انتخاب سطر در DATAGRIDVIEW

marzieh2007

عضو جدید
سلام.من با C#2008 كار مي كنم.در برنامم از يك data grid view استفاده مي كنم كه با يك ديتابيس در SQL2000 در ارتباط است.مي خوام توانايي انتخاب سطرهاي ديتا گريد را داشته باشم طوري كه با جابه جايي هر سطر اطلاعات داخل Textbox ها هم تغيير كنه
اولا property انتخاب سطر رامي يخوام تا حالت انتخاب فعال بشه
دوما كدي رو مي خوام كه با جابه جايي سطر توسط كليدهاي كيبورد ويا موس textbox ها پر بشه
ممنون از كمكمتون

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
سلام.من با C#2008 كار مي كنم.در برنامم از يك data grid view استفاده مي كنم كه با يك ديتابيس در SQL2000 در ارتباط است.مي خوام توانايي انتخاب سطرهاي ديتا گريد را داشته باشم طوري كه با جابه جايي هر سطر اطلاعات داخل Textbox ها هم تغيير كنه
اولا property انتخاب سطر رامي يخوام تا حالت انتخاب فعال بشه
دوما كدي رو مي خوام كه با جابه جايي سطر توسط كليدهاي كيبورد ويا موس textbox ها پر بشه
ممنون از كمكمتون

دوست عزیز در بین پست های تالار میتونی کدش رو پیدا کنی اما به طور خلاصه میتونی از BindingManagerBase بر روی دیتاتیبل استفاده کنی و با استفاده از خصوصیت position کار کنی.

RIG

متخصص C#.net
txt name =datagridview.currentrow.cell[0].value.tostring();
txt family=datagridview.currentrow.cell[1].value.tostring();
txt address =datagridview.currentrow.cell[2].value.tostring();
اینا رو تو رویداد کلیک دیتا گرید ویو بنویس اگر سطری رو انتخاب کردی ستون اول نام و ستون دوم فامیلی رو نشون مید و سومی ادرس باشه اگه بین سطر ها جایجا شی مقدار ها جابجا میشن
توضیح کد دادم اگه مشکلی داشتی از دوستان بپرس کد رو توضیح میدن من دستی نوشتم .

mohandesamir14

عضو جدید
سلام دوست عزیز
من یه dgv دارم که اطلاعات رو داخلش نمایش میده.یه دکمه ویرایش هم اون بالا گذاشتم.میخوام وقتی روی یه سطر کلیک میکنم و دکمه ویرایش رو میزنم توی فرم جدیدی که باز میشه اطلاعات این سطر رو نشون بده و بتونم ویرایشش کنم.ممنون میشم کمک کنید

kurdboy2175

عضو جدید
سلام دوست عزیز شما می تونید از خاصیت selectrowsmoucekick استفاده کنی تو قسمت event ها وجود داره
مثلا
txtname=dgv.selectedrows[0].colles[0].valui.tostring();
و الی اخر برای فامیلی فقی کافیه که بخش callesرا تغییر بده مثلا [1] و آخر
موفق باشی