بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

Risko

عضو جدید
دوستان یک سوال
اول اینکه من هم که ترم بعد فارغ التحصیل میشم باید معدل تا شهریور امسال رو واردبکنم؟معدل کل رو؟
فرم معدل رو هم باید ببرم آموزش؟
اگر به پست های قبل سر میزدید جوابتون رو پیدا می کردین ....
بهتره که فرم رو به آمزش ببرین تا از معدل واقعی تون با خبر بشین .....
ولی بایستی معدل تا شهریور رو وارد کنید ....

Risko

عضو جدید
گفتم بزارم شب بشه برم ثبت نام کنم میبینم که سایت بالا نمیاد !!
رفتن لا لا حتما !
واقعا مسئولین خیلی ارزش قائل هستن برای وقت داوطلبین ......

am2mk

عضو جدید
سلام
چند سوال
1-در مورد این برگ سبز که گفتین واسه سربازی از کجا باید بگیرم؟ من تازه از دانشگاه برگه پایان معافیت تحصیلیمو گرفتم.
2- برای کسی که فارغ التحصیل شده تاییدیه معدل نیاز هست یا نه؟

پاسخ به چند سوال:
افراد فارغ التحصیل باید کد 4 رو وارد کنن که دوستمون گفتن هیچ لزومی نداره که تا الان فرستاده باشه فرم سربازیشو در واقع منظور اینه در حال حاضر که من دارم ثبت نام میکنم واس کنکور هنوز 6 ماهم تموم نشده ولی این دوستمون باید قبل از تموم شدن 6 ماه از دانشگاش برگه پایان معافیت تحصیلی رو بگیره و دفترچه اعزام به خدمت و ...بفرسته (که الان سوال کردم این بخششو) ولی هیچ ربطی به ثبت نام ارشد نداره و مشکلی نیست.
2-من که واسه غیر انتفاع و پیام نور ثبت نام نمیکنم
3-رشته شناور تا حالا تو ذهنم هوافضا بود راجع به رشته های دیگه و دروس مشترکشون ممنون میشم بگین
4-تاییدیه معدل لزومی نداره همین الان تهیه بشه این که میگن برین اموزش دانشگاه واس اینه که مطمئن بشین که معدلتون تا پایان شهریور چند بوده چون گاهی تو سایت دانشگاه اشتباه ممکنه بشه و معدل غلط باشه
در مورد کسانی که تابستون درسی داشتن مثل کاراموزی یا پروزه که هنوز نمرش وارد نشده در حال حاضر هرچی که هست بنویسید اما تاییدیه معدل رو پر نکنید حدود دو ماه دیگه سنجش سایتو واسه اصلاح اطلاعات باز می کنه تا اون موقع نمره رد شده و معدلتون تغییر کرده که در سایت اطلاح میکنید و فرم تاییدیه معدل رو اونجا پر میکنید . من پارسال دقیقا این روند رو طی کردم ولی قسمت نشد برم ارشد دیگه .
در مورد سوالات درسی و علمی هم بعد ثبت ناما صحبت میکنم الان فکرا مشغوله ثبت نامه.
منم فردا میرم کارت ثبت نامو بخرم

alimec

عضو جدید
سلام
چند سوال
1-در مورد این برگ سبز که گفتین واسه سربازی از کجا باید بگیرم؟ من تازه از دانشگاه برگه پایان معافیت تحصیلیمو گرفتم.
2- برای کسی که فارغ التحصیل شده تاییدیه معدل نیاز هست یا نه؟

پاسخ به چند سوال:
افراد فارغ التحصیل باید کد 4 رو وارد کنن که دوستمون گفتن هیچ لزومی نداره که تا الان فرستاده باشه فرم سربازیشو در واقع منظور اینه در حال حاضر که من دارم ثبت نام میکنم واس کنکور هنوز 6 ماهم تموم نشده ولی این دوستمون باید قبل از تموم شدن 6 ماه از دانشگاش برگه پایان معافیت تحصیلی رو بگیره و دفترچه اعزام به خدمت و ...بفرسته (که الان سوال کردم این بخششو) ولی هیچ ربطی به ثبت نام ارشد نداره و مشکلی نیست.
2-من که واسه غیر انتفاع و پیام نور ثبت نام نمیکنم
3-رشته شناور تا حالا تو ذهنم هوافضا بود راجع به رشته های دیگه و دروس مشترکشون ممنون میشم بگین
4-تاییدیه معدل لزومی نداره همین الان تهیه بشه این که میگن برین اموزش دانشگاه واس اینه که مطمئن بشین که معدلتون تا پایان شهریور چند بوده چون گاهی تو سایت دانشگاه اشتباه ممکنه بشه و معدل غلط باشه
در مورد کسانی که تابستون درسی داشتن مثل کاراموزی یا پروزه که هنوز نمرش وارد نشده در حال حاضر هرچی که هست بنویسید اما تاییدیه معدل رو پر نکنید حدود دو ماه دیگه سنجش سایتو واسه اصلاح اطلاعات باز می کنه تا اون موقع نمره رد شده و معدلتون تغییر کرده که در سایت اطلاح میکنید و فرم تاییدیه معدل رو اونجا پر میکنید . من پارسال دقیقا این روند رو طی کردم ولی قسمت نشد برم ارشد دیگه .
در مورد سوالات درسی و علمی هم بعد ثبت ناما صحبت میکنم الان فکرا مشغوله ثبت نامه.
منم فردا میرم کارت ثبت نامو بخرم

در مورد رشته شناور: به نظر نمی آد برا مکانیک غیر از دو رشته ی "مهندسی هوافضا" و "مهندسی ابزاردقیق و اتوماسیون" رشته ای دیگه هم باشه که رقیب اصلی برای مکانیکی هایی که رشته شناورشون مهندسی ابزار دقیق هست برقی ها هستن

pm1

عضو جدید
من دفترچه رو از پست که گرفتم یه دفترچه دیگه هم همراهش بود بنام راهنمای تکمیلی آزمون ورودی کارشناسی ارشد . راجع به بسته تسلط سنجش 3 صحبت کرده .یه فرم هم برا خرید داده... کسی اطلاعی از این بسته داره؟خوبه بده؟

ali-10

عضو جدید
سلام
آقا ما یه اشتباهی کردیم از سایت قلم چی یه سری کتاب ارشد به صورت پرداخت اینترنتی و دریافت پستی سفارش دادیم ولی تا حالا بعد از گذشت 10 روز هنوز به دستم نرسیده (23 تومن پرید) !!!!!!!!!!!!!!!!!!:(:(:(
نمیدونم چه کار کنم ؟! هرچی ایمیل هم میدم کسی پاسخ نمیده !!!
لطفا راهنمایی کنین...:que::que:
تصویر سفارش :
a.jpg

آخرین ویرایش:

oshu mans2

عضو جدید
سلام د.ستان
بالاخره ما ندانستیم ذیاضی معتقدی خوبه یا نیکوکار؟
راستی کتاب ریتاضی مهندسی تومانیان حلل داره؟لطفا راهنماییم کنید

*Essi*

اخراجی موقت
سلام
آقا ما یه اشتباهی کردیم از سایت قلم چی یه سری کتاب ارشد به صورت پرداخت اینترنتی و دریافت پستی سفارش دادیم ولی تا حالا بعد از گذشت 10 روز هنوز به دستم نرسیده (23 تومن پرید) !!!!!!!!!!!!!!!!!!:(:(:(
تصویر سفارش :
مشاهده پیوست 35493

آخه کدوم کتابه قلمچی واسه ارشد به درد میخوره که رفتی خریدی!!!!

وقتی توصیه بچه ها را گوش نمیکنید،همین میشه عاقبتش!!!

ایمیلتان را جواب نمیدهند،باید بروید به آدرس دفتر مرکزیشون.

majid_mz

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها .. قیمت دفترچه امسال چند تومن شده؟؟؟

Hossein_b5717

عضو جدید
سلام بچه ها .. قیمت دفترچه امسال چند تومن شده؟؟؟

10500 تومان قیمت خرید اینترنتی
البته اگر از پست بخوای بخری 11250
این قیمت فقط برای رشته اول
اگر رشته دوم هم بخوای 2 برابر میشه
بعد اگر پیام نور یا غیر انتفاعی هم بخوای 3-4 هزار تومان اضافه میشه

ea_mecs

عضو جدید
سلام
تصویر سفارش :
مشاهده پیوست 35493

زیاد نگران نباش . برادر من یه بار 2- 3 تا کتاب کنکورکارشناسی سفارش داده بود . به دستش رسید ، البته با تاخیر. البته به نوع پستی که باهاش می فرستن هم بستگی داره. پست پیشتاز معمولا 3-2 روزه میاره . پست سفارشی هم 7-6 روزه . اما اگه با پست معمولی بفرستن ، حدود 20 روز زمان می بره .با اینکه می گن با پست سفارشی می فرستیم ، اما معمولا با پست معمولی می فرستن!!

