بحث و گفتگو در مورد آزمونها (کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا)

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
بالاخره كنكور ازاد رو هم داديم و تموم شد.......
نظرتون درباره ي سوالها چي بود ...من كه خيلي خيلي... :surprised:

منم خیلی خیلی خیلی.......!!!:surprised:
ولی به نظرم سوالات آسون بود.... اگه یه خورده خونده بودم میشد یه کاریشون کرد ...
شانسی هم زیاد زدم تا پاسخنامم سفید نباشه :eek:

alilavasani

عضو جدید
سنجش تکمیلی

سنجش تکمیلی

با سلام

دوستان استفاده از بسته های سنجش تکمیلی میتونه مفید باشه ؟ یا تبلیغاته ؟

thixotrop

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها،

تا 2 هفته دیگه قراره آینده یه سری از بچه ها مشخص شه.

تا 2 هفته دیگه قراره مشخص شه که واسه 2 سال دیگه باید چی کار بکنیم.

وای من که نمی تونم صبر کنم

تو این چند وقت نتونستم کار زیادی انجام بدم. البته یه خورده کار ترجمه گرفتم و دنبال خورده کاری بودم ولی نمی دونستم بعدش قراره چی کار کنم.

ولی به زودی همه اینها تموم می شه. و معلوم خواهد شد یه من ماست چند کیلو کره میده

:biggrin::biggrin:

وای چه حالی می ده اگه بیای و ببینی یه رتبه توپ آوردی. ولی از لحاظ دیگه هم بهتره که خیلی دلت رو خوش نکنی چون اون موقع اگه رتبه است خوب نباشه واقعا داغون می شی.

من که تو روز موعد می رم دانشگاه سابقم، دوست دارم اون روز رو کامل دانشگاه باشم ببینیم بچه ها چیکار می کنن، البته اگه خودم خراب کرده باشم که سری جیم می شم خونه. ولی شاید هم نه موندم و تو شادی دیگران شریک شدم.

واقعا این هفته به من سخت خواهد گذشت. اونم به خاطر انتظاری که باید بکشم. البته احتمالا یه سر باید برم تهران که یه ذره فکرم رو از موضوع پرت می کنه.

پارسال که به صورت آزمایشی امتحان دادم، هیچی نداشتم نه شماره داوطلبی نه هیچی ، واسه همین کلی مجبور شدم الکی شماره بزنم تا درست در بیاد. تا اون موقع همه بچه ها رتبه هاشون رو گرفته بودن و من آخرین نفر بود. واااااااااااای.

امسال چه شود؟؟

:confused::confused::confused::eek::eek::biggrin::biggrin::(:(:redface:

هر چیزی ممکنه

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها،

تا 2 هفته دیگه قراره آینده یه سری از بچه ها مشخص شه.

تا 2 هفته دیگه قراره مشخص شه که واسه 2 سال دیگه باید چی کار بکنیم.

وای من که نمی تونم صبر کنم

تو این چند وقت نتونستم کار زیادی انجام بدم. البته یه خورده کار ترجمه گرفتم و دنبال خورده کاری بودم ولی نمی دونستم بعدش قراره چی کار کنم.

ولی به زودی همه اینها تموم می شه. و معلوم خواهد شد یه من ماست چند کیلو کره میده

وای چه حالی می ده اگه بیای و ببینی یه رتبه توپ آوردی. ولی از لحاظ دیگه هم بهتره که خیلی دلت رو خوش نکنی چون اون موقع اگه رتبه است خوب نباشه واقعا داغون می شی.

من که تو روز موعد می رم دانشگاه سابقم، دوست دارم اون روز رو کامل دانشگاه باشم ببینیم بچه ها چیکار می کنن، البته اگه خودم خراب کرده باشم که سری جیم می شم خونه. ولی شاید هم نه موندم و تو شادی دیگران شریک شدم.

واقعا این هفته به من سخت خواهد گذشت. اونم به خاطر انتظاری که باید بکشم. البته احتمالا یه سر باید برم تهران که یه ذره فکرم رو از موضوع پرت می کنه.

پارسال که به صورت آزمایشی امتحان دادم، هیچی نداشتم نه شماره داوطلبی نه هیچی ، واسه همین کلی مجبور شدم الکی شماره بزنم تا درست در بیاد. تا اون موقع همه بچه ها رتبه هاشون رو گرفته بودن و من آخرین نفر بود. واااااااااااای.

امسال چه شود؟؟

:confused::confused::confused::eek::eek::biggrin::biggrin::(:(:redface:

هر چیزی ممکنه

سلام
نگران نباش... تا جاییکه یادمه درصدای خوبی داشتی و مطمئن باش رتبه خوبی میاری ... ... یکی از دوستان من سال گذشته با رتبه 430 روزانه خوردگی کرمان قبول شده..امسال فکر می کنم اگه رتبه زیر 750 داشته باشی حداقل شبانه قبولی.... من یکی خیلی نگرانم... درصدام زیاد تعریف نداشت... برام دعا کن ...
راستی بقیه بچه هاتون چه جوری امتحان دادن؟ نسبت به خودت چه وضعیتی دارن ؟ بهترن یا بدتر؟

thixotrop

عضو جدید
کاربر ممتاز
من امید اول بچه های دانشگاهمون به حساب می آم. یعنی بقیه فکر می کنن که من بهترین رتبه رو تو بچه ها می آرم.... اما خودم نمی دونم یعنی زیاد مطمئن نیستم.

خودم فکر می کنم که قبول می شم اما با چه رتبه ای نمی دونم چون حتی درصد هم نگرفتم.

گروه مواد دانشگاه مون 2 سال پیش تو ارشد کولاک کرد یعنی کلی رتبه 2 رقمی داشتیم حتی رتبه یک رقتمی هم داشتیم، اما پارسال وضع بچه ها زیاد خوب نبود، امسال فکر کنم وضع نسبت به سال پیش بهتر شه ولی به 2 سال پیش نرسه. اون سال گروه مواد بچه های خیلی قویی داشت.

به هر حال، اگه از من بپرسی شاید یکی دوتا دونه رتبه 2 رقمی دانشگاهمون بیاره، یه 10 -20 تا هم 3 رقمی،البته این دختر ها هم اصلا مشخص نمی کنن چی کارن ها پارسالی یکیشون که اصلا شناخته شده نبود رتبه 2 رقمی آورد.

چه خوب می شد اگه ظرفیت ارشد می شد 3000 نفر.:biggrin::biggrin:

البته ممکنه این اتفاق به زودی بیافته. اما به هر حال به نظر من آدم اگه قبول نشه، زندگی که تموم نشده، کلی هدف هست که آدم می تونه دنبال کنه، الان مدرک هایی که فنی حرفه ای میده اعتبار کاریش بیشتر از مدرک لیسانس ماست. یعنی اونها رو راحت می برن سر کار، یکی از همسایه هامون می گفت 18 ماه رفته تراشکاری بعدشم با حقوق 800 -900 تومان راحت گرفتنش، الان تو جامعه مهندس بیکار زیاده، و آدمی که کار بلد باشه کمه. یکی رو می شناسم که هنوز مدرک نداره ولی چون نرم افزار خوب بلده الان مشغول به کاره، اونم با حقوق خوب.

خلاصه اگه بتونی خودت رو تو یه زمینه از بقیه جلو بندازی، به راحتی می تونی کار پیدا کنی، واسه همینه من الان دارم می رم کلاس CATIA بعدش هم شاید برم کلاس ANSYS.

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
من امید اول بچه های دانشگاهمون به حساب می آم. یعنی بقیه فکر می کنن که من بهترین رتبه رو تو بچه ها می آرم.... اما خودم نمی دونم یعنی زیاد مطمئن نیستم.

خودم فکر می کنم که قبول می شم اما با چه رتبه ای نمی دونم چون حتی درصد هم نگرفتم.

گروه مواد دانشگاه مون 2 سال پیش تو ارشد کولاک کرد یعنی کلی رتبه 2 رقمی داشتیم حتی رتبه یک رقتمی هم داشتیم، اما پارسال وضع بچه ها زیاد خوب نبود، امسال فکر کنم وضع نسبت به سال پیش بهتر شه ولی به 2 سال پیش نرسه. اون سال گروه مواد بچه های خیلی قویی داشت.

به هر حال، اگه از من بپرسی شاید یکی دوتا دونه رتبه 2 رقمی دانشگاهمون بیاره، یه 10 -20 تا هم 3 رقمی،البته این دختر ها هم اصلا مشخص نمی کنن چی کارن ها پارسالی یکیشون که اصلا شناخته شده نبود رتبه 2 رقمی آورد.

البته ممکنه این اتفاق به زودی بیافته. اما به هر حال به نظر من آدم اگه قبول نشه، زندگی که تموم نشده، کلی هدف هست که آدم می تونه دنبال کنه، الان مدرک هایی که فنی حرفه ای میده اعتبار کاریش بیشتر از مدرک لیسانس ماست. یعنی اونها رو راحت می برن سر کار، یکی از همسایه هامون می گفت 18 ماه رفته تراشکاری بعدشم با حقوق 800 -900 تومان راحت گرفتنش، الان تو جامعه مهندس بیکار زیاده، و آدمی که کار بلد باشه کمه. یکی رو می شناسم که هنوز مدرک نداره ولی چون نرم افزار خوب بلده الان مشغول به کاره، اونم با حقوق خوب.

خلاصه اگه بتونی خودت رو تو یه زمینه از بقیه جلو بندازی، به راحتی می تونی کار پیدا کنی، واسه همینه من الان دارم می رم کلاس CATIA بعدش هم شاید برم کلاس ANSYS.

سلام
ممنمون از راهنماییت... البته من فارغ التحصیل سال 84 هستم.. الانم 4 ساله که توی صنعت دارم کار می کنم و تقریبا توی کارم جا افتادم.. البته حیطه کاریم شاید 15 تا 20 درصد مربوط به مواد باشه... بخاطر علاقم به رشته مواد و همچنین ادامه تحصیل ، امسال برای اولین بار ارشد امتحان دادم... اگه قبول نشم زیاد برام فرقی نمی کنه ... اما اگه قبول بشم خیلی برنامه ها دارم... اگه کرمان قبول شدی همه جوره در خدمتت هستیم.. موفق باشی...

thixotrop

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خواهش میکنم، البته شما که تو صنعت مشغولی همینجوریش کلی از ما جلویی ها!!!
با این اوضاع اقتصادی فکر نکنم به راحتی بشه استدام شد. اما به هر حال هر کی واسه خودش یه هدف هایی داره.

پس امیدوارم که موفق باشی

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
اعلام نتایج کنکور ارشد تا دوشنبه آتی/ آغاز انتخاب رشته از 5 خرداد
معاون سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد 88 تا دوشنبه آینده خبر داد و گفت: 195 هزار داوطلب مجاز به انتخاب رشته از سه شنبه 5 خرداد ماه تا یکشنبه 10 خرداد ماه باید نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.ابراهیم خدایی در گفتگو با خبرنگار افزود: نتایج کنکور کارشناسی ارشد 88 اوایل هفته آینده بر روی سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org قرار می گیرد و مجازین به انتخاب رشته می توانند از روز سه شنبه 5 خرداد ماه تا یک شنبه 10 خرداد ماه نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.
وی تعداد مجازین به انتخاب رشته در این آزمون را 195 هزار نفر عنوان کرد و گفت: کل ظرفیتهایی که به سازمان سنجش اعلام شده 39 هزار و 581 نفر است که این تعداد بدون احتساب ظرفیت ممتازین، استعدادهای درخشان و دبیری است.
معاون سازمان سنجش آموزش کشور به مهر گفت: پیش بینی می شود با احتساب سهمیه استعدادهای درخشان، ممتازین و دبیران میزان پذیرشی که توسط سازمان سنجش اعلام می شود به 44 هزار نفر برسد.
وی اضافه کرد: با احتساب پذیرش استعدادهای درخشانی که توسط دانشگاهها صورت می گیرد این تعداد به حدود 50 هزار نفر می رسد.

سلام به همه عزیزان
من کلید سوالات کنکور سال 1388 کارشناسی ارشد دانشگاه ازاد گرایش شناسایی و انتخاب مواد مهندسی رو می خواستم . انرو هم می دونم که خیلیا به غیر از من دنبالشن .
تو رو خدا هر کی می دونه چه جوری میشه گیر اورد به من خبر بده
مرسسسسسسسسسیییییییییییییی

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
گشتم نبود... نگرد نیست...

سوالات دانشگاه آزاد - ارشد هیچ وقت کلید نداشتن... خودت باید بشینی تک تکشو حل کنی !!

nazeri

عضو جدید

من خيلي استرس دارم من درصداي خودمو اينجوري تخمين زدم زبان 20-25 رياضي 10 مكانيكي 55-65 فيزيكي 50-60 ترمو 40-50 البته تخمينه چون من سوالا رو با احتمال بالاي 80 جواب دادم....به نظرتون رتبه ام چند ميشه؟بعضي وقتا فكر ميكنم همه رو منفي زدم

thixotrop

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خيلي استرس دارم من درصداي خودمو اينجوري تخمين زدم زبان 20-25 رياضي 10 مكانيكي 55-65 فيزيكي 50-60 ترمو 40-50 البته تخمينه چون من سوالا رو با احتمال بالاي 80 جواب دادم....به نظرتون رتبه ام چند ميشه؟بعضي وقتا فكر ميكنم همه رو منفي زدم

اول باید بهتون بگم که آخر دنیا نیستش که اینقدر استرس دارید. درسته که شاید امام زمان به زودی بیاد!!! ( اگه کسی به اخبار گوش کرده باشه تازگی ها حتما یه چیزایی راجع به این شنیده، من که از 2 نفر جدا از هم این رو شنیدم) اما باز هم آخر دنیا نیست که، تازه قراره دنیا پر از صلح و صفا شه. :D

دوم اینکه الان خیلی عاقلانه نیست که من الان حدس بزنم رتبه شما چقدر میشه، چون تو کمتر از 1 هفته نتایج آزمون ها می آد و اگه خیلی اشتباه حدس زده باشم زایع می شم.

اما اگه از من بپرسید باید بگم با توجه با اینکه نسبت به پارسال ترمو راحتتر بوده و ریاضی هم سختتر شده (به دلیل اینکه فکر کنم خیلی ها حتی ریاضی 1و 2و معادلت رو اصلا نخوندن)،
اگر درصد هاتون این باشه حدس من یه چیزی بین 100 تا 200 هست.

البته باز هم می گم. احتمال داره که اشتباه کرده باشم.

به هر حال امیدوارم همه اون چیزایی که زدین درست باشه و درصد هاتون از این هم که هست بهتر شه و رتبه ای بیارین که راضی تون کنه.
(بعضی ها هستن که به رتبه 2 هم رضایت نمی دن امیدوارم از این دسته آدم ها نباشین چون اون موقع زندگی بارتون سخت می شه):smile:

thixotrop

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها باید بگم که:

نتایج ارشد هنوز نیومده.

اما دفتر چه های انتخاب رشته اومده. من به عنوان یه آدم بیکار زحمت جمع زدن ظرفیتهای گرایش مواد رو کشیدم:
انتخاب و شناسایی =344 نفر
شکل دادن = 34 نفر
جوش = 44 نفر
استخراج =50 نفر
بیو مواد (گرایش 5) = 26 نفر
مهندسی بافت ( همون گرایش 5) = 9 نفر
سرامیک ( گرایش 6) = 79 نفر
مواد مرکب ( گرایش 6) = 5 نفر
ریختگری = 58 نفر
خوردگی = 63 نفر
کل ظرفیت = 712 نفر

کد 1273 یا مهندسی مواد-نانو مواد هم 36 نفر ظرفیت داشت.
نانو فناوری با کد های مختلف زیاد هست. نمی دونم چجوری. مثلا نانو فناوری با کد 1272 هم هست.با کد های مختلف زیاد هست

به هر حال می دونم که این چند روز آخر واسه یک عده از بچه ها (منجمله خودم) استرس زیادی داره، که این فقط نشون می ده که ما زحمت کشیدیم و درس خونده بودیم که انتظار نتیجه داریم. پس نگران نباشین و بسپرین به خدا.
امیدوارم همه تون شام پیاده شین :biggrin::biggrin:

nazeri

عضو جدید
من اول هدفم صنعتي اصفهان بوده اگه رتبه ام بين 100-200 بشه كلامو بالا هم ميندازم......ولي همين حدود درصدامو تخمين مي زنم ......من خدايي خيلي زحمت كشيدم.....پارسال هم يكم خوندم.....رتبه ام 900 بود.....امسال هر چي قبول شم ميرم.......روزانه و شبانه فرقي نداره .......

nazeri

عضو جدید
نظر سنجي......لطفا شركت كنيد....
بچه ها من درصداي خودمو اينجوري تخمين زدم....به نظرتون من هفته اينده چه رتبه اي رو بر صفحه كامپيوترم خواهم ديد......با تشكر.........
زبان.....20-25
رياضي......10
مكانيكي.....55-65
فيزيكي......50-60
ترمو..........40-50

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها باید بگم که:

نتایج ارشد هنوز نیومده.

