این کار برای ائمه درست است یا نه؟؟؟

این کار برای ائمه درست است یا نه؟؟؟

• بله

رای: 7 13.7%
  • خیر

رای: 44 86.3%

• مجموع رای دهندگان
    51

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ولی میتونه از روی شواهد یه قضاوتی بشه ...درسته؟؟؟؟؟؟؟
شوهدی از قبیل : چه کسانی الان در اونجا هستن
و شواهدی دیگر
فک نکنم منطقی باشه این کار ...مثل این میمونه که همیشه از ترس صاعقه تو خونه بمونی و بیرون نیای...

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
فک نکنم منطقی باشه این کار ...مثل این میمونه که همیشه از ترس صاعقه تو خونه بمونی و بیرون نیای...

چرا همه قضایای رو قاطی میکنی..

من یه سوال از شما دارم :::

آیا ایران جاهایی ندارد که احتیاج به کمک داشته باشه؟؟؟؟

نطر من و تو هیچ وقت در این مورد یکی نخواهد شد

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
=-

=-

بحث سر قاطی کردن مسائل نیست ...موضوع خیلی سادست ...یه سری پول دادن و گفتن میخوایم این کار بشه و توی این راه پولمون خرج بشه همین ...

JavadMessi

مدیر بازنشسته

بهزاد جان شما که خودت بیشتر قضایارو قاطی کردی
ببین این که میگی دولت باید به محرومین برسه کاملا متین اما همون طور که گفتم اگر همش نباشه بیشترش نذورات مردمه ضمن اینکه اگه حکومت کمک می کنه باید از منابعی که برای این کار تخصیص داده شده و نه از بیت المال باشه.ضمنا این همه حیف و میل تو این مملکت میشه و این هزینه به پای آن هیچ است گرچه خودم به شدت مخالف این حیف و میلهام.ضمنا این نظر سنجی نمیتونه تاثیری داشته باشه چون کسایی که این نذرها را می کنند برای کس دیگه ای این کاررو انجام می دهند نه برای من و شمای نوعی

behzadk2019

کاربر ممتاز
بهزاد جان شما که خودت بیشتر قضایارو قاطی کردی
ببین این که میگی دولت باید به محرومین برسه کاملا متین اما همون طور که گفتم اگر همش نباشه بیشترش نذورات مردمه ضمن اینکه اگه حکومت کمک می کنه باید از منابعی که برای این کار تخصیص داده شده و نه از بیت المال باشه.ضمنا این همه حیف و میل تو این مملکت میشه و این هزینه به پای آن هیچ است گرچه خودم به شدت مخالف این حیف و میلهام.ضمنا این نظر سنجی نمیتونه تاثیری داشته باشه چون کسایی که این نذرها را می کنند برای کس دیگه ای این کاررو انجام می دهند نه برای من و شمای نوعی

ببین دوست عزیز من اجازه این نطر سنجی رو گرفتم...

تقریبا هم دو سه هفته دنبال این اجازه نامه بودم..

من هیچگونه قصدی از این نطر سنجی ندارم...
فقط نطر شماها برام مهم بود

بازم میگم من کامل به امامان اعتقاد دارم....

4589

عضو جدید
والا تا اونجایی که ما می دونیم امامامون ساد زیست بودن از نون شبشون می زدن که کسی سر گرسنه رو زمین نزاره.من مطمئنم اگه الان بودن حتما از این کار ناراضی بودن.کسایی که در زندگیشون دنبال طلا نبودن مطمئنم که الان حتما ناراضی هستن.
راستی من تا الان نمی دونستم این پول صرف این کار می شه من که راضی نیستم من به نیت کمک به فقرا می ریختم.

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
والا تا اونجایی که ما می دونیم امامامون ساد زیست بودن از نون شبشون می زدن که کسی سر گرسنه رو زمین نزاره.من مطمئنم اگه الان بودن حتما از این کار ناراضی بودن.کسایی که در زندگیشون دنبال طلا نبودن مطمئنم که الان حتما ناراضی هستن.
راستی من تا الان نمی دونستم این پول صرف این کار می شه من که راضی نیستم من به نیت کمک به فقرا می ریختم.
دوست من از نذورات استفاده میکنن و صندوقها یا فیشهایی که دقیقا" برای اون کار تعیین شده ...از پولای صندوق صدقات برای اینکار استفاده نمیشه چون شرح وظایف کمیته امداد بااین کار هم خونی نداره ...

4589

عضو جدید
می دونم دوست من من کمک هایی که صندوق صدقات می ریزمو نگفتم دوست من
دوست من من منظورم پولی بود که توی حرم می ریزمو فیش می خرم منظورم بود دوست من

behzadk2019

کاربر ممتاز

ببین دوستم ..این قبضایی که داده میشه برای همین کار طراحی میشه ..من خودم هم پول به کمیته امداد و بهزیستی میدم ورضایت کامل دارم..

ولی فیش این قضیه فرق داره

anjam.vazife

عضو جدید
این نه بحث سیاسی هست نه بحث اینکه ائمه رو قبول دارید یا نه

اول بگم که بحث رو سیاسی نکنید

این چند سوال رو اول برای خودتون جواب بدین:
1- آیا ایران بدبخت ندارد؟
آیا همه جای ایران آباد است؟
آیا جنوب کشور مثل شمال آن است؟
آیا جزایر ایران وضع مناسبی دارد؟
آیا جنوب تهران وضعش خوب است؟
آیا بسیاری از شهر ها از آب سالم بهزه میبرند؟
و هزار آیای دیگر

در ضمن میدانم که خوبی هایی هم هست ولی کمر رنگ تر از بدی ها هستن

سوال من در قالب یه نطر سنجی مطرح میشه ..
سوالی که نطرات شما برام مهمه..میخام بدونم چند درصد با این کار موافق هستن و چند درصد مخالف

لطفا از به کار بردن هر گونه کلمه خارج از شان دانشجوی ایرانی خودداری کنید تا این تاپیک که من اجازه نامشو بعد از یه ماه گرفتم به سادگی بسته نشه

به نطر شما با این کار :
که دولت در طلا با هزینه های بالا برای حرم های امامان در عراق بسازد و به انجا بفرستد موافقید ..؟؟؟؟؟

اینم در نطر بگیرید که از این درها خیلی ساخته شده وبا یک بمب یا حمله انتحاری به باد هوا رفتن و تنها چیزی که ماند این بود که دوباره ایران رو ول کنن و دوباره یک در دیگر بسازن و همین سریال دوباره اتفاق بیفته

آیا امامان در طلا میخاهند؟؟؟؟؟
آیا امامان به این کار اضی هستند؟؟؟
آیا انها خودشان اینطور زندگی کردنده اند؟؟؟

با این پول که خرج میشود چند طرح مهم میشود اجرایی شود ؟؟؟؟ چند شهر آب دار شوند ؟؟؟چند فقیر وضعشان خوب شود؟؟

فقط دو گزینه دارد بله یا خیر ...

بابک جان لطفا قفلش نکن ..حتی اگر به 15 صفحه رسید

نظر سنجی ها بعدی هم ارسال خواهد شد ....البته اگر مدیران همکاری کنن و اخطار قرمز و رنگین کمان داده نشود ..اگر هم دادن بدن ..ما ا آنجا که به کسی برنخورد پیش میرویم..

روابط عمومی بهزاد
بعد از این همه سال الان هم متوجه شدیدن خیلیه شاید 10 نسل بعد ما همه متوجه شدن اگه تا اون موقع همه همدیگرو از گرسنگی نخورده باشن - میدونی چرا بعضی از ادیان یا اقوام مرده هاشونو میسوزونن یکی از دلایلش ریشه کنی مرده پرستیه!

foodtechnology

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من که صدرصد خود امامان خیلی راضی ترن اگه اون پول خرج فقرا بشه ، اگه واقعا قصد رضای خداست.

4589

عضو جدید
چرا فک می کنید من کمیته امداد و بهزیستیو می گم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

behzadk2019

کاربر ممتاز
بعد از این همه سال الان هم متوجه شدیدن خیلیه شاید 10 نسل بعد ما همه متوجه شدن اگه تا اون موقع همه همدیگرو از گرسنگی نخورده باشن - میدونی چرا بعضی از ادیان یا اقوام مرده هاشونو میسوزونن یکی از دلایلش ریشه کنی مرده پرستیه!

شما همه چیز رو قاطی کردی..این تاپیک برای چی زده شده؟؟؟؟

مرده پرستی چیه؟؟؟
اینان امامان شما هستننن نه مردهای عادی ....این تاپیک منظوری دیگر داشت

4589

عضو جدید
بعدم پولیو که میدم واسه کمک راضیم گفتم اگه این پولیو که می ریزیم اونجا همین طور که شما می گی واسه ساختن در طلا استفاد میشه من راضی نیستم چون نمی دونستم تا الان شما گفتین فهمیدم من به نیت کمک به فقرا می ریزم پول..

4589

عضو جدید
می دونی چرا قاطی می شه چون هر کسی یه برداشت دار از هر حرفی

anjam.vazife

عضو جدید
ببین دوستم ..این قبضایی که داده میشه برای همین کار طراحی میشه ..من خودم هم پول به کمیته امداد و بهزیستی میدم ورضایت کامل دارم..

ولی فیش این قضیه فرق داره
میدونستین تنها از راه صدقه هایی که مردم به صندوق های صدقات پرداخت میکنن در حد 100 تومن 50 تومن 25تومنی حالا میگذریم از اونایی که وضعشون خوبه 2 هزار تومنی صدقه میدن 70 میلیون آدم 40 میلیونش حداقل قادر به پرداخت صدقه هستن یه حساب سر انگشتی کن ببین فقط با این صدقه ها میشه ریشه فقر رو از بین برد
40*100 تومن = 400000000 میانگین رو 100 تومن در نظر گرفتیم بعضی ها بیشتر و کمتر هم میدن و تعدادو 40 میلیون گرفتیم بعضی ها برای دیگرون و چند نفر و واس خواب دیدنو و .... میدن
400 میلیون تومن................حالا این حداقل در یک ماه جفت و جور میشه شما خودتون در ماه چند بار صدقه میدین - یعنی اگه به هر فقیری یک میلیون ماهی بدن میشه 400 میلیون فقیر

behzadk2019

کاربر ممتاز
بعدم پولیو که میدم واسه کمک راضیم گفتم اگه این پولیو که می ریزیم اونجا همین طور که شما می گی واسه ساختن در طلا استفاد میشه من راضی نیستم چون نمی دونستم تا الان شما گفتین فهمیدم من به نیت کمک به فقرا می ریزم پول..

پولی که شما در حرم های امامان در ایران میریزد خرج همان افرادی میشه که در آنجا کار میکنن و به کارهای خود حرم رسیدگی میشه ..

با اون پولی که برای ساخت در میشود متفاوت است ...

من با پول ساخت در مخالف هستم....

behzadk2019

کاربر ممتاز
میدونستین تنها از راه صدقه هایی که مردم به صندوق های صدقات پرداخت میکنن در حد 100 تومن 50 تومن 25تومنی حالا میگذریم از اونایی که وضعشون خوبه 2 هزار تومنی صدقه میدن 70 میلیون آدم 40 میلیونش حداقل قادر به پرداخت صدقه هستن یه حساب سر انگشتی کن ببین فقز با این صدقه ها میشه ریشه فقر رو از بین برد
40*100 تومن = 400000000 میانگین رو 100 تومن در نظر گرفتیم بعضی ها بیشتر و کمتر هم میدن و تعدادو 40 میلیون گرفتیم بعضی ها برای دیگرون و چند نفر و واس خواب دیدنو و .... میدن
400 میلیون تومن................حالا این حداقل در یک ماه جفت و جور میشه شما خودتون در ماه چند بار صدقه میدین - یعنی اگه به هر فقیری یک میلیون ماهی بدن میشه 400 میلیون فقیر

همه اینا ردسته ..گفته من این است که پول ساخت در رو خرج فقیرا ایران کنن...همین ..

4589

عضو جدید
اونا احتیاجی به هیچ چیز ندارن تنها چیزی که می خوان اینه که راهیو که اونا رفتن ما ادامه بدیم.
بدم اگه اونا این چیزارو می خواستن مثلا امام علی(ع) که به شهادت رسید امام حسن یا امام حسین در طلا واسه ایشون می ساختن.این کارا فقط وجه ی دینو خراب میکنه جای تاسف دار اون ارزش های که امامای ما واسشون شهید شدن اینا نبودن

JavadMessi

مدیر بازنشسته
میدونستین تنها از راه صدقه هایی که مردم به صندوق های صدقات پرداخت میکنن در حد 100 تومن 50 تومن 25تومنی حالا میگذریم از اونایی که وضعشون خوبه 2 هزار تومنی صدقه میدن 70 میلیون آدم 40 میلیونش حداقل قادر به پرداخت صدقه هستن یه حساب سر انگشتی کن ببین فقط با این صدقه ها میشه ریشه فقر رو از بین برد

اگه همه ما که ادعای مسلمانی داریم خمس و زکات خود را می دادیم و هی کلا شرعی سر خودمون نمیذاشتیم مطمئنا فقیری وجود نداشت

JavadMessi

مدیر بازنشسته
اونا احتیاجی به هیچ چیز ندارن تنها چیزی که می خوان اینه که راهیو که اونا رفتن ما ادامه بدیم.
بدم اگه اونا این چیزارو می خواستن مثلا امام علی(ع) که به شهادت رسید امام حسن یا امام حسین در طلا واسه ایشون می ساختن.این کارا فقط وجه ی دینو خراب میکنه جای تاسف دار اون ارزش های که امامای ما واسشون شهید شدن اینا نبودن

دوست عزیز این کار از روی عشق است و شما نمیتونی به کسی که این کاررو میکنه بگی نکن گرچه من شخصی را هم از همین نذرکنندگان سراغ دارم که پول بسیاری برای درب حرم داده و در ضمن در محله یشان هم با کمکهای ایشان فقیری وجود ندارد

arayeh

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خودم به شخصه خیلی اهل امامزاده رفتن نیستم، اما در کل توی بعضی از امامزاده هایی که خیلی دور افتاده هستن و از همه تجملات به دورن و فقط یه فرش و چند تا چادر واسه نماز و یه در چوبی دارن خیلی احساس آرامش بیشتری دارم تا اون جاهایی که در طلا دارن.آدم هرچی سادگی بیشتری ببینه بیشتر خدارو حس میکنه. مطمئنا امامان ما هم راضی به این تجملات و خرافاتی که وارد دین شده نیستند.

ضمنا اگر مردم اینقدر به فکر کمک به امامزاده ها هستند به جای کمک به مردم کشورشون به خاطر تبلیغات گسترده و ریشه داریه که توی کشور انجام میشه، از هر راهی انواع خرافات وارد فرهنگ و فکر مردم میشه.

major7

عضو جدید

فكر ميكنم حسابتون اشتبا هستش

anjam.vazife

عضو جدید
اگه همه ما که ادعای مسلمانی داریم خمس و زکات خود را می دادیم و هی کلا شرعی سر خودمون نمیذاشتیم مطمئنا فقیری وجود نداشت
عزیزم این حسابو نیگا 400 میلیون آدم ماهی یک میلیون ایران فقط 70 میلیون آأدم داره نیازی به خمس و ذکات نبود - کلا سرمون نذارن ما قول میدیم کلا سرخودمون نذاریم

JavadMessi

مدیر بازنشسته
عزیزم این حسابو نیگا 400 میلیون آدم ماهی یک میلیون ایران فقط 70 میلیون آأدم داره نیازی به خمس و ذکات نبود - کلا سرمون نذارن ما قول میدیم کلا سرخودمون نذاریم

نگرفتی خمس و زکات جزو واجبات اسلامه