اگه هتک حرمت گناهه چرا شما فارس ها به همه تر کها توهین میکنید

Tabrizli Atila

اخراجی موقت
من یه پیشنهاد میدم
جوک درباره هم نگیم
البته خصوصی مربوط به هر نفر میشه
تا میتونیم جلوی توهین کردن به قومیت ها رو بگیریم بین دوستان اقوام و آشنایان
به هم احترام بزاریم
دغدغه های همه رو دغدغه خودمون بدونیم
قبوله؟

sam-smith

عضو جدید
کی خواست کشور رو بده به بیگانه؟
من گفتم آزربایجان جنوبی یعنی آزربایجان غربی شرقی اردبیل زنجان قزوین همدان و...
متراژت داره بالا میره 1 میلیمتر شد یه متر

پرچم مستقل چی؟!؟!
یعنی می خواید مستقل بشید دیگه، درسته؟

mjvm

کاربر فعال گروه کیفیت مهندسی صنایع
من یه پیشنهاد میدم
جوک درباره هم نگیم
البته خصوصی مربوط به هر نفر میشه
تا میتونیم جلوی توهین کردن به قومیت ها رو بگیریم بین دوستان اقوام و آشنایان
به هم احترام بزاریم
دغدغه های همه رو دغدغه خودمون بدونیم
قبوله؟

شما آتیشت تند نباشه
عاشق جدایی طلبی نباش
دعوا درست نکن
همه چیز درست میشه
بهم توهین نخواهیم کرد
موفق باشین همگی:gol:
شب خوش
:gol:

Tabrizli Atila

اخراجی موقت
شما آتیشت تند نباشه
عاشق جدایی طلبی نباش
دعوا درست نکن
همه چیز درست میشه
بهم توهین نخواهیم کرد
شب خوش
شما هم به ماهی صفت گوش نده سی دی هاشو تکثیر نکن
فیلمهایی مثل آبی رو تحریم کن تا اوناییکه میخوان اختلاف بندازن منزوی بشن
من میشم ستارخان که میخواد پرچم هفت دولت بیاد زیر پرچم ایران

mjvm

شما هم به ماهی صفت گوش نده سی دی هاشو تکثیر نکن
فیلمهایی مثل آبی رو تحریم کن تا اوناییکه میخوان اختلاف بندازن منزوی بشن
من میشم ستارخان که میخواد پرچم هفت دولت بیاد زیر پرچم ایران

حالا حمید ماهی صفت با اصفهانی ها و یزدی ها و شمالی ها هم شوخی می کنه همه بیان بگن تحریم بشه؟
اینکه راهش نیست.
جنبه رو بالا ببرین خواهشا!
بیایید دیدمون رو وسیع کنیم و چند بعدی به قضایا نگاه کنیم.

Tabrizli Atila

اخراجی موقت
حالا حمید ماهی صفت با اصفهانی ها و یزدی ها و شمالی ها هم شوخی می کنه همه بیان بگن تحریم بشه؟
اینکه راهش نیست.
جنبه رو بالا ببرین خواهشا!
بیایید دیدمون رو وسیع کنیم و چند بعدی به قضایا نگاه کنیم.
آقا یه قدم من میام جلو یه قدم تو بیا جلو
اگه ما بگیم اصل 15 قانون رو اجرا کنید شما حرفت چیه

د ا ن ش گ ا ه

عضو جدید
کاربر ممتاز
من به عنوان یک آذربایجانی ترک که توهین های زیادی تو همه جا به ملیتم شده دیگه طاقت ندارم وبه ستوه آمدم واقعا تا چه حد توهین توهین در ورزشگاه آزادی در تلویزیون در فیلم ها جک ساختن به تر ک ها و...من به عنوان یک ترک دیگه خودم را نمی تونم ایرانی بدونم چون اگه ایرانیم چرا به من توهین می کنند ما هم می توانیم توهین کنیم جک بسازییم اما ما به همه قوم ها به همه مذهب ها احترام می گذارییم
شما دوست عزیز همه فارس ها رو جمع نبندید/دقیقا هر کس به ترک ها وهر قومیت دیگری هتک حرمت بکنه گناه بزرگی مرتکب شده
اخیرا هم حدود 2 ماه پیش مقام معظم رهبری در جلسه درس فقه خارجه خود تقلید لحجه را به قصد تمسخر حرام اعلام کردند

mjvm

آقا یه قدم من میام جلو یه قدم تو بیا جلو
اگه ما بگیم اصل 15 قانون رو اجرا کنید شما حرفت چیه

دوست من تنها کاری می تونم بکنم اینه که به هیچ قومیتی توهین نکنم شما هم همین کار رو بکن.از خودمان شروع کنیم بهتر است.
موفق باشین
شب خوش:gol:

►♀☼♀◄

عضو جدید
اصل اول پانتركي..
تا ميتوانيد تركها رو تحقير كنيد تا مخاطبانمان باورشون بشه كه داره بهشون تحقير ميشه و سريعتر بهمون بپيوندن..:surprised:
اصل دو پانتركي..
تاريخ رو جعل كنيد! ايران مال ما بوده ! بعد اينا؟ گرفتنش ازمون..و هر چي كه لازم باشه...:redface:
اصل سه پانتركي..
از احساسات زياد استفاده كنيد! كاري به درست و غلط نداشته باشيد! فقط احساسات رو رواج بديد..:razz:
اصل چهار پانتركي..
طوري ن‍ژادي پرستي رو بين مخاطبان رواج بديد تا اونا بدون اينكه حواسشون باشه اين حس رو قوي كنن..:confused:
اصل پنج پانتركي..(خيلي مهمه)
اينقدر فارس فارس كنيد كه مخاطب بهش تلقين بشه كه ايران يعني فارس!;)
با اينكه 32 سال از حكومت پهلويا گذشته ولي تا ميتونيد از اين حكومت كه 53 سال حكومت كرده نهايت استفاده رو تو نوشته هاتون بكنيد..تا مخاطبينتون بهشون تلقين بشه حكومت اسلامي وجود نداره و حكومت پهلويا سرپاست..:surprised:
اصل شش پانتركي..
تا ميتونيد علامت بوزقورد رو نشون بديد و سعي كنيد بگيد نماد ملي ما گرگ بوده است! نه شير...!:)
اصل هفت پانتركي...
تو مقاله هاتون تا ميتونيد زبان فارسي تقليلش بديد به فارسها و بگيد 33 مين لهجه ي عربي است..!و از اينجور مسائل!:eek:
اصل هشت پانتركي (خيلي مهمه)
بايد بين مخاطبان اشخاصي كه به طريقي نماد ملي ايرانيان تحقير و ... كنيد و عوضش اشخاصي مهم ديگه رو مصادره كنيد...:cool:
اصل نه پانتركي (خيلي مهمه)
اشخاص مثل كورش و فردوسي رو تا ميتوانيد له كنيد تا معترضان ديگر از اين دو فرد براي پيشبرد اهدافشون نتون بين مخاطبانمون استفاده كنن..:eek:
اصل ده پانتركي ..
وا‍ژه ي شونيزم فارس رو ترويج كنيد/ پرچم ترويج كنيد/ بگيد آذربايجان جنوبي/ و..
خلاصه تا ميتونيد به كارتون خوب بپردازيد..;)
چون شرايط
براي جذب مخاطب مهياست و ما تو اين مدت مهياترش كرديم...:cool:
نكته ي مهم براي شروع راه از حق زبان تركي استفاده كنيد...:surprised:
---
راستي اگر درياچه ي اروميه هم خشك شد بگيد به درك!فعلا كارهاي مهمتري داريم..:)

bowmanengclub

عضو جدید
برو تاریخ بخون بعد بیا حرف بزن
حکومت قاجار پدر این مملکت رو در اورد
حق بزرگ؟
اتفاقا تاریخو خیلی خوب می دونم.
مطرح کردن مسائلی از این دست(که بله آقا حکومت های قاجار و صفویه و غزنوی و سلجوقی و ... ترک بودن و دمار از روزگار ایران در اوردن و ...) مشکلی که ما امروز باهاش روبه رو هستیم رو حل نمی کنه بلکه بدتر بهش دامن می زنه.
ببین این نفرت بین دو طرف برای یکپارچگی و اتحاد ملی ایران خطرناکه.
البته من می دونم حکوت قاجار و ... با ایران چه کرده و بهت حق می دم که از این بابت خشمگین باشی ولی فکر نکن غیرترک ها در حکومت قاجار هیچ کاره بودن(همیشه مردم لایق حکومتی هستن که برشون حکومت می کنه)؛ در ضمن خیانت های قاجاریه رو که نمیشه به پای همه ی ترک ها نوشت! اگه بدهاشون رو می گی خوب خوباشون رو هم بگو.
اون زمان که محمدعلی شاه و لیاخوف مجلس اول مشروطه رو به توپ بستن و آزادی خواهان یا دستگیر شدن یا کشته یا فراری و همه جا استبداد پیروز شده بود یه ستارخان تو امیرخیز تبریز بلند میشه و با چندنفر از کناری هاش برا آزادی می ایسته و به سفیر روس میگه من آرزو دارم هفت دولت جهان زیر بیرق ایران بیان. اگه ناصرالدین شاه هست اینور باقرخان و مجاهدان تبریز هم هستن کسروی هم هست و ...
ببین دوست من، حرفات خیلی تند هست و تندروی خیلی خطرناکه چه بخوای چه نخوای ترک ها نزدیک به 1000 سال هست که تو ایران زندگی می کنن و دقیقا به اندازه ی من و شما ایرانی هستن.
صحبت فقط اینه که ما همه ایرانی هستیم و ایران متعلق به همه ی ماست.;)

آخرین ویرایش:

Tabrizli Atila

اخراجی موقت
اصل اول پانتركي..
تا ميتوانيد تركها رو تحقير كنيد تا مخاطبانمان باورشون بشه كه داره بهشون تحقير ميشه و سريعتر بهمون بپيوندن..:surprised:
اصل دو پانتركي..
تاريخ رو جعل كنيد! ايران مال ما بوده ! بعد اينا؟ گرفتنش ازمون..و هر چي كه لازم باشه...:redface:
اصل سه پانتركي..
از احساسات زياد استفاده كنيد! كاري به درست و غلط نداشته باشيد! فقط احساسات رو رواج بديد..:razz:
اصل چهار پانتركي..
طوري ن‍ژادي پرستي رو بين مخاطبان رواج بديد تا اونا بدون اينكه حواسشون باشه اين حس رو قوي كنن..:confused:
با اينكه 32 سال از حكومت پهلويا گذشته ولي تا ميتونيد از اين حكومت كه 53 سال حكومت كرده نهايت استفاده رو تو نوشته هاتون بكنيد..تا مخاطبينتون بهشون تلقين بشه حكومت اسلامي وجود نداره و حكومت پهلويا سرپاست..:surprised:
اصل شش پانتركي..
تا ميتونيد علامت بوزقورد رو نشون بديد و سعي كنيد بگيد نماد ملي ما گرگ بوده است! نه شير...!:)
اصل هفت پانتركي...
تو مقاله هاتون تا ميتونيد زبان فارسي تقليلش بديد به فارسها و بگيد 33 مين لهجه ي عربي است..!و از اينجور مسائل!:eek:
بايد بين مخاطبان اشخاصي كه به طريقي نماد ملي ايرانيان تحقير و ... كنيد و عوضش اشخاصي مهم ديگه رو مصادره كنيد...:cool:
اشخاص مثل كورش و فردوسي رو تا ميتوانيد له كنيد تا معترضان ديگر از اين دو فرد براي پيشبرد اهدافشون نتون بين مخاطبانمون استفاده كنن..:eek:
اصل ده پانتركي ..
چون شرايط
---
من احساس میکنم اگه این تاپیک الان بسته نشه بعدا مشکل ساز میشه
برا ایشون هم متاسفم

Sarp

مدیر بازنشسته
شما آتیشت تند نباشه
عاشق جدایی طلبی نباش
دعوا درست نکن
همه چیز درست میشه
بهم توهین نخواهیم کرد
شب خوش
بابا این آتیلا منظورش همون منظور شماس
فقط تو جمله بندیهاش مشکل داره :d
شما دوست عزیز همه فارس ها رو جمع نبندید/دقیقا هر کس به ترک ها وهر قومیت دیگری هتک حرمت بکنه گناه بزرگی مرتکب شده
اخیرا هم حدود 2 ماه پیش مقام معظم رهبری در جلسه درس فقه خارجه خود تقلید لحجه را به قصد تمسخر حرام اعلام کردند
نمیشه که دونه دونه اسم برد :w16:
منظور از فارسها یه عده معلوم الحال هست !
اصل اول پانتركي..
اصل دو پانتركي..
اصل سه پانتركي..
اصل چهار پانتركي..
اصل شش پانتركي..
اصل هفت پانتركي...
اصل ده پانتركي ..
چون شرايط
---
حیف که افراد باشعوری تو این تایپیک نظر داده اند و نظر خواهند داد !

►♀☼♀◄

عضو جدید
من احساس میکنم اگه این تاپیک الان بسته نشه بعدا مشکل ساز میشه
برا ایشون هم متاسفم
تاسف نخور عزيز..موارد پانتركها بود كه اگر سري به سايتهاي پانتركي بزني به خوبي اينو ميفهمي...
ميگن حرف حق شنيدنش تلخه..مثل اينكه راست گفتن...!

Sarp

مدیر بازنشسته
مطرح کردم مسائلی از این دست(که بله آقا حکومت های قاجار و صفویه و غزنوی و سلجوقی و ... ترک بودن و دمار از روزگار ایران در اوردن و ...) مشکلی که ما امروز باهاش روبه رو هستیم رو حل نمی کنه بلکه بدتر بهش دامن می زنه.
البته من می دونم حکوت قاجار و ... با ایران چه کرده و بهت حق می دم که از این بابت خشمگین باشی ولی فکر نکن غیرترک ها در حکومت قاجار هیچ کاره بودن(همیشه مردم لایق حکومتی هستن که برشون حکومت می کنه)؛ در ضمن خیانت های قاجاریه رو که نمیشه به پای همه ی ترک ها نوشت! اگه بدهاشون رو می گی خوب خوباشون رو هم بگو.
اون زمان که محمدعلی شاه و لیاخوف مجلس اول مشروطه رو به توپ بستن و آزادی خواهان یا دستگیر شدن یا کشته یا فراری و همه جا استبداد پیروز شده بود یه ستارخان تو امیرخیز تبریز بلند میشه و با چندنفر از کناری هاش برا آزادی می ایسته و به سفیر روس میگه من آرزو دارم هفت دولت جهان زیر بیرق ایران بیان. اگه ناصرالدین شاه هست اینور باقرخان و مجاهدان تبریز هم هستن کسروی هم هست و ...
ببین دوست من، حرفات خیلی تند هست و تندروی خیلی خطرناکه چه بخوای چه نخوای ترک ها نزدیک به 1000 سال هست که تو ایران زندگی می کنن و دقیقا به اندازه ی من و شما ایرانی هستن.
با همه حرفات موافقم به جز کسروی !

:gol::gol::gol::gol::gol:

►♀☼♀◄

عضو جدید
حیف که افراد باشعوری تو این تایپیک نظر داده اند و نظر خواهند داد !
مشكلشون كجا بود؟ ميشه راهنمايي كنيد ما هم با شعور بشيم؟!;)
در ضمن در اينكه حق آذريها (كساني كه در استان آذربايجان زندگي ميكنند) نه بيشتره نه كمتره...
همه با هم برادر و برابريم ولي چون به خاطر سياستهاي غلط و معيوب و.. اين نظام اين طور شده كه بعضيا فك كنن ملتي جدان و بهشون ظلم شده...
هي..
به قول مهتی 06 ايشششش ...;)
---
راستي منم ميخواستم كسروي رو ذكر كنم؛كه رفقا از اين شخص متنفرن!:redface: دليل؟..بماند..:redface:

Sarp

مدیر بازنشسته
مشكلشون كجا بود؟ ميشه راهنمايي كنيد ما هم با شعور بشيم؟!;)
در ضمن در اينكه حق آذريها (كساني كه در استان آذربايجان زندگي ميكنند) نه بيشتره نه كمتره...
همه با هم برادر و برابريم ولي چون به خاطر سياستهاي غلط و معيوب و.. اين نظام اين طور شده كه بعضيا فك كنن ملتي جدان و بهشون ظلم شده...
هي..
به قول مهتی 06 ايشششش ...;)
---
راستي منم ميخواستم كسروي رو ذكر كنم؛كه رفقا از اين شخص متنفرن!:redface: دليل؟..بماند..:redface:
پسرجان نه ایجا جاش هست که جوابت رو بدم و تایپیک رو به هم بزنم و نه خودت در حدی هستی که باهات به بحث بشینم !
واسه این مواردی هم که شمردی با اساتید ایران شناس و ادبیات فارسی دانشگاه تهرانت بحث کرده ام !
پس نیازی به کپی پیست نیست
اون هم مطلبی که نمیتونی ازش دفاع کنی !

Sarp

مدیر بازنشسته

حق ترکهای آذربایجان بیشتر از ایناس
حقشون همون قانون اساسی بی صاحاب هست

دلیل تنفر از کسروی هم مقدمه کتابشه
با اینکه حتی نمیدونی اسم کتابش چیه و موضوعش چیه و . . .
فقط چن تا حرف به گوشت خورده و عَلَم برداشتی !

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصل اول پانتركي..
تا ميتوانيد تركها رو تحقير كنيد تا مخاطبانمان باورشون بشه كه داره بهشون تحقير ميشه و
.
.
.

این کسروی اگه حرفاشو قبول داری باید اون قسمت مربوط به شیعی گری و نقض معجزات پیامبر رو هم قبول داشته باشی :w16:

کاپلو

عضو جدید
کاربر ممتاز
جوابت رو میدم که ایرانی به حساب نمیام ولی میترسم تاپیک رو ببندن حق بچه ها زایع بشه

شما الان برو عراق
همه عرب هستند.ولی بهشون بگند کجایی هستی .میگند عراقی هستیم.
شما برو کانادا.یا انگلیسی تبار هستند یا فرانسوی تبار.
ازشون بپرسی کجایی هستی .میگند کانادایی هستیم.
واقعا درک این قضیه سخت نیست.!!!!!
وقتی طرف میگه من ایرانی هستم.دلیل این نیست که نژآدش فارس باشه.
قضیه نژآد و ملیت فرق داره
وقتی از یک ازبک بپرسی کجایی هستی .میگه من ازبکستانی هستم.
ولی هیچ وقت نمیگه من ترکیه ای هستم.
وقتی شما هنوز این مطلب را نگرفتی که دیگه جای بحث نداره

کاپلو

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصل اول پانتركي..
اصل دو پانتركي..
اصل سه پانتركي..
اصل چهار پانتركي..
اصل شش پانتركي..
اصل هفت پانتركي...
اصل ده پانتركي ..
چون شرايط
---

کاپلو

عضو جدید
کاربر ممتاز
مطرح کردم مسائلی از این دست(که بله آقا حکومت های قاجار و صفویه و غزنوی و سلجوقی و ... ترک بودن و دمار از روزگار ایران در اوردن و ...) مشکلی که ما امروز باهاش روبه رو هستیم رو حل نمی کنه بلکه بدتر بهش دامن می زنه.

zalzalak_amir

عضو جدید
ترکا
شما خودتونو اصلاح کنید ملت هم اصلاح میشن

مثلا من خودم یه ترک اینجا هست به اسم آیهان که خیلی هم آتیشش تنده
ولی وقتی دیدم رتبه 8 تو کنکور ارشد نانو مواد شده دیگه هیچ توهینی نمیشه کرد بهش
بهش توهین کنم به خودم توهین کردم
الان هم دوستمه

ولی وقتی ترکه میاد میگه هوادارای تراکتور از بارسلونا هم بیشترند...بعد بقیه هم برای حرفش توجیه میارن
خوب بقیه ملت میبینند میخندند دیگه

عذر میخام دوست عزیز آدمای مثل آیهان طرف آذربایجان زیاد هستن
متاسفانه برخی دلایل ... نمیذاره بالا بیان ؟
:w29:
درمورد اون هوادار تراختور هم باید بگم که به نظر شما دوست عزیز چرا به
اون موضوع زیاد زوم میشه ولی زمان پخش جومونگ که یکی به خاطر
سوسانو خودکشی کرده بود زوم نشد و خبرش فقط تو یه روزنامه منتشر
شد و بعد ...
اصولا هر عملی را عکس العملی است سازمان یافته...

:w07:
امیدوارم شرایط خوب بشه ولی میدونم نمیشه...
:w23:

►♀☼♀◄

عضو جدید
پسرجان نه ايجا جاش هست که جوابت رو بدم و تايپيک رو به هم بزنم و نه خودت در حدي هستي که باهات به بحث بشينم !
واسه اين مواردي هم که شمردي با اساتيد ايران شناس و ادبيات فارسي دانشگاه تهرانت بحث کرده ام !
پس نيازي به کپي پيست نيست
اون هم مطلبي که نميتوني ازش دفاع کني !
آخ آخ چقد عصباني هستي عزيز برادر..
خدايي چيزي خاصي بهت نگفتم كه اين طور عصباني نشدي!
بگذريم!
چون بچه ي خوبي هستي و منم آدماي خوب رو دوست دارم مجبورم پست رو يه كم باز كنم!..
خب..
پسرجان نه ايجا جاش هست که جوابت رو بدم و تايپيک رو به هم بزنم و نه خودت در حدي هستي که باهات به بحث بشينم !
1- اينجا جاش نيست جوابم رو بدي..
2- نميخواي تايپيك رو بهم بزني...
3- من در حدي نيستم كه باهات بحث كنم..
خب منم بهت ميگم..
1- كلي صفحه رو با اين مطلب بي ارتباط به بحث زديد منم يه پست زدم و حالا شد جاش نيست..
اون كاري ديگران كردن و در صفحه هاي قبل هم مشهوده رو زدي كنار و ميگي در صورت بحث تايپيك بهم ميرزه؟
مگه ميخواي با هم دعوا كني كه ميگي تايپيك بهم ميرزه..خب به جاي اينجوري عصباني شدن موارد رو رد ميكردي يا ميگفتي اينطور نيست يا هست يا دليلش چيه و... و ما هم مستفيض حرفات ميشديم...
2-
واسه اين مواردي هم که شمردي با اساتيد ايران شناس و ادبيات فارسي دانشگاه تهرانت بحث کرده ام !
ببين دل انگيز به اين ميگين عصبايت مضاعف قبل از پذيرفتن يه مطلب ..
در بند قبل بهم گفتي:"من در حدي نيستم باهم بحث كني.."
حالا در بندي ميگي خودت در مورد اينا رفتي با ديگران به قول خودت بزرگان به بحث نشستي!
من 10 مورد رو گفتم و شما منو قبلش متهم كردي به
حيف که افراد باشعوري تو اين تايپيک نظر داده اند و نظر خواهند داد !
(معني؟ )
خب حالا مشكل دو تا شد..
يكي تو هم چون اين موارد رو قبلا بهش فكر كردي در حد خيلي بيشتر از من نيستي
و يكي ديگه تو هم متهم به اون چيزي كه منو در پست اولت كردي..(با عرض معذرت..)
در ضمن اين كلمه ي "دانشگاه تهرانت" هم واسم جالب بود! چرا تهران رو به من چسبوندي!به عرضت برسونم من فارس نيستم! پس ديگه اينطور با لحن تحقير آميز تهرانت و... منو خطاب نكن..فقط بگيم ما بدبختيم! همه پول مملكته مال ماست ولي امثال شماها هاپلوش كرديد و شديد كلان شهر! ما هم شديم خردشهر!
يه نكته ديگه اينكه "بحث كردن" به تنهايي مفهومي نداره! مثل بگيد بحث كردم رسيدم به اينكه تمام حرفام غلطه يا نه كلشون درسته يا نه قسمتي درست و بعضي ديگه غلطه!
پس نيازي به کپي پيست نيست
دل انگيز چرا اينطور پشت سرهم گزاره هاي عجيب مينويسيد!
اولا شما خودتون ميتونيد (رشته ات مهندسي كامپيوتره) با هر موتور جستجوگري بگيريد و بينيد اينا كپي پست است يا نه!!!( البته كپي معني اش اينه كه چيزي رو كاملا بدون تغييري بزاري جايي ديگه!)
دوما خودتون بند قبل اش اشاره داشتيد در اين موارد بحث كرديد! پس نميشه گفت من كپي كردم ميتونيد اينطور برسيد كه منم مثل شما به ايراد با اين بوق و كرنا پانتركا رسيدم كه اينا اين موارد پي گيري ميكنن..
اون هم مطلبي که نميتوني ازش دفاع کني !
يعني چي؟ اين كشف شهودي رو خودتون كشف كرديد؟
حالا ما نوشتيم شما مينقديد ما هم اگه جواب نداشتيم حرفتون رو در بست ميپذرفتيم...
تازه دنيا هم به آخر نميرسد..
حق ترکهاي آذربايجان بيشتر از ايناس
حقشون همون قانون اساسي بي صاحاب هست
دل انگيز خدايي چرا با عصبانيت مينوسي؟!
اين كه من جمله ي نوشتيم كه حقشون بيشتر و يا كمتر از ديگران نيست! رو چطور به اين رسيد كه حقشون بيشتر از اين حرفاس؟
ببخشيد من چه حرفي زدم؟ الا جز مفهوم حرفمم برابري هست؟ كه بعدش هم ذكر كردم..
در ضمن قانون اساسي يه ملت بر پايه حقوق برابر ساكنين او ملتش نوشته ميشه نه اينكه كسي رو بالاتر از كسي ديگه بگيره و حق كسي رو بخوره!
اينكه بگيد حقشون قانون اساسي فعلي است كه بگيريم بر فرض بر اساس برابري است! اين جمله ي بي معناي شما
حق ترکهاي آذربايجان بيشتر از ايناس
در برابر حرف من
در ضمن در اينكه حق آذريها (كساني كه در استان آذربايجان زندگي ميكنند) نه بيشتره نه كمتره...همه با هم برادر و برابريم
چه معني ميده؟
مثل اين ميمونه: "همه مردم باهم برابرند ولي برخي ازشون بر اون برترن!"
به نظرتون حرفهاي ن‍ژاد پرستي خودتون نميزين؟!
در ضمن بنده به حقوق ملت بر اساس قوانين سكولار معتقدم و صد البته براي ايران بايد به نوعي ساتراپ باشه..همون چيزي كه در زمان هخامنشيان و..(قبل از اسلام بوده)..البته مبناي من فقط و فقط بر اساس "اقتصاد" است نه قومو.....(جهت آگاهي!)
دليل تنفر از کسروي هم مقدمه کتابشه
با اينکه حتي نميدوني اسم کتابش چيه و موضوعش چيه و . . .
فقط چن تا حرف به گوشت خورده و عَلَم برداشتي !
واقعا اگر دليل تنفر از كسي "مقدمه ي كتابي باشه" نه خود كتاب بايد واقعا به حال اون كساني كه متن رو كنار رو گذاشتند و به حاشيه چسبيدند! و يا به قولي انگشت اشاره رو چسبيدند و ماه رو فراموش كردن شك كرد!
خدايي كتابي در مورد اتفاقات آذربايجان نوشتن يا اينكه كتابي در باب زبان نوشتن! اينقدر مايه تنفر است!
به قول امام علي "ببينيد چه ميگويد نبينيد كه ميگويد!" ..
اصلا شما فك كن يه پست فطرت اساسي يه كتاب نوشته! ولي تو كتابش نكاتي رو گفته كه ديگران نميتوانند اون رو به خاطر پست فطرتي اون شخص نپذيرند..
در ضمت دل انگيز كسروي خدمت به تاريخ نويسي و .. ايران كرده و شروع كننده سبك نوين و علمي تاريخ نويسي همين شخص بوده!..(ميتوني بري دانشگاه تهرانم بپرسي!)..
و نكته ي ديگه در دوران معاصر يكي از مهمترين اشخاصي با خرافات مبارزه ميكرده..و در همين راه هم توسط يه تروريست كشته شده!..و هنوز كتاباش مورد استناد اهل تحقيق هستند..البته در اين بين هم اشتباهاتي داشته كه نميشه ناديده گرفت مثل كتاب سوزي..(اونم دلايلش رو ذكر كرده كه خواندي است..)
فك نكنم در حالي كه اين پست رو ميخوني ديگه با اين ديد جوابم بدي كه اسم چنتا كتاب به گوشم خورده..
حالا من ازت ميپرسم
دكتر تقي اراني كجايي بوده و نظرش در مورد زبان فارسي چي بوده؟ فقط بگم همدوره ي كسروي ميزسته و...
اين کسروي اگه حرفاشو قبول داري بايد اون قسمت مربوط به شيعي گري و نقض معجزات پيامبر رو هم قبول داشته باشي
نميدونم اين جك بود! يا شوخي ولي عزيزم هيچ وقت اينطور استدلال نكنم..چرا؟
هر انساني ممكنه كلي حرف خوب بزنه ولي در كنارش هم كلي حرف چرت بزنه! بعد اگر كسي بخواد حرفاي خوب اين فرد رو مورد استناد قرار بده ..
طرف مقابل موقع كم اوردن در برابر حرفاي خوب فرد مذكور؛ بگه نويسنده ي حرفا مثلا اين حرفا رو زده! يا مثلا اينكار رو كرده! پس بايد اينا رو هم قبول كني...
در حالي كه دو موضوع اصلا بهم ارتباطي نداشته نباشن...
در كل مثل اين مميونه بگي آقاي انيشتن به وجود خداي انسان وار معتقد نبوده! حالا اگه كسي بخواد قانون e=mc^2 انيشتن رو بپذيره بايد به اين حرفي كه نقل كردم هم معتقد باشه..!!!!
ولي نظر خودم در مورد كتاب شيعه گري اش و.. با بي ارتباطي به موضوع..
خوندمنش شيعه گري و به نظرم يكي نقدهاي اساسي در دوران خودش بوده..(البته اكثر كارهايي كه اون زمان رايج بوده و نقد كرده ديگه يا نيست يا كم شدن..)..
در ضمن با روايتاش در مورد امام زمان كه قبول دارم...
موردي ديگه نيست؟
--
خطاب به اين دوست دل انگيز عصباني ما كه دستاش گرفته قفل كرده و گذاشته زير چونش و داره ما رو بدجور نگاه ميكنه اضافه كنم..
اين دستات رو باز و مث من يه ليوان آب سرد بخور..
و اينقد با عصبانيت و تحقير به طرف مقابلت جواب نده! اگر طرف مقابلت هم چيزي سرش نباشه!!!
راستي تو اين امضات از كجا فهميدي كه كورش نژادش فارسه؟ منبع داري بزاري برام..؟

Sarp

مدیر بازنشسته
آخ آخ چقد عصباني هستي عزيز برادر..
دفه بعدی حتما سر هر جمله یه اسمایل خنده میذارم
1- اينجا جاش نيست جوابم رو بدي..
2- نميخواي تايپيك رو بهم بزني...
3- من در حدي نيستم كه باهات بحث كنم..
خب منم بهت ميگم..
1- كلي صفحه رو با اين مطلب بي ارتباط به بحث زديد منم يه پست زدم و حالا شد جاش نيست..
اون كاري ديگران كردن و در صفحه هاي قبل هم مشهوده رو زدي كنار و ميگي در صورت بحث تايپيك بهم ميرزه؟
مگه ميخواي با هم دعوا كني كه ميگي تايپيك بهم ميرزه..خب به جاي اينجوري عصباني شدن موارد رو رد ميكردي يا ميگفتي اينطور نيست يا هست يا دليلش چيه و... و ما هم مستفيض حرفات ميشديم...
جای بحث اینجا نیست چون پستت بسیار نامربوط به تایپیک و از روی کینه بود !
و جاش اینجا نیست چون ممکنه حرفا ناخواسته به مذاق بعضی از دوستان خوش نیاد !
در بند قبل بهم گفتي:"من در حدي نيستم باهم بحث كني.."
حالا در بندي ميگي خودت در مورد اينا رفتي با ديگران به قول خودت بزرگان به بحث نشستي!
این دو چه ربطی به همدیگه داشت ؟ :surprised:
يكي تو هم چون اين موارد رو قبلا بهش فكر كردي در حد خيلي بيشتر از من نيستي
پستت نیازی به فکر کردن نداشت !
در ضمن اين كلمه ي "دانشگاه تهرانت" هم واسم جالب بود! چرا تهران رو به من چسبوندي!به عرضت برسونم من فارس نيستم! پس ديگه اينطور با لحن تحقير آميز تهرانت و... منو خطاب نكن.
اولا تحقیر نبود و طعمنه به سخن مرحوم دکتر منوچهر مرتضوی بود که چن سال پیش در حالت عصبانیت هی تکرار میکرد "دانشگاه تهران ما . . . .. " :w15:
فقط بگيم ما بدبختيم! همه پول مملكته مال ماست ولي امثال شماها هاپلوش كرديد و شديد كلان شهر! ما هم شديم خردشهر!
شما کی باشین ؟
امثال ماها کیا باشن ؟ :surprised:
من نمیگم عصبانی نشو
میگم پیاده شو باهم بریم !
اولا شما خودتون ميتونيد (رشته ات مهندسي كامپيوتره) با هر موتور جستجوگري بگيريد و بينيد اينا كپي پست است يا نه!!!( البته كپي معني اش اينه كه چيزي رو كاملا بدون تغييري بزاري جايي ديگه!)
دوما خودتون بند قبل اش اشاره داشتيد در اين موارد بحث كرديد! پس نميشه گفت من كپي كردم ميتونيد اينطور برسيد كه منم مثل شما به ايراد با اين بوق و كرنا پانتركا رسيدم كه اينا اين موارد پي گيري ميكنن..
اینو هم کامل ویرایشش میکنی !
البته فکر نکنم الان که میخوای بخونیش چیزی ازش سر در بیاری :surprised:
يعني چي؟ اين كشف شهودي رو خودتون كشف كرديد؟
حالا ما نوشتيم شما مينقديد ما هم اگه جواب نداشتيم حرفتون رو در بست ميپذرفتيم...
تازه دنيا هم به آخر نميرسد..
با اینکه قصد ندارم اون پستت رو ادامه بدم
ولی با این وجود باز هم میگم :
نمیتونی ازش دفاع کنی
از اون پست 10 تبصره ایت !
ببخشيد من چه حرفي زدم؟ الا جز مفهوم حرفمم برابري هست؟ كه بعدش هم ذكر كردم..
برابری یعنی یه بچه ترک ندونه دده قورقود کیه که چون نمیتونه منابع ترکی رو بخونه ؟!
برابری یعنی دیوان نسیمی ممنوع الچاپ بشه بی هیچ دلیلی و به جاش دیوان حافظ به خورد غیر فارس بدن ؟
برابری یعنی مصادره امثال نظامی ؟
در ضمن قانون اساسي يه ملت بر پايه حقوق برابر ساكنين او ملتش نوشته ميشه نه اينكه كسي رو بالاتر از كسي ديگه بگيره و حق كسي رو بخوره!
ولی اجرا نمیشه !
بنابراین حقوق عده ای پایمال میشه !

به نظرتون حرفهاي ن‍ژاد پرستي خودتون نميزين؟!
فکر کنم جوابت رو تا اینجای پستم گرفته باشی !
در ضمن بنده به حقوق ملت بر اساس قوانين سكولار معتقدم و صد البته براي ايران بايد به نوعي ساتراپ باشه..همون چيزي كه در زمان هخامنشيان و..(قبل از اسلام بوده)..البته مبناي من فقط و فقط بر اساس "اقتصاد" است نه قومو.....(جهت آگاهي!)
ربطی به بحث نداشت
واقعا اگر دليل تنفر از كسي "مقدمه ي كتابي باشه" نه خود كتاب بايد واقعا به حال اون كساني كه متن رو كنار رو گذاشتند و به حاشيه چسبيدند! و يا به قولي انگشت اشاره رو چسبيدند و ماه رو فراموش كردن شك كرد!
خدايي كتابي در مورد اتفاقات آذربايجان نوشتن يا اينكه كتابي در باب زبان نوشتن! اينقدر مايه تنفر است!
به قول امام علي "ببينيد چه ميگويد نبينيد كه ميگويد!" ..
اصلا شما فك كن يه پست فطرت اساسي يه كتاب نوشته! ولي تو كتابش نكاتي رو گفته كه ديگران نميتوانند اون رو به خاطر پست فطرتي اون شخص نپذيرند..
نگرفتی دیگه !
نگرفتی
کسی که تو مقدمه کتابش اذعان کنه محتویات کتاب دروغه ، لایق انسان بودن نیست !
حالا من ازت ميپرسم
دكتر تقي اراني كجايي بوده و نظرش در مورد زبان فارسي چي بوده؟ فقط بگم همدوره ي كسروي ميزسته و...
من هم جواب میدم نظر دکتر ارانی در مورد زبان فارسی مهم نیست چی بوده
چون ربطی به بحث نداره
ولی نظرش در مورد مذهب عالی بود ! (دین و مذهب با اینکه همیشه با توجه به مقتضیات زمان تغییر میکنه ولی پیشوایان دین(روحانیون) معتقدند دین همیشه جامده و تغییر نمیکنه ! . . . . . )
خطاب به اين دوست دل انگيز عصباني ما كه دستاش گرفته قفل كرده و گذاشته زير چونش و داره ما رو بدجور نگاه ميكنه اضافه كنم..
اين دستات رو باز و مث من يه ليوان آب سرد بخور..
و اينقد با عصبانيت و تحقير به طرف مقابلت جواب نده! اگر طرف مقابلت هم چيزي سرش نباشه!!!
تا خودت رو حقیر نبینی ، هیچ وقت سخن دیگران رو حتی اگه تحقیرآمیز هم باشه با دیده حقارت نگاه نمیکنی !
راستي تو اين امضات از كجا فهميدي كه كورش نژادش فارسه؟ منبع داري بزاري برام..؟
قرار هم نیست هر حرف و سخن و جمله ای رو علمی موشکافی کنی !:surprised:
ماجرای موسی و شبان رو هم که حتما میدونی

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز
باز یکی اومد دعوا راه بندازه؟! چیه دیدین ترکا و فارسا رابطشون خوب شده احساسه خطر کردین؟!

واقعا برای فارسا و ترکهایی که خام این ماجرا و بازی ها میشن متاسفم..............

hamidnj

عضو جدید
s

s

دوستان عزیزم جز توهین حرف های زیادی برای گفتن دارم تو استانی مانند اردبیل که 1500000میلیون جمعیت داره فقط یه دونه کارخانه است اونم کارخانه سیمان هست که
فقط 1% مال شهرداری و بیش از 90% سود آورده آن تو خزانه ملی است اون وقت گرد وخاکش تمامی افرادی که اونجا زندگی می کنند رو فلج کرده

بحران بیکاری باعث شده که جوانان اردبیلی به نواحی مانند تهران- گیلان ومازندران برای گشتن کار بروند و تو اونجا با بحران های زیادی مواجه می شوند از جمله دوری از خانواده سختی کار هایی که به این افراد می دهند و....................

مشکلات ما آذر یها رو نمی تونید توهیچ دفتری بگونجونید