***بحث در مورد کنکور ارشد کامپیوتر 2 ***

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ghanbarian_43

عضو جدید
با سلام

منم مشکل مشابه شما دارم ... . من سخت افزار خوندم آزاد و نرم زدم ! دروس تخصصیش برام جدید :

• پایگاه داده
  • شبکه
  • الگوریتم
پایگاه و الگوریتم ظاهرا" سالهای دیگه هم بوده اما شبکه جدیدا" اضافه شده ... .

هنوز واسه اینا کتاب نخریدم . دوستان با تجربه راهنمایی کنن چه کتابهایی بخرم . پوران پژوهش خوبه !؟

من هوش شرکت کردم از کتابای نرم افزار زیاد خبر ندارم . تازه آزاد هم شرکت نکردم .
اما نکته ای که هست بیشتر وقتتونو رو مشترکا بزارین از تستایی که زدم به این نتیجه رسیدم که سوالای آزاد خیلی راحتتر از سراسریه . فقط هیچ کدو از درسای مشترک رو نخونده نزار .
شرمنده نتونستم در مورد سوالتون کمک کنم .

A.S.Roma

عضو جدید
کاربر ممتاز
من هوش شرکت کردم از کتابای نرم افزار زیاد خبر ندارم . تازه آزاد هم شرکت نکردم .
اما نکته ای که هست بیشتر وقتتونو رو مشترکا بزارین از تستایی که زدم به این نتیجه رسیدم که سوالای آزاد خیلی راحتتر از سراسریه . فقط هیچ کدو از درسای مشترک رو نخونده نزار .
شرمنده نتونستم در مورد سوالتون کمک کنم .
خیلی ممنون از شما ... .
خودم هم چنین نظری دارم مشترک ها رو باید بالا بزنم . قصدم اینه که از تخصصی ها یکی رو کامل بخونم اما نمی دونم کدوم و از چه منبعی .
با " طراحی الگوریتم " که فکر نکنم بتونم کنار بیام از میون 2 درس دیگه یکی رو باید کامل بخونم یکی دیگه رو مبحثی !

mehrdad_nd

عضو جدید
امار شرکت کنندگان

امار شرکت کنندگان

با سلامی دوباره خدمت هم باشگاه هی آ
آمار شرکت کنندگان مهندسی کامپیوتر و ای ترو گزاشتم :smile:.
من شنیدم دی سیستم فراوانی رو داره اگه کسی تونست رو سایت بزنه ;).
اگر هم کسی لینکی در مورد آمار شرکت کنندگان داره بزاره ممنون می شم .:gol:

پیوست ها

• computer_amar.jpg
    computer_amar.jpg
    50.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • it.JPG
    it.JPG
    51.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

leila2204

عضو جدید
سلام دوستان عزیز .من یه برنامه ریزی خوب میخواستم برای خوندن واسه ارشد.اینو میدونم برنامه هرکس به شرایطش بستگی داره ولی من یه برنامه جامع میخواستم راجع به تقسیم بندی سرفصل دروس و ...در ضمن من میخوام برای نرم افزار و فناوری اطلاعات البته به عنوان رشته شناور شرکت کنم..ممنون از راهنمایی تون.:gol:

ghanbarian_43

عضو جدید
سلام دوستان عزیز .من یه برنامه ریزی خوب میخواستم برای خوندن واسه ارشد.اینو میدونم برنامه هرکس به شرایطش بستگی داره ولی من یه برنامه جامع میخواستم راجع به تقسیم بندی سرفصل دروس و ...در ضمن من میخوام برای نرم افزار و فناوری اطلاعات البته به عنوان رشته شناور شرکت کنم..ممنون از راهنمایی تون.:gol:

فقط یه نکته من بهت بگم . سعی کن همه درسایی رو میخای بخونی موازی پیش بری و نکته برداری رو اصلا فراموش نکن .
یه نکته دیگه هم اینه که اگه از الان یا حتی اول تابستون میخای شروع کنی حتما درس مدار منطقی رو از مانو و نظریه کتاب لینز و از اون مهمتر کتاب حل تمرینش رو بخون . یعنی فقط به کتابای کنکور گیر نده بعضی نکات هستن که تا حالا ازشون تست نیومده اونارو پیدا کن :smile: البته نظر منه .
اگه نکته دیگه ای به ذهنم برسه حتما بهت میگم .

mehrdad_nd

عضو جدید
سوال در مورد شیوه خواندن

سوال در مورد شیوه خواندن

فقط یه نکته من بهت بگم . سعی کن همه درسایی رو میخای بخونی موازی پیش بری و نکته برداری رو اصلا فراموش نکن .
یه نکته دیگه هم اینه که اگه از الان یا حتی اول تابستون میخای شروع کنی حتما درس مدار منطقی رو از مانو و نظریه کتاب لینز و از اون مهمتر کتاب حل تمرینش رو بخون . یعنی فقط به کتابای کنکور گیر نده بعضی نکات هستن که تا حالا ازشون تست نیومده اونارو پیدا کن :smile: البته نظر منه .
اگه نکته دیگه ای به ذهنم برسه حتما بهت میگم .

سلام دوباره :
تا آزاد دو ماه مونده من هم باید موازی بخونم .منظورت چیه موازی بخون . من الان دارم تک تک درسا رو می خونم نت برمی دارم و تستاشو می زنم.و معمولا نت ها مو آخر هفته مرور می کنم . که یک جورایی
یادم نره .نظر تون چیه ؟

ghanbarian_43

عضو جدید
سلام دوباره :
تا آزاد دو ماه مونده من هم باید موازی بخونم .منظورت چیه موازی بخون . من الان دارم تک تک درسا رو می خونم نت برمی دارم و تستاشو می زنم.و معمولا نت ها مو آخر هفته مرور می کنم . که یک جورایی
یادم نره .نظر تون چیه ؟

آره اینم روش بدی نیست و بستگی به کارایی نت هات داره . خوب اون روش موازی خوندن تقریبا بهتره اما دیگه وقت نمیشه .
اگه نظر منو میخای حداقل تستارو موازی بزن . مثلا اگه میخای تستای منطقی رو بزنی 5 تا از هر فصلش بزن و فصل به فصل نزن .
البته اینا نظرای منه منم همچین مشاور خیلی خوبی نیستما :biggrin:
چه درسایی رو خوندی و چه درسایی رو نخوندی ؟

paeeizan

اخراجی موقت
اره... بنظرم ... باید از مفاهیم پاشه شروع کرد...مثلامدار منطقی رو خوب یاد بگیری ... معماری روان میشی
طراحیالگوریتم یادبگیری ..هوش خیلی راحت میشه ...یا نظریه خوب بلد باشی...و................

mehrdad_nd

عضو جدید
آره اینم روش بدی نیست و بستگی به کارایی نت هات داره . خوب اون روش موازی خوندن تقریبا بهتره اما دیگه وقت نمیشه .
اگه نظر منو میخای حداقل تستارو موازی بزن . مثلا اگه میخای تستای منطقی رو بزنی 5 تا از هر فصلش بزن و فصل به فصل نزن .
البته اینا نظرای منه منم همچین مشاور خیلی خوبی نیستما :biggrin:
چه درسایی رو خوندی و چه درسایی رو نخوندی ؟
سلام دوباره
آقا من خیلی بهم ریختم تکی تکی درس خوندم ولی فایده نداشت همش استرس درای که به همش برسی یا نه بعدشم تکی معلوم نیست دقیق چقدر طول می کشه تحقیق کردم و آمارش رو درآوردم . چند نکته توپ یافتم .
1-درسها رو در طول هفته تقسیم کنم و طوری باشه یک هر هفته از همه درسها قسمتی جلو برم .
2- پراکنده خونی نکنم و یک منبع رو بخونم .
3- تست ها رو همه را بزنم و 2 هفته آخر رو فقط بزارم واسه تست های خاص مثلا تست آزادو
4- درسایی که هیچی بلد نیستم مبحثی بخونم .
فکر می کنم برای این دو ماه برنامه بدی نباشه دوستان اگر نقدی دارند .
بنده مشتاق یادگیری هستم . :)
راستی از gharibane ,russell تشکر ویژه دارم . ممنون بچه ها که چنین محیط خوبی رو واسه بچه ها فراهم کردین. امید وارم خدا در جا های دیگه همراهتون باشه , که می دونم اینطور خواهد بود. :heart:
:gol:یا علی:gol:

