انتقال برنامه با دیتابیسش به رایانه دیگه

کورش00

عضو جدید
سلام
من برنامه با سی شارپ نوشتم و پایگاه داده هم همون sqlexpress است که همراه ویژوال استودیو نصب میشه برنامه هم خیلی خوب و عالی کار می کنه .
حالا مشکل من اینه که برنامه من توی یک رایانه دیگه اجرا نمیشه ارور میده مشکل اول اینکه باید آدرس سرور یا همان دیتابیس عوض بشه .
آیا موقعی که من برنامه را بیلد می کنم اون table ها با برنامه ذخیره می شوند ( منظور پایگاه داده) ؟
من چکار کنم برنامه ام در رایانه مقصد اجرا بشه آیا بردن نام local مناسب است ؟
خیلی ممنون میشم یک نفر این موضوع را برام حل کنه (حالا بیشتر همون آدرس سرور است )

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
سلام
من برنامه با سی شارپ نوشتم و پایگاه داده هم همون sqlexpress است که همراه ویژوال استودیو نصب میشه برنامه هم خیلی خوب و عالی کار می کنه .
حالا مشکل من اینه که برنامه من توی یک رایانه دیگه اجرا نمیشه ارور میده مشکل اول اینکه باید آدرس سرور یا همان دیتابیس عوض بشه .
آیا موقعی که من برنامه را بیلد می کنم اون table ها با برنامه ذخیره می شوند ( منظور پایگاه داده) ؟
من چکار کنم برنامه ام در رایانه مقصد اجرا بشه آیا بردن نام local مناسب است ؟
خیلی ممنون میشم یک نفر این موضوع را برام حل کنه (حالا بیشتر همون آدرس سرور است )

در صورتی که از ویزاردها استفاده کرده باشید در انتقال برنامه دچار مشکل خواهید شد چون ویزاردها نام کامپيوتر رو در رشته اتصال قرار میدهند و برای هر فرم این موضوع تکرار شده.
در خصوص اجرای این چنین برنامه ها معمولاً بانک بر روی یک سیستم قرار میگیره و آدرس آی پی اون سیستم رو می دهند و در صورت محلی بودن هم از localhost میتوان استفاده کرد :gol:

کورش00

عضو جدید
چطوری در یک لیست باکس نام جداولی که ساخته شده در دیتابیس نمایش داده شود .

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار