امروز پسرها در ازدواج قابل اعتماد ترند یا دخترها؟

امروز پسرها در ازدواج قابل اعتماد ترند یا دخترها؟

• دخترها

رای: 21 80.8%
  • پسرها

رای: 5 19.2%

• مجموع رای دهندگان
    26

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام. حرفاتون درست و متینه. ولی اواخر صحبتها، جمله ها جوری هست که گویا این موضوع فقط مربوط به آدم های شهرهای کوچیکه. من هم میشناسم افرادی که از شهرهای بزرگ میرن دانشگاه های شهرای کوچیک و اونجا رو هم/معذرت میخوام، به گند میکشن. یا از یه شهر بزرگ به شهر بزرگ دیگه.

سلام
برداشتتون از صحبت هام با منظور من کاملا متفاوت بود : )
بحث اصلا سر خوب و بد بودن آدم های شهرای کوچیک و بزرگ نیست .. من هم خوب میدونم که همه جور آدمی همه جا هست !
جملات آخر پست من در جواب پی نوشت ندا بود ... ندا گفت امکان خطا کردن برای همه وجود داره ... و من فقط یه مثال نقض زدم که اینطور نیست ...
ببینید اگه من الان با یه آرایش غلیظ برم تو روستامون ، به سرعت تو تمام روستا پخش میشه که دیدید دختر فلانی چه ریختی اومده بود ! ولی اگه با همون ظاهر نادرست توی شهر باشم این اتفاق نمیوفته چون کسی نه من رو میشناسه نه پدرم رو ! غیر از اینه ؟
مجال ارتکاب یک رفتار نادرست و نامتعارف در جوامع کوچیکتر به مراتب کمتر از جوامع بزرگتره ! دلیلشم اینه که هر چقدر محیط کوچیکتر باشه مردم بیشتر همدیگرو میشناسن و همین شناخت باعث میشه که بیشتر رعایت کنن ! شاید برای همینه که محیط یه روستا یا یه شهر کوچیک به مراتب سالم تر از شهر های بزرگه ! به ندرت پیش میاد که صحنه های غیراخلاقی که تو پارک و ماشین و سینما و ... توی شهرهای بزرگ دیده میشه در شهر های کوچیک هم رخ بده !
وگرنه مسئله اجبار و آدم های اینچنینی همه جا هست ...حداقل من بین دوستام 3 _ 4 مورد رو سراغ دارم ! ولی خب این آدم ها جایی دارن زندگی میکنن که کسی نمیشناستشون به راحتی 4 تا خیابون دورتر از خونه اشون ظاهرشون تغییر میکنه !
اون موردی هم که شما گفتید بله زیاده ولی اون آدم ها تو شهر خودشون هم زندگی سالمی نداشتن چون امکانش رو داشتن !

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
دقیقا ... خب منم همینو میگم که اگه انجام ندادن خطا به خاطر خدا و از روی ایمان نباشه دوامی نداره ضمن اینکه ارزش اعمال به نیتشونه !
بله اون آدم تا زمانی که خطایی نکرده پاک هست ولی لزوما آدم خوبی نیست !
اره تو جرگه ی اون ادما نیست ولی در جرگه آدم های خوب و با ایمان هم نیست !

انجام ندادن خطا اگه به خاطر خدا و از روی ایمان باشه هم دوام نداره و شخص بارها به خطا و گناه گرفتار میشه چون در غیر این صورت میشه معصوم که با خیلی پیش‌فرضهای اسلامی و شیعی تناقض داره.
از طرف دیگه، اشخاص زیادی داشتیم و داریم که خداپرست نیستند ولی سعی می‌کنند عمداً خطا نکنند، در کارهای خیریه شرکت می‌کنند و ... ضمناً تعریف خطا برای اون‌ها با تعریف اسلامیِ گناه در بعضی موارد تفاوت داره ولی طبق عرف جامعه‌ی خودشون، شخص مبرا از خطا هست (مثلاً گوشت خوک میخوره اما خیانت و پولشویی و ... نمیکنه). توو کشورهای قانون‌محور مثل ژاپن از این دست افراد زیاد می‌تونید پیدا کنید مخصوصاً که به صورت ماشین‌وار عادت دارند از قانون پیروی کنند. یک آدم قانون‌محور ممکن هست در طول عمرش از یک آدم خدامحور خطای کمتری بکنه؛ تعریف خطا براش فرق می‌کنه اما خروجی مهم هست. آیا انجام ندادن خطا توسط این‌ها دوامی نداره یا تکلیف یک دانشمند آتئیست که دارویی به نیت افزایش سلامت عمومی اختراع میکنه، بدون اینکه خدا رو در نظر بگیره چیه؟
ضمناً به نظر میاد دارید بین آدم‌های خوب یک مرزبندی بر اساس ایمان درست می‌کنید چون از اصطلاح "آدم‌های خوب و باایمان" استفاده می‌کنید. آیا عبارت "آدم خوب" به تنهایی مشکلی داره؟
در کل اگر در کل متن‌تون کلمه‌ی خدا رو با "اخلاق" عوض کنید، میشه به یک واسط (interface) مشترک برای حرف زدن بین تمامی انسان‌ها با عقاید مختلف رسید.

sarasai

عضو جدید
سلام بعضی نظراتی که دیگر اعضا داددند خیلی بامزه بود کلی خندیدم ولی نظر من اینه اگه رابطه (چه رابطه دختر و چه رابطه پسر ) محدود و برای ازدواج و در حد حرف زدن و شناخت بوده اشکالی نداره کلا نباید خیلی به گذشته افراد ریز شد چون اینجور روابط تقریبا شبیه یه رابطه ناموفق ( مثله ازدواج ناموفق ) هست که به دلایلی به ازدواج منتهی نشده اما اگه رابطه فراتر از این باشه طوری که هیچ قید و بندی نباشه و شئونات اخلاقی و انسانی رعایت نشه ، درست نیس قطعا تو زندگی اینده هر فردی تاثیر منفی خودشو میزاره . در کل به نظرم هر انسانی( هز دختر و پسری و یا حتی افراد متاهل که این روزا زیاد باب شده ) حتی اگه ترس از خدا هم نباشه تنها به دلیل غیر اخلاقی بودن دنبال اینجور روابط نمیره چون در نهایت این روح و روان خودشه که اسیب می بینه که همه اینها بستگی به این داره چقدر آگاهی ودانش و تربیت صحیح در پس زمینه ذهنی شخص باشه

ali199_1991

کاربر بیش فعال
نه الان مثلا شما 25 سالته یا یکم اینور اونور چه گلی به سر خودتو جامعه زدی؟ مثلا الان خیلی خوشبختی بنظرت؟

حالا من هیچی ولی هر شخص دیگه ای جلوی شما بود ؛ آیا در موردش کامل اطلاعات داری که اینطوری میگی؟

bobat

عضو جدید
حالا من هیچی ولی هر شخص دیگه ای جلوی شما بود ؛ آیا در موردش کامل اطلاعات داری که اینطوری میگی؟

چطوری میگم؟ با کمی غلو و مثال جوابتو دادم. این مثاله منظور از شما شمای نوعی نیستی که من بخوام شما رو بگم

bobat

عضو جدید
بنظرم پسرها قابل اعتماد تر هستند...

قدیم بود یه چیزی ولی امروز دور از حضور جمع ، دیدی دخترا چقد بی حیائن؟ پسرو مثل آب خوردن قورت میدن از بس گرگ صفتن بعضیاشون ، یکی دو نفر فقط!
بازم تا حدودی قبول دارم.

ریحانه سعادت

عضو جدید
کاربر ممتاز
انجام ندادن خطا اگه به خاطر خدا و از روی ایمان باشه هم دوام نداره و شخص بارها به خطا و گناه گرفتار میشه چون در غیر این صورت میشه معصوم که با خیلی پیش‌فرضهای اسلامی و شیعی تناقض داره.
از طرف دیگه، اشخاص زیادی داشتیم و داریم که خداپرست نیستند ولی سعی می‌کنند عمداً خطا نکنند، در کارهای خیریه شرکت می‌کنند و ... ضمناً تعریف خطا برای اون‌ها با تعریف اسلامیِ گناه در بعضی موارد تفاوت داره ولی طبق عرف جامعه‌ی خودشون، شخص مبرا از خطا هست (مثلاً گوشت خوک میخوره اما خیانت و پولشویی و ... نمیکنه). توو کشورهای قانون‌محور مثل ژاپن از این دست افراد زیاد می‌تونید پیدا کنید مخصوصاً که به صورت ماشین‌وار عادت دارند از قانون پیروی کنند. یک آدم قانون‌محور ممکن هست در طول عمرش از یک آدم خدامحور خطای کمتری بکنه؛ تعریف خطا براش فرق می‌کنه اما خروجی مهم هست. آیا انجام ندادن خطا توسط این‌ها دوامی نداره یا تکلیف یک دانشمند آتئیست که دارویی به نیت افزایش سلامت عمومی اختراع میکنه، بدون اینکه خدا رو در نظر بگیره چیه؟
ضمناً به نظر میاد دارید بین آدم‌های خوب یک مرزبندی بر اساس ایمان درست می‌کنید چون از اصطلاح "آدم‌های خوب و باایمان" استفاده می‌کنید. آیا عبارت "آدم خوب" به تنهایی مشکلی داره؟
در کل اگر در کل متن‌تون کلمه‌ی خدا رو با "اخلاق" عوض کنید، میشه به یک واسط (interface) مشترک برای حرف زدن بین تمامی انسان‌ها با عقاید مختلف رسید.
این سوالیه که ذهن منو خیلی وقته مشغول کرده!!
ولی خدا در قرآن گفته تمام کارهای نیکتون فقط در صورتت داشتن ایمان پپذیرفته میشه!!
وفک میکنم جواب این سوال برمیگرده به هدف خلقت ما!!!
نمیدونم خیلی سخته

سامرانی

عضو جدید
کاربر ممتاز

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
من آش دوست دارم :D

البته یه موردم بود که آشپز رو بیشتر از آش دوست داشتم :smile:
مورد خوبی بوده:)
حرف های تو خالی و ادعای روشن فکری و پیشرفت !
خدا به داد مملکت آینده ما برسه که چه جوونایی میخوان مملکت و بدست بگیرن:smile:

ببخشید مملکت ما الان چجوریه که ما بخایم ایندش و بسازیم!!قبلیا واسه ما ساختن بسه!
مملکتی که شما ازش حرف میزنی جز لجنزار چیزی ازش نمونده.حرف های تو خالی نیست اینایی که میگیم اینا اهداف و خاسته های یک نفر حداقل هدف من بوده که گند زده شده بهش.
ادعای روشن فکریو پیشرفت واز کجای صحبتای بنده درآوردید شما؟

Uchiha Itachi

عضو جدید
مورد خوبی بوده:)

راستش چی یگم، اگه فقط دست پختش بد بود یه چیزی ولی اخلاقش هم بهنر از دست پختش نبود
اما یه مورد دیگه بود که تو شیرین فروشی کار میکرد، افسوس که شرایط من خوب نبود :(
متاسفانه پشه های ته جیب من همیشه تو قمار میبازن

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش چی یگم، اگه فقط دست پختش بد بود یه چیزی ولی اخلاقش هم بهنر از دست پختش نبود
اما یه مورد دیگه بود که تو شیرین فروشی کار میکرد، افسوس که شرایط من خوب نبود :(
متاسفانه پشه های ته جیب من همیشه تو قمار میبازن
تو جیبت پشه های قمار باز داری؟:D

سامرانی

عضو جدید
کاربر ممتاز
نکنه به اونا رای دادی؟ :| آره؟ :|

یه بار دیگه این مدل تاپیک فکر کنم زده بود من رای دادم
اما این یکی جدیده گویا؟
اما من رای ندادم چرا برام غیر فعال؟:|
مگه میشه از حقوق مردها بگذریم و بریم به خانم ها رای بدیم ؟:D

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه بار دیگه این مدل تاپیک فکر کنم زده بود من رای دادم
اما این یکی جدیده گویا؟
اما من رای ندادم چرا برام غیر فعال؟:|
مگه میشه از حقوق مردها بگذریم و بریم به خانم ها رای بدیم ؟:D

:|

بحث حق و حقوق نیس بنظرم این موضوع رو نمیشه با ی نظرسنجی کشکی

مشخص کرد نمیشه بگیم همه دخترا قابل اعتمادن و پسرا نه یا برعکس

من میگم 4 تا رای بیاریم لاقل :d

سامرانی

عضو جدید
کاربر ممتاز
:|

بحث حق و حقوق نیس بنظرم این موضوع رو نمیشه با ی نظرسنجی کشکی

مشخص کرد نمیشه بگیم همه دخترا قابل اعتمادن و پسرا نه یا برعکس

من میگم 4 تا رای بیاریم لاقل :d

آره باید رای جمع بشه اونم به شکل زیااااد:D
اصلا حواسم به نظرسنجی نبود:|

بستگی داره.
آخه اعتماد کردن و ازدواج کردن به جنسیت ربطی نداره که !!!!!!!

الان به چیزهای دیگه بستگی داره!
اصلا سوالش بد مطرح شده.
بیشتر باعث میشه دو جنس مخالف برای دفاع از خودشون به جون هم بیوفتن تا رای درست بدن.:biggrin:

به نظرم باید سوالو اینجوری مطرح میکرد که برای ازدواج کردن چگونه میشود به جنس مخالف اعتماد کرد؟

بالا