ghanbarian_43

عضو جدید
سلام دوباره
آقا من خیلی بهم ریختم تکی تکی درس خوندم ولی فایده نداشت همش استرس درای که به همش برسی یا نه بعدشم تکی معلوم نیست دقیق چقدر طول می کشه تحقیق کردم و آمارش رو درآوردم . چند نکته توپ یافتم .
1-درسها رو در طول هفته تقسیم کنم و طوری باشه یک هر هفته از همه درسها قسمتی جلو برم .
2- پراکنده خونی نکنم و یک منبع رو بخونم .
3- تست ها رو همه را بزنم و 2 هفته آخر رو فقط بزارم واسه تست های خاص مثلا تست آزادو
4- درسایی که هیچی بلد نیستم مبحثی بخونم .
فکر می کنم برای این دو ماه برنامه بدی نباشه دوستان اگر نقدی دارند .
بنده مشتاق یادگیری هستم . :)
راستی از gharibane ,russell تشکر ویژه دارم . ممنون بچه ها که چنین محیط خوبی رو واسه بچه ها فراهم کردین. امید وارم خدا در جا های دیگه همراهتون باشه , که می دونم اینطور خواهد بود. :heart:
:gol:یا علی:gol:
فقط استرس نداشته باش .اینشالله همه موفق بشیم .

mehrdad_nd

عضو جدید
تبریک

تبریک

سلام دوستان دوباره
بازهم برای کلیه دوستان آرزوی توفیق روز افزون واسه برو بچ پشت کنکور و اونور کنکور .

به امید قبولی همه در کنکور زندگی

:gol::gol:یا علی مدد:gol::gol:

masssiii

عضو جدید
سلام من می خوام کنکور آزاد امسال قبول بشم.جزوات درسی خودمو خوندم به نظر شما اگه تستهای چند سال اخیر رو بخونم امیدی هست واسه قبولیم؟:cry:

mehrdad_nd

عضو جدید
تجربه دیگران

تجربه دیگران

سلام من می خوام کنکور آزاد امسال قبول بشم.جزوات درسی خودمو خوندم به نظر شما اگه تستهای چند سال اخیر رو بخونم امیدی هست واسه قبولیم؟:cry:
سلام بر دوست عزیز :smile:
به نظر من عزیز شما تمام سعی خودتو واسه آزاد بکن نتیجه دست کس دیگه ای است:gol: و چون کنکورش از سراسری راحتتره و یک نکته در نظر داشته باش روی زبان و ریاضی وقت ویژه ای بزار . البته من زیاد تجربه ندارم این از تحقیقاتی که کردم متوجه شدم راستی به چند تا کارنامه هم اگه نگاه بندازی بد نیست ;)
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=59396&page=25 میفهمی چطور وقت بزاری .

maktitil

عضو جدید

به نظر من شما کتابای پوران و گسترش علوم پایه و جزوات خودتون رو بخونی و روی سوالای سالهای گذشته تسلط کامل داشته باشی احتمال قبولیت زیاده.اما اینکه کجا شرکت کرده باشی هم مهمه.چون برای قبولی تو دانشگاهای تهران و چندتا دیگه باید بیشتر تلاش کنی.
با این حرف دوستمون هم موافقم "یک نکته در نظر داشته باش روی زبان و ریاضی وقت ویژه ای بزار "
امیدوارم قبولشی

masssiii

عضو جدید
من جلد سوم این کتاب (تست کنکور آزاد88)تهیه کردم ازانتشارات گسترش علوم پایه.دیشب شروع کردم به خوندنش اما بقیشو نتونستم پیدا کنم.یعنی اگه من همین کتابهارو بخونم می تونم موفق بشم نرم افزار قزوین قبول بشم؟

maktitil

عضو جدید
کتاب مقسمی جلد دوم و سوم فقط ماله یک ساله ،منظورم فقط کنکور 87 و 88 رو داره؟
از کجا می شه تهییه اش کرد؟
الان حتی جلد اولش هم نیست،البته تو شهر ما،من خودم دو سال پیش خریده بودمش
اگر شما جلد دو و سه را دارید اطلاعاتش را بذارید تا بتونم سفارش بدم
ممنون می شم