آخرین ویرایش:

ali-10

عضو جدید
سلام
برای سال و ماه اخذ مدرک تحصیلی برای دانشجویانی که ترم بعد رو هم دارند آیا حداکثر زمان تا ماه شهریور سال 90 میشه وارد کرد ؟ (چون تا 90/6 وارد کردم )

*Essi*

اخراجی موقت
سلام
برای سال و ماه اخذ مدرک تحصیلی برای دانشجویانی که ترم بعد رو هم دارند آیا حداکثر زمان تا ماه شهریور سال 90 میشه وارد کرد ؟ (چون تا 90/6 وارد کردم )

شما که فارغ التحصیل نمیشی،معدل را تا آخر شهریور امسال وارد میکنی و زمان فراغت از تحصیل را شهریور سال آینده.
حالا اگر درستون زودتر تموم بشه مثلا بهمن هم فرقی نمیکند،باید 90/6 بزنید.

pm1

عضو جدید
من دفترچه رو از پست که گرفتم یه دفترچه دیگه هم همراهش بود بنام راهنمای تکمیلی آزمون ورودی کارشناسی ارشد . راجع به بسته تسلط سنجش 3 صحبت کرده .یه فرم هم برا خرید داده... کسی اطلاعی از این بسته داره؟خوبه بده؟

کسی خبر نداره ؟ موندم سفارش بدم یا نه ؟ قیمتش 27 تومنه.

ali-10

عضو جدید
سلام
الان از یه منبع خبری شنیدم که دانشگاههای دولتی دانشجویان شهریه ای نیز بر مازاد ظرفیت خود در مقاطع مختلف پذیرش میکنند ... !!!!
حالا چطور ، نمیدونم ؟ شاید منظورش همون غیر انتفاعی و .. باشه !
من که فقط رشته اصلی انتخاب کردم ...

ali-10

عضو جدید
دیروز پسر دکتر حسابی اومده بود دانشگامون ، میگفتش iq یه ایرانی 11 تو رنکینگ !!!!
اولش خیلی لذت بردم ولی وقتی یه تفحصی تو اینترنت و رنکینگ جهانی iq تو جهان زدم دیدم که اولین کشور هنگ کنگه ،بعد کره جنوبی بعدش ژاپن ، ... و ایران در رده 56 با متوسط iq 84 هستش !!!
حالم گرفته شد ....
ولی گذشته از همه ، داستانهای جالبی راجعبه شاگرد انشتین، دکتر حسابی میزد . مثلا میگفت دکتر قبل از اینکه به سر کلاس برای تدریس بره شب گذشتش وقت میزاشت تا تمام مطالب بروز اون درس رو نیز بگه !!! (برخلاف بعضی استادهای ما که اگه 10 سال دیگه هم بری سر کلاسش همون جزوه رو بدون یه واو جابجا ، میگن )
میگفت دکتر اونقدر مطالعاتش بالا بود که حتی کتابهای جاسوسی جنگ جهانی اول رو هم مطالعه میکرد .
ولی دریغ از یه یادبود درست از دکتر بزرگ حسابی ...

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
الان از یه منبع خبری شنیدم که دانشگاههای دولتی دانشجویان شهریه ای نیز بر مازاد ظرفیت خود در مقاطع مختلف پذیرش میکنند ... !!!!
حالا چطور ، نمیدونم ؟ شاید منظورش همون غیر انتفاعی و .. باشه !
من که فقط رشته اصلی انتخاب کردم ...
نه فکر نکنم غیر انتفاعی باشه.ولی کلا موضوع سر پوله

سپهررادمهر

عضو جدید
در درس ارتعاشات میدونیم که برای تعیین فرکانس طبیعی اگه مبدا مختصات را در نقطه تعادل استاتیکی بگیریم دیگه لازم نیست اثر نیرویی یا گشتاوری جرم هایی که با فنر ها خنثی میشوند را در نظر بگیریم
حالا اگه بخواهیم یه مساله ای را با روش انرزی حل کنیم (مشتق انرزی جنبشی +پتانسیل نسبت به زمان مساوی صفر) ایا در روش انرزی هم مثل اون روش اول نباید اثر انرزی پتانسیل ناشی از تغییر ارتفاع چنین جرم هایی(که با فنر خنثی میشن) را در نظر بگیریم؟؟؟

Risko

عضو جدید
دوستان عزیز ، من یه سوال دارم . یکی از دوستان من یه موردی براش پیش اومده و از من سوال کرده . راستش من دقیقا در موردش اطلاع ندارم . خواهشا راهنمایی کنید . خیلی جواب های متناقضی شنیدم !!
کسی که در تاریخ 31/6/89 فارغ التحصیل شده باشه و دفترچه اعزام به خدمت رو هنوز نفرستاده باشه ، ( بخواد اواخر بهمن یا اسفند بفرسته ) ،برای ثبت نام تو ارشد که براش مشکلی پیش نمیاد ؟؟
شرایط این فرد پس از قبولی چطوری می شه؟ تو فرم ثبت نام در قسمت مربوط به نظام وظیفه ، چه گزینه ای رو باید علامت بزنه؟؟
من دفترچه راهنمای ثبت نام رو خوندم و دقیقا چیزی در مورد شرایط این دوستمون پیدا نکردم . تمنا دارم که راهنمایی کنید ، چون خیلی سردرگمه .
با تشکر از همگی .
این شخص تا آخر برج 12 فرجه 6 ماهه داره .....
بنابراین بایستی گزینه 4 رو انتخاب کنه !!!!!!!!
یعنی کد 4 .
اما بایستی حواسشون باشه که 3 یا نهایت نهایت 2 هفته مانده به اتمام فرجه اقدام به پست دفترچه کنه .
وگرنه در صورت قبولی اجازه ثبت نام بهش نمیدن ....
بازم تاکید میکنم که نزاره آخر برج 12 بر پست کنه مبنی بر این استدلال که تا آخر 12 فرجه دارم !!!!
چون کارهای پست و امدن نتیجه خودش 2 هفته ای زمان میبره ....
و از اوون جایی که مسئولین ما در یکی از مواردی که بسیار بسیار زیاد به قانون احترام میزارن و بهش عمل میکنند همین مورد سربازی ما گیر کرده ها توی دست این عقده ای ها هست پس نباید بهانه بهشون داد .....

pm1

عضو جدید
در درس ارتعاشات میدونیم که برای تعیین فرکانس طبیعی اگه مبدا مختصات را در نقطه تعادل استاتیکی بگیریم دیگه لازم نیست اثر نیرویی یا گشتاوری جرم هایی که با فنر ها خنثی میشوند را در نظر بگیریم
حالا اگه بخواهیم یه مساله ای را با روش انرزی حل کنیم (مشتق انرزی جنبشی +پتانسیل نسبت به زمان مساوی صفر) ایا در روش انرزی هم مثل اون روش اول نباید اثر انرزی پتانسیل ناشی از تغییر ارتفاع چنین جرم هایی(که با فنر خنثی میشن) را در نظر بگیریم؟؟؟

انرژی پتانسیلش رو که نباید در نظر بگیری ،به کنار ، انرژی جنبشی انتقالی اون جرم رو هم نباید در نظر بگیری .فقط انرژی جنبشی حاصل از دوران رو میگیری .برو سوال 6 صفحه 173 کتاب جباری رو با روش انرژی حل کن متوجه میشی .سراسری 80.81 ...ولی ترجیحا تو اینجور سوالا بهتره از روش نیوتن بری.

Risko

عضو جدید
سلام
چند سوال
2
دفترچه که پست کردین بعد از 1 هفته 10 روز براتون برگ سبز میاد که تاریخ اعزام به خدمت درونش درج شده .....

tanha60

عضو جدید

اول سلام:
توی همه ی روشها mg و دلتای استاتیکی هم راستا باشن باید از اثر جفتشون صرف نظر کنی.چون همدیگرو خنثی میکنن.در بعضی مواقع mg نداری ولی نیرویی داری که با دلتا استاتیکی خنثی میشه.باید از اون صرف نظر کنی. برای تشخیص این هم باید تعادل استاتیکی بنویسی وببینی کدوم دو نیرو همدیگرو خنثی میکنن.بعضی مواقع هم گشتاور دو نیروی نا برابر حول یه نقطه باهم برابر میشه که اونجا هم باید همون کارو کنی(در مواقعی که تغیرات تتا داری)
دینامیک پارسه همه ی اینهارو گفته(البته به زبان ریاضی)با دقت بخونش واز هیچ موضوعی وقتی کاملا متوجه نشدی نگذر.تو کلاسای حضوری پارسه از روی همون کتاب(حنانه)درس میدن وتوضیح

tanha60

عضو جدید
تداخل

تداخل

بچه ها من رشته ی دوم هوا فضا زدم.کسی میدونه آزمونش چه روزیه ؟

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
من هم امشب در 20:30 شنیدم .....
لاریجانی می گفت تا پایان مقطع متوسطه دولت وظیفه داره تحصیل رایگان قرار بده !!!

منظورشو از اینکه چرا برای رشته مکانیک غیر انتفاعی زده ،متوجه شدم.واحد بین الملل دانشگاه ما ارشد تبدیل انرژی رو داره.فکر کنم غیر انتفاعی میشه دیگه؟

لولیوش

عضو جدید
من اخر تابستان امسال 31/6/89 فارغ التحصیل شدم کد وضعیت نظام وظیفه را چند باید بزنم؟ جملات و تبصره هاش درست واضح نیست ممنون می شم اگه منو راهنمایی کنید1

mziarp

عضو جدید
ديگه از تكميل ظرفيت خبري نيست؟ كسي نمي دونه تاكستان چندتا تكميل گرفته ؟

?Why

عضو جدید
بچه ها من يه خورده شل شدم .:(
شما اينجوري نيستين ؟
آخه بلند مدت ترين زماني كه درس خوندم ، موقع كنكور كارشناسي بود ،كه سر جمع يه ماه شد .:cry:
يه خورده بياين انگيزه بدين لطفاً.

خدافيظ شما.

بالا