اسکیس - آموزش

وضعیت
موضوع بسته شده است.

rojmanesi

عضو جدید
سلام
من خیلی وقته نیومدم نمی دونم کجای تمریناتین. خواستم یه گزارش از تمرینات کلاس دکتر صدیق بدم.ما برای این جلسه که 3 هفته حدودا وقت داشتیم 110 تا تمرین روکشی از کتاب" اینم ایده ایه" دکتر صدیق و 110 تا تمرین هم از همین کتاب بصورت ترکیب فرم های داخل کتاب انجام دادیم و 6 تا موضوع رو باید اسکیس می زدیم.​
یه توضیحی راجع به تمرین ترکیب فرم ها بدم اینجوریه که یه کتاب اسکیس مهم نیست کدوم کتاب رو میذارین جلوتون و ورق میزنین. میتونین حتی کتاب رو بر عکس یا با زاویه 90 درجه بگیرین و به فرم ها نگاه کنین و سعی کنین فرم جدید رو ببینین. اونوقت اون بنای برعکس رو از رو میکشین که طبیعتا یه سری تغیرات داره مثلا ورودی لازم داره یا یه قسمتش حذف میشه و... اینجوری یه فرم جدید بوجود میاد .میتونید وقتی این فرم رو کشیدین یه قسمتی رو از یه فرم دیگه بهش بچسبونید و گسترش بدین. شیوه ی خیلی جالبیه و باعث میشه فکر ادم باز شه البته اعتراف می کنم که سخت هم هست.ولی تو هر کاری با تمرین میشه به مهارت رسید.

اگه لطف کنی یه کم در مورد رون کلاساتون هم توضیح مختصری بدید ممنون می شم
می خوام بدونم تا الان به کجا رسیدید و واسه ماه اینده چه برنامه ای واستون دارن..

rojmanesi

عضو جدید
ممنون
می خوام بدونم که تا الان آیا تجزیه و تحلیل کار معمارها برنامه اصلی بوده یانه کنارش اسکیس هم جدی کار کردن...

hastia89

عضو جدید
سلام
میشه موضوعاتی رو که اسکیس زدید بگید؟
ممنون

مدرسه 5 کلاسه در بندر لنگه
کتابخانه 10000 جلدی بم
مسجد 300 نفره
مرکز تجاری-اقامتی 2 طبقه
خانه اقلیمی طبس
در ضمن استاد می گفتن موضوعات اسکیس سالهای گذشته رو تمرین کنیم چون اصولا از بین همون هاست.یعنی هر موضوعی هر سال میدن قبلا داده شده. و من فکر می کنم نهایتا بخوان اقلیم رو تغییر بدن. در ضمن رو کشی هم فراموش نشه.خیلی تاثیر گذاره.

hastia89

عضو جدید
ممنون
می خوام بدونم که تا الان آیا تجزیه و تحلیل کار معمارها برنامه اصلی بوده یانه کنارش اسکیس هم جدی کار کردن...

نه دوست من.ما چون شهرستانیم.کلاسامون فشردست. البته تهران هم فکر نمی کنم تو کلاس ارشد به تحلیل کار معمارها برسن. برای ما فقط در حد تشخیص فرم سبک و سنگین بوده که برای دونستنش می تونید از کتاب " اینم ایده ایه " دکتر صدیق کمک بگیرین.
راجع به روند کلاس هم اینطوری بوده که جلسه اول شیوه ی خط کشیدن و دایره و درخت و فیگور و سنگ ، که چند نمونه اموزش دادن و قرار شد یه سری تمرین انجام بدیم و یه اسکیس از موضوع سراسری پارسال زدن. جلسه دوم : شیوه طراحی پلان برای چند تا کاربری رو گفتن مثل نمازخونه و اداری و سرویس... . و یه سری تمرین رو کشی مقطع و اصلاح پلان با توجه به اصول طراحی پلان. جلسه سوم: طراحی نما و سبک و سنگینی فرم و تمریناتی که تو پست قبل گفتم. البته امیدوارم چیزی رو جا ننداخته باشم. بیشتر کار تمرینه . در واقع استاد بهمون راه رو نشون می دن بقیه اش بسته به خودمونه. چون توی یه تایم محدود مگه چقدر اطلاعات رو میشه منتقل کرد. از کتابها خیلی میشه کمک گرفت.

