اسم واقعیت چیه؟

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
برو خدا رو شکر کن اسمت ریشه ی عربی نداره
ترکی زیادم بد نیست
اما عربی...

بدبختی اسم واقعیم عربیه :cry:!! قبلا کلی پدر مادرم رو سرزنش میکردم از این اسمای عربی که انتخاب کردن ولی الان چیزایی میبینم که دیگه تاسف عمیق وبسیار شدیدی دارم برای جوونای امروزی که واقعا اینا چرا اسم بچه هاشون رو ازین اسم ها میذارن ! قدیم میگفتن فلانی خاب آهو دیه میزاشتن رضا یکی خاب بیابون میدید میزاشت حسین یکی خاب شمشیر میدید میزاشت علی و....... این جونای مثلا تحصیل کرده امروزی چرا انقدر کوته فکرن آخه...

شما اگه اسم بچت ایرانی اصیل باشه بزرگ شد خوشش نیومد 3 سوت ثبت احوال تبدیلش میکنه به عربی ! ولی اگه عربی باشه بری بخای به ایرانی تبدیلش کنی اصل بعید نیست بندازنت زندان!!!
در کل باید بگم متاسفم از این نه تنها باطنمون درگیر خرافات و... هست ظاهرمون هم همینطوره

بدبختی بزرگتر اینه که اصلا معنی اسم رو نمیدونن! طرف اسم بچشو گذاشته ### ! یکی نیست بگه دیوانه اصن میدونی معنی و منظور از این اسم چیه.....؟؟

*جیگر طلا*

عضو جدید
کاربر ممتاز

بدبختی اسم واقعیم عربیه :cry:!! قبلا کلی پدر مادرم رو سرزنش میکردم از این اسمای عربی که انتخاب کردن ولی الان چیزایی