بانو..خواهر...همشيره...سركار.. ....

reza74

عضو جدید
....اگر شما میزان نزدیکی خودتون و خانمی رو بدونید میتونید متوجه بشید که چطور خطاب کنبد بهتره..
به نظر من جامع ترین ترجمه واژه انگلیسی " Lady " که بیان کننده خصوصیات یک زن متشخص و به قول استارتر این تاپیک A type باشه، واژه اصیل " بانو " است.
ولی اگر منظور، انتخاب واژه ای مناسب برای زمان مخاطب قراردادن یک فرد مونث باشه، باید بگم بسته به شرایط مختلف (مثلا میزان نزدیک بودن و .... ) متفاوته و بهترین کسیکه میتونه بهترین کلمه رو انتخاب کنه همون گوینده است. اما بصورت کلی "خانم" واژه ای که تقریبا همیشه میشه با خیال راحت ازش استفاده کرد.

scorpio20

عضو جدید
عمه ننه خوبه؟

ای بابا خب هرچیزی جایی داره
ببخشید خانوم
این یه جا داره

خواهر هم که خیلیا بدشون میاد اونم جا داره

حاج خانوم هم که معلومه مثلا به یه دختر نمیگن حاج خانوم
چون مکه نرفته
حاج خانومم نیست

همون خانوم بهتره

از عكس آواتارتون و سه جمله آخر پستتون فهميدم كه شما كربلا رفتيد!!!(بله همه فهميديم) خوشبحالتون ولي چرا دل ديگران رو مي سوزونيد؟!!!!

scorpio20

عضو جدید
به نظر من جامع ترین ترجمه واژه انگلیسی " Lady " که بیان کننده خصوصیات یک زن متشخص و به قول استارتر این تاپیک A type باشه، واژه اصیل " بانو " است.
ولی اگر منظور، انتخاب واژه ای مناسب برای زمان مخاطب قراردادن یک فرد مونث باشه، باید بگم بسته به شرایط مختلف (مثلا میزان نزدیک بودن و .... ) متفاوته و بهترین کسیکه میتونه بهترین کلمه رو انتخاب کنه همون گوینده است. اما بصورت کلی "خانم" واژه ای که تقریبا همیشه میشه با خیال راحت ازش استفاده کرد.

اگه به پستاي قبلي من نگاه بندازين مي بينيد كه استفاده از واژه خانم بدليل بروز برخي سوئ تفاهمات هميشه هم بي خطر نيست !!!!
من هم بانو رو ترجيح مي دم و به كار مي برم البته نه هر جايي!!!

mohamad javid

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببينيد در ديار خارجه!! ملت به خانم هاي با شخصيت و در يك كلام A type* مي گن ladyولي در اين ديار ما هوارتا صفت و .. داريم به نظرتون كدوم كلمه مي تونه برازنده يه زن A type ايراني باشه
لطفا كلمه اي بگيد كه قابل استفاده در زندگي روزمره باشه!!

*A type:اگرچه در تايپك هاي قديمي به صورت مشروح توضيح دادم ولي بانواني كه در اين گروه قرار مي گيرن به معناي واقعي كلمه بانو هستن يعني 100% از زن بودن خودشون راضي هستن و 100% نسبت به آقايون احساس مثبت دارن خلاصه نصيب همه بكنه بگو آميييينننننننن!!!!:cool::gol:

بانو فقط بانو يانگوم.......:surprised::biggrin:

كربلايي حسام

اخراجی موقت
از عكس آواتارتون و سه جمله آخر پستتون فهميدم كه شما كربلا رفتيد!!!(بله همه فهميديم) خوشبحالتون ولي چرا دل ديگران رو مي سوزونيد؟!!!!
عکس اواتارم که شهید عماد مغنیه است
اسمم هم که کربلایی حسام هست
کربلایی که ما رفتیم ابن زیاد هم رفت
خداکنه قبول شده باشه

اما والله دل کسی رو نمیخوام بسوزونم منظورم اصلا این نبود

امیدوارم ناراحت نشده باشید

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
وورووجك بگو ببينم ما هم دنبال همين لحنه مي گرديم بگو با چه لحني صدا كنيم خوبه مثلا خااااااانوووووومممممممممممم خوب بيد!!!
بگي هان بگو هاان آفرين!!!
اتفاقا بهتره شما یک نفر ندونید

بعد هم قشنگ تر صحبت کنید:razz:

mehdipesse

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عمه ننه خوبه؟

ای بابا خب هرچیزی جایی داره
ببخشید خانوم
این یه جا داره

خواهر هم که خیلیا بدشون میاد اونم جا داره

حاج خانوم هم که معلومه مثلا به یه دختر نمیگن حاج خانوم
چون مکه نرفته
حاج خانومم نیست

همون خانوم بهتره
آناليز دقيق و پيچيده اي بود;)

reza74

عضو جدید
اگه به پستاي قبلي من نگاه بندازين مي بينيد كه استفاده از واژه خانم بدليل بروز برخي سوئ تفاهمات هميشه هم بي خطر نيست !!!!
من هم بانو رو ترجيح مي دم و به كار مي برم البته نه هر جايي!!!

بنده هم که عرض کردم تقـریـبا همیشه!

scorpio20

عضو جدید
اتفاقا بهتره شما یک نفر ندونید

بعد هم قشنگ تر صحبت کنید:razz:

"بعد هم قشنگ تر صحبت کنید" ممنون از كمپلمانتون .
منظورتون رو از قشنگ تر صحبت كردن متوجه نشدم متاسفانه همانطور كه هميشه ميگم ما ياد نگرفتينم كه به هم احترام بگذاريم با وجود رعايت تمام جوانب احترام در تمام پست ها متاسفانه عده اي بدون فكر مرتبا درصدد تخريب ديگران هستند و اين مايه تاسف است كه اينچنين عده اي در صدد مطرح كردن خود به عنوان چهرهاي مبادي آدابند در حالي كه .....

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
"بعد هم قشنگ تر صحبت کنید" ممنون از كمپلمانتون .
منظورتون رو از قشنگ تر صحبت كردن متوجه نشدم متاسفانه همانطور كه هميشه ميگم ما ياد نگرفتينم كه به هم احترام بگذاريم با وجود رعايت تمام جوانب احترام در تمام پست ها متاسفانه عده اي بدون فكر مرتبا درصدد تخريب ديگران هستند و اين مايه تاسف است كه اينچنين عده اي در صدد مطرح كردن خود به عنوان چهرهاي مبادي آدابند در حالي كه .....

من قصد زیر سوال بردن شخصیت هیچ کسی ندارم شما گفتین وروجک من گفتم قشنگ تر صحبت کنید فکر نکنم بی احترامی کرده باشم بعدش هم شکلک خنده گذاشتم تا شوخی باشه