rojmanesi

عضو جدید
نه دوست من.ما چون شهرستانیم.کلاسامون فشردست. البته تهران هم فکر نمی کنم تو کلاس ارشد به تحلیل کار معمارها برسن. برای ما فقط در حد تشخیص فرم سبک و سنگین بوده که برای دونستنش می تونید از کتاب " اینم ایده ایه " دکتر صدیق کمک بگیرین.
راجع به روند کلاس هم اینطوری بوده که جلسه اول شیوه ی خط کشیدن و دایره و درخت و فیگور و سنگ ، که چند نمونه اموزش دادن و قرار شد یه سری تمرین انجام بدیم و یه اسکیس از موضوع سراسری پارسال زدن. جلسه دوم : شیوه طراحی پلان برای چند تا کاربری رو گفتن مثل نمازخونه و اداری و سرویس... . و یه سری تمرین رو کشی مقطع و اصلاح پلان با توجه به اصول طراحی پلان. جلسه سوم: طراحی نما و سبک و سنگینی فرم و تمریناتی که تو پست قبل گفتم. البته امیدوارم چیزی رو جا ننداخته باشم. بیشتر کار تمرینه . در واقع استاد بهمون راه رو نشون می دن بقیه اش بسته به خودمونه. چون توی یه تایم محدود مگه چقدر اطلاعات رو میشه منتقل کرد. از کتابها خیلی میشه کمک گرفت.

از توضیحاتتون ممنون دوست من.
یعنی تحلیل کار معمارای صاحب نام چون لویی کان رو بی خیال میشید؟...
منظورم دیدن هرچه بیشتر کار معماران و تحلیلشونه که به ما کمک میکنه ببینیم درست کار کردن چه جوریه مثلا پلان...

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
قبلا راجع به تبادل كتاب بحث شده و بچه ها چنتا كتابو براي دانلود گذاشتن كه به خاطر عدم حق تكثير و كپي فايل ها برداشته شدن
اما همه ميدونن قيمت كتابا سرسام آوره مخصوصا با گرون شدن كاغذ
اگه كسي كتابي داره لطفا تبادل كنه حالا از طريق ايميل يا هر چي ديگه
ممنون

qazal.

عضو جدید
مدرسه 5 کلاسه در بندر لنگه
کتابخانه 10000 جلدی بم
مسجد 300 نفره
مرکز تجاری-اقامتی 2 طبقه
خانه اقلیمی طبس
در ضمن استاد می گفتن موضوعات اسکیس سالهای گذشته رو تمرین کنیم چون اصولا از بین همون هاست.یعنی هر موضوعی هر سال میدن قبلا داده شده. و من فکر می کنم نهایتا بخوان اقلیم رو تغییر بدن. در ضمن رو کشی هم فراموش نشه.خیلی تاثیر گذاره.

میشه لطف کنی موضوعات سال قبل رو بزاری؟

sheelan

عضو جدید
من دوست دارم چند تا چیز و بگم . اول اینکه کسی که داور هست یه ادم که قبلا از این که حتی ما به دنیا بیایم معمار بوده پس اینقدر تجربه داره که تو چند ثانیه که وقتت می زاره و شیت میبینه بفهمه که شیت خوب بستی روابط حل شده این که بگین فقط جلب توجه یا فقط عملکرد مهمه اشتباهههههههههه
این که بگیم وای همه می دونن تو اسکیس چند ساعته نمیشه یه طرح بست درستهههه ولییییییییییییی چیزی که انتظار میره از داوطلب اینه که تو حداقل زمان بهترینش تو این بازه نسبت به بقیه که شرایط یکسانی دارن ارائه بده پس نگین طرح چند ساعته بهتر از این نمیشه .
کارای بیهوده انجام ندین . این که فقط عکس اسکیس کتاب اسکیس دور خودتون جمع کنین . یک کتاب داشته باشین ازش روکشی کنید دست به قلم بشین خیللیی بهتر که صد تا کتاب عکس ببیند فقط .

ba harfat kamelan movafegham...bacheha ta mitunid tamrin konid hata vaghti ehsas mikonid balad nistid,ya kareton eshtebas,vaghti fekretoono myarid ru kaghaz va tahlilesh mikonid khodeton eshtebahatetono sahih mikonid...

hastia89

عضو جدید
از توضیحاتتون ممنون دوست من.
یعنی تحلیل کار معمارای صاحب نام چون لویی کان رو بی خیال میشید؟...
منظورم دیدن هرچه بیشتر کار معماران و تحلیلشونه که به ما کمک میکنه ببینیم درست کار کردن چه جوریه مثلا پلان...