اما دفتر چه های انتخاب رشته اومده. من به عنوان یه آدم بیکار زحمت جمع زدن ظرفیتهای گرایش مواد رو کشیدم:
انتخاب و شناسایی =344 نفر
شکل دادن = 34 نفر
جوش = 44 نفر
استخراج =50 نفر
بیو مواد (گرایش 5) = 26 نفر
مهندسی بافت ( همون گرایش 5) = 9 نفر
سرامیک ( گرایش 6) = 79 نفر
مواد مرکب ( گرایش 6) = 5 نفر
ریختگری = 58 نفر
خوردگی = 63 نفر
کل ظرفیت = 712 نفر

کد 1273 یا مهندسی مواد-نانو مواد هم 36 نفر ظرفیت داشت.
نانو فناوری با کد های مختلف زیاد هست. نمی دونم چجوری. مثلا نانو فناوری با کد 1272 هم هست.با کد های مختلف زیاد هست

به هر حال می دونم که این چند روز آخر واسه یک عده از بچه ها (منجمله خودم) استرس زیادی داره، که این فقط نشون می ده که ما زحمت کشیدیم و درس خونده بودیم که انتظار نتیجه داریم. پس نگران نباشین و بسپرین به خدا.
امیدوارم همه تون شام پیاده شین :biggrin::biggrin:
ممنون آقا.... زحمت کشیدی....
نسبت به پارسال نزدیک 80 - 90 نفر ظرفیت رفته بالا.....

thixotrop

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اول هدفم صنعتي اصفهان بوده اگه رتبه ام بين 100-200 بشه كلامو بالا هم ميندازم......ولي همين حدود درصدامو تخمين مي زنم ......من خدايي خيلي زحمت كشيدم.....پارسال هم يكم خوندم.....رتبه ام 900 بود.....امسال هر چي قبول شم ميرم.......روزانه و شبانه فرقي نداره .......

این جوری که می گین شک می کنم درست حدس زدم یا نه ها!!!
حالا که اینجوره می گم 250 تا 350، اون موقع وقتی رتبه تون بیاد واقعا خوشحال می شید.:biggrin:

بابا دمتون گرم .همتون واسه دانشگاه دولتی خیز برداشتین اون وقت من ارزوم اینه دانشگاه آزاد قبول شم .
یه خواهشی دارم:
از دوستان عزیز هر کسی به صورت تخمین درصد قبولی تو دانشگاه آزاد کرج رشته شناسایی و انتخاب موادو می دونه لطفا بگه .

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
کاش زودتر نتیجه ها رو می دادن... مردیم از استرس..... :w45:
فکر کنم جمعه نتیجه ها تو سایت باشه دیگه ... کسی خبری نداره ؟!!!

mohsend

عضو جدید
من فکر کنم دیگه از شنبه نتایجو بزنن
تا اون موقع 100 بار میمیریم و زنده میشیم

nazeri

عضو جدید
:cry:مگه نميگم رتبه منو تخمين بزنيد.........ها؟من 3 سال درسم تموم شده هيچ اطلاعاتي راجب رتبه و درصدا ندارم.......:cool::mad::cry::cry:

nazeri

عضو جدید
راستي راجب اين گروههاي اموزشي و پژوهشي كسي چيزي نميدونه؟چه تاثيري تو ظرفيتا داره؟:surprised:

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستي راجب اين گروههاي اموزشي و پژوهشي كسي چيزي نميدونه؟چه تاثيري تو ظرفيتا داره؟:surprised:

:cry:مگه نميگم رتبه منو تخمين بزنيد.........ها؟من 3 سال درسم تموم شده هيچ اطلاعاتي راجب رتبه و درصدا ندارم.......:cool::mad::cry::cry:

امسال پذیرش دانشجو به روش آموزشی برای اولین بار اجرا میشه و تنها فرقش با روش سنتی اینه که دیگه پروژه نداره... از لحاظ مدرکی که بهت میدن هم هیچ فرقی با هم نمی کنن.... در کل این روش باعث شده که ظرفیت ها زیاد بشن ...
یه سری گرایش جدید هم تو بعضی دانشگاهها اضافه شده ... پارسال ظرفیت 618 نفر بوده و امسال 712 نفر.... و در مجموع حدود 100-90 نفر اضافه ظرفیت داشتیم...
در مورد رتبت هم باید بگم که خودتو عصبانی نکن... منم برا اولین باره که امتحان می دم....
ولی هیچ کس نمی تونه رتبتو تخمین بزنه... چون امسال ضرایب کلا عوض شدن ... پس هیچ کس هیچ تجربه ای نداره... تا شنبه صبر کن ... منم درصدام نزدیکه شماست... بجز ریاضی که سفیده و ترمو 25.... اگه زیر 600 بشم کلام به آسمونه...;)

reza_soheily

عضو جدید
ای بابا این سازمان سنجش پس کی نتیجه رو اعلام می کنه دیوونه شدیم
این احمدی نژادم که اینقدر ظرفیتو اضافه کرده که دیگه فوق لیسانسم ارزش نداره
آخه ما چیکار کنیم

بالا