باران مهربانی ملتم به کدامین زمین سترون می بارد که هیچ گیاهی در ان ریشه نمی زند

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان

من امروز این ایمیل رو دریافت کردم. نظر شما در موردش چیه ؟

----------------------------------------------------------------------

باران مهربانی ملتم به کدامین زمین سترون می بارد که هیچ گیاهی در ان ریشه نمی زند :

لطفا این پیغام رو تا جایی که میتونید پخش کنید

با سلام
اين مطلبي رو كه مي خوام براتون بگم ، احتمالا تا حالا مورد توجه واقع نشده !!!
شايد هم چون يه طوري با دين و مذهب و اعتقادات ما آميخته شده ، به يك عُرف جامعه تبديل شده باشه !!!
شايد هم قبول اين حرف از طرف شما يا هر فرد ديگري كه كمي هم اعتقادات مذهبي داشته باشه ، خيلي مشكل باشه ، ولي اين موضوعي كه مي خوام در موردش صحبت كنم به تك تك محرومان و بي سر پرستان اين خاك كه هم ميهنان ما هستند بر ميگرده !!!

پس . . .

لطفاً ديگه پولي به صندوق هاي صدقات نياندازيد !!!

هر وقت خواستيد براي دفع بلا يا حاجتي صدقه بياندازيد ، يا اون پول رو لاي قرآن بذاريد ، يا جاي محفوظي كه پس از جمع شدن ، اين پول رو به آدم مستحقي بديد ،‌يا با اون پول ،‌ مقداري برنج يا گوشت يا لباسي چيزي واسه يه آدم مستحق بخريد !!!
حتماً اگه دقت كنيد ، از اينجور آدما اطرافتون پيدا ميكنيد. يا هم بعد از جمع شدن مقداري پول ، باهاش نذری بپزيد و به مستحق ها بديد ....

چرا من دارم با اين حرف ها وقت شما رو مي گيرم ؟؟؟

ولي لطفاً با كمي صبر ، اين مطلب رو تا انتها بخونيد

پس حتما اين آمار سر انگشتي كه ميگم رو يه نگاهي بي اندازيد :

بذاريد اينجوري شروع كنم :

تا حالا فكر كرديد كه چند تا صندوق صدقات توي شهرتون وجود داره ؟

يا ، تا حالا فكر كرديد چقدر پول تو اين صندوق ها جمع ميشه ؟

يا ، سر نوشت اين پول ها چي ميشه ؟

يا هم حساب و كتاب اين پول ها با كيه ؟

خوب بذاريد يه مدل سازي انجام بدم كه اين مطلب كاملا ملموس بشه و واسه همه جا بيوفته :

من تهران رو مثال مي زنم !

فرض كنيد توي تهران 200.000 (دويست هزار) عدد صندوق صدقات وجود داشته باشه ! و هر روز 50 (پنجاه) نفر ، فقط مبلغ 100 تومان ناقابل رو در هر صندوق صدقات بي اندازند !!! اونوقت حسابش ميشه :

1.000.000.000 = 100 * 50 * 200.000

تازه اين رقم براي يك روز و با فرض هايي كه گفته شده بود !!!
حالا اين عدد رو اگه در 30 ضرب كنيم ، براي يك ماه ، مجموع پول اين صندق صدقات در شهر تهران (با فرض هاي بالا) عددي بالغ بر 30.000.000.000 (سي ميليارد) تومان ميشود. و حالا اگر در 12 نيز ضرب شود ، عددي برابر با 360.000.000.000 (سيصدو شصت ميليارد) تومان در سال خواهد شد !!!!
و اين در حالي است كه جمعيت تهران عددي بالغ بر 13.000.000 (سيزده ميليون) نفر مي باشد و اگر روزي 500 نفر از اين جمعيت ، فقط 100 تومان به هر صندوق صدقه بياندازند ، در حالي كه تعداد كل صندوق هاي صدقه دراستان تهران به عددي حدود 2.000.000 (دو ميليون) صندوق ميرسد ، مجموع صدقات در يك روز تهران برابر با 100.000.000.000 (صد ميليارد) تومان خواهد شد. فكر كنم ديگه خودتون بتونيد مبلغ يك سال رو براي تهران حساب كنيد !!!!!!

حالا بياييد اي مطلب رو به كل كشور تعميم بديم :
طبق آمار خود كميته امداد (لينكش رو در آخر ميذارم كه بريد ببينيد) ، اين كميته فعاليتش رو از سال 1364 آغاز كرده و تا پايان سال 1387 ، تعداد كل صندوق هاي صدقات در سراسر كشور برابر با 5.812.067 عدد گزارش شده كه اين تعداد تا پايان سال 89 به عدد 7.000.000 رسيده است. حالا باز يه حساب سر انگشتي ديگه :

فرض كنيد هر روز 50 نفر مبلغ 200 تومان (بطور متوسط ، ولي من توي عكس هايي كه گذاشته بودن از سكه ديدم تا تراول 50.000 توماني) به هر صندوق بياندازند ، حسابش ميشه :

70.000.000.000 = 7.000.000 * 200 * 50

بله ... رقم هفتاد ميليارد تومان براي يك روز كه اگه در 365 روز سال ضرب بشه ، ميشه 25.550.000.000.000 (بيست و پنج تريليون و پانصدو پنجاه ميليارد) تومان معادل 25.550.000.000 (بيست و پنج ميلياردو پاصدو پنجاه ميليون) دلار (دلاري 1000 تومان) رقم درآمد كميته امداد امام از صدقات مردم ميباشد كه مردم هم با كمال ميل اين پول رو به جيب حضرات ميريزند !!!!

خوب پس اين درآمد كلان كجا ميرود ؟؟؟؟؟؟

تمامي اين درآمد زير نظر نهاد رهبريست و بدانيد كه اين صندوق ها پيمانكاري دارند !!! يعني براي آنها مناقصه برگزار ميشود و برنده ميبايست ماهيانه مبلغي بابت كرايه به نهاد مذكور بدهد كه من حتي آمار 900.000.000 (نهصد ميليون) تومان در ماه را نيز براي استان تهران سراغ دارم. اين پيمانكاري هم فقط به حضرات و مخلصان اعطا ميشود و فقط عده محدودي بخت شركت در اين مناقصه را دارند.

با اين حال ميبينيد كه فقر ، فحشا ، بيكاري ، دزدي ، نا امني ، بي خانماني و بدبختي در اقصي نقاط ايران بيداد ميكند !!! راه دور نرويد ، كافيست به اطراف خودتان نگاه كنيد !!!!
با اين حال مي بينيد كه كميته امداد در كشورهاي خارجي (كه خونشان رنگين تر از هم ميهنان خودمان است) مثل كومور ، لبنان ، فلسطين ، سوريه ، اندونزي و ... براي بي خانمان ها خانه مي سازد ، براي زوج هاي جوان جهيزيه و جشن تدارك ميبيند ، در ونزوئلا جاده و بزرگراه مي سازد و . . . ولي هنوز بم ويران است ، مردم سيستان و بلوچستان در فقر غوطه ورند ، خوزستان زر خيز آب خوردن ندارد ، روستا ها بسيار محروم و بي امكانات هستند و . . . آدم ديگه چي ميتونه بگه !!!!
تازه بدونيد كه جديداً در دستگاههاي خودپرداز ATM نيز امكان پرداخت صدقه قرار داده شده. قرار است تعداد 200 عدد صندوق صدقات ديجيتال نيز بطور آزمايشي در سراسر كشور قرار گيرد !!!!

پس لطفاً ، لطفاً ، لطفاً ، ديگه پول تو صندوق صدقات نياندازيد

صدقه براي رسيدن به دست مستحقه ، نه براي جيب حضرات !!!

به كساني كه ميدونيد مستحق كمك هستند كمك كنيد ، به يك انسان ، يك هم شهري ، يك هم وطن !!!

به اميد ايراني پاك با مردمي ميهن پرست

آخرین ویرایش:

negin:-

عضو جدید
کاربر ممتاز
متن جالبی بود اما دوست عزیز به نظر من مقداری در حساب کردن اشکالاتی داشت که باعث شده بود رقم های نجومی به دست بیاد :surprised:

q . asan

عضو جدید
حلا فرض کنیم آمارای که شما دادین درست باشه !!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آیا میدونید ما چه تعداد مسجد ساختیم و چه تعداد مسجد در حال ساخت داریم، چه تعداد مدرسه و دانشگاه ساختیم، تا حالا فکر کردین پول اینا از کجا میاد دوست عزیز مملکت خرج داره تنها همبن حساب و کتابهای ساده شما نیست.
همین ایام محرم رو در نظر بگیرید فکر کردید هزینه این مراسمات رو باید از کجا تامین کنیم، آره ما فقط میریم اونجا سینه میزنیم دیگه کاری نداریم که آیا اینجا داره چقدر برای ما و رفاه حال ما هزینه میشه.................

negin:-

عضو جدید
کاربر ممتاز

آیا میدونید ما چه تعداد مسجد ساختیم و چه تعداد مسجد در حال ساخت داریم، چه تعداد مدرسه و دانشگاه ساختیم، تا حالا فکر کردین پول اینا از کجا میاد دوست عزیز مملکت خرج داره تنها همبن حساب و کتابهای ساده شما نیست.
همین ایام محرم رو در نظر بگیرید فکر کردید هزینه این مراسمات رو باید از کجا تامین کنیم، آره ما فقط میریم اونجا سینه میزنیم دیگه کاری نداریم که آیا اینجا داره چقدر برای ما و رفاه حال ما هزینه میشه.................

درسته خیلی کارا کردن اما اگه شما به حساب های سرانگشتی دقت کنین کاملا مشخصه که اعدادی کاملا اشتباس

hamecheedoon

عضو جدید
کاربر ممتاز
مساله رو اگه سر انگشتی حساب کنیم اینجوری میشه:
اگه هر ایرانی بطور متوسط هر روز 100 تومان صدقه بده اونوقت هرروز 7 میلیارد تومان میشه که بنظرم از در آمد حاصل از کل صنایع مس ایران بالاتره
میشه سالانه حدودا 2500 میلیارد تومان (نزدیک به اون رقم اختلاص)
میشه با اون کلان شهرای تبریز و اصفهان و مشهدو یک سال تمام اداره کرد

seism

عضو جدید

با پول صدقه مملکت رو اداره میکنن؟ ببخشید پول نفت چی میشه پس این وسط؟

q . asan

عضو جدید
با پول صدقه مملکت رو اداره میکنن؟ ببخشید پول نفت چی میشه پس این وسط؟

خوب دوست عزیز من فقط به بخش کوچکی از مسائل مملکت اشاره کردم .بهرحال نظام ما یک نظام اسلامی و در تقابلیم با بسیاری از مسائل جهانی که هدفشون از بین بردن اسلام و تفکر اسلامی .
به عنوان مثال توطئه اخیر که در سوریه در حال جریان که هدف آن ضربه زدن به ایران و متحدینشه.......

seism

عضو جدید
خوب دوست عزیز من فقط به بخش کوچکی از مسائل مملکت اشاره کردم .بهرحال نظام ما یک نظام اسلامی و در تقابلیم با بسیاری از مسائل جهانی که هدفشون از بین بردن اسلام و تفکر اسلامی .
به عنوان مثال توطئه اخیر که در سوریه در حال جریان که هدف آن ضربه زدن به ایران و متحدینشه.......
هیچ ربطی به بحث نداشت
صدقه باید برای مردم فقیر خرج بشه, مردم فقیر همین کشور نه سوریه و لبنان
هروقت به نفعتونه همه چیز رو سیاسی میبینین هروقت به ضررتونه سیاسی کاری ممنوع؟

آخرین ویرایش:

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولا که حساب رسی خیلی خیلی نجومی داشتی.

بازم یه دوستی منصفانه تر حساب کرد که ما جمعیت ایران رو حساب کنیم که نفری صد تومن میریزن تو صندوق. که میشه یکدهم اون قیمتی که شما دراوردی یعنی دو و نیم میلیارد دلار.

اما منصفانه تر باید بگیرم که هر نفری صد تومن نمیندازه. خیلی ها که اصلا نمیندازن و حدود هقت میلیون هم که خودشون تحت پوشش کمیته امداد هستن و بقیه هم که میندازن نه نفری بله خانواده ای صد تومن یا دویست تومن روزی میندازن.

که واقعیت امر شاید بشه یک تا یک و نیم میلیارد دلار(حداکثر)

خب حالا شما شما این عدد رو تقسیم بر هفت میلیون نفر تحت پوشش کمیته امداد کن

میشه چقدر؟؟؟

افرین بچه ها !!!!! پسرهای گلم میشه نفری نفری حدود 200 دلار در سال

بله یعنی سالی دویست هزار تومن.
اگر کمک های حکومتی به این کمیته نشه تازه کلی کم هم میارن.

به خدا این حساب رسی ها و اینجور بی منطقی شما رو میبینم به راهی که انتخاب کردم مطمئن تر میشم.

seism

عضو جدید
اولا که حساب رسی خیلی خیلی نجومی داشتی.

بازم یه دوستی منصفانه تر حساب کرد که ما جمعیت ایران رو حساب کنیم که نفری صد تومن میریزن تو صندوق. که میشه یکدهم اون قیمتی که شما دراوردی یعنی دو و نیم میلیارد دلار.

اما منصفانه تر باید بگیرم که هر نفری صد تومن نمیندازه. خیلی ها که اصلا نمیندازن و حدود هقت میلیون هم که خودشون تحت پوشش کمیته امداد هستن و بقیه هم که میندازن نه نفری بله خانواده ای صد تومن یا دویست تومن روزی میندازن.

که واقعیت امر شاید بشه یک تا یک و نیم میلیارد دلار(حداکثر)

خب حالا شما شما این عدد رو تقسیم بر هفت میلیون نفر تحت پوشش کمیته امداد کن

میشه چقدر؟؟؟

افرین بچه ها !!!!! پسرهای گلم میشه نفری نفری حدود 200 دلار در سال

بله یعنی سالی دویست هزار تومن.
اگر کمک های حکومتی به این کمیته نشه تازه کلی کم هم میارن.

به خدا این حساب رسی ها و اینجور بی منطقی شما رو میبینم به راهی که انتخاب کردم مطمئن تر میشم.
راست میگه در مقابل پول نفتی که خورده میشه این اصلا به حساب نمیاد:smile:

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
حال این کمیته بایستی با درامد سالی دویست هزار تومن برای هر نفر بایستی هم هزینه های تحصیل افراد تحت پوشش رو بده هم هزینه های درمان و هم جهیزیه و هم کمکهای نقدی و غیر نقدی.

من منکر اشکالتی که تو این نهاد هست نیستم ولی
خدایی انصافا محض رضای خدا اینقدر بد نباشید.

باز میگم اینقدر بد نباشید.

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز

چقدر بد جواب میدی.
از شان یه فرهیخته مملکت به دوره.

بحث نفت و ... مگه هست؟؟؟

یعنی حتی شما قوانین این محیط مجازی رو رعایت نمیکنی و خارج از موضوع حرف میزنی.
اینجا بحث نحوه خرج کردن درامد کمیته امداد است.

همین جمله شما نهایت منطق و خرد شما رو برای من نشون داد.

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز

دقیقا ! :gol:

عمده پول نفت این کشور میره به جیب نفرات خاص ! و برا همینه که در کشور ما با وجود عظیمترین درامدهای نفتی و ثروتهای دیگه خدادی باز اینهمه ادم فقیر و محتاج وجود داره .

در حقیقت علت فقر اینهمه ادم در جامعه زراندوزی گروه دیگه اس .

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز

عمده پول نفت این کشور میره به جیب نفرات خاص ! و برا همینه که در کشور ما با وجود عظیمترین درامدهای نفتی و ثروتهای دیگه خدادی باز اینهمه ادم فقیر و محتاج وجود داره .

جواب هست ولی اینجا جاش نیست.

اگه جوابی برای حساب رسی استارتر و حساب رسی بنده دارید بدید والا این حرها یعنی کم داشتن حرف.

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
جواب هست ولی اینجا جاش نیست.

اگه جوابی برای حساب رسی استارتر و حساب رسی بنده دارید بدید والا این حرها یعنی کم داشتن حرف.

جناب نخود هر آش ! بنده از جنابعالی جواب خواستم که میگی جاش اینجا نیست ؟؟

اونقدر هر جا خودتونو الکی انداختی وسط که بقول معروف امر بر شما متشبه میشود !!

جنابعالی حرف خودتو میزنی و من هم حرف خودمو و سایر دوستان هم همینطور . حالا دیگه قضاوت برعهده خوانندگان این تاپیک هستش که چی به چیه و کدوم حرف درسته و کدومش اشتباه .

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
جناب نخود هر آش ! بنده از جنابعالی جواب خواستم که میگی جاش اینجا نیست ؟؟

اونقدر هر جا خودتونو الکی انداختی وسط که بقول معروف امر بر شما متشبه میشود !!

جنابعالی حرف خودتو میزنی و من هم حرف خودمو و سایر دوستان هم همینطور . حالا دیگه قضاوت برعهده خوانندگان این تاپیک هستش که چی به چیه و کدوم حرف درسته و کدومش اشتباه .

اولا که به گفته مدیران اگه کسی خلافی از قوانین کرد دوستان خودشون تذکر بدن.

دوماکه شما در تایید جوابی که به بنده شد اظهار فضل کردی.

سوما که معلوم شد جوابی هم نداری.

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز

اولا که به گفته مدیران اگه کسی خلافی از قوانین کرد دوستان خودشون تذکر بدن.

دوماکه شما در تایید جوابی که به بنده شد اظهار فضل کردی.

سوما که معلوم شد جوابی هم نداری.

با امثال تو حرف و بحثی ندارم . این جنابعالی هستی که خودتو وسط میندازی .

اگر قبلا متوجه نشدی حالا با زبان فارسی سلیس عرض میکنم که مخاطب بنده در این سایت هیچوقت امثال جنابعالی نیستند که بخای جواب بدی یا انتظار جواب داشته باشی .

q . asan

عضو جدید

دوست عزیز چرا تهمت میزنید، حالا ما نمیگیم که همه این پولها داره درست خرج میشه ولی انصافم خوب چیزیه.
خدا رو شکر حالا که ماه به ماه همین پولی که شما میگین رو دارن میریزن تو حسابمون که دارید اینجوری قضاوت میکنید.
حالا جیب ملت شد نفرات خاص، خدایش عجب تعبیری کردید !!!!!!!!!!

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز چرا تهمت میزنید، حالا ما نمیگیم که همه این پولها داره درست خرج میشه ولی انصافم خوب چیزیه.
خدا رو شکر حالا که ماه به ماه همین پولی که شما میگین رو دارن میریزن تو حسابمون که دارید اینجوری قضاوت میکنید.

منظورتون همین مبلغ اندکی هستش که بعنوان یارانه بهمون میدند و با تورم شدید چند ماه گذشته و رقمهای بالای قبض های برق و اب و گاز و ... چند برابرشو دارند ازمون میگیرند ؟؟!!

این مبلغ ناچیز رو نمیگم بلکه منظورم ارقام نجومی هستش که گیر افراد خاص میاد و زندگیهای انچنانی برا خودشون ردیف کردند . نمیشه موضوع رو بازتر کرد چون بحث سیاسی ممنوعه و حوصله اخراج رو ندارم .

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
دعوا نکنید. دعوا نکنید ...:heart:

من خودم این تاپیک رو ایجاد کردم و فکر میکنم نتیجه کلی که میتونیم بگیریم اینکه توی این کشور دزدی و غارت
خیلی میشه و همه ی ما ناراحتیم از اینکه پولی که باید برای آبادی کشورمون خرج شه به جیب افراد خاص میره... و فکر میکنم راه اصلاحش اینکه اول هرکی از خودش شروع کنه.این دزدی میتونه 3000 میلیارد باشه و یا 1000 تومن.

seism

عضو جدید
واقعا 40500 تومنه حقه شما؟ واقعا به این راضی هستین و کمک خرج زندگیتون شده؟ خدایی انصاف هم خیلی خوبه؛ شما خودت از یه جایی تامین میشی ، نفست از جای گرم در میاد این حرف رو میزنی؛ زندگی مردم روز به روز داره سخت تر میشه، باز هم میگم تو این 6 سال اندازه کل تاریخ نفت فروختن، کوش؟ اندازه کل تاریخ پیشرفت کردیم؟ اصلا پیشرفت کردیم؟ چرا چشماتونو بستین؟ مملکت داره به فنا میره، مردم وحشی شدن، این همه جرم و جنایت؛ لابد خوشی زده زیر دلشون؟ باور کن همه اینا ریشش مشکلات مالیه

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
دعوا نکنید. دعوا نکنید ...:heart:

من خودم این تاپیک رو ایجاد کردم و فکر میکنم نتیجه کلی که میتونیم بگیریم اینکه توی این کشور دزدی و غارت
خیلی میشه و همه ی ما ناراحتیم از اینکه پولی که باید برای آبادی کشورمون خرج شه به جیب افراد خاص میره... و فکر میکنم راه اصلاحش اینکه اول هرکی از خودش شروع کنه.این دزدی میتونه 3000 میلیارد باشه و یا 1000 تومن.

خیر خانم محترم دعوایی در کار نیست .

منم عقیده دارم بهترین کار اینه که بجای انداختن پول داخل این صندوقها که از ناکجااباد سر درمیاره و عمدتا نصیب افراد محتاج نمیشه بهتره اون پول رو مستقیما به افراد محتاج بدیم .

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز

میدونی یه حقیقتی که اینها نمیتونن ببینن و البته نمیخوان ببینن چیه؟؟؟؟

اینکه حالا که پول برق و اب و گاز رو ازاد کردن واقعا مشخص شده که دولت سالانه چقدر تا حالا از همین درامد نفت به مردم یارانه میداده.
ماهی حداقل سه میلیارد دلار در سال میشه نزدیک چهل میلیارد دلار.

سالی چهل میلیارد دلار از پولی که اینها هی حنجره ی خودشون رو جر میدن که پول نفتمون کو !!!! خرج خودشون میشد.
حالا اون خرجی که میشد و دیده نمیشد رو برداشتن و اشکارا میدن که اینها بفهمن که پول نفت چی میشه.

که نمیفهمن!!!!!!!!

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا 40500 تومنه حقه شما؟ واقعا به این راضی هستین و کمک خرج زندگیتون شده؟ خدایی انصاف هم خیلی خوبه؛ شما خودت از یه جایی تامین میشی ، نفست از جای گرم در میاد این حرف رو میزنی؛ زندگی مردم روز به روز داره سخت تر میشه، باز هم میگم تو این 6 سال اندازه کل تاریخ نفت فروختن، کوش؟ اندازه کل تاریخ پیشرفت کردیم؟ اصلا پیشرفت کردیم؟ چرا چشماتونو بستین؟ مملکت داره به فنا میره، مردم وحشی شدن، این همه جرم و جنایت؛ لابد خوشی زده زیر دلشون؟ باور کن همه اینا ریشش مشکلات مالیه

زندگی سخت رو آدمای رنج کشیده فقط میتونند تصور کنند...

seism

عضو جدید
زندگی سخت رو آدمای رنج کشیده فقط میتونند تصور کنند...
حالا اینا متوجه نشن زیاد مهم نیست؛ مسئول باید بفهمه، وقتی وزیر سابق مملکت (رییس بانک صادرات تا چند وقت پیش) تو دوران وزارتش 200 میلیون تومن در ماه فقط حقوق و کارانه مدیریت میگرفت(که عکس فیش حقوقیش هم منتشر شد) چه میفهمه بی کاری یعنی چی؟ گرونی یعنی چی؟ تخم مرغ 300 تومن بنزین 1000 تومن یعنی چی؟ تو این مملکت نون رو نسیه میدن! قالیباف گفت من نمیگم،10-20 سال دیگه این دوستان میفهمن چه شده، چه بخور بخوری بوده خبر نداشتن

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
میدونی یه حقیقتی که اینها نمیتونن ببینن و البته نمیخوان ببینن چیه؟؟؟؟

اینکه حالا که پول برق و اب و گاز رو ازاد کردن واقعا مشخص شده که دولت سالانه چقدر تا حالا از همین درامد نفت به مردم یارانه میداده.
ماهی حداقل سه میلیارد دلار در سال میشه نزدیک چهل میلیارد دلار.

سالی چهل میلیارد دلار از پولی که اینها هی حنجره ی خودشون رو جر میدن که پول نفتمون کو !!!! خرج خودشون میشد.
حالا اون خرجی که میشد و دیده نمیشد رو برداشتن و اشکارا میدن که اینها بفهمن که پول نفت چی میشه.

که نمیفهمن!!!!!!!!

دوست گرامی
میتونم ازتون یه سوال بپرسم. اول قصد فضولی توی زندگیتون ندارم.ولی شما درآمدتون مگه چقدر بالاست که اینقدر از همه چیز راضی هستید؟
تا حالا طعم بیکاری رو چشیدی ؟ تا حالا شده احساس کنی که چرا نشستی درس خوندنی ؟ تا حالا در بین افراد دور برت آدمایی دیدی که بیماری های سخت داشته باشند ولی خرج درمانشون رو نداشته باشند؟ تا حالا بچه هایی رو دیدی که سال تا سال رنگ میوه رو ندیده باشند؟ تا حالا به وضع کشاورزها دقت کردید؟ اینجا توی شمال اکثریت کشاورزها دست از کاشت برنج و برداشت چای دست کشیدند بدلیل کار سخت و درآمد پایینی که داره؟ میدونی همه این مرازع کشاورزی داره یکی یکی تبدیل به ویلا میشه ؟ و الان دلخوشی شون همین یارانه ای که داره به حسابشون واریز میشه. یعنی کاملا گداپروری ...

اگه واقعا اینقدر وضع مالی شما و اطرافیانت خوبه. من آدمای خیلی زیادی میشناسم که محتاج کمکند.حاضرم آدرسشون رو بهتون بدم برای کمک .

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا اینا متوجه نشن زیاد مهم نیست؛ مسئول باید بفهمه، وقتی وزیر سابق مملکت (رییس بانک صادرات تا چند وقت پیش) تو دوران وزارتش 200 میلیون تومن در ماه فقط حقوق و کارانه مدیریت میگرفت(که عکس فیش حقوقیش هم منتشر شد) چه میفهمه بی کاری یعنی چی؟ گرونی یعنی چی؟ تخم مرغ 300 تومن بنزین 1000 تومن یعنی چی؟ تو این مملکت نون رو نسیه میدن! قالیباف گفت من نمیگم،10-20 سال دیگه این دوستان میفهمن چه شده، چه بخور بخوری بوده خبر نداشتن

البته بعضی از همینا هم الانم میدونند در مملکت چه بخوربخوریه منتهی خودشون رو زدند به اون راه !! :razz:

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست گرامی
میتونم ازتون یه سوال بپرسم. اول قصد فضولی توی زندگیتون ندارم.ولی شما درآمدتون مگه چقدر بالاست که اینقدر از همه چیز راضی هستید؟
تا حالا طعم بیکاری رو چشیدی ؟ تا حالا شده احساس کنی که چرا نشستی درس خوندنی ؟ تا حالا در بین افراد دور برت آدمایی دیدی که بیماری های سخت داشته باشند ولی خرج درمانشون رو نداشته باشند؟ تا حالا بچه هایی رو دیدی که سال تا سال رنگ میوه رو ندیده باشند؟ تا حالا به وضع کشاورزها دقت کردید؟ اینجا توی شمال اکثریت کشاورزها دست از کاشت برنج و برداشت چای دست کشیدند بدلیل کار سخت و درآمد پایینی که داره؟ میدونی همه این مرازع کشاورزی داره یکی یکی تبدیل به ویلا میشه ؟ و الان دلخوشی شون همین یارانه ای که داره به حسابشون واریز میشه. یعنی کاملا گداپروری ...

اگه واقعا اینقدر وضع مالی شما و اطرافیانت خوبه. من آدمای خیلی زیادی میشناسم که محتاج کمکند.حاضرم آدرسشون رو بهتون بدم برای کمک .

الان هر چی بگم برای حفظ غرورتون هم که شده میگید از خودت در میاری.

من تو یه منطقه فقیر نشین بزرگ شدم.
فقر رو با گوشت و پوستم خیلی بهتر از هر کسی درک کردم.
تو موسسه خیریه ای کار میکنم که صحنه هایی توش دیدم که شما شاید تو عمرتون ندیدید.
الان هم درامدی که دارم در حد خرج زندگیمه و خدا رو هم صد هزار مرتبه شکر میکنم.

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته این رو هم بگم که بنده و خیلی از بچه حزب الهی ها فقط برای رضای خدا موسسه رو زدیم و هیچ درامدی برای ما نداره.
نزدیک صد خانوار رو هم این موسسه تحت پوشش داره با کمک های مردمی.

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...خنده-داری-که-گریه-داره!?p=4289133#post4289133