خب نه که بی خیال شیم ولی تو زمان کلاس مقدور نیست.ولی استاد یه چیزی بهمون گفتن که مثلا رو پلان یا فرم معمارای بزرگ پلان بزنیم یعنی مثلا پلان رو تغییر عملکرد بدیم.این کار خیلی کمک میکنه.
برای طراحی پلان روش های مختلفش رو تو کتاب پلان و مقطع توضیح دادن. که یکیش روش سامانه ایه. یعنی هرکس برای خودش عملکردها رو طراحی کنه مثل سرویس-نمازخونه- امفی تئاتر-اداری و ... بعد وقتی میخوای پلان بزنی راجع به یه موضوع، این بخش هارو میزاری کنار هم و یه جورایی چیدمان می کنی. البته این یه روشه.

qazal.

عضو جدید
خب نه که بی خیال شیم ولی تو زمان کلاس مقدور نیست.ولی استاد یه چیزی بهمون گفتن که مثلا رو پلان یا فرم معمارای بزرگ پلان بزنیم یعنی مثلا پلان رو تغییر عملکرد بدیم.این کار خیلی کمک میکنه.
برای طراحی پلان روش های مختلفش رو تو کتاب پلان و مقطع توضیح دادن. که یکیش روش سامانه ایه. یعنی هرکس برای خودش عملکردها رو طراحی کنه مثل سرویس-نمازخونه- امفی تئاتر-اداری و ... بعد وقتی میخوای پلان بزنی راجع به یه موضوع، این بخش هارو میزاری کنار هم و یه جورایی چیدمان می کنی. البته این یه روشه.

میشه اسم کتاب پلان و مقطع با مولفش رو بنویسی؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
ba harfat kamelan movafegham...bacheha ta mitunid tamrin konid hata vaghti ehsas mikonid balad nistid,ya kareton eshtebas,vaghti fekretoono myarid ru kaghaz va tahlilesh mikonid khodeton eshtebahatetono sahih mikonid...
دوست عزيز حرفات خيلي خوبه اما افسوس كه فارسي نمينويسي و اينجا همه تابع مقرراتن و فينگيليش نميخونن
پس فارسي بنويس و وقتي رو كه ميزاري براي اينجا ارزشمند تر كن
ممنون
اين يه روشه كه تو چيزي رو بكشي كه بلدي و بارها تو كارت استفاده كردي در واقع چون حفظ شدي بهت سرعت يمده

میشه اسم کتاب پلان و مقطع با مولفش رو بنویسی؟
منظورت چيه؟چه چيزي ؟چه كتابي؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
بچه ها اكثرتون وقتي با دوربين عكس ميگيريد براتون كم كردن حجما خيلي سخته يا سيستمتون پر شده از عكسايي با حجم بالا
اين نرم افزار كه اكثرتون ميشناسين و يه بار با هم مرور ميكنيم ظرف 1 دقيقه فولدر عكساتونو حجمشو نصف ميكنه
http://ir-dl.com/software-section/graphic/picshrink-2-2/

از اپن فولدر فولدرتونو انتخاب كنين و از دايره سمت چپ حجمو مثلا 50 بزنين و در نهايت روي استارت كليك كنين
به همين راحتي

hastia89

عضو جدید
منظورم همون نوشته ی هستیاس که بهش اشاره کرده....>>>>>>>برای طراحی پلان روش های مختلفش رو تو کتاب پلان و مقطع توضیح دادن

اسم کامل کتاب اینه : اموزش طراحی معمارانه پلان و مقطع - تالیف : دکتر مرتضی صدیق - انتشارات کلهر

آخرین ویرایش:

R00z

عضو جدید
سلام دوستان ..ممنون از خرفها و تمرین های عالیتون..من دنبال راهنما برای کشیدن پلان خوب میکردم چون فکر میکنم پلان خوبه که پرسپکتیو خوب تولید میکنه .. حالا اگر کسی نظری داره یا میتونه کمک کنه ممنون میشم.. اگر چیزی به دست آوردم حتما به اشتراک میگذارم..:)

mahshidsa

عضو جدید
سلام دوستان ..ممنون از خرفها و تمرین های عالیتون..من دنبال راهنما برای کشیدن پلان خوب میکردم چون فکر میکنم پلان خوبه که پرسپکتیو خوب تولید میکنه .. حالا اگر کسی نظری داره یا میتونه کمک کنه ممنون میشم.. اگر چیزی به دست آوردم حتما به اشتراک میگذارم..:)

