونست که کمتر نیستیم!
امیدمون به خدا باشه، هرچی خیره پیش میاد!
باهات موافقم....
قرار نیست همه قبول بشیم...
پس بیاید این واقعیت رو قبول کنیم...

mahan57

مدیر بازنشسته
سلام بچه ها!
فکر کنم اکثرا بی خیال شدید و درس نمی خونید! به عنوان کسی که 4-5 بار امتحان ارشد دادم وقبول نشدم توصیه می کنم تا حس خوبی دارید و دیر نشده کار روشروع و یا ادامه بدید چون هرچه بیشتر بگذره زمان کمتر ودر نتیجه اعتماد به نفس پایین تر می یاد در مورد من که اینطور بوده!
من از فردا کاررو با مقاومت مصالح یعنی آیتمهای 44و45 تا سر تنش پیچشی ادامه میدم! هرکس دلش خواست با من بخونه و باهم رفع اشکال هم می کنیم !
زمان از 1\3\89 تا صبح 4 /3/89
وقت واقعا طلا هستش از دست ندیدش!
یاعلی!

حسين 1966

عضو جدید
نه دقيقا مركز جرمش لولا شده بود
فرمايشات اساتيد رو هم من بالا نوشتم
البته ديسك رو ميگم
وميله به ديسك جوش شده بود

نمي خوام تعصب بخرج بدم که حتماً جوابم درسته و...

ولي راستش از جوابتون قانع نشدم چون سوال هم نگفته بود فرض ميشه در وضعيت نشان داده شده در تعادلند.

اگه سيستم در حال تعادل باشه و نقطه تماس ديسک و ميله رو b در نظر بگيريم نيروي وزن و عکس العمل عمودي همديگر رو خنثي مي کنند و با زياد شدن وزن هم باز گشتاوري حول b ايجاد نمي کنن و گشتاور ميله هم حول اون نقطه ثابته لذا گشتاور تغيير نميکنه

ولي اگه سيستم در حال تعادل نباشه سيستم حرکت داره و از اينرو گشتاور اينرسي حول محل اتصال داريم که دقيقاً به جرم وابسته است(آي b در الفا ) و لذا با زياد شدن جرم گشتاور زياد ميشه

بالا