کتاب جلد دوم برای سال 87 کامپیوتر و آی تی و مشخصاتش مثل سال 80-86
وجلد دوم هم برای سال 88 کامپیوتر و آی تی و مشخصاتش مثل سال 80-86

من از تهران خریدم.انقلاب.شهرستان ها هم احتمالا مرکز استان دارند.من دقیق نمیدونم پیگیری کنید بهتره

جلد اولش هم داشتند اما من سال گذشته خریده بودم.

اطلاعات کامل رو هم مینویسم براتون:

مجموعه سوالات کنکورهای کارشناسی ارشد رشته کامپیوتر دانشگاه آزاد جلد دوم
مهندسی کامپیوتر و مهندسی IT
مولفین:
استادان رضوانی-مهربخش-شفیعی-نیکوکار-مقسمی-برومندنیا

مجموعه سوالات کنکورهای کارشناسی ارشد رشته کامپیوتر دانشگاه آزاد (مهندسی کامپیوتر و مهندسی IT )سال 1388
مولفین:
استادان رضوانی-شفیعی-نیکوکار-مقسمی-برومندنیا-شریعت زاده-مومنی

دقیقا به همین صورت روی جلد نوشته.

maktitil

عضو جدید
من جلد سوم این کتاب (تست کنکور آزاد88)تهیه کردم ازانتشارات گسترش علوم پایه.دیشب شروع کردم به خوندنش اما بقیشو نتونستم پیدا کنم.یعنی اگه من همین کتابهارو بخونم می تونم موفق بشم نرم افزار قزوین قبول بشم؟

سلام من هم نرم افزار قزوین زدم.خوب تلاش کن چون سخته .نمیخوام بترسونمت اما سخته
من سال گذشته با اختلاف خیلی کم قبول نشدم.زیاد تلاش کن.
با توجه به حرفایی که بالا گفتم.باید مرور کنی و تست سالای گذشته رو بزنی.
امیدوارم که قبولشیم.
موفق باشی

masssiii

عضو جدید
سلام من هم نرم افزار قزوین زدم.خوب تلاش کن چون سخته .نمیخوام بترسونمت اما سخته
من سال گذشته با اختلاف خیلی کم قبول نشدم.زیاد تلاش کن.
با توجه به حرفایی که بالا گفتم.باید مرور کنی و تست سالای گذشته رو بزنی.
امیدوارم که قبولشیم.
موفق باشی
من زیاد نمی تونم بخونم فقط عصر ها بیکارم صبحا می رم سرکار اما اگه واقعاً نیاز باشه بشینم شب و روز بخونم.اولین سالمه که دارم می خونم اونم با این شرایط :cry::D

mehrdad_nd

عضو جدید
کنکور ارشد آزاد قزوین - راهنمایی برای خواندن زبان و ریاضی

کنکور ارشد آزاد قزوین - راهنمایی برای خواندن زبان و ریاضی

سلام دوست عزیز :w30:- با امید شروع سالی خوب برای تو .

من خودم واسه هوش مشهد می خونم . زبانم بد نیست و ریاضی هم دارم می خونم.

سوالای آمار پارسال رو که دیدم .چون داشتم دیروز آمار می خوندم یک چیزی متوجه شدم و اون این بود که سوالاها معولا ساده هستند و کافیه مطلب رو خونده باشی . مثلا من دیروز روی یک بحث که تقریبا هر سال تو کنکور اومده بود کار کردم ( رگراسیون خطی ) بعد که رفتم تست پارسال را نگاه کردم موندم که میشه یک تست اینقدر ساده باشه . که با تفریق دو عدد به جواب برسی . بله . امکانش است . فقط این می مونه که مفاهیم رو یاد بگیری .

در ضمن توجه داشته باش چون درسهایی مثل آمار و محاسبات که می بینی فرمول زیاد داره واسه حفظ کردنش از شیوه لایتنر استفاده کن . چون کسی برد می کنه که در سها رو بتونه بیشترین مررو را بکنه . مثلا برای محاسبات(" که درسی حفظی است "گفته یکی از دوستام که الان شریف قبول شده ) کافیه بدونی فرمول مال چیه و چکار می کنه فکر کنم که کافیه سوال رو جواب بدی .برای درس محاسبات از مباحث زیر غافل نشو . به گفته استاد ریاضیم بیشترین فراوانی تو سالهای گذشته داشته :;)
(خطا ها و روش حل عددی معادلات (بخصوص نیوتن) درون یابی و برون یابی و حل عددی انتگرال . حل عددی معادله روشهای تکراری حل دستگاه معادلات خطی )

برای زبان فکر نکنم تو این مدت بتونم چیزی خوبی جز تست های دولتی و آزاد سالهای گزشته برا ت معرفی کنم چون زبان نیاز به تمرین و مطالعه مرجع و ... داره .پس فقط می مونه کلمه های و تستهای سالهای گذشته سراسری و آزاد .

و اما به نظر من برای یادگیری دروس دیگر : 1- درسهایی که بلده وقبلا خونده مرور کنه و نیز بری درسهای زیر این سولات در 3 سال گذشته بیشترین فراوانی رو داشته . البته این اطلاعات در طی 1 ساعت با دوستم که تجربه خوبی تو کنکور داشت به دست آوردم .
- ساختمان داده: مرتبه های زمانی - درخت ها - مرتب سازی - لیست پیوندی .
-مدار :شمارنده ها - فلیپ فلاپ ها - پیاده سازی توابع - هازارد
معماری : به گفته یوسفی (بیشتر نیاز به دید دارد که اون هم به سادگی در این مدت کم بدست نمی آید ) ولی مباحثی مثل MIPS-Milion Instruction Per Secound) -دسترسی به حافظ miss Rate - pipe line - الگوریتم حسابی .
سیستم عامل : وقفه - بن بست - الگوریتم جایگزینی صفحه - اگلوریتم های زمانبندی - سمافور
طراحی الگوریتم : برج هانوی - مرتب سازی - مرتبه زمانی - جستجو
دوست عزیز این چیزایی بو دکه تا الان پیدا کردم . احتمال اینکه کمی و کاستی داشته باشه هست پس از منابع دیگر نیز مشورت بگیر. و سریع برنامه ریزی کن و دست بکار شو که داره کم کم دیر میشه .
نکته پایانی1 : اگر مباحث فوق برات زیاده به صورت گزینشی انتخاب کن ولی درسی نباشه نخونده باشه .
نکته پایانی 2: دوستان اگر ایرادی در پیشنهادات من می بینید حتما تذکر بدید . ممنون می شم از راهنمایی دوستان با تجربه که ما رو از تجربه گرانبهاشان بی نصیب نمی گزارند .
:gol:شما باید تمام سعی خود را بکنی:book: و نتیجه رو از کس دیگه بخوای :gol:- یاعلی​

آخرین ویرایش:

engineer saba

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من خیلی دوست دارم تو مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل بدم
کلا علاقه مند به تحصیل و درس خوندن هستم اما با کنکور به شدت مشکل دارم
وبسیار تنبلیم میاد برای کنکور درس بخونم، احساس میکنم کنکور خیلی غوله
یه جورایی هم میترسم
حالا اون علاقه و این ترس و تنبلی (که تنبلی بیشتر بخاطر نا امیدی از قبولی هست یعنی فکر می کنم هر چقدر هم بخونم بازم نمی تونم رتبه ی خوبی بیارم) کنار هم که قرار می گیرند خیلی آزارم میده.
البته به نظرم کنکور ارشد رشته کامپیوتر باید خیلی غول باشه.
حالا نمیدونم چی کار کنم احساس می کنم زمان رو هم دارم از دست میدم.
آیا روشی هست که بتونم به این دو عامل که مانع من شدند غلبه کنم؟
و با انگیزه و پر انرژی و بدون ترس بتونم درس بخونم؟

sahragol

عضو جدید
سلام دوستان
من خیلی دوست دارم تو مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل بدم
کلا علاقه مند به تحصیل و درس خوندن هستم اما با کنکور به شدت مشکل دارم
وبسیار تنبلیم میاد برای کنکور درس بخونم، احساس میکنم کنکور خیلی غوله
یه جورایی هم میترسم
حالا اون علاقه و این ترس و تنبلی (که تنبلی بیشتر بخاطر نا امیدی از قبولی هست یعنی فکر می کنم هر چقدر هم بخونم بازم نمی تونم رتبه ی خوبی بیارم) کنار هم که قرار می گیرند خیلی آزارم میده.
البته به نظرم کنکور ارشد رشته کامپیوتر باید خیلی غول باشه.
حالا نمیدونم چی کار کنم احساس می کنم زمان رو هم دارم از دست میدم.
آیا روشی هست که بتونم به این دو عامل که مانع من شدند غلبه کنم؟
و با انگیزه و پر انرژی و بدون ترس بتونم درس بخونم؟

کتاب جادوی فکر بزرگ را براتون توصیه می کنم
من 3 سال پشت کنکور کاردانی به کارشناسی گیر کرده بودم و مثل شما فکر می کردم کم کم ورقه ادامه تحصیل رو هم بسته و خودم رو با کارهای روزمره سرگرم کرده بودم با مطالعه این کتاب انقلابی در من رخ داد و باعث شد که امروز در مقطع ارشد ادامه تحصیل بدم...
1- هدف را تعیین کنید
2- مطمئن باشید که به آن هدف خواهید رسید
3- برنامه ریزی
4- من می توانم....

اول باید خودتونرو باور داشته باشید و مطمئن باشید که قبول می شید و بعد شروع کنید ...
موفق بشید
این شعار یادتون نره
من می خواهم .. پس خواهم رسید.. می توانم ....(خواستن توانستن است)

sahragol

عضو جدید
سلام سوالا آسون بودن ولی نمیدونم قبول بشم یا نه:cry: آخه فقط 15 نفر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟خیلی کم نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/// البته من شبستر زده بودم دعام کنین قبول شم:crying::crying::)

1- انشا ا... که قبول می شی
2- اااااا منم دارم انتقالیم رو می گیرم واسه شبستر .... انشا ا... اونجا باهم هم کلاس می شیم...

آخرین ویرایش توسط مدیر:

sahragol

عضو جدید
آزمون كارشناسي ارشد 89 دانشگاه آزاد برگزار شد
رييس مركز آزمون خبر داد:

قبولي 30 هزار داوطلب در آزمون و اعلام نتايج نهايي در نيمه اول شهريورماه
سرويس: آموزشي

