بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

killer_pant

عضو جدید
گیر نده دیگه یعنی L تقسیم بر کسینوس هم باید میشد و در کل به توان 3 میرسید مخرج! اشتباه تایپی بود!
گزینه 1 صحیح بود
اون سوال رو هم من 6 و7 صفحه بیت نوشتم براتون که میشه 150 //خیلی ها صد در صد اشتباه زدند
سوال قرقره رو من نتونستم حل کنم ولی 2500 رو مطمینم نمیشد! حرف شما وقتی صحیح است که اصطکاک در قرقره داشته باشیم اما در مسیله اصطکاک داشتیم ..خیلی راحت بود اما e به توان پی تقسیم بر رادیکا 3 داشت که بدون ماشین حساب نمیشد حل کرد!خیلی خرند طراحان

eng.esmail

اخراجی موقت
گیر نده دیگه یعنی L تقسیم بر کسینوس هم باید میشد و در کل به توان 3 میرسید مخرج! اشتباه تایپی بود!
گزینه 1 صحیح بود
اون سوال رو هم من 6 و7 صفحه بیت نوشتم براتون که میشه 150 //خیلی ها صد در صد اشتباه زدند
سوال قرقره رو من نتونستم حل کنم ولی 2500 رو مطمینم نمیشد! حرف شما وقتی صحیح است که اصطکاک در قرقره داشته باشیم اما در مسیله اصطکاک داشتیم ..خیلی راحت بود اما e به توان پی تقسیم بر رادیکا 3 داشت که بدون ماشین حساب نمیشد حل کرد!خیلی خرند طراحان
دقیقا من با همین استدلال که بدون ماشین حساب نمیشه حل کرد زدم 2500 :biggrin:

dictatore_bozorg

عضو جدید
گزینه 1 صحیح بود

اصلا e نمیخواست
اصطکاکی صورت سوال گفته بود مربوط به پین نگه دارنده قرقرخ بود
در صورتی e میخواست که این اصطکاک مربوط به طناب و پولی میبود
من این تست رو نزدم اما مطمئنم به e احتیاجی نبود

eng.esmail

اخراجی موقت
گزینه 1 صحیح بود
دقیقا من با همین استدلال که بدون ماشین حساب نمیشه حل کرد زدم 2500 :biggrin:

Hossein_b5717

عضو جدید
درسته اصطکاک داشت
ولی من دیاگرام آزاد رو مثل شکل زیر کشیدم
بعد یه بار حول To و یه بار حول T1 گشتاور گرفتم
هر دو برابر شده و 2500 شد
از راه اصطکاک هم رفتم که همونطور که گفتی ماشین حساب می خواست
نهایتا با فرض خر نبودن طراحان زدم 2500

پیوست ها

• 1.JPG
    1.JPG
    3.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

HAMED1001

عضو جدید
گزینه 1 صحیح بود

درسته، گزینۀ یک، توان cos^3 بود.

منم 2500 زدم، من سر جلسه همینطوری حساب کردم دیدم گشتاور ناشی از اصطکاک زیاد نمیشه (بخاطر اینکه بازوی نیروی اصطکاک 15 میلی متر بود)، بخاطر همین زدم 2500، ولی این رو برای خودم اشتباه در نظر گرفتم:(

HAMED1001

عضو جدید
اصلا e نمیخواست
اصطکاکی صورت سوال گفته بود مربوط به پین نگه دارنده قرقرخ بود
در صورتی e میخواست که این اصطکاک مربوط به طناب و پولی میبود
من این تست رو نزدم اما مطمئنم به e احتیاجی نبود

درسته، به e احتیاجی نبود.

vahidsiasia86

عضو جدید
سوال مقاومت هم میشد توان 2 امام با پوران فرق داشت! اینحا l فاصله عمودی بود! که در نهایت میشد توان کسینوس و گزینه 1 میشد!
گنگ بود توان 2 یا 3 ؟ اخه گزینه 1 توان 3
توان 3 میشد...صفحه 52و53 پوران رو نگاه کنید...
راجع به گزینه هم بسته به کد دفترچه گزینه ها متفاوته...

dictatore_bozorg

عضو جدید
من مهندسي آب مي خونم
نه پارسه داره نه ماهان
من چيكا كنم؟؟؟؟؟؟؟؟

من پارسه شرکت میکردم
میانگین رتبه هام 200 بود و جامع آخری 134 شدم اما مطمئنم خیلی شانس بیارم 1500 بشم که بتونم شبانه زاهدان یا بیرجند بیارم
در مورد من که پارسه اینطوری نتیجه داد
فقط جزوه های مناسب پارسه مثل ریاضی هاشو گیر بیار و خودت بخون
امیدوارم نتیجه بگیری
در ضمن به کسایی که عمرانی هستند و الان فوق آب میخونن صحبت کن
خیلی موثر هست

HAMED1001

عضو جدید
من مهندسي آب مي خونم
نه پارسه داره نه ماهان
من چيكا كنم؟؟؟؟؟؟؟؟

درسهایی که با رشته های دیگه مشترکه رو از کتابهای تستشون (و یا کلاس هاشون) استفاده کن.

سوالهای ارشد مربوط به رشتۀ خودتون (سالیان گذشته)رو از انقلاب بگیر تا سبک سوالها دستت بیاد.

اگه درس خون هستی به نفع شما شده که کلاس کنکور نداره، اگه زبان و ریاضی دارید (که بعید میدونم نداشته باشید) روشون تأکید داشته باش، چون عمومیه و منابع زیادی داره.

whisper

عضو جدید
چون جنس لوله ها رو نگفته بود یکسان و گفته بود جریان آرام باید اصطکاک لوله هارو متفاوت می گرفتی که با این کار 16/1 بدست می آمد. صد در صد
من که با دارسی رفتم شد1/8 .البته اول با اون فرمول رادیکالی که دبی متانسب با توان 5 هه رفتم شد 1/32که که تو گزینه ها نبود
چراصددرصد 1/16 ؟؟؟

nazila65

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا کسی اون سوال ترمودینامیک که متان در فشار 200 کیلو پاسکال با 20% هوای اضافی میسوخت و مقدار تقریبی فشار اکسیژن خروجی رو خواسته بود نزده؟
من معادله واکنش رو نوشتم و بعد از موازنه نسبت ضریب اکسیژن در فراورده ها رو تقسیم بر جمع کل ضرایب فراورده ها کردم و بعد ضربدر 200
حدودا 17 در آوردم و در گزینه ها 16 زدم[/QUO
آره..منم 16 زدم

13880715

عضو جدید
اون سوال رو هم من 6 و7 صفحه بیت نوشتم براتون که میشه 150

منظورت کرنش برشیه؟

nazila65

عضو جدید
کاربر ممتاز
دیکتانور اره سوال مقاومت گزینه 1 میشه!
منظورم همون بود که خواص ترمو رو گفته بود گزینه 1 میشه
نگار گفتی توی دینامیک سوالشو پیدا کردی که گشتاورش صفر نمیشه! یه دونش رو بگو من برم ببینم
سوال مقاومت هم میشد توان 2 امام با پوران فرق داشت! اینحا l فاصله عمودی بود! که در نهایت میشد توان کسینوس و گزینه 1 میشد!
گزینه ها فرق داره....توان 3 درست بود؟؟؟من توان 2 زدم م م:razz:

whisper

عضو جدید
آقا کسی اون سوال ترمودینامیک که متان در فشار 200 کیلو پاسکال با 20% هوای اضافی میسوخت و مقدار تقریبی فشار اکسیژن خروجی رو خواسته بود نزده؟
من معادله واکنش رو نوشتم و بعد از موازنه نسبت ضریب اکسیژن در فراورده ها رو تقسیم بر جمع کل ضرایب فراورده ها کردم و بعد ضربدر 200
حدودا 17 در آوردم و در گزینه ها 16 زدم
مگه فشار اکسیژن رو خواسته بو تا جایی که یادمه مال اب و خواسته بود...

whisper

عضو جدید
راستش یادم نیست فشار چی رو خواسته بود
ولی یادمه 16 زدم
منم یادم نیست چی رو زدم ولی یادمه که مال اب رو خواسته بود

13880715

عضو جدید
منم یادم نیست چی رو زدم ولی یادمه که مال اب رو خواسته بود
واکنش احتراق کامل گاز ch4 با 20% هوای اضافی مد نظر است.اگر فشار کل گازهای حاصل از احتراق 100kp باشد. شار جزیی بخار آب در گازهای حاصل احتراق بر حسب کیلوپاسکال به کدام مقدار نزدیکتر است؟
16
10
20
25

killer_pant

عضو جدید
یعنی چی؟ تو خود مسیله گفته بود اصطکاک داره پولی و طناب ضریب اصکاکم داده بود 1 روی رادیکال 3
سوالش رو دوستمون 13880715 بزاره ممنون میشم
ali mahmoud من نه پارسه دادم نه ماهان نه هیچی دیگه!البته رتبمم خوب نمیشه! نمیدونم

یه سوال مهم
سوال ریاضی که نوشته بود a و b رو حول محور x دوران میدیم نسبتشون چقدر میشه رو کی زده؟

13880715

عضو جدید
آقا میشه گزینه ها سوال فشار جزئی رو بگی
فکر کنم اینم اشتباه زدم
:cry::cry::(
واکنش احتراق کامل گاز ch4 با 20% هوای اضافی مد نظر است.اگر فشار کل گازهای حاصل از احتراق 100kp باشد. شار جزیی بخار آب در گازهای حاصل احتراق بر حسب کیلوپاسکال به کدام مقدار نزدیکتر است؟
16
10
20
25

بالا