افزایش آمپر در مدار

soshiantrand

عضو جدید
سلام
ما یه مدار 18 ولتی 5آمپری داریم میخوایم آمپر رو بیشتر کنیم مهم هم نیست که چقدر از ولتاژ کم میشه
میشه انواع روش ها رو بهم بگید و مشخص کنید که هرکدوم چقدر افزایش میدن و ...؟:cry:

soshiantrand

عضو جدید
مثل این که نمیشه

من یه روش پیدا کردم البته هنوزم به کمک دوستان احتیاج دارم و روش های بیشتری رو نیاز دارم

اگه دو تا دیود رو تو مسیر به طور موازی هم قرار بدیم آمپر دو برابر میشه و ولتاژهم نصف این دقیقا عکس کوئل عمل میکنه

soshiantrand

عضو جدید
حد اقل یکی بیاد بهم بگه همچین کاری شدنی هست یا نیست آقا روش نخاستیم از یه همچین انجمن پرکاربری همچین چیزی بعید بود

ir_majhool

عضو جدید
از آرایش دارلینگتون ترانزیستور های قدرت استفاده کنید
تو تمامی مدارات اینورتر از این روش استفاده میشه
امیتر ها به زمین
کلکتور هارو به هم با سیم کلفت وصل کنید و بدید به خروجی
البت این روش ها بیشتر برای تبدیل جریان کم dc به جریان زیاد ac کار برد داره ولی چون اکثر وسایل مثل موتور ها میتونند در ولتاژ پایین با ac هم کار کنند خوبه

Behzad nejati

عضو جدید
سلام
ما یه مدار 18 ولتی 5آمپری داریم میخوایم آمپر رو بیشتر کنیم مهم هم نیست که چقدر از ولتاژ کم میشه
میشه انواع روش ها رو بهم بگید و مشخص کنید که هرکدوم چقدر افزایش میدن و ...؟:cry:
سلام اين مداري كه گفتي ac هست يا dc ؟

fahim67

عضو جدید
سوال درباره ی قفل رمز دیجیتال

سوال درباره ی قفل رمز دیجیتال

سلام،با تشکر از مطالب خوب و مفیدتون.
یه سوال داشتم:من مدار قفل رمز دیجیتال رو بستم و تست کردم اما مدارم هیچ عکس العملی نشون نمیده!انگار اصلا ولتاژ نداره ولی با ولت متر تست کردم ولتاژ داره اما اصلا هیچ کدوم از المان هام روشن نمیشه!!!!
میشه راهنماییم کنین؟
ممنون

بالا