اعتراف نامه من در مورد اصغر فرهادی یا همان برادر خودمان.......؟؟؟؟؟؟

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام به تو عزیزی که اومدی توی این تاپیک ((پیشاپیش سال نو مبارک)) از شما میخوام که تاپیکو تا انتهاش دنبال کنی و از نظرات خوبت بهره مند سازی و به باز فکر کردن هم دیگه کمک کنیم....................:gol::gol:

اصغر فرهادی یا برادر اصغر من میخوام اعتراف کنم که هوشت فوق العاده بالاست و این که این روزا حداقل اسم اصغر فرهادی واسه کم تر کسی ناشناخته نیست الکی نیست و واقعا حداقل لیاقت اینو داشتی حالا اسکار گرفتنو نمیدونم واقعا به خاطر لیاقتی که داشتی بهت دادند یا بنا به دلایلی که توی برداشت اخر میگم.......

من خودم تا یه هفته پیش فیلمو ندیده بودم و توی دو نامه با دو نظر کاملا مخالف بود نظر دادم تا این که فیلمو دیدم و واقعا نامردیه که بخوایم فکر کنیم همچین فیلمی ساختی تا اسکار بگیری و یا هر چیزی ولی خب این فیلم توی نشون دادن حقایق زندگی الان ما حرف نداشت خونواده ای که به ظاهر از نظر درامد و موقعیت اجنماعی در حد خوبی بودند و از دور ادم به زندگیشون غبطه میخورد ولی در درون پر از مشکلات .....مشکلاتی که بیش ترش ساخته ی خودشون بود.....
ولی این فیلم بعضی چیزا رو نشون داده بود که واسه اسکار دادن و زوم کردن روی اونا واسه خیلی ها عالی بود....
واقعا ارزش دیدنو داشت ولی بهتره برداشت های زیرو با هم بخونیم و حرف اخرمو در برداشت اخر میزنم........

Paydar91

کاربر ممتاز
برداشت اول........................................................................................................................................................................................دیالوگ و سکانس های برتر

اول فیلم اون جایی که توی دادگاه سیمین به نادر میگه یه دلیل بیار واسه نرفتن به خارج و اونم میگه بابام باید ازش مراقبت کنم و سیمین رو به قاضی میگه پدر ایشون الزایمر داره و هیچکی رو نمیشناسه و نمیفهمه که پسرش از اون مراقبت میکنه یا فرد دیگه که نادر در جوابش گفت من که میفهمم پدرمه.

اون جایی که توی دادگاه دختر حجت (شهاب حسینی) داشت به متهمه نگاه میکرد و یه ترسی توی چهرش بود که متهمه نگاش کرد و اونم لبشو گاز گرفت و رو شو اون ور کرد خیلی قشنگ اون ترسو به تصویر کشیده بود چون واقعا دیدن همچین صحنه ای پای زنجیر شده ی یک متهم خیلی سنگینه واسه یه دختر بچه.

اون جایی که قاضی به خاطر سرو صدا خواست حجتو از دادگاه بندازه سه روز بازداشت حجت رو کرد بهش گفت منو از حبس میترسونی من کل زندگیمو باختم
من توی یه کفاشی کار میکردم انداختنم بیرون گفتن شکایت کن و من بعد یه سال دوندگی گفتند برو بشین خونت منو از حبس میترسونی برو از خدا بترس و بعد همون جا گفت مشکل من اینه که نمیتونم خوب حرف بزنم و جوش میارم ولی اون (منظورش نادر بود)میتونه درست صحبت کنه.

یا این جاش خیلی جالب بود که ظاهر سازی ما رو خوب نشون میداد بابای نادر بنده خدا اصلا حال و خوش درستی نداشت ولی وقتی برده بودنش خونه ی مادر سیمین بهش کروات زده بودند!!!!!!

اون جایی که ترمه رو به باباش نادر گفت چرا رفته بودی طبقه ی بالا پیش همسایه ی طبقه بالا که باباش گفت خواستم بگم که حواسش باشه که فردا میخوان بیان واسه پرس و جو که دخترش گفت اگه قراره راستشو بگه چرا باید حواسش جمع باشه.

