انتخاب رشته کارشناسی ارشد معماری 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دانشگاه گیلان که سطحش بالاست از لحاظ رتبه بندی کشوری. استاداش باسوادن (خیلی). البته من جو شو دوست ندارم.... بهرحال، گیلان بالاست.از خیلی جهات. استادای مشترک با شهیدبهشتی هم داره. بعضی از استادای باسواد گیلان، توی مازندران هم درس میدن. پس سطح اونجام میکشن بالا!
خود من وقتی فهمیدم سطح گیلان از شیراز بالاتره باعث تعجبم شد. ولی بعدش فک کردم: تو شیراز که معماری هخامنشی یاد نمیدن، چرا توقع تو میبری بالا؟!!! :D

تو این موارد رنک دانشگاه خیلی گزینه ی مناسبی برا انتخابه!!! من فک کنم دانشگاه شیراز برای پذیرش اونور آب مناسب تر باشه!!! چون رتبش بالاس!!! گیلان دانشگاه 21 ام ایرانه (اگه اشتباه نکنم)

آخرین ویرایش:

msm1600212

عضو جدید
سلام دوستان گرایش های دانشگاه علم و صنعت کدوماش خوبه ؟ کدوماش طراحی داره ؟کدوم تحقیقی و ایناس؟ یکی یکم توضیح بده !؟ مرسی

zarife

عضو جدید
سلام بچه ها یکی اینو توضیح بده منم این مشکل رو دارم !!!!

دوستان این مربوط به رشته های شرایط خاصه. اونایی که تو دفترچه زده (شرایط در انتهای دفترچه) یعنی سوره و علم و فرهنگ. از اینا فقط 2 کد رشته میتونین انتخاب کنین.

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
موضوع اون اسکیس شهر کتاب بود!

در مورد شرایط خاص هم بگم که همه رو میتونی انتخاب کنی مثل دانشگاه سوره و غیره ولی سوره واسه 2 کد مثلا معماری و داخلی یعنی بیشتر از 2 تا نمیشه یه دانشگاه با شرایط خاص رو انتخاب کنی مثلا دانشگاه سوره به جز داخلی و معماری رشته مطالعات رو داره و شما فقط بین اینا میتونی 2 کد رشته رو انتخاب کنی!!!
سوره مگه غیر انتفاعی نیستش؟؟؟

صالحی-م

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من رتبم ز3000 شده اگه بدونم فقط غیر انتفاعی میارم و روزان 1% درصد ..اگه اول روزانه و شبانه بزنم همین جوری چون می دونم نمیارم...بعد اخر سر غیر انتفاعی شانس غیر انتفاعی ام از بین میره؟

آخرین ویرایش:

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ارشد فقط سراسری روزانه
ابدا!!! من حاضر نیستم واس ی پروسه مریض پشت کنکور بمونم!!! جوونیمون نابود شد!!!
من موسیقی دوس دارم اما واس کنکور لعنتی دست و دلم بش نمیره!!! و... جوونی نکردم ب مولا!!!

aytakin69

عضو جدید
ابدا!!! من حاضر نیستم واس ی پروسه مریض پشت کنکور بمونم!!! جوونیمون نابود شد!!!
من موسیقی دوس دارم اما واس کنکور لعنتی دست و دلم بش نمیره!!! و... جوونی نکردم ب مولا!!!

کاملا بستگی به اهداف داره....اگه فقط میخوای که این مدرک رو بگیری آره این بهترین رویکرده...:D ولی اگه طرف هدافاش بزرگه باید تلاشا و همینطور دانشگاشم گنده باشه...:D چون اینجوری خودشو به اهداف بزرگش نزدکتر میکنه و اونارو قابل دسترس تر....کلا هر موفقیتی یه سری ریسکا داره که اگه واسه آدم مهمه باید ریسکاشم به جون بخره و حتی احتمال شکستشو.....:)

aytakin69

عضو جدید
وای خدا شکرت هم انتخاب رشته تمدید شد...و هم اصلاحیه داره.......

aytakin69

عضو جدید
بچه ها اگه کسی در مورد دانشگاه رشت-مازندران و زنجان اطلاعاتی داره ممنون میشم که بگه....

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کاملا بستگی به اهداف داره....اگه فقط میخوای که این مدرک رو بگیری آره این بهترین رویکرده...:D ولی اگه طرف هدافاش بزرگه باید تلاشا و همینطور دانشگاشم گنده باشه...:D چون اینجوری خودشو به اهداف بزرگش نزدکتر میکنه و اونارو قابل دسترس تر....کلا هر موفقیتی یه سری ریسکا داره که اگه واسه آدم مهمه باید ریسکاشم به جون بخره و حتی احتمال شکستشو.....:)
آقا!!! فک می کنی با سراسری قبول شدن جایزه نوبل می دن ب آدم؟؟؟ فک می کنی وقتی وارد دانشگاه شدی ب یک عالم همه چیز دان تبدیل می شی؟؟؟ ابدا اینطور نیس!!! تو دانشگاه دولتی هم هیچ خبری نیس!!! (مهم ب آدمشه (خصوصا تو رشته ما)) قصدم این نیس ک بگم دانشگاه دولتی بده (چون خودمم دارم تلاش می کنم واسش)، اما اگه نشد دنیا ب آخر نمی رسه!!! با قبول نشدن موفقیت های زندگی ب یک باره پر نمی کشه بره هوا!!! ما همیشه جوون نمی مونیم!!! دوس ندارم مث ی آدم کنکور ده تک بعدی زندگی کنم!!! آدمی رو می شناسم بعد 3 سال پردیس بهشتی قبول شده و الان گریه می کنه ک زندگیشو هدر داده!!! من می گم نمی ارزه اینهمه تنش، هزینه، ایزوله شدن و... این نظر من است و البته غیر قابل تعمیم!!!

aytakin69

عضو جدید
آقا!!! فک می کنی با سراسری قبول شدن جایزه نوبل می دن ب آدم؟؟؟ فک می کنی وقتی وارد دانشگاه شدی ب یک عالم همه چیز دان تبدیل می شی؟؟؟ ابدا اینطور نیس!!! تو دانشگاه دولتی هم هیچ خبری نیس!!! (مهم ب آدمشه (خصوصا تو رشته ما)) قصدم این نیس ک بگم دانشگاه دولتی بده (چون خودمم دارم تلاش می کنم واسش)، اما اگه نشد دنیا ب آخر نمی رسه!!! با قبول نشدن موفقیت های زندگی ب یک باره پر نمی کشه بره هوا!!! ما همیشه جوون نمی مونیم!!! دوس ندارم مث ی آدم کنکور ده تک بعدی زندگی کنم!!! آدمی رو می شناسم بعد 3 سال پردیس بهشتی قبول شده و الان گریه می کنه ک زندگیشو هدر داده!!! من می گم نمی ارزه اینهمه تنش، هزینه، ایزوله شدن و... این نظر من است و البته غیر قابل تعمیم!!!

من کارشناسی دولتی خوندم روزانه...میدونم که خبری نیست البته دانشگاه دولتیم همشون خوب نیستن....در ضمن من هیچ وقت 3 سال پشت کنکور نمیمونم به نظر منم حماقته...کسی که 3 سال کنکور میده و نتیجه نمیگره دلیلش اینه که از اول راه رو اشتباه انتخاب کرده بالاخره ظرفیت آدما فرق داره باید آدم خودش بدونه قابلیتشو داره یا نه فقط خیال پردازیه...گرچه این سیستمم یه بخش بزرگش بخت آزمایی....ولی این حرفی که رایج که مثلا تو رشته معماری مدرک اصلا مهم نیست رو قبول ندارم ....خدایی نمیشه تهران رو با هر دانشگاهی مقایسه کرد جو خیلی مهمه...حالا هی الکی تلقین کنیم تو معماری مدرک مهم نیست...این غیر انتفاعی لعنتی با 510 نفر ظرفیتش عملا داره گند میزنه به معماری...

mh.memar

عضو جدید
تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری کارشناسی ارشد 93

تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری کارشناسی ارشد 93

[FONT=BNazanin_Mehr]مهلت انتخاب رشته کنکور ارشد تمدید شد/اعلام زمان انتشار اصلاحات دفترچه

[/FONT]
مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به تمدید مهلت انتخاب رشته داوطلبان مجاز در کنکور کارشناسی ارشد سال 93 گفت: داوطلبان تا ساعت 24 روز چهارشنبه 31 اردیبهشت ماه فرصت دارند نسبت به انتخاب رشته و یا اصلاح فرم خود اقدام کنند.

حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: مهلت انتخاب رشته به مدت سه روز تمدید شده است و با توجه به انتشار اطلاعیه اصلاحات و تغییرات کنکور کارشناسی ارشد 93 در بعدازظهر امروز، داوطلبان فرصت دارند تا روز چهارشنبه نسبت به اضافه کردن و یا اصلاح کد رشته های انتخابی در فرم انتخاب رشته خود اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: اطلاعیه سازمان سنجش مبنی بر اصلاحات دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد سال 93 از ساعت 18 امروز بر روی سایت سنجش قرار می گیرد.
مشاور عالی سازمان سنجش یادآور شد: تا ساعت 8 صبح امروز یکشنبه 28 اردیبهشت ماه تعداد 128 هزار و 400 نفر نسبت به انتخاب رشته کدرشته های مجاز اقدام کردند.

http://www.mehrnews.com/detail/News/2293658

آخرین ویرایش:

beni belazi

کاربر بیش فعال
من یکی به شخصه اگه اختیار زندگیم کاملا دست خودم بود یه لحظه وقتم رو تلف ارشد نمیکردم... مگه تادائو آندو اصلا دانشگاه رفته... متاسفانه جو مدرک گرای ایران باعث میشه ما هم مجبور شیم اینطور باشیم. فکر کن این همه پولی که بابت کلاس کنکور و اسکیس میره رو میزاشتیم واسه کلاس نرم افزار و ارائه ای که تو کار واقعی به دردمون میخوره یاد میگرفتیم... آخه کدوم شاهکار معماری تو 4 ساعت طراحی شده... مگه اسکیسی که معمارای بزرگ میکشن کدومشون شبیه این چیزی که از ما میخوان. من که واقعا به کسایی که تازه فارغ التحصیل شدن توصیه میکنم به جای کلاس رفتن برن نرم افزار یاد بگیرن سعی کنن یه جا کارآموز شن برن تو بازار کار... مادامی که خودتون رو تو بازار کار جا بندارین هیشکی نمیپرسه از کجا فارغ التحصیل شدین...

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من کارشناسی دولتی خوندم روزانه...میدونم که خبری نیست البته دانشگاه دولتیم همشون خوب نیستن....در ضمن من هیچ وقت 3 سال پشت کنکور نمیمونم به نظر منم حماقته...کسی که 3 سال کنکور میده و نتیجه نمیگره دلیلش اینه که از اول راه رو اشتباه انتخاب کرده بالاخره ظرفیت آدما فرق داره باید آدم خودش بدونه قابلیتشو داره یا نه فقط خیال پردازیه...گرچه این سیستمم یه بخش بزرگش بخت آزمایی....ولی این حرفی که رایج که مثلا تو رشته معماری مدرک اصلا مهم نیست رو قبول ندارم ....خدایی نمیشه تهران رو با هر دانشگاهی مقایسه کرد جو خیلی مهمه...حالا هی الکی تلقین کنیم تو معماری مدرک مهم نیست...این غیر انتفاعی لعنتی با 510 نفر ظرفیتش عملا داره گند میزنه به معماری...
3 سال و2 سال توفبقی نداره مهندس!!! کاملا ب خود شخص بستگی داره!!! فارغ از دانشگاهش!!! تادئو آندو بوکسور، راننده کامیون و نجار بوده!!! رایت تحصیلات دانشگاهی نداشته!!! شقاقی و شکوهی دانشگاه گند رجایی درس خوندن!!! همکلاسم ک امسال 3 شد دانشگاه گند رجایی خونده!!! اقای دکتر زمرشیدی هیئت علمی دانشگاه ما و چهره ی ماندگار ایران فوق دیپلم داره و بش دکتری افتخاری دادن!!! قطعا دانشگاه تهران خیلی خوبه، اما الزامی نیس که دانشجوهاش بشن لویی کان یا لوکوربوزیه!!! من امیدوارم نتیجه بگیری و قبول شی!!! (هممون قبول شیم) اما مطمئنم بعدا ب این میرسی که دانشگاه آدمو معمار نمی کنه!!! معماری عشق می خواد و بس...!!! در ضمن آدمایی هم تو غیر انتفاعی های سطح پایین هستن ک از من خیلی معمار ترن!!! اقا بریم اسکیس کار کنیم دیر شد... :biggrin:

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من یکی به شخصه اگه اختیار زندگیم کاملا دست خودم بود یه لحظه وقتم رو تلف ارشد نمیکردم... مگه تادائو آندو اصلا دانشگاه رفته... متاسفانه جو مدرک گرای ایران باعث میشه ما هم مجبور شیم اینطور باشیم. فکر کن این همه پولی که بابت کلاس کنکور و اسکیس میره رو میزاشتیم واسه کلاس نرم افزار و ارائه ای که تو کار واقعی به دردمون میخوره یاد میگرفتیم... آخه کدوم شاهکار معماری تو 4 ساعت طراحی شده... مگه اسکیسی که معمارای بزرگ میکشن کدومشون شبیه این چیزی که از ما میخوان. من که واقعا به کسایی که تازه فارغ التحصیل شدن توصیه میکنم به جای کلاس رفتن برن نرم افزار یاد بگیرن سعی کنن یه جا کارآموز شن برن تو بازار کار... مادامی که خودتون رو تو بازار کار جا بندارین هیشکی نمیپرسه از کجا فارغ التحصیل شدین...
دقیقا!!! تو معماری باید کار بلد باشی!!!

aytakin69

عضو جدید
دقیقا معماری عشق میخواد منکرش نیستم...من میگم همین مدرک گرایی که میگین باعث شده همه زور بزنن واسه ارشد شده مدرک از یالقوز آباد بگیرن.....منم اگه قبول نشم دیگه نمیرم غیرانتفاعی میرم با مدرک کارشناسی دنبال عشقم معماری....:) دیگه قرار نیست به هر قیمتی مدرک بگیرم....کسیم که واقعا حالیشه از معماری مخصوصا اگه از دانشگاه بد باشه دیگه 2سال عمرشو نمیذاره بره از یالقوزآباد با اساتید وحشتناک مدرک بگیره چون دیگه راهشو پیدا کرده ;)...مشکل اینه بیشتر از نصف کسایی که ارشد میخونن نمیدونن چرا میخونن شاید دلیلش اینه که همه میخونن....!!!ایشالا هر کی که لایقشه واقعا قبول میشه..ایشالا هممون قبول میشیم بریم سر اسکیس....

nikky321

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام سلام
من توي انتخابام علم و صنعت رو نزدم. به نظرتون خيلي اشتباه مي كنم. اخه خوشم نمياد از جوش. اشتباه مي كنم.
يكي سوال كرد داخلي و منظر دكتري داره يا نه. جوابش نه. دكتري تو ايران نيست. بايد بري خارج. اين يك نكته منفي معماري منظر و داخليه

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام سلام
من توي انتخابام علم و صنعت رو نزدم. به نظرتون خيلي اشتباه مي كنم. اخه خوشم نمياد از جوش. اشتباه مي كنم.
يكي سوال كرد داخلي و منظر دكتري داره يا نه. جوابش نه. دكتري تو ايران نيست. بايد بري خارج. اين يك نكته منفي معماري منظر و داخليه

سلام نیکی
درست که جو علم و صنعت اصلا خوب نیست و مثل مدرسه دخترونه و پسرونه میمونه ولی هر چی باشه علم و صنعت هست
دکترا داره
استاداش با سوادن
دانشگاهش مرتبه علمی داره

به نظر من اشتباه کردی نزدی
حتما بزن تو ویرایش

ارشد همش دو سال چشم به هم بزنی تموم میشه

وضعیت
موضوع بسته شده است.