1389/02/24
05-14-2010

8902-14655: كد خبر

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: آموزشي

رييس مركز آزمون دانشگاه آزاد با تاكيد بر امنيت آزمون كارشناسي‌ارشد دانشگاه از پذيرش 30 هزار داوطلب در اين دوره از آزمون خبر داد و افزود: نتايج آزمون نهايي كارشناسي‌ارشد نيمه اول شهريورماه اعلام مي‌شود.
به گزارش خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، دكتر سجادي در حاشيه‌ برگزاري آزمون كارشناسي‌ ارشد با اشاره به رقابت بيش از 450 هزار داوطلب در 121 حوزه‌ امتحاني در آزمون كارشناس‌ ارشد دانشگاه آزاد اسلامي گفت: برگزاري اين آزمون در شش نوبت از پنج‌شنبه آغاز شد و تا شنبه ادامه دارد.
وي با اشاره به رشد 15 درصدي تعداد داوطلبان آزمون 89 نسبت به دوره‌ گذشته تصريح كرد: اين آزمون در 277 رشته‌ امتحاني و 1348 رشته محل برگزار مي‌شود.
وي با اشاره به افزايش 220 رشته شهر در اين آزمون نسبت به دوره‌ گذشته از افزايش 25 رشته در اين دوره آزمون ارشد خبر داد و افزود: بيشترين شركت‌كنندگان اين آزمون در رشته‌ حسابداري با رقابت 30 هزار داوطلب بوده است و پس از آن رشته‌هاي حقوق جزا و حقوق خصوصي هر كدام 20 هزار داوطلب و رشته‌هاي مديريت اجرايي و عمران (سازه) هركدام با 15 هزار داوطلب بيشترين تعداد داوطلبان را داشته‌اند.
سجادي با بيان اين‌كه بيشترين داوطلبان با 130 هزار نفر داوطلب پذيرش در واحدهاي تهران بوده‌اند، خاطرنشان كرد: 57 درصد از داوطلبان را آقايان تشكيل مي‌دهند.
وي با اشاره به‌ نحوه برگزاري آزمون اين دوره تصريح كرد: در آزمون امسال سوالات به گونه‌اي طراحي شد كه نيازي به ماشين‌حساب براي پاسخگويي به سوالات نبود.
سجادي در خصوص سياست‌ها و برنامه‌هاي مركز آزمون در راستاي شخصي‌سازي دفترچه‌هاي آزمون نيز گفت: مطالعات كامل در اين زمينه انجام شده است و اگر نمونه‌هاي انجام شده كه در حال حاضر در سازمان سنجش به كار مي‌رود با مشكلي روبرو نشوند حتما اين طرح در دستور كار مركز قرار خواهد گرفت.
به گزارش ايسنا، وي با تاكيد بر اين‌كه اجراي طرح شخصي‌سازي سوالات موجب امنيت بيشتر آزمون مي‌شود گفت: توزيع اينترنتي كارت ورود به جلسه در آزمون امسال براي اولين انجام شده است.
وي با اشاره به پذيرش بدون آزمون كارشناسي‌ارشد اظهاركرد: 10 درصد از ظرفيت اين آزمون به داوطلباني تعلق دارد كه در واحد خود حائز نمره ممتاز باشند و سقف نيمسال تحصيلي آنها از حد مجاز بالاتر نباشد.
وي افزود: بعضي از واحدها مجري دوره كارشناسي‌ارشد نيستند؛ بنابراين ممتازين اين واحدها در سبد كشوري قرار مي‌گيرد و در واحدهايي كه ظرفيت بدون ازمون آنان تكميل نشده است گزينش مي‌شوند.
سجادي با بيان اين‌كه متقاضيان دوره بدون آزمون كارشناسي‌ارشد، شش هزار نفر بوده‌اند، گفت: از اين تعداد سه هزار نفر پذيرفته خواهد شد.
وي با اشاره به برگزاري كنكور سراسري غيرپزشكي در 17 و 18 تيرماه و پزشكي در اول مرداد ماه با رقابت يك ميليون داوطلب از اعلام نتايج آزمون دكتري تخصصي اين دانشگاه در نيمه دوم شهريور ماه خبر داد.
انتهاي پيام

كد خبر: 8902-14655​

چرا گفته پذیرفته خواهند شد؟
اینا که نتایج شون اسفند ماه اعلام شد و تا 23 اسفند مهلت ثبت نام داشتند و حتی برخی از واحدهای دانشگاهی که آمادگی اش رو داشتند واحد هم دادند و دارند درسشون رو می خونند... به منم گفتندمبلغی به حساب دانشگاه بریز و از مهر ماه بیا برا انتخاب واحد...

A.S.Roma

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا گفته پذیرفته خواهند شد؟
اینا که نتایج شون اسفند ماه اعلام شد و تا 23 اسفند مهلت ثبت نام داشتند و حتی برخی از واحدهای دانشگاهی که آمادگی اش رو داشتند واحد هم دادند و دارند درسشون رو می خونند... به منم گفتندمبلغی به حساب دانشگاه بریز و از مهر ماه بیا برا انتخاب واحد...
اتفاقا" منم از همون دسته داوطلبان هستم که قبول شدم و کلاسامم همین ترم شروع شد اما مرخضی گرفتم و امتحان دادم .

talalo

عضو جدید
1- انشا ا... که قبول می شی
2- اااااا منم دارم انتقالیم رو می گیرم واسه شبستر .... انشا ا... اونجا باهم هم کلاس می شیم...
3

مرسی ممنون ...........ان شأالله ...
چندروزی سرم شلوغ بودنتونستم سر بزنم .

آخرین ویرایش توسط مدیر:
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا