اگر شرایط ازدواج ندارید.........(دمیدن در تنور احساسات ممنوع)

mosafere danesh

عضو جدید
استارتر نمیشد یه 2-3سال زودتر این تاپیکو بزنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:w00:

شاید الان من این نبودم!!!!!!:razz::w22:

باغ آجونی

عضو جدید
سلام :میدونی به نظر من بعضی دلایل مثل نداشتن خونه،درسم تموم بشه نداشتن پس انداز برای آقایون بهونه وقتی یه نفر رابطه ای و شروع میکنه از قبل باید به شرایطش خوب فکر کنه یا حتما از قبل دوطرف هدفشون و معین کنن تابعدا مشکلی پیش نیاد.البته من به ارزواج فکر میکنم هرچند که هنوز شکست بزرگ زندگیمو فراموش نکردم ولی معتقدم همه مثل هم نیستند و آدمهای متفاوت اما این بار بایدبیشتر دقت کنم.

EECi

مدیر بازنشسته
سلام :میدونی به نظر من بعضی دلایل مثل نداشتن خونه،درسم تموم بشه نداشتن پس انداز برای آقایون بهونه وقتی یه نفر رابطه ای و شروع میکنه از قبل باید به شرایطش خوب فکر کنه یا حتما از قبل دوطرف هدفشون و معین کنن تابعدا مشکلی پیش نیاد.البته من به ارزواج فکر میکنم هرچند که هنوز شکست بزرگ زندگیمو فراموش نکردم ولی معتقدم همه مثل هم نیستند و آدمهای متفاوت اما این بار بایدبیشتر دقت کنم.
اگر دقت بکنید سعی نشده که داشتن خونه بعنوان یک پیش شرط برای ازدواج معرفی بشه

امیدوارم ناراحت نشوید ولی این حرفتان که گفتید قرار بین دو طرف و... همه شان توجیه دوستیشان هست ، معمولا انسان های منطقی تر اینگونه خودشون رو راضی می کنند که تصمیمی که گرفتند درست هست

موفق باشید:gol:

m.f.s

کاربر فعال
شعار نیست دوست عزیز
بیایید یکبار مدل دوستی را با هم مرور کنیم
دختری در دانشگاه مشغول تحصیل هست
تربیت در خانواده ها بدرستی صورت نگرفته...
پسری به اصطلاح دلباخته او می شود
دو ترم به همین منوال می گذرد
در این دو ترم همه فکر دو طرف .... بگذریم
پسرک پیشنهاد اشنایی به قصد ازدواج می دهد
دخترک با کمی ناز قبول می کند
چند سالی با هم دوست هستند
پسرک در این مدت مشغول دلربایی از دختر هست
هر دو مهارتی ندارند...
پسرک مهارتی برای کار ندارد
خوب درس نخوانده چون فکرش نزذ زلف یار هست!
در این مدت هزار و یک نوع اتفاق میفتد
در خانه والدین متوجه تلفن های گاه و بیگاه می شوند
عمو یا دایی در خیابان طرفین را می بینند
دختر و پسر در استرس بسیار زیادی هستند
پسر گرامی فیلش یاد کار کردن و ادامه تحصیل میفتد
سربازی هم که بحث جداییست
موجه یا غیر موجه میرود پی زندگیش
یا
دخترک تحت فشار خانواده هست
سنش دارد بالا می رود
دلایلش برای رد پیشنهادات ازدواج دیگران برای خانواده اش معلوم نیست...
بالاخره سر عقل می اید !
و ازدواج...

پسر یا دختر یا هر دو
دو انسان شکست خورده
افسرده
بیمار
بدون مهارت
بدون سواد
و...
سن بالا

مدل پیشنهادی من
پسر داستان ما
سر موقع درسش را میخواند
ادامه تحصیلش را می دهد
سربازیش را می رود
می شود حدود 26-27 ساله
چون سواد دارد براحتی شغلی دست و پا می کند
البته بعضی موقع ها دلش میگیرد ولی چون ایمانش قوی هست به قران مراجعه می کند: سوره نور را می خواند نوشته: ای مومن صبر کن... خدا بهترین نتیجه را برایت رقم میزند
دختری را می بیند
خوشش می اید
به مادرش می گوید
مادر می رود و ته توک فرد را در می اورد
6 ماهی صرف اشنایی می شود
هر دو طرف برای تست های شخصیت شناسی نزد مشاوران ازدواج می روند
مشاور جواب بله یا خیر را می گوید
اگر بله باشد که خدا مبارک کنه یه عمر خوشبختی
اگر نه چون انچنان وابستگی بوجود نیامده همه چی بخوبی تمام می شود با کمترین اسیب ممکن

از جمله شرایط ازدواج
شناخت از همسر هست
هم کفو بودن هم یکی از انهاست

شما به هیچ وجه نباید با دختری ازدواج کنید که تقاضا های خارج از توان شما دارد
اینجاست که باید یادی از این جمله کرد:
عشق نباید مانع دید منطقی مرد یا زن شود

:gol::gol::gol:

واقعا عالی بود مرسی .به نظر من واقعیت همینی بود که نوشتی.;)

afshin0917

عضو جدید
با سلام به دوستان عزیز
شاید وقت اون رسیده دوستی دختر پسر رو باور کنیم با حقیقت زندگی کنار بیایم...تو خیابون این همه دوست پسر دوست دختر رو میبینیم همه دست تو دست دارن میرن...دیگه این حرفا تمام شده...بیاین حقیقت رو باور کنیم...باید ساماندهی بشن این دوستی ها و دختر پسرها بدونن اینها واسه فقط خوشگدرونی هست اکثرا و پای اون احساس و نجابتشون رو نذارن...انگشت شمار هست رابطه ای دوام بیاره...خیانت واژه آشنایی هست واسه اکثر آدم ها...پس اگر دوست میشی مواظب باش

EECi

مدیر بازنشسته
سلام
اگر سوالی دارید بفرمایید ، این تاپیک در بخش روانشناسی زده شده ( و نه گفتگوی ازاد ) می توانید در تالار ازاد تاپیک بزنید و نظر خود را بدهید ، ما اینجا با اصول روانشناسی بحث می کنیم و نه نظرات شخصی و غیر کارشناسی شده
اگر امار یا مطلبی دارید که این روابط دوستی را تایید می کند بفرمایید

موفق باشید

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
سلام
آیا شما هم وقت ازدواجتون نرسیده؟
سن شما کم هست؟
تحصیلاتتون تمام نشده؟
کار پیدا نکرده اید؟
شرایط خانواده اجازه ازدواج به شما نمی دهد؟
و .....

غالبا یک تفاوتی که بیشتر در دختران و پسران در اوائل جوانی به جشم می خورد در مورد هدف از رابطه دوستی با جنس مخالف هست.

دختران معمولا به خامی تصور می کنند که برای یافتن همسر مناسب باید در یک رابطه احساسی با پسران دخیل شوند. غافل از این هستند که در اکثر مواقع این ارتباط دقیقا در جهت عکس این خواسته پیش می رود. چرا؟

چون در اکثر مواقع پسرانی طالب ارتباط درازمدت، پنهانی، و احساسی و عاطفی با دختران هستند که شرایط ازدواج ندارند. لذا این خلاء را توسط بازی گرفتن یک یا چند دختر با قول ازدواج در آینده ای نامعلوم ، پر می کنند.
از همین جا ریشه بسیاری از شکست های عاطفی و عشقی مشخص می شود. چون از همین آغاز هدف درونی دختر و پسر از این رابطه متفاوت است.
دختری دبیرستان را تمام کرده، یا دانشجو هست، یا شاغل هست و تمام امکانات ازدواج برایش مهیاست. او در درونش به پسری متعهد، با احساس و وظیفه شناس فکر می کند که عاشقانه در کنارش زندگی کند. و چون می خواهد مارک سنتی بودن بهش نخوره، چون نمی خواهد امل باشه، در محل کار، تحصیل، محله یا .... با همجواری که با پسری پیدا می کند کم کم علائمی از خود بروز می دهد و خود را در چنین رابطه احساسی وارد می کند.
در اینگونه شرایط اگر این دختر درست فکر کرده باشد باید آن آقا پسر نیز همین هدف را داشته باشد، لذا بدون نیاز به پنهان کاری و وعده و عید باید با هم و خانواده هایشان در عرض چند روز آشنا شوند و بعد طی مدت آشنایی که کاملا مشخص هست(مثل 10 روز ، 1 ماه ، یا 6 ماه )، همدیگر را بررسی کنند. اما می بینم که در عمل چنین اتفاقی نمی افتد ، چون آقا پسر اصلا به چیزی که فکر نمی کنه ازدواج هست. اما این مطلب را به دختر خانم نمی گوید. چون اگر بگوید من قصدم لذت و ارتباط عاطفی و جنسی و ... هست. رابطه شکل نمی گیرد.

لذا عبارات زیر را می گوید که همه نشان دهنده عدم تعهد، عدم مسئولیت پذیری، نداشتن شرایط ازدواج و ... هست.
1 - به جای فاز منطقی شناخت برای ازدواج ، سراغ فاز احساسی می رود.
2 - با عبارت علاقه ، عشق و احساس شروع می کنه، اما هیچ وقت از آن خارج نمی شود تا به مسائل ازدواج برسه.
3 - از آشنایی با خانواده و والدین دختر طفره می رود و به زمان فردای نامعلوم حواله می کنه
4 - خواهان طول کشیدن آشنایی ، بدون مشخص کردن زمان پایان آشنایی و شروع ازدواج می باشد.
5 - مخفی کاری، مکانهای خاص و خلوت و ساکن را جهت لذتهای عاطفی یا احتمالا جنسی خواهان هست.
6 - معمولا این پسرها بیشتر از اینکه در عمل تعهدی به ازدواج یا مسائل زندگی داشته باشند، در کلام و حرف زدن در مسائل احساسی پیشقدم هستند.
7 - اگر دختران جهت آزمایش به اینها رابطه صمیمی ، لمس یا هم آغوشی در یک مکان خلوت بدهند، اینگونه پسرها به شدت استقبال کرده و این را نشانه عشق می دانند. در واقع این پسرها برای ازدواج و حریم خانواده حرمتی قائل نیستند. اینها کسانی هستند که برای لذت جویی مرزی را بنام عقد زناشویی قائل نیستند. این پسران در عمل می گویند که بدون تعهد همسری شما را لمس و هم آغوش می شوند. و این احتمال به شدت وجود دارد که در آینده هم ، با افراد دیگری بدون عقد و ازدواج همآغوشی کنند. و این یکی از نکات ظریفی هست که ممکن است دختران به آن توجه کافی نداشته باشند.
6 - معمولا این گونه پسرها همیشه در چنته خود خروارها دلیل برای به تاخیر انداخت بحث ازدواج دارند. مثلا
- درسم تمام شود
- سربازی بروم
- شغل پیدا کن
- پس انداز داشته باشم
- شرایط خانواده را آماده کنم
- مخالفت خانواده و فامیل را کم کنم
- مسئله مسکن حل شود
- کسی در خانواده جلو من هست، صبر کن او ازدواج کنه
- امتحان یا کنکورم را بدهم
-و هزاران دلیل دیگر که همگی در یک امر مشترک هستند:

من با تو ازدواج می کنم. و فقط تو را دوست دارم، اما زمانش در آینده هست و نا مشخص هست.
این یعنی تا اطلاع ثانونی و نا مشخص تو را وابسته می کنم. تو را درگیر احساسات می کنم. و در آینده هم هیچ تضمینی برای ازدواج با تو وجود ندارد.

اما اگر دختری می خواهد متوجه شود که چه پسری به ازدواج فکر می کند، باید این را بداند پسری که زمان درس به درس ، زمان کار به کار، زمان سربازی به سربازی فکر می کند یعنی مسئولیتها کارهایش را دارد پس زمان ازدواج هم به سراغ ازدواج می آید. آنهم نه با سر دوانیدن دختر و امروز و فردا کردن و گاهی ماهها و در گاهی اوقات سالها فرد را به دنبال خود کشیدن.
اگر بحث شناخت هست باید از همان اول زمان شروع و خاتمه آن مشخص باشد. چه معنا دارد زمان شروع رابطه مشخص شود ولی زمان خاتمه و نتیجه گیری نامشخص باشد.

پس دختران باید بدانند پسری قصد ازدواج با آنها دارد که ابتدا شرایط ازدواجش را فراهم کرده است.
متعهدانه و بدون مخفی کاری در ارتباط ظاهر می شود.
به جای تمرکز افراطی روی احساسات رابطه، به مسائل ازدواج و شناخت معیارها همت می گمارد.
از آشکار شدن رابطه و در جریان گرفتن خانواده ها بیمی ندارد.

آقا پسرها، احساسات و زمان ازدواج
اما آقا پسرها که شرایط ازدواج ندارند به جای بازی کردن با احساسات دختران و دوستی های دم دستی، چه کارهایی باید بکنند.
آیا به بازی گرفتن زندگی و احساس یک دختر برای پرکردن اوقات فراغت و تنوع بخشیدن به هیجانات شخصی کار صحیحی هست؟
آیا نباید به وقت درس و کار و ....، انرژی خود را به مسائل خود متمرکز کنند تا به وقت ازدواج دارای توانایی لازم اداره زندگی باشند؟

وقتی ما کوچیکتر بودیم از جلوی هر مغازه که عبور می کردیم و چیزی دلمون می خواست ، و یک لنگه پا می ایستادیم و پا به زمین می زدیم و گریه می کردیم که اونو می خواهیم. گریه می کردیم ، التماس می کردیم و خلاصه به هیچ چیزی و کسی هم کاری نداشتیم. نه به قیمتش، نه وقتش ، نه شرایطش.
البته این از خصوصیات کودکی هست. یعنی نسبت به امیال و خواسته ها صبور نیستیم. و نمی توانیم خواسته های خود را به تاخیر بیندازیم. و البته این کار را بزرگترها به اجبار برای ما می کردند. مثلا می گفتند الان وقتش نیست و دست ما رو می کشیدند و می بردند تا سر فرصت به خواسته ما رسیدگی کنند.
اما کم کم که بزرگتر می شویم یاد می گیریم که نیازهای خود را بسته به شرایط به تاخیر بیندازیم. ابتدا مسئله دفع ادرار است. قبلا در زمان نوزادی هر وقت نیاز به دفع داشتیم بدون توجه به موقعیت به نیازمان پاسخ می دادیم. بعدها یاد گرفتیم که صبر کنیم تا شرایط مهیا شود و به دستشویی برسیم.
کمی بزرگتر شدیم یاد گرفتیم که نیاز خوردن و خوابیدن خود را تحت کنترل قرار دهیم. لذا در زمان مدرسه ، یکساعت کلاس را تحمل می کردیم تا به زنگ تفریح برسیم و گرسنگی و تشنگی خود را جواب معقولانه بدهیم.

خلاصه :
ما همین طور که بزرگ می شویم یاد می گیریم که منافع و لذتهای کوتاه مدت را در قالب برنامه ها و مدیریت ها تنظیم کنیم. به نحوی که به لذتهای ماندگار دست پیدا کنیم و به تبعات رنجزای آن گرفتار نشویم. لذا برنامه درسی سخت برای کنکور می ریزیم. نه اینکه طالب رنج درس خواندن باشیم، بلکه یاد گرفته ایم برای رسیدن به اهداف عالی تحصیلی باید میزانی از بی خوابی و عدم استراحت را تحمل کنیم.
اما در خصوص نیاز جنسی و عاطفی اولیه دوران نوجوانی و جوانی هم مسئله شبیه مسائل بالاست. یعنی همانطور که در زمینه های دفع ادار، گرسنگی، تشنگی، برنامه تحصیلی آموخته ایم که تعجیل نکنیم و با توجه به شرایط و تاخیر به زمان مناسب ، نیازهایمان را ارضاء کنیم. در خصوص مسائل جنسی و عاطفی نیز لازم است چنین کاری را انجام دهیم. یعنی تا وقتی که شرایط ازدواج نداریم، سعی کنیم انرژی خود را جهت فراهم کردن شرایط ازدواج و سن ازدواج و ....، تمرکز دهیم.
اگر شما در انجمن مشاوره ازدواج ، بخش رابطه دختر و پسر گشتی بزنید، متوجه می شوید تمام کسانی که این خویشتنداری و برنامه ریزی در مورد تمایلات جنسی و عاطفی خود ، انجام نداده اند، به مرور با فراهم کردن زمینه های وابستگی و تبعات شخصی و خانوادگی آن دچار مشکلات عدیده ای از جمله افسردگی، عصبانیت، فرار از منزل، مشکلات تحصیلی ، خانوادگی، شغلی و حتی در پاره ای از موارد خودکشی شده اند.

با توجه به این مطالب توصیه مشاوران خانواده و ازدواج همواره اینست که قبل از فراهم آمدن شرایط انتخاب و ازدواج خود را درگیر روابط عاطفی ، هیجانی یا جنسی با جنس مخالف (متفاوت)، نکنید. و هر وقت نیز شرایط ازدواج فراهم آمد باز برای شناخت کامل بیشتر روی شناخت معیارها متمرکز شوید نه احساسات انفجاری و خام.

نتیجه:
1- فراهم آوردن شرایط ازدواج
2 - بررسی شناختی دقیق معیارها در شخصی که به او علاقه مندیم از طریق رسمی و آشکار

و تا قبل از فراهم آمدن موقعیت ازدواج نیاز است که انرژی خود را روی سایر زمینه های لازم متمرکز کنیم.

منبع :hamdardi.net
خیلی سیاه نمایی بود البته متن که یه کپی پیست بیشتر نبود.
افرادی هم هستن که رابطه سالمی با هم دارن و پس از مدتی مثلا" دوسال با هم ازدواج میکنن....هر دو هم برا زندگیشون تلاش کردن.
البته افراد نامرد هم هستن ولی کلا" نباید نظر داد.

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
شعار نیست دوست عزیز
هر دو مهارتی ندارند...
سربازی هم که بحث جداییست
یا
سنش دارد بالا می رود
بالاخره سر عقل می اید !
و ازدواج...

پسر یا دختر یا هر دو
دو انسان شکست خورده
افسرده
بیمار
بدون مهارت
بدون سواد
و...
سن بالا

مدل پیشنهادی من
پسر داستان ما
سر موقع درسش را میخواند
ادامه تحصیلش را می دهد
سربازیش را می رود
می شود حدود 26-27 ساله
البته بعضی موقع ها دلش میگیرد ولی چون ایمانش قوی هست به قران مراجعه می کند: سوره نور را می خواند نوشته: ای مومن صبر کن... خدا بهترین نتیجه را برایت رقم میزند
دختری را می بیند
خوشش می اید
به مادرش می گوید
6 ماهی صرف اشنایی می شود
اگر نه چون انچنان وابستگی بوجود نیامده همه چی بخوبی تمام می شود با کمترین اسیب ممکن

از جمله شرایط ازدواج
شناخت از همسر هست

شما کره مریخ زندگی میکنی؟یا قصه میگی؟

maneger fd

عضو جدید
شعار نیست دوست عزیز
هر دو مهارتی ندارند...
سربازی هم که بحث جداییست
یا
سنش دارد بالا می رود
بالاخره سر عقل می اید !
و ازدواج...

پسر یا دختر یا هر دو
دو انسان شکست خورده
افسرده
بیمار
بدون مهارت
بدون سواد
و...
سن بالا

مدل پیشنهادی من
پسر داستان ما
سر موقع درسش را میخواند
ادامه تحصیلش را می دهد
سربازیش را می رود
می شود حدود 26-27 ساله
دختری را می بیند
خوشش می اید
به مادرش می گوید
6 ماهی صرف اشنایی می شود

از جمله شرایط ازدواج
شناخت از همسر هست

خيلي ممنون از تاپيك پر محتواتون..من هميشه سعي ميكنم اين مواردو در نظر بگيرم نه با احساس خودم بازي كنم نه كس ديگر..ولي اينو با توجه به تجربه دوستان ميگم بعضي افراد مونيم ديديم كه با خوب نشون دادن و پاك بودنش با احساس كسي بازي كرده چون خودش به محبت و علاقه دختر احتياج داشته باهاش حرف زده قول ازدواج داده گفته رابطمون پاك باشه در حد حرف زدن مگه اينا وابستگي ايجاد نميكنه ..بعدم كه چون مومنه تو ذهنش خوندن بايد يه دختره آفتاب مهتاب نديده بگيري رفته با كسي ديگه ازدواج كرده..به اينا چي ميگيد..همه حرفاتونو قبول دارم ولي لطفا پسر يا دختر مومن غير مونمو از هم تفكيك نكنيد.

mycobacter

عضو جدید
آخه توی این زمونه پسر بدبخت ازکجا بیاره ازدواج کنه!!!!!!!!!چه خاکی به سرش بریزه!!!سن ازدواج رفته بالا!!!!!!!!!!!!!!!!!

• Like
واکنش ها: EECi

maneger fd

عضو جدید
آخه توی این زمونه پسر بدبخت ازکجا بیاره ازدواج کنه!!!!!!!!!چه خاکی به سرش بریزه!!!سن ازدواج رفته بالا!!!!!!!!!!!!!!!!!

حق داري دوست من..با اين شرايط بد اقتصادي و معيشتي..كار وهزارتا فكر و خيال..................

• Like

f.j.architect

عضو جدید
پسراذاتشون دروغ گوییه وبادروغ تنهاکارشونوپیش میبرن
تنها امیدوارم روزی برسه که تنها زنان باشندوزنان...
هرچن نشدنیه
هرچندهمه ی ماروزی ازدواج میکنیموعاشق همسرامون میشیم:razz:

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
پسراذاتشون دروغ گوییه وبادروغ تنهاکارشونوپیش میبرن
تنها امیدوارم روزی برسه که تنها زنان باشندوزنان...
هرچن نشدنیه
هرچندهمه ی ماروزی ازدواج میکنیموعاشق همسرامون میشیم:razz:

ممنون :smile::gol:

• Like

EECi

مدیر بازنشسته
بله دوست من شرایط برای ازدواج سخت است ولی باید بدانیم رمز خوشبختی قناعت است
اگر شما و همسر اینده زندگیتان انسان های قانع و تلاشگر و با اراده ای باشید می توانید خوشبخت باشید
اگر جوانی در سن اموزش ، اموزش ببیند و سپس کار کند و شغلی برای خودش دست و پا کند و درامد حلالی داشته باشد ، با توکل بخدا زندگی خوبی خواهد داشت

ولی بدون درامد ، بدون رفتن به سربازی و بدون حل کردن مسائل پیش نیاز دیگه برای اداره یک خانواده ، پیش قدم شدن برای ازدواج ریسک است
دوستی های عاطفی و عاشقانه هم اسیب های خودش را داره... که فکر کنم در پست های قبلی بررسی شدند

پاینده باشید:gol:

EECi

مدیر بازنشسته
خيلي ممنون از تاپيك پر محتواتون..من هميشه سعي ميكنم اين مواردو در نظر بگيرم نه با احساس خودم بازي كنم نه كس ديگر..ولي اينو با توجه به تجربه دوستان ميگم بعضي افراد مونيم ديديم كه با خوب نشون دادن و پاك بودنش با احساس كسي بازي كرده چون خودش به محبت و علاقه دختر احتياج داشته باهاش حرف زده قول ازدواج داده گفته رابطمون پاك باشه در حد حرف زدن مگه اينا وابستگي ايجاد نميكنه ..بعدم كه چون مومنه تو ذهنش خوندن بايد يه دختره آفتاب مهتاب نديده بگيري رفته با كسي ديگه ازدواج كرده..به اينا چي ميگيد..همه حرفاتونو قبول دارم ولي لطفا پسر يا دختر مومن غير مونمو از هم تفكيك نكنيد.
سلام به شما دوست خوبم
ذهنیت شما از مومن بودن چیه ؟ مسلما انسان های مومن انسان های موفق تری در زندگی هستند و در این شکی نیست ، هم در انتخاب راه زندگی، هم در انتخاب همسر ،هم در انتخاب اهداف زندگی و....
انسان های مومن خصیصه هایی دارند که انسان های غیر مومن از انها بی بهره اند
:gol:

maneger fd

عضو جدید
سلام به شما دوست خوبم
ذهنیت شما از مومن بودن چیه ؟ مسلما انسان های مومن انسان های موفق تری در زندگی هستند و در این شکی نیست ، هم در انتخاب راه زندگی، هم در انتخاب همسر ،هم در انتخاب اهداف زندگی و....
انسان های مومن خصیصه هایی دارند که انسان های غیر مومن از انها بی بهره اند

خب انساني كه عزت نفس داشته باشه..هميشه حق و عدالتو رعايت كنه..هيچ نيت بدي نسبت به خلق خدا نداشته باشه..كاراش بيشتر بخاطر خدا باشه.نه خودخواهانه..به عهدش وفادار باشه...
ولي به نظرم خصيصه دروغ و بازي با احساس خلق خدا نبايد در يه مومن ديده بشه.شما با اين نظرم موافقيد؟

sea ray

عضو جدید
کاربر ممتاز
آیا به بازی گرفتن زندگی و احساس یک دختر برای پرکردن اوقات فراغت و تنوع بخشیدن به هیجانات شخصی کار صحیحی هست؟

من قبل از ازدواج از همسر آیندم سوال میکنم تا حالا دوست پسر داشته یا نه . بعد با تکنیکهای دروغ سنجی میفهمم راست گفته یا نه.

دختری که یک پسر قبلا اونو سر کار گذاشته به درد من نمیخوره.:razz:

EECi

مدیر بازنشسته
خب انساني كه عزت نفس داشته باشه..هميشه حق و عدالتو رعايت كنه..هيچ نيت بدي نسبت به خلق خدا نداشته باشه..كاراش بيشتر بخاطر خدا باشه.نه خودخواهانه..به عهدش وفادار باشه...
ولي به نظرم خصيصه دروغ و بازي با احساس خلق خدا نبايد در يه مومن ديده بشه.شما با اين نظرم موافقيد؟
بهتره اینطور ادامه بدم
مومن از ریشه امن هست ، بمعنی امنیت شخص از بدی ها ، مثل دروغ ، ریا ، خودخواهی ، تکبر ، مال حرام خوری و....
بازی با احساسات و عواطف یک انسان دیگر ، جز بزرگترین گناهان است به همین خاطر اسلام گفته از ارتباط احساسی و... با جنس مخالف خودداری کنید مگر بعد ازدواج .
یک انسان مومن هم باید به این اصل اسلام احترام بگذاره:gol:

EECi

مدیر بازنشسته
من قبل از ازدواج از همسر آیندم سوال میکنم تا حالا دوست پسر داشته یا نه . بعد با تکنیکهای دروغ سنجی میفهمم راست گفته یا نه.

دختری که یک پسر قبلا اونو سر کار گذاشته به درد من نمیخوره.:razz:
البته انسان ها ممکن الخطا هستن دوست من
خدا درهای توبه اش را بروی بندگانش بازگذاشته شما هم همین خصلت رو یاد بگیر

maneger fd

عضو جدید
بهتره اینطور ادامه بدم
مومن از ریشه امن هست ، بمعنی امنیت شخص از بدی ها ، مثل دروغ ، ریا ، خودخواهی ، تکبر ، مال حرام خوری و....
بازی با احساسات و عواطف یک انسان دیگر ، جز بزرگترین گناهان است به همین خاطر اسلام گفته از ارتباط احساسی و... با جنس مخالف خودداری کنید مگر بعد ازدواج .
یک انسان مومن هم باید به این اصل اسلام احترام بگذاره:gol:

خيلي ممنونم واقعا...منم به اين نتيجه رسيده بودم كه مومن بودن فقط به قران خوندنو برنده شدن تو مسابقات قراني نيست..من خودم به معنويات خيلي ارزش قايلم مخصوصا وقتي صداي قران خوندن ميشنوم واقعا عاشق ميشم....بگذريم چي بگم..فقط اميدوارم همه جوونا درست تصميم بگيرن و خوشبخت بشند:gol:

• Like

sea ray

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته انسان ها ممکن الخطا هستن دوست من
خدا درهای توبه اش را بروی بندگانش بازگذاشته شما هم همین خصلت رو یاد بگیر

کسی که بهره هوشی بالا داشته باشه راحت فریب نمیخوره. دختری هم که بهره هوشی پایین داشته باشه به درد من نمیخوره .

EECi

مدیر بازنشسته
کسی که بهره هوشی بالا داشته باشه راحت فریب نمیخوره. دختری هم که بهره هوشی پایین داشته باشه به درد من نمیخوره .
خب... از نظر روانشناسی ثابت شده انسان هایی که بهره هوشی بالایی دارند بیشتر در معرض اسیب های عاطفی ، مواد مخدر و... هستن
مواظب خودت باش! ( این جمله اخری شوخی بود)

sea ray

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب... از نظر روانشناسی ثابت شده انسان هایی که بهره هوشی بالایی دارند بیشتر در معرض اسیب های عاطفی ، مواد مخدر و... هستن
مواظب خودت باش! ( این جمله اخری شوخی بود)

میشه منبع اون تحقیقات روانشناسی رو معرفی کنید؟ واقعا عجیبه چون معمولا انسانهای باهوشتر زندگی سالمتر و با کیفیت تری دارند .

مواد مخدر و آسیب عاطفی ؟؟؟؟!!!!!!!!!! :eek:

EECi

مدیر بازنشسته
میشه منبع اون تحقیقات روانشناسی رو معرفی کنید؟ واقعا عجیبه چون معمولا انسانهای باهوشتر زندگی سالمتر و با کیفیت تری دارند .

مواد مخدر و آسیب عاطفی ؟؟؟؟!!!!!!!!!! :eek:
ژورنال Frontiers in Evolutionary Neuroscience را ببینید متوجه خواهید شد
شاید مختصرترین جمله ای که می شود گفت این هست که افراد باهوش تر دوست دارند چیز های جدیدی را تجربه کنند و این با کم مهارتی در زندگی می تواند منجر به اتفاقات نا گوار در زندگیشان شود
به نوعی کنجکاوی از خصیصه های انسان باهوش است ولی اگر تجربه نداشته باشد بلای جانش خواهدشد

موفق باشید

honi

کاربر فعال
شریک زندگی توی خیابون نریخته تو رو خدا به این پسرای گرگ صفت اعتماد نکنید و دل ندید

beso

اخراجی موقت
چقد بده این شرایط :(

من دخترا و پسرایی رو می بینم که دلشون می خواد ازدواج کنن و از سن ازدواجشونم رد می شده ولی بازم نمی تونن ازدواج کنن :(

فقط خدا به دادمون برسه ... ای کاش یکی یک کاری می کرد برا همه جونای ایران .... :(

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدا رو شکر من دید بد ندارم!!!گرچه زبون تند دارم اما هنوز به خوشبختی امید دارم.
همیشه هر چی انسان میکشه از کرده خودشه
هر چه کنی به خود کنی گر همه نیک و بد کنی.

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
راستم این دلیل نمیشه اگه کسی بهره ی هوشی بالا داشته فریب کم تر بخوره......
.
.
خوبو و بد همه جا هست درسته بعضی جا ها بعضی وقتا ادما یه چیزایی رو میبینه و میشنوه یه شوکایی بهش وارد میشه ولی اگه ادم خودش خوب باشه هر چی بیش تر این بد بینی ها کم تر میشه.......
.
.
زغال توی شرایط سخته که الماس میشه....اون دختری که با نداری شوهرش میسازه دیگه خیلی کم پیدا میشه..اگه نه که وقتی همه ی شرایط خوب باشه که فرق خوب و بد مشخص نمیشه...باید یکم پسرا مسئولیت پذیر تر باشند و دخترا هم از توقعاشون کم تر کنند بخدا ازدواج هم راحت میشه به شرطی که واقعا این طوری بشه...همه چیز هم که به خاطر شرایط نیست.....