با این جمله موافقین با مخالف:لازم نیست که گذشته خود را دقیق و صریح بیان کنید.

با این جمله موافقین با مخالف:لازم نیست که گذشته خود را دقیق و صریح بیان کنید.

• به طور کامل به اطلاع همسرم می رسانم

رای: 10 18.9%
  • نیاز نیست به اطلاع همسرم برسانم

رای: 15 28.3%
  • بستگی به ظرفیتش دارد

رای: 28 52.8%

• مجموع رای دهندگان
    53

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعضی از مشاوران پیشنهاد می کنن لزومی ندارد همسرتان از تمامی جوانب زندگی گذشته شما مطلع باشد و شما ملزم به گفتن همه چیز نیستید. در حد اطلاع و آگاهی دادن کافی است. هر آنچه که در تداوم زندگیتان موثر است را بیان کنید نه چیزی بیشتر نه کمتر. فکر نکنید اعترافات صادقانه شما، نشان صداقت و درستی شماست،لذا بهتر است هیچ وقت دروغ نگوئید ولی ضروری نیست همیشه همه راست را هم بیان کنید. تدبر نمائید و در زمینه هر آنچه که در پایداری زندگیتان نقش اساسی را ایفا می کند، اطلاعات دهید.
فکر نمی کنین این نشونه عدم صداقت و فریب دادن طرف مقابل است؟؟؟

mina.eror

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعضی از مشاوران پیشنهاد می کنن لزومی ندارد همسرتان از تمامی جوانب زندگی گذشته شما مطلع باشد و شما ملزم به گفتن همه چیز نیستید. در حد اطلاع و آگاهی دادن کافی است. هر آنچه که در تداوم زندگیتان موثر است را بیان کنید نه چیزی بیشتر نه کمتر. فکر نکنید اعترافات صادقانه شما، نشان صداقت و درستی شماست،لذا بهتر است هیچ وقت دروغ نگوئید ولی ضروری نیست همیشه همه راست را هم بیان کنید. تدبر نمائید و در زمینه هر آنچه که در پایداری زندگیتان نقش اساسی را ایفا می کند، اطلاعات دهید.
من كه موافق نيستم دوغ چه لزومي داره اول تا آخر همه چيز معلوم ميشه ماه هيچ وقت پشت ابر نميمونه

یاکاموز

عضو جدید
نظر من

نظر من

دوست عزیز این گفته ی مشاوران تا حدی خوبه به نظر من مثلا یه دختر واقعا لزومی نداره بعد از ازدواجش بشینه و تمام جزییات دوران مجردیش از دوستاش گرفته تا گردش و تفریحاتش رو به همسرش بگه البته باز اینم بستگی داره به طرز تفکر همسرش اگه همسرش خیلی حساس باشه رو این طور مسایل حتما باعث بروز مشکلات تو زندگیشون میشه ولی نه اگه بیخیال باشه مشکلی بوجود نمیاد ولی باز هم نباید همه چیزو بگه آخه واقعا لزومی نداره مثلا که چی بشه عوضش میتونن وقتشونو بزارن و راجع به موضوعاتی صحبت کنن که به هردوشون مربوط میشه و باعث بهتر شدن روابطشون میشه به قول معروف سری که درد نمیکنه رو دسمال نمی بندن...البته من این حرفارو طبق تجربیات خودم توی زندگیم گفتم...

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولا همه این موارد بسته به شرایط و ظرفیت طرفین داره و باید دید که چه تصوری از وضعیت دارن
دوما گفتن تمامی جزئیات اصلا لازم نیست و تنها اشاره به گذشته در حدی نیاز است که طرف شناختی از فرد به دست اورد مثلا اینکه با یه دختر ارتباط داشتین گفتنش خوبه ولی اینکه ریز به ریز مثلا فلان جا رفتیم واسه گردش فلان کادو رو بهش دادم و گرفتم یا حتی فلان کارارو باهاش کردم به هیچ وجه صحیح نیست و در مبحث صداقت جای ندارد
سوما که مهمترین قضیه است اینه که گذشته هر فرد مربوط به خودشه و از امروزی که یه ارتباط جدید اغاز میکنیم باید رو به اینده باشیم نه که گذشته طرف رو نبش قبر کنیم

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار

گاهی اوقات مسائلی هست که شنیدن ان ربطی به زندگی ما پیدا نمی کند...مثلا در دوران مجرد ی خاطرات یا کارهای که انجام دادیم...
خودمان باید قضاوت کنیم اگرالان در زندگی ما تاثیر داردوهنوز ان ماجرا موضوع زنده هست بازگو کردن پنهان نکردنش خوبه
ولی موضوعی هست که تمام شده..وحالا گفتن ان جز باعث خراب شدن رابط هیچ فایده ای را ندارد پس بازگو نشه بهتره

تک ستاره*

عضو جدید
کاربر ممتاز
یسری از مسائل اصلا نیازی نیست گفته بشه.
دقت کنید گفته نشه نه اینکه دروغ گفته بشه.
این دوتا مسئله با هم فرق میکنن.
در کل من نه از گذشته طرف دوس دارم بپرسم نه طرف از گذشتم بپرسه.
ولی اگه اصرار کنه حتما واقعیتو میگم.

ZEUS83

عضو جدید
کاربر ممتاز
بستگی داره شما چه چیزی رو قراره به چه کسی بگید

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعضیا میگن تنها کسانی با نگفتن گذشته موافقن که چیزی برای پنهان کردن از طرف مقابل داشته باشن.......
مثلا من اگه 100 میلیون بدهکار باشم و نگم به نظر شما اصلا مهم نیست.دروغ هم نگفتم.طرف مقابل هم اصلا به ذهنش خطور نمی کرده که سوال کنه که من دروغ یا راست بگم.فقط حقیقت را پنهان کردم................

یاکاموز

عضو جدید
گفتن چیزی که توی آینده هم تاثیری نداشته باشه لزومی نداره
اگه بدهکار باشیو نگی که دیگه هیچی...
طرفتو بدبخت می کنی...

samira.bas

عضو جدید
کاربر ممتاز
اشتباه محض ............................ باید همه چیز رو بدونه بعد انتخاب کنه .................البته چیز های مهم که توی زندگی تاثیر گزاره وگرنه اگر خودش زمانی بفهمه خیلی مشکل ساز میشه .

گل احساس

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من گذشته هر کسی به خودش مربوطه و وقتی دونفر قراره با هم ازدواج کنن قراره زندگی جدیدیو شروع کنن و در اینده هم دخیل باشن

ولی این به این معنی نیست که طرف در گذشته خودش هر .......... کاری دلش خواسته کرده باشه

بالاخره باید چیزایه مهم گفته بشه

میثم1919

عضو جدید
یسری از مسائل اصلا نیازی نیست گفته بشه.
دقت کنید گفته نشه نه اینکه دروغ گفته بشه.
این دوتا مسئله با هم فرق میکنن.
در کل من نه از گذشته طرف دوس دارم بپرسم نه طرف از گذشتم بپرسه.
ولی اگه اصرار کنه حتما واقعیتو میگم.

.
...منم بااین حرف موافقم ولی اگر همه چیزو بدونه بهتره تا اینکه بعدا بدونه

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه چیزایی هست بین من و خداست دلیلی نداره کسی بدونه این که هیچ
یه چیزایی بین من و جامعه و افراد که هر چی بخواد میگم
یه چیزایی هم بین خودم وخودم که باید دید ظرفیت طرف چقدره
برای اینکه ببینی میتونی با یه نفر آینده خوبی داشته باشی باید گذشتش بدونی
هرچه سلطان ازل گفت بگو می گویمممممممم

termah

مدیر بازنشسته

سلام منم با اين جمله موافقم.چون به اعتقاد من وقتي دو نفر به هم علاقه پيدا ميكنن مهم اينه كه در اينده چطور رفتار خواهند كرد و همديگه رو راضي نگه دارن.البته اگه طرفه مقابل حساس باشه و از گذشته بپرسه پس گفتن حقيقت ضروريه چون به قول دوستان ماه پشت ابر نميمونه و اگر هم قرار خراب شه پس چه بهتر كه همون اول تموم شه . ولي در كل رفتار و صداقت بعد ازدواج ملاك اصليه.

Atishpare_Shahi

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه مسئله مهمی باشه که ممکنه تو تصمیم طرفین تاثیر بذاره باید گفته شه ولی لزومی نداره که هر مسئله عادی و معمولی تو دوران مجردی اتفاق افتاده رو بگن...

Aghrab Khatoon

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تا جایی که لازم باشه بدونه رو میگم چون نمیتونم پنهانکاری کنم ولی باید طرف ظرفیت داشته باشه.

peach_69

عضو جدید
گفتن چیزی که تداوم زندگی رو تحت تاثیر قرار میده رو بگید..... ولی واقعا خیلی از اوقات صداقت کامل جوابگو نیست چون هیچ کس حتی اگر ظرفیت بالایی هم داشته باشه نمیتونه از قضاوت در مورد طرف مقابلش دوری کنه. و قضاوت هم اطلاعات کامل از تمام جوانب قضیه و حس و حال و موقعیت شخص مقابل رو طلب میکنه که چنین چیزی احتمالش خیلی خیلی کمه. چون فقط کسی موقعیت و شرایط رو درک میکنه که خودش تجربه کرده باشه.

eye to eye

عضو جدید
نه اصلا همچین فکری نمیکنم و کاملا موافقم.درسته که همسر ادم محرمه ادمه ولی گاهی گفتن بعضی چیزا نه تنها کمکی به رابطه نمیکنه بلکه باعث سو تفاهمم میشه و یه چیزایی که شما خیلی بی اهمیت میدونین یهو یه مشکل بزرگ میشه

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه اصلا همچین فکری نمیکنم و کاملا موافقم.درسته که همسر ادم محرمه ادمه ولی گاهی گفتن بعضی چیزا نه تنها کمکی به رابطه نمیکنه بلکه باعث سو تفاهمم میشه و یه چیزایی که شما خیلی بی اهمیت میدونین یهو یه مشکل بزرگ میشه
مثلا چه چیزهایی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من گذشته هر کسی به خودش مربوطه و وقتی دونفر قراره با هم ازدواج کنن قراره زندگی جدیدیو شروع کنن و در اینده هم دخیل باشن

ولی این به این معنی نیست که طرف در گذشته خودش هر .......... کاری دلش خواسته کرده باشه

بالاخره باید چیزایه مهم گفته بشه
شاید چیزهایی از نظر شما مهم نباشه اما از نظر طرف مقابل مهم باشه.
آیا طرف مقابل حق نداره تمام واقعیت را بدونه و بعد با در نظر گرفتن تمامی جوانب تصمیم بگیره.این جوری تصمیمی با پایه و اساس محکم گرفته نمیشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز

گاهی اوقات مسائلی هست که شنیدن ان ربطی به زندگی ما پیدا نمی کند...مثلا در دوران مجرد ی خاطرات یا کارهای که انجام دادیم...
خودمان باید قضاوت کنیم اگرالان در زندگی ما تاثیر داردوهنوز ان ماجرا موضوع زنده هست بازگو کردن پنهان نکردنش خوبه
ولی موضوعی هست که تمام شده..وحالا گفتن ان جز باعث خراب شدن رابط هیچ فایده ای را ندارد پس بازگو نشه بهتره
بعد اگر طرف مقابل در آینده فهمید و و شما را متهم به پنهان کاری کرد چه جوابی می دهید؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دیگه اون چطوری می تونه به شما اعتماد کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آیا معنی ازدواج این نیست که طرف مقابل محرم تمام رازهای ما می شود و ما را با تمام صفات خوب و بد و گذشته روشن و تاریک می پذیرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آیا وقتی شخص مقابل شما را کامل بشناسد و بعد تصمیم به ازدواج بگیرد این تصمیم محکم تر و بهتر و زیباتر نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
گفتن چیزی که توی آینده هم تاثیری نداشته باشه لزومی نداره
اگه بدهکار باشیو نگی که دیگه هیچی...
طرفتو بدبخت می کنی...
من حتی مشاورانی دیدم که به دختری که یک رابطه کامل با جنس مخالف داشته است توصیه می کردن که هیچ چیزی نگو و سعی کن خودت را دختری نجیب نشون بدی........
متاسفانه این نظر اکثر مشاوران است......
پس همون طور که بدهکاری یا اعتیاد پسر باید گفته بشه به این جوری مسائل هم باید اشاره بشه...............

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
دروغ نمیگم اما لازمم نیست چیزایی که ممکنه به ما ضرر برسونه رو بدونه
یعنی اگه کاری کردی که به آیندت ضرر می زنه حاضر به پذیرفتن مسئولیتش نیستی.............
هر کسی خربزه می خوره باید پای لرزش هم بشینه

گل احساس

عضو جدید
کاربر ممتاز
شاید چیزهایی از نظر شما مهم نباشه اما از نظر طرف مقابل مهم باشه.
آیا طرف مقابل حق نداره تمام واقعیت را بدونه و بعد با در نظر گرفتن تمامی جوانب تصمیم بگیره.این جوری تصمیمی با پایه و اساس محکم گرفته نمیشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من بشخصه تو گذشته خودم چیزی ندارم که بخوام انکار یا پنهان کنم

این مورد برای کسایی که گذشته سالمی ندارن

ولی اصولا الان پسر سالم خیلی کم پیدا میشه وکسی هم که این شرایطو داره مطمئنا راحت دروغ میگه