باز کردن یک فایل pdf در #C

KHF*

عضو جدید
سلام!
من مشغول نوشتن برنامه ای در #C هستم که می خوام با کلیک روی یک linklable یک فایل pdf رو که در مسیری خاص وجود داره، برام باز کنه و با کلیک روی یکی دیگه یه فولدر در مسیری خاص رو باز کنه، ولی هر چی گشتم راهی برای این کار پیدا نکردم.
ممنون میشم اگر کمکم کنید...

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
سلام!
من مشغول نوشتن برنامه ای در #C هستم که می خوام با کلیک روی یک linklable یک فایل pdf رو که در مسیری خاص وجود داره، برام باز کنه و با کلیک روی یکی دیگه یه فولدر در مسیری خاص رو باز کنه، ولی هر چی گشتم راهی برای این کار پیدا نکردم.
ممنون میشم اگر کمکم کنید...

برای اينکه فايل pdf رو در برنامه باز کنی هم میشه از کامپوننت هایی که هست استفاده کنی که مثلاً فکر کنم یا ComponentOne يا Syncfusion اونو داشته باشن و هم میتونی از dll مربوط به خود acrobat استفاده کنی. البته دومی رو تست کرده ام و جواب میده فقط نميدونم که نياز به لایسنس داره روی هر سیستم یا نه.
یه راه ديگه هم اگه نخوای حتماً تو فرم خودت باز شه اينه که با استفاده از System.Diagnostic.Process مسیر فايل رو بصورت کامل بدی بهش تا بازش کنه. این راه فقط یه مشکل داره. اونم این که اگر روی سیستم هدف acrobat نصب نباشه کار نميکنه.
در مورد باز کردن پوشه هم از همين کلاس process با استفاده از رشته مسیر میتونی پوشه رو باز کنی. البته مطمئناً راه های زیادی داره. من اینایی رو که تو ذهنم آمد گفتم.
امیدوارم مفید بوده باشه.

MaSoUd-5

عضو جدید
برای اينکه فايل pdf رو در برنامه باز کنی هم میشه از کامپوننت هایی که هست استفاده کنی که مثلاً فکر کنم یا ComponentOne يا Syncfusion اونو داشته باشن و هم میتونی از dll مربوط به خود acrobat استفاده کنی. البته دومی رو تست کرده ام و جواب میده فقط نميدونم که نياز به لایسنس داره روی هر سیستم یا نه.
یه راه ديگه هم اگه نخوای حتماً تو فرم خودت باز شه اينه که با استفاده از System.Diagnostic.Process مسیر فايل رو بصورت کامل بدی بهش تا بازش کنه. این راه فقط یه مشکل داره. اونم این که اگر روی سیستم هدف acrobat نصب نباشه کار نميکنه.
در مورد باز کردن پوشه هم از همين کلاس process با استفاده از رشته مسیر میتونی پوشه رو باز کنی. البته مطمئناً راه های زیادی داره. من اینایی رو که تو ذهنم آمد گفتم.
امیدوارم مفید بوده باشه.

من تازه امروز C# رو شروع کردم

مورد دوم و سوم رو فهمیدم و انجام دادم عمل کرد

میشه در مورد اول توضیح بدید؟؟؟در حد یه تازه کار

negin17h

مدیر تالار
یک سری کامپوننت هست در زمینه کار با فايل های pdf که در سری کامپوننت هایی که گفتم فکر میکنم هست. اگه از این ها استفاده کنی میتونی داخل فرم برنامه فایل pdf رو باز کنی به جای اینکه داخل برنامه acrobat بازش کنی.

MaSoUd-5

عضو جدید
یک سری کامپوننت هست در زمینه کار با فايل های pdf که در سری کامپوننت هایی که گفتم فکر میکنم هست. اگه از این ها استفاده کنی میتونی داخل فرم برنامه فایل pdf رو باز کنی به جای اینکه داخل برنامه acrobat بازش کنی.

:D:D:D

خب اینی که الان گفتید رو اون بالا هم گفته بودید:smile:

گفتم تازه کار نه نابغه برنامه نویسی و C# که به هر حال با استفاده از عمو گوگل یه اطلاعاتی دارم به دست میارم اما فکر نمیکنم بتونم تا تهش برم

اگه فکر میکنید نکته ای جا مونده که باید گوشزد کنید یا راهنمایی لازم بگید:smile:

ممنون:gol:

negin17h

مدیر تالار
:D:D:D

خب اینی که الان گفتید رو اون بالا هم گفته بودید:smile:

گفتم تازه کار نه نابغه برنامه نویسی و C# که به هر حال با استفاده از عمو گوگل یه اطلاعاتی دارم به دست میارم اما فکر نمیکنم بتونم تا تهش برم

اگه فکر میکنید نکته ای جا مونده که باید گوشزد کنید یا راهنمایی لازم بگید:smile:

ممنون:gol:

شما دقيقاً بگو در چه موردی مشکل داری و اونو توضیح میدم :gol:

MaSoUd-5

عضو جدید
شما دقيقاً بگو در چه موردی مشکل داری و اونو توضیح میدم :gol:

از اولش تا تهش
اول این که ازین کامپوننت ها باید چطوری استفاده کنم؟:surprised::D:smile:

دوم اینکه اینایی که گفتید مجموعه کامپوننت های دات نت هستند؟؟؟
یدونه کم حجم ترشو سراغ ندارید؟؟؟

negin17h

مدیر تالار
حالا بهتر شد :D خیلی استفاده ازشون سخت نیست. شما وقتی کامپوننت رو نصب می کنی، یا به toolbox اضافه میشه یا نمیشه. اگر اضافه نشد که روی toolbox کليک راست می کنی و Choose Item رو میزنی. مسیردهی انجام میشه و کامپوننت ها اضافه میشن. بقیه کار هم که مثل کامپوننت های عادی باید ازش استفاده کنی.
در مورد کم حجم تر بودنش هم اجازه بده من یه search بزنم. اگه چيزی پیدا کردم واست میذارم.

negin17h

مدیر تالار
PDFView4NET 2.4.3 for .NET

---------------------------------------
PDFView4NET is a .NET toolkit for adding PDF render and print support in .NET applications. It includes a PDF viewer control for Windows Forms and a .NET library for rendering and printing PDF files from any .NET application. The PDF viewer control for Windows Forms includes support for annotating PDF files, bookmarks navigation, adding and removing file attachments and other features. The toolkit includes its own PDF rendering engine and it does not rely on any other software for rendering and printing PDF files. PDFView4NET toolkit has been developed entirely in C#, being 100% managed code.

Password : freecomponents.blogfa.com
***منبع

KHF*

عضو جدید
امیدوارم مفید بوده باشه.

واقعاً ممنون از راهنماییتون!
خیلی مفید بود، بدجوری لازمش داشتم، از هر کسی هم می پرسیدم می گفت file.open !!!

negin17h

مدیر تالار
اصل موضوع کرک هست. براساس نسخه کرک، برنامه رو با همون نسخه search کن. مطمئناً@ فایل trial اش رو پيدا می کنی.

king.bibak

عضو جدید
سلام
من یک سوال داشتم
می خوام یک برنامه بنویسم که بره فلان shortcut رو از یک آدرس(مثلا دریو سی) اجرا کنه این برنامه مثلا یه لینک باشه یا توی یک کامند باشه باید چیکار کنم؟
توی سی شارپ

آخرین ویرایش:

negin17h

مدیر تالار
سلام
من یک سوال داشتم
می خوام یک برنامه بنویسم که بره فلان shortcut رو از یک آدرس(مثلا دریو سی) اجرا کنه این برنامه مثلا یه لینک باشه یا توی یک کامند باشه باید چیکار کنم؟
توی سی شارپ

سلام.
اولاً که سئوالت نباید در اين تاپيک مطرح بشه و ثانياً من که نفهميدم میخوای چه کاری انجام بدی؟ :surprised: :redface:

king.bibak

عضو جدید
ببینن من یه shortcut دارم خوب؟
مثلا : c:\test اسمش هست
بعد می خوام وقتی توی سی شارپ روی دکمه button 1 کلیک کنم بره و اون shotcut رو که تو آدرس c:\test هست رو اجرا کنه
چیکار باید بکنم ؟
تکه کدش چیه؟
با تشکر

آخرین ویرایش:

KHF*

عضو جدید
ببینن من یه shortcut دارم خوب؟
مثلا : c:\test اسمش هست
بعد می خوام وقتی توی سی شارپ روی دکمه button 1 کلیک کنم بره و اون shotcut رو که تو آدرس c:\test هست رو اجرا کنه
چیکار باید بکنم ؟
تکه کدش چیه؟
با تشکر

سلام
از همون روشی که negin17h گفتند میشه استفاده کنید.
کدش هم اینجوری میشه:

کد:
using System.Diagnostics;
...
private void button1_Click (object sender, eventArgs e)
{
     Process p = new Process();
     p.StartInfo.FileName = @"C:\\test";
     p.StartInfo.CreateNoWindow = true;
     p.start();
}

king.bibak

عضو جدید
اووووه
خیلی ممنون
خیلی حال دادین
میشه یه خورده درمورد این کدها توضیح مختصری هم بدین؟ آخه من تازه سی شارپو شروع کردم
فکر نمی کردم جوابمو بدین

negin17h

مدیر تالار
اووووه
خیلی ممنون
خیلی حال دادین
میشه یه خورده درمورد این کدها توضیح مختصری هم بدین؟ آخه من تازه سی شارپو شروع کردم
فکر نمی کردم جوابمو بدین

خيلی کد پيچيده ای نیست. یک instance از نوع process ایجاد میکنه و با مسیردهی (فايل، پوشه ...) با اجرای متد start ، اون پروسه رو به حالت اجرا می بره. خیلی ساده است. Task Manager رو نگاه کن. هر برنامه ای که در حال اجرا است در سیستم به عنوان یک پروسه شناخته می شه.

• Like
واکنش ها: KHF*

nta_xyz

عضو جدید
این مشکل من هم بود که با توضیح دوستان حل شد و ممنون...... فقط سوالی که دارم اینه که میشه کاری که کرد که این فایل که توی پروژه من یک فایل docx هست را به برنامه attach کنیم که لازم به دادن ادرس نباشه و بعد از ساختن فایل exe برنامه روی هر کاپیوتری این فایل را باز کنه و لازم به کپی کردن اون نباشه؟! در واقع فایل توی دل! برنامه باشه!....... ممنون از راهنماییاتون