یا این که حجت دیدش این بود که هر کی میخواد واسه نادر شهادت بده باهاش زدو بند کرده و رک میگفت میگفت اینا میخوان فردا چشم تو چشم شند مگه میان بر علیهش شهادت بدند.

اون جایی که حجت به نادر گفت تو اگه ریگی به کفشت نبود چرا اومدی بیمارستان عیادت اونم گفت من از روی انسانیت اومدم جواب حجت عالی بود گفت چطور وقتی میزدیش انسانیت نداشتی!!!!

هارتو و پورت های حجت این که همش نشون از عجز داشت هم خیلی جالب بود یا اون جایی که به خاطر ناموسش جوش اورد و نادر و سیمینو با هم کتک زد جالب بود که نادر هیچ واکنشی نشون نداد حداقل در مورد زنش به قول حامد فرد میگه کارگر حق داره اگه زود میاره جوش تو دلش مونده حسرت خرید یک کیلو گوشت یک کیلو گوشتو اون خیلی وقته ندیده که اگه ببینه بقیه بهش میگن پدیده ما ها از بدبختی و بدهی کاملا سیریم مثل حجت توی جدایی نادر از سیمین که فشار زندگی کرده اونو وام دارش بره خود زنی کنه جلو زنه داغدارش !!!!!

Paydar91

کاربر ممتاز
برداشت دوم.....................................................................................................................................................................................کدوم طرفی هستی

واقعا باید به هوش و ذکاوت اصغر فرهادی تبریک گفت در هیج جای فیلم نشون نداد که با کدوم طرفی هاست یا لااقل من نفهمیدم بزارید ببینیم:

مثلا اول فیلم اون جایی که سیمین دلیل میاره واسه خارج رفتن رو به نادر میگه اینده دخترت برات مهم نیست در واقع دو دیدگاه مختلفو به مناظره نشونده که یه طرفش که دیدگاهی دارند که این جا اینده ی خوبی نمیتونند بچه هاشون داشته باشند (سیمین) و یه دیدگاه اونایی که که خلاف این نظرو دارند (قاضی) که قاضی یا همون دیدگاه مخالف خارج رفتن میگه مگه این همه بچه توی این مملکت هستند اینده ندارند که سیمین در جوابش میگه من مادرم و اختیارشو دارم وترجیح میدم که بچم توی همچین شرایطی بزرگ نشه که قاضی میگه کدوم شرایط که سیمین جز یه نگاه هیچ جوابی نداره در واقع اون عده ای که خارجو انتخاب میکنند در مقابل اونایی که خارجو انتخواب نمبکنند بی جواب میزاره!!!!!!که باز این بی جواب بودن خودش دو نوع برداشت داره یکی این که سیمین جوابی نداره و حرفی بی اساس زده و این که بنا به دلایلی سیمین نمیتونه توی فیلم فرهادی شرایطو باز کنه و به عهده ی ما میمونه این برداشت........
.
.
.

یا به ما از اول فیلم طوری القا میشه که دین و ایمون اون قشر پایین جامعه بیش تره و اینو از اون جایی میگم که بارها اسامی ائمه رو از زبون اونا میشنویم و قسم میخورند (و هنوز نمیدونیم که کی راست میگه و کی دروغ) و یا این که راضیه در یه جایی از فیلم که میخواد بابای نادرو عوض کنه زنگ میزنه و مورد شرعیشو سوال میکنه و یا این که اون جایی که نادر در دادگاه میگفت من حرفای شما رو نشنیدم که بارداری در صورتی که شنیده بود (گفت میخوای قسم بخورم) ولی قسم نخورد که حجت گفت خیلی هم شما اهل خدا و پیغمبرید که نادر در جوابش گفت نه فقط مال شماست ولی به هر حال قسم نخورد ولی حتی در اخر فیلم دیدیم که خواهر حجت که اونم زنی چادری بود و میدونست دلیل مردن بچه ی داداشش چیه ولی با این حال به راضیه التماس میکرد برو قسم بخور به قران در حالی که به امام حسین هم قسمش میداد و اون جا ما میدونستیم که همه چی دروغه در واقع تا این جا همش به ضرر یه قشری از جامعه بود ولی در پایان راضیه زد زیر همه چیز و نشون داد بازم نمیتونه با اعتقاداتش پشت کنه یعنی در اخرین لحظه بود که ما اون ایمانو حس کردیم و اینم یه نوع زرنگی دیگه برادر اصغر در این فیلم بود و هیچ گروهی رو بی پاسخ نذاشت.
.
.
.
قسم خوردن معلم ترمه هم در نوع خودش جالب بود که حتی به قران قسم خورد که حرفاشونو نادر نشنیده (در صورتی که مطمئن نبود) ولی دوباره زرنگی فرهادی رو دیدیم اون جایی که رفت معلم و شهادتشو پس گرفت .....

Paydar91

کاربر ممتاز
برداشت سوم........................................................................................................................................................................................چه کسی دروغ نگفت ؟؟؟؟

یه جایی از فیلم که نادر تعابیر فارسی لغاتو از دخترش ترمه میپرسه و میگه معادل فارسی گارانتی یعنی چی ؟؟و دخترش میگه تضمین که باباش میگه این که عربیه و اونم میگه معلممون گفته باباش با یه قیافه حق به جانب میگه دیگه این حرفو به من نزنی چیزی که غلطه غلطه میخواد هر کی گفته باشه هر جا نوشته شده باشه همین پدر در یه جا که دخترش میگه بابا چرا دروغ گفتی که حرفاشونو نشنیدی میگه اگه نه از 1.5 تا 3 سال واسم حبس میبریدند(حالا بگزریم که قاضی گفته بود از 1 تا 3 سال) و همون دختر 11 ساله ای که داره عقایدش شکل میگیره به خاطر علاقه به پدر و همین روند تربیتی دروغ میگه و کلا امیدمونو اونم ناامید میکنه.

میگن دروغگو کم حواس میشه یه جا که همسایه نادر از راضیه پرسید چرا روی پله ها اشغال ریخته به دروغ گفت سرم گیج رفت پلاستیک پاره شد در صورتی که اشغالا رو داده بود به دخترش ببره که اونم وسط راه ریختشون شاید فکر نمیکرد اون دروغ به ظاهر کوچک به جا دیگه یقشو بگیره جایی که واسه تحقیقات مامورین رفتند خونه ی نادر که ببیند چطوری از پله ها افتاده و..... ..
.
.
.
دروغ و دروغ و باز هم دروغ عامل جدایی

در جای جای فیلم دیدیم که حالا بنا به هر دلیلی قصد ادامه زندگی داشتند نادر و سیمین ولی در پایان همون دروغی که سیمین گفت و میخواست با پولی که میدونست زوره به حجت بدند دلیل جداییشون شد

مطمئنم اگه فیلم ادامه پیدا میکرد جدایی حجت از راضیه رو هم میدیدیم لااقل طلاق عاطفیشون به خاطر دروغی که راضیه به حجت گفته بود و دلیل اصلی افتادن بچه رو نگفته بود......

Paydar91

کاربر ممتاز
برداشت چهارم......................................................................................................................................................برداشت ازاد

دو جا از فیلم میبینیم که برداشت ازاد باشه بهتره

اون جایی که معلم ترمه تا وارد دادگاه شد داشت موهاشو میداد زیر شالش.......

اون جایی که سیمین که استاد بود تا کلاس تموم شد و بچه ها رفتند بیرون سریع مقنعشو در اورد و شالشو سرش کرد..........

Paydar91

کاربر ممتاز
برداشت پنجم.................................................................................................................................................برداشت اخر

فرهادی جون عزیز فیلمت خیلی قابل تقدیر و ارزشه و دمت گرم نشون دادی این همه ازت تعریف شده و میشه الکی نیست من نظر شخصیم اینه که فیلمی که ساختی با هیچ نیتی بوده و یه فیلم ساختی با توانایی هایی که داشتی

دعا میکنم اونایی که بهت اسکار دادند واقعا به خاطر فیلم خوبی که ساختی بهت اسکار داده باشند (اخه این فیلم مثل برداشت 4 و .....خیلی چیزایی واسه یه عده داشت که خوشحال شند)نه این که تو و یه عده ی دیگه رو بازیچه بخوان قرار داده باشند اخه ناخود اگاه شاید الان یه عده رو هوا گرفته باشه که چجوری یه فیلمی بسازند که شایدم اوناهم اسکار بگیرند البته اسکار گرفتن خوبه خیلی خوبه ولی وقتی ارزشش بیش تر میشه ادم به این یقین برسه فقط فقط به خاطر فیلم بوده. وحتی اگه به خاطر و صرف فیلم نباشه همیشه مثل یه ایرونی بمونیم.......

امیدوارم با موندن توی این مملکت و ساختن فیلم های خوب دیگه نشون بدی حتی اگه بهت اسکار داده باشند به هر دلیلی به غیر از فیلم خوبت
نشون بدی ایرانی جماعت بازیچه نمیشه و نخواهد شد و هممونو رو سفید کنی.......

یه بنده خدایی بود عاشق شد عاشق یه دختری دختره خیلی پسره رو تحویل گرفت و بهش ابراز علاقه کرد و .....بعد ها مشخص شد دختره یکی دیگه رو دوست داشته و داره فقط به خاطر این که اونی رو که دوست داره بچزونه و سر به راه کنه و ...... اونو بازی قرار داد اگه نه محبتی و ابراز علاقه ای که به پسره کرد واسه خاطر این نبود که اونو واقعا دوست داشت بلکه بازیچش قرار داد تا اونی رو که دوست داشت ادم کنه.......

در پایان اعتراف میکنم چقدر خوبه ادم نسبت به چیزی که اشراف نداره و همه چی رو نمیدونه نظر کلی نده.................................من این درسو گرفتم................

از همتون ممنونم که وقتتونو گذاشتید........لطف میکنید شما هم از هر چی فیلم که به نظرتون جالب بوده و شاید به چشم نیومده بگید............سلامت و موفق باشید...................:gol:

saman205

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعن دست مریزاد
نابود شدیم از بس بعضی با تندروی سعی در تخریب همه چی داشتن ولی شما نشون دادی میشه منطقی و مستقل فکر کرد
هرچند فرهادی خودش کاها رو قاضی کرد
منم شاید کمی با فیلم مشکل داشته باشم ولی بنظرم فسمت خوبش خیلی بیشتر از بدهاش هست
ولی فک نکنم کسی بتونه با ضدیت با فرهنگ وتمدن ایرانی بتونه اسکار بگیره اینجوری بود اینهمه ما دشمن داریم بیرون از کشور اوناها همه اسکارها رو تا حالا درو کرده بودن

منم امیدوارم توی فیلمم بعدی ایشون ما رو روسفید کنن.

.:ارمیا:.

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
فرهادی عزیز با برگشتن به ایران و اهدا کردن اسکارش به موزه ی سینمای ایران و پشت کردن به همه وسوسه های زندگی غربی(مثل خیلیا که وسوسه شدنو موندگار شدن) نشون داد که اگرم اسکارش با سیاستهای آمریکایی عجین شده باشه اون بازیچه ی این سیاست کثیف نشده و نخواهد شد........!!!خوشحالم که اسمش نرفت تو لیست وطن فروشا!الان اسمش تو لیست مفاخره....
بعضیا این وسط خواستن از آب گل آلود ماهی بگیرن و ادعا کنن که فرهادی به یه جایی(اسمشو نبر)وصله که خدارو شکر نقشه هاشون نقشه بر آب شد و نتونستن تو این وانفسا بازم یارگیری کنن!

maryam_22

عضو جدید
کاربر ممتاز

فرهادی جون عزیز فیلمت خیلی قابل تقدیر و ارزشه و دمت گرم نشون دادی این همه ازت تعریف شده و میشه الکی نیست من نظر شخصیم اینه که فیلمی که ساختی با هیچ نیتی بوده و یه فیلم ساختی با توانایی هایی که داشتی

دعا میکنم اونایی که بهت اسکار دادند واقعا به خاطر فیلم خوبی که ساختی بهت اسکار داده باشند (اخه این فیلم مثل برداشت 4 و .....خیلی چیزایی واسه یه عده داشت که خوشحال شند)نه این که تو و یه عده ی دیگه رو بازیچه بخوان قرار داده باشند اخه ناخود اگاه شاید الان یه عده رو هوا گرفته باشه که چجوری یه فیلمی بسازند که شایدم اوناهم اسکار بگیرند البته اسکار گرفتن خوبه خیلی خوبه ولی وقتی ارزشش بیش تر میشه ادم به این یقین برسه فقط فقط به خاطر فیلم بوده. وحتی اگه به خاطر و صرف فیلم نباشه همیشه مثل یه ایرونی بمونیم.......

امیدوارم با موندن توی این مملکت و ساختن فیلم های خوب دیگه نشون بدی حتی اگه بهت اسکار داده باشند به هر دلیلی به غیر از فیلم خوبت
نشون بدی ایرانی جماعت بازیچه نمیشه و نخواهد شد و هممونو رو سفید کنی.......
در پایان اعتراف میکنم چقدر خوبه ادم نسبت به چیزی که اشراف نداره و همه چی رو نمیدونه نظر کلی نده.................................من این درسو گرفتم................

از همتون ممنونم که وقتتونو گذاشتید........لطف میکنید شما هم از هر چی فیلم که به نظرتون جالب بوده و شاید به چشم نیومده بگید............سلامت و موفق باشید...................:gol:

خوشحالم كه اين نظرات رو از شما ميبينم و ميشنوم ...
<< چقدر خوبه ادم نسبت به چیزی که اشراف نداره و همه چی رو نمیدونه نظر کلی نده >>
ناراحتي منم بيشتر به همين خاطر بود كه خيلي از دوستان اصلا فيلم رو نديده بودن ولي فقط به خاطر اينكه اسكار رو از غربيا گرفته بود يا با فلاني دست داده بود ميومدن و نظرات انچناني در مورد فيلم و لياقتش براي اسكار مي گفتن...
به هر حال هر گردي گردو نيست ، خيلي ها خيلي كارا كردن و بازيچه شدن و قتل انجام دادن و ... ولي اين دليل نميشه كه اصغر فرهادي هم حتما بازيچه خواهد شد ...
بازم ممنونم از شما...
:gol::gol:

masoud612

عضو جدید
بازم کسایی پیدا میشن که فکر میکنن اسکار فرهادی سیاسی بود چون همه چیزه ما سیاست زدست در مورد همه چی سیاسی فکر میکنیم ، اگه اینجوری بود بچه های آسمان مجیدی چرا نامزد اسکار شده بود اونم سیاسی بود؟ فرهادی فیلم های اجتماعی خوبی می سازه ، بنظرم اسکار حقش بود البته من درباره الی رو بیشتر دوسداشتم

Paydar91

کاربر ممتاز
خوشحال شدم یکی پیدا شد با دقت این فیلم ببینه
:smile:
ممنون.

واقعن دست مریزاد
نابود شدیم از بس بعضی با تندروی سعی در تخریب همه چی داشتن ولی شما نشون دادی میشه منطقی و مستقل فکر کرد
هرچند فرهادی خودش کاها رو قاضی کرد
منم شاید کمی با فیلم مشکل داشته باشم ولی بنظرم فسمت خوبش خیلی بیشتر از بدهاش هست
ولی فک نکنم کسی بتونه با ضدیت با فرهنگ وتمدن ایرانی بتونه اسکار بگیره اینجوری بود اینهمه ما دشمن داریم بیرون از کشور اوناها همه اسکارها رو تا حالا درو کرده بودن

منم امیدوارم توی فیلمم بعدی ایشون ما رو روسفید کنن.
عالی بود دوست خوب.....ایشالله....

فرهادی عزیز با برگشتن به ایران و اهدا کردن اسکارش به موزه ی سینمای ایران و پشت کردن به همه وسوسه های زندگی غربی(مثل خیلیا که وسوسه شدنو موندگار شدن) نشون داد که اگرم اسکارش با سیاستهای آمریکایی عجین شده باشه اون بازیچه ی این سیاست کثیف نشده و نخواهد شد........!!!خوشحالم که اسمش نرفت تو لیست وطن فروشا!الان اسمش تو لیست مفاخره....
من اینو نمیدونستم واقعا یکی از بهترین خبرهایی بود که دم عیدی میتونستم بشنوم...ممنون.....میدونستم اون زرنگ تر از این حرفاست....

خوشحالم كه اين نظرات رو از شما ميبينم و ميشنوم ...
<< چقدر خوبه ادم نسبت به چیزی که اشراف نداره و همه چی رو نمیدونه نظر کلی نده >>
ناراحتي منم بيشتر به همين خاطر بود كه خيلي از دوستان اصلا فيلم رو نديده بودن ولي فقط به خاطر اينكه اسكار رو از غربيا گرفته بود يا با فلاني دست داده بود ميومدن و نظرات انچناني در مورد فيلم و لياقتش براي اسكار مي گفتن...
به هر حال هر گردي گردو نيست ، خيلي ها خيلي كارا كردن و بازيچه شدن و قتل انجام دادن و ... ولي اين دليل نميشه كه اصغر فرهادي هم حتما بازيچه خواهد شد ...
بازم ممنونم از شما...
:gol::gol:

منم ممنونم از شما .......میدونید چیه من تا اون روز فیلمو ندیده بودم یه بنده خدایی که زیادم قبولش ندارم فیلمو دیده بود گفتم چی جوری بود گفت به درد نمیخوره بیش تر واسه کسایی خوب بود که میخوان برند خارج و.....:eek:

ولی من وقتی فیلمو دیدم پشیمون شدم که کاش زودتر میدیم فیلمو و اقرار میکنم که اگه قبلش فیلمو دیده بودم خیلی بهتر بود.......

در مورد دست دادنشم واقعا ادم تا توی شرایطش قرار نگیره نمیدونه چی بگه مثلا اون بهش دست داد چیکار کنه دستشو بکشه عقب باز دست هم نمیداد اونم واسه خودش داستانی میشد......اینا مهم نییست....

مهم اینه که دوستمون گفت اسکارشو اهدا کرده و نشون داده یه ایرونی میمونه......

maryam_22

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم ممنونم از شما .......میدونید چیه من تا اون روز فیلمو ندیده بودم یه بنده خدایی که زیادم قبولش ندارم فیلمو دیده بود گفتم چی جوری بود گفت به درد نمیخوره بیش تر واسه کسایی خوب بود که میخوان برند خارج و.....:eek:

ولی من وقتی فیلمو دیدم پشیمون شدم که کاش زودتر میدیم فیلمو و اقرار میکنم که اگه قبلش فیلمو دیده بودم خیلی بهتر بود.......

در مورد دست دادنشم واقعا ادم تا توی شرایطش قرار نگیره نمیدونه چی بگه مثلا اون بهش دست داد چیکار کنه دستشو بکشه عقب باز دست هم نمیداد اونم واسه خودش داستانی میشد......اینا مهم نییست....

مهم اینه که دوستمون گفت اسکارشو اهدا کرده و نشون داده یه ایرونی میمونه......

بله دقيقا همينطوره كه ميفرماييد...
پس درود بر اصغر فرهادي ...

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون از استارتر عزیز
من میخام یه ویدئو بزارم میشه بگید باید چی کارکنم؟
یه تیکه از فیلمه که فیلم بردار اشکش در میاد.خدا وکیلی فضای اونجا رو ببینید میفهمید با چه عشق و احساسی کار میکردن ولی یه عده مقرض میان بدون فکر چه تهمتایی میزنن.

saman205

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم اون فیلم رو دیدم واقعن اشکم در اومد حیف سرعت پایینه ...
پاسخ به تایپیک رو بزنید بعد صفحه پیشرفته رو بزنید حالا میتونید دکمه مدیریت ضمیمه ها رو بزنید و آپلود کنید البته فک کنم باید زیپ
کنید

ali_511

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
بهتون تبریک میگم واقعا زحمت کشیدید.
مرسی.
امیدوارم همیشه و همه جا موفق و موید باشید.

fateme_003

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون داداش گلم:w30:
واقعا اعتراف اخرتون خییییییییییییییییییییلی قابل ستایش بود
کاش همه مون یاد میگرفتیم که بدونه شناخت نظر ندیم و جرائت اعترافم داشته باشیم

M@HYA-J00N

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی جالب بود
ممنون;)
حق با شماست بعضیا بدون اینکه در مورد چیزی اشراف کامل داشته باشن نظر میدن چه در مورد وقایع و چه در مورد آدما:razz:

Majid Abdollahi

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون. برداشتهات خیلی خوب بود. حالا منم یه کم از دلم بگم.
فیلم فرهادی خیلی قشنگ بود چون من این فیلم رو واقعا درک کردم(پدر بزرگم الزایمر داشت) اما من فیلم رو در حد این اسکار، سزار، گولدن گلاب نمیبینم. عدد فیلمهایی که گلدن گلاب و اسکار رو با هم برنده شده باشن به 8-9 نمیرسه.... پس چه جوری یه فیلم ایرانی!! جز اون چند تاست...؟!!

و حرف اخرم: فیلم آقا یوسف بهترین فیلم ایرانی بود که تا بحال دیدم....نظر دوستان چیه؟

Paydar91

کاربر ممتاز
ممنون. برداشتهات خیلی خوب بود. حالا منم یه کم از دلم بگم.
فیلم فرهادی خیلی قشنگ بود چون من این فیلم رو واقعا درک کردم(پدر بزرگم الزایمر داشت) اما من فیلم رو در حد این اسکار، سزار، گولدن گلاب نمیبینم. عدد فیلمهایی که گلدن گلاب و اسکار رو با هم برنده شده باشن به 8-9 نمیرسه.... پس چه جوری یه فیلم ایرانی!! جز اون چند تاست...؟!!

و حرف اخرم: فیلم آقا یوسف بهترین فیلم ایرانی بود که تا بحال دیدم....نظر دوستان چیه؟
خواهش میکنم......

این که فیلم جدایی نادر از سیمین واقعا لیاقت داشته و اسکار گرفته یا بنا به دلایل دیگه واسه منم معلوم نشد ولی به نظرم مهم اینه که فرهادی نشون داد بازی نمیخوره و ایرانی هست و میمونه......که اگه این جوری بوده باشه و اونا به دلایل دیگه ای اسکار داده باشند فرهادی با این کارش میشه گفت جواب محکمی داده و دل ما رو خنک کرد.....

فیلم اقا یوسفو من یکی که متاسفنه ندیدم.........

Majid Abdollahi

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواهش میکنم......

این که فیلم جدایی نادر از سیمین واقعا لیاقت داشته و اسکار گرفته یا بنا به دلایل دیگه واسه منم معلوم نشد ولی به نظرم مهم اینه که فرهادی نشون داد بازی نمیخوره و ایرانی هست و میمونه......که اگه این جوری بوده باشه و اونا به دلایل دیگه ای اسکار داده باشند فرهادی با این کارش میشه گفت جواب محکمی داده و دل ما رو خنک کرد.....

فیلم اقا یوسفو من یکی که متاسفنه ندیدم.........

صد در صد ببین. فوقالعادست.....

mehravehoath

عضو جدید
ممنون داداشی از تایپیک خیلی خوبت
برادر فرهادی خیلی برات خوشحالم...امیدوارم که گوشه کنایه های ی عده ای خسته ات نکنه و بازم برامون فیلم بسازی و بازم افتخار آفرین باشی
به فول بزرگی:"همیشه هستند کسانی که نمی توانند پرواز تو را ببینند تو به پرواز فکر کن نه به انها"

Paydar91

کاربر ممتاز
ممنون داداشی از تایپیک خیلی خوبت
برادر فرهادی خیلی برات خوشحالم...امیدوارم که گوشه کنایه های ی عده ای خسته ات نکنه و بازم برامون فیلم بسازی و بازم افتخار آفرین باشی
به فول بزرگی:"همیشه هستند کسانی که نمی توانند پرواز تو را ببینند تو به پرواز فکر کن نه به انها"

ممنون ابجی بابت نظرت.....از همون اولش معلوم بود خیلی فیلمو دوست داشتی و داری......

جدایه از این موضوع و اصغر فرهادی جملت هم بسیار اموزنده و قشنگ بود ... جمله ی خیلی خوبیه.....