کتاب اسکیس مرکز معماری از استاد عسگری پور خیلی خوبه.

mahshidsa

عضو جدید
بچه ها اكثرتون وقتي با دوربين عكس ميگيريد براتون كم كردن حجما خيلي سخته يا سيستمتون پر شده از عكسايي با حجم بالا
اين نرم افزار كه اكثرتون ميشناسين و يه بار با هم مرور ميكنيم ظرف 1 دقيقه فولدر عكساتونو حجمشو نصف ميكنه
http://ir-dl.com/software-section/graphic/picshrink-2-2/

از اپن فولدر فولدرتونو انتخاب كنين و از دايره سمت چپ حجمو مثلا 50 بزنين و در نهايت روي استارت كليك كنين
به همين راحتي

واسه من کار نکرد:crying:

majid_d_b

عضو جدید
اینم اولین کارای من :) ایشالا با کمک هم به پیشرفت خوبی برسیم;)
خطای که کشیدی احتمالا با سرعت بالا کشیده شده خط در معماری فقط خط نیست بلکه هویت معمار است معرف معمار است هیچ کس خودش را باسرعت معرفی نمی کنه سرعت خط در اصطلاح یک متر بر دقیقه است البته قلم هم خیلی محکم گرفته شده است صاف کشیدن مانند خط کش ملاک نیست بلکه خط با لرزش خاصی است

aida12

عضو جدید
سلام
من رفتم واسه کلاس اسکیس ثبت نام کنم بهم میگن واسه ارشد هم اسکیس،هم راندو،هم کارگاه اسکیس،هم حل تمرین
اونایی که تجربه دارن لطفا بگن آیا واقعا همش لازمه؟؟؟

ایکاروس

عضو جدید
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon1.png

من می گم شما بروبچ معماری که خیلی باحالین اینقدم کار گروهیتون خوبه و اینا

کسی نیست مشهدی یه مقدار به من کمک کنه برا اسکیس ...البته من طراحی شهریم ولی برا تقویت دستم کمی کمک می خوام ...​

moeinz

کاربر بیش فعال
بچه ها سلام
این که میگن عسگرپور با خط کش کار میکنه یعنی چی؟
چ جوریاس؟
تبریزیا بنی هاشمو میشناسن؟
اون چ جوریه؟ارزش داره؟
راستی احتمال تو آکادمی تخصصی معماری ک استاداش علوی پورو توسلی هستن ی 25 درصدی تخفیف بگیرم اونا چ جورین؟

آخرین ویرایش:

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بچه ها سلام
این که میگن عسگرپور با خط کش کار میکنه یعنی چی؟
چ جوریاس؟
تبریزیا بنی هاشمو میشناسن؟
اون چ جوریه؟ارزش داره؟
راستی احتمال تو آکادمی تخصصی معماری ک استاداش علوی پورو توسلی هستن ی 25 درصدی تخفیف بگیرم اونا چ جورین؟
سلام
کارای بنی هاشم خوبه اما بیشتر رو پرزانته کار میکنه و من حتی تو کارای خودشم که تو نمایشگاهش هم بود ایده پردازی و اینا ندیدم(حالا شاید من ندیدم) اگه برای پرزانته میخوای خوبه
دوستام که کاراشون افتضاح بود یه دوره پیشش رفتن و در حد معجزه کارشون عوض شد :D

هیدیکا

عضو جدید
اسکیس ارشد

اسکیس ارشد

سلام دوستان شب بخیر
من می خوام باهاتون شروع کنم و اسکیس و با هم جلو بریم از همین تریبون اعلام کنم که الان که همه تو خواب نازید عضو فعال این تایپیک شم. فقط اینکه با هم هماهنگ باشیم.
من استارت و میخوام بزنم از تمرین با خط شروع میکنم .
شما دوستان هم به من کمک کنید من کارام و میزارم و ممنون میشم که نظرات تون و بزارید....

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا