بایگانی بخش آموزش بیان معماری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mehrdaaaad

عضو جدید
terme 1

آخرین ویرایش:

behnaz_arch

عضو جدید
اما رنگهای آبرنگ وینزور بسیار پخته است حتی بعضی وقتهای نیاز به ساختن رنگ ندارید و هر رنگ دلخواه رو می تونید جداگانه از بازار تهیه کنید قدیما از پلیکان استفاده می کردم به نظرم رنگاش خشکه و بعضی موارد حتی دانه دانه است
در ضمن آبرنگ وینزور اینجوری به صرفه در می یاد چونکه می تونید رنگهای انتخابی خودتون رو بگیرید

ne_sh67

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعد از رفتن موقت nino هیچکس نمیخواد دنباله این کارو بگیره.من خودم تازه اومدم اینجا ولی به نظرم خیلی ایده خوبی دادن..میگم خیلی خوب میشه اگه دباره راه بیافته!!:redface::cry:

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
ترم 2 ئادش بخئر(az hamegi ozr khahi mikonam chon moshkele fonte farsi daram va eshalah zood hal mikonamesh bedone arze adab va tozih felan in kararo mizaram va dige ham say mikonam eng type nakonam vase hamin felan bi kalam kar mikonam )
هیچ توضیحی در مورد کارت ندادی مهرداد خان
عکستم خیلی ریزه میزه است
خسته نباشی

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
این www.tinypic.com ]ai چشه دوباره؟
میگه
مشترک گرامي
دسترسي به اين سايت امکان پذير نميباشد

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
اما رنگهای آبرنگ وینزور بسیار پخته است حتی بعضی وقتهای نیاز به ساختن رنگ ندارید و هر رنگ دلخواه رو می تونید جداگانه از بازار تهیه کنید قدیما از پلیکان استفاده می کردم به نظرم رنگاش خشکه و بعضی موارد حتی دانه دانه است
در ضمن آبرنگ وینزور اینجوری به صرفه در می یاد چونکه می تونید رنگهای انتخابی خودتون رو بگیرید
باهات موافقم مخصوصا در مورد گواشش که باهاش کار کردم این کیفیت خیلی مشخصه

mehrdaaaad

عضو جدید
bebakhshid nemikhastam ta fonte farsimo rah nandakhtam chizi begam vali goyaa nemishe chon voorojake aziz hokme edamo sader karde va manam harfe akharamo mizanam= in ye dakkeye golforoshi ke sare kelas yadame 2 sate zadim na bebakhshid 1sato nime ostademonam gir boood ajaleee shood axesham hamon moghe ba mob gereftam vase hamine khaili .......!!!!!

آخرین ویرایش:

Elisabat

عضو جدید
salam. vaghean edee khobie vali ta 1 mahe dige man nemitonam dast be kari bezanam .vali motmaen hastam badesh be goroheton mipeyvandam.ta on zaman az karahaye khobe shoma va bache haye dige estefade mikonam :w30::w30:

Elahe Ch

عضو جدید
سلام

سلام

سلام به همه بچه های گروه معماری
یه سوال داشتم از خمدتون
برای کسی که معماری رو دوست داره و یه کم از هنر میدونه باید چی کار کنه

m.h.z.m

عضو جدید
کاربر ممتاز

طراحی از این زشت تر ندیده بودم !!!!!!

سلام
ظاهرا لکربوزیه تمام ایدهآل های معماری مدرن ر تبدیل به حجم کرده و این در اومده...
نمیدونم اسکیسهاش ر دیدین یا نه؟!؟!؟!؟
اگه پیدا کردم براتون میزارم تا ببینین...
جالبه...

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
m.h.z.m

m.h.z.m

خیلی بهتر شده
خیلی پیشرفت کردین
هم راندو
هم طراحی
جدا خسته نباشین

نادیا

عضو جدید
خوش اومدی دوست عزیز. امیدوارم جزو فعالهای تالار باشی.

خواهش میکنم . در مورد پرخوندن پلان باید بگم که معمولا این چرخش برای سبک شدن شیت هست.و اینکه عناصر توی شیت بتونن راحت با هم ترکیب بشن.
خطوط پلان ادامه پیدا کنن توی کار. همه چیز صاف و صوف نباشه.
در مورد زمان تموم کردن کار هم باید بگم که در این زمان محدود کارت عالیهو خوبه داری خودتو برای کنکور اماده میکنی.:smoke:

اول در مورد پرسپکتیو و دید پرنده. ... وقتی به یه معماری از بالا نگاه میکنی و مثل یه پرنده که از بالا به یه چیزی نگاه میکنه اون میشه دید پرنده. توی این مورد بیشتر حجم مد نظر هست و کلیات بنا.
اما پرسپکتیو ینی به عنوان یه انسان از هر زاویه ای که یه انسان میتونه ببینه ببینی و بکشی. و معمولا برای نشون دادن جزئیات توی یه قسمت خاص استفاده میشه.
راستی یه چیزی ... پرسوناژها توی پرسپکتیو باید در حد چشم انسان باشن. ینی ارتفاع ها باید رعایت بشن. البته توی این کارها رعایت شده بود.

حالا خط انرژی. خط انرژی به اون خطوطی میگن که در ادامه خطوط حجم یا محوطه سازی هست. مثلا اگه کارت بگ گراندی داره باید با جسارت کشیده بشه. و در کناره های کار محو بشه. خط انرژی باعث میشه کار روی هوا نباشه. در واقع یه جورایی زمینو تعریف میکنه. نمیدونم چه طوری باید توضیح بدم این جوری نمیشه باید عکس بزارم براتون.:question:
سلام.من ترم 3 کاردانی دانشگاه قزوینم اما در مقابل شما ها خیلی ضعیفم:confused::(

farnoosh-62

عضو جدید
یاد رونشان بخیر

یاد رونشان بخیر

سلام به همگی
از اینکه عکسای "کلیسای رونشان" رو گذاشتین ممنونم (مخصوصا اونی که از داخل کلیسا گرفته شده تا حالا ندیده بودمش).چون منو یاد ترم3 انداخت که سر یه کل کل با استادم ماکت رونشان رو ساختم
البته رو سفید شدمو استادمون واسه نمایشگاه بردش وباعث شد فنگی انداخته شه تو کلاس که همه مجبور شن ماکت این کلیسارو بسازن.:D:D:D:D
قضیه از اونجایی شروع شد که یه کتاب از کتابخونه گرفته بودمو داشتم میرفتم که استادمونو دیدم.استادمون کتابو دیدو یه عکس کوچیک از کلیساو گفت برای ماکت تمرینی کلاس( که انتخابش با خودمون بود) اینو بساز
منم یه نگاه بش کردمو گفتم اینکه کاری نداره :biggrin::biggrin::biggrin:
-اونم گفت حالا بساز.:mad:منم ساختم:cry: ولی چشمتون روز بد نبینه :confused:با بالسا .با همون یه عکس کوچیک. در عرض3روز:confused:به اضافه ی 4تا شیت تجزیه وتحلیلو -نما-پلان-مقطعو.........با شیت بندی عالی:razz:اون جلسه استاد تمام وقت کلاسو به شیتهای منو صحبت درباره رونشان اختصاص داد(فکر میکنم علاقه ی خاصی بهش داشت)
یه عکس با موبایلم ازش گرفتم بعداز اینکه از نمایشگاه به آرشیو می بردنش البته داغونش
کرده بودنو درختاو ....دزدیده بودن(حتی درختاشم با بالسا بود)
m.h.z.mجون کاش اون اسکیسو پیدا میکردی چون خیلییییییییییییییییییییی
مشتاقم ببینمش.
از اون موقعی که اسکیسای ایستگاه اتوبوس رو زدین تا حالا این تاپیک جذابیتش برنگشته من میخوام اسکیسه یه بستنی فروشی بزنم تو فضای سبز کنار رود کارون که چشم انداز پل کارون یه طرف- جاده ساحلی یه طرف- هتل فجر هم طرفه دیگه ی جاده
اگه ایده جالب دارین به منم بگین

aradan

عضو جدید
به نظرم این کارش خیلی زشت و بی ریخته
انگار خونه ی شکلاتیه

خوب نمي دونم چه جوريه كه هر كاري كه از يك معمار بزرگ باشه هر چقدرم زشت باشه ولي ازش يه تعريفي مي شه
مثلا اينكه مي گن لابد براش يه فلسفه داشته
كه ما نمي فهميم!!

farnoosh-62

عضو جدید
به شماپیشنهاد میکنم کتاب معماری فرم فضا (لوکوربوزیه اش)رو که آثارشو تجزیه تحلیل کرده اثر دی کی چینگ رو بخونین:evil: حتما نظرتون عوض میشه
-اینکه تو اون زمان این فر م رو انتخاب کرد
-استفاده از مصالحی که این ایستایی رو بوجود بیاره
-بنا کردن دیوارها روی پی ساختمان قبلی
-قطر زیاد دیوارها
-فضای روحانی که توسط نوری که از پنجره های منحصر به فردش به داخل کلیسا بوجود میاد
-سایت کلیسا که یک تپه است
-و اینکه قبل از رونشان یک کلیسا اونجا بوده که تو جنگ تخریب میشه و لوکوربوزیه به خاطر علاقه ی مادرش به اون کلیسا راضی میشه که رونشانو طراحی کنه
-و.....خیلی موارد دیگه که الان یادم نمیاد

وضعیت
موضوع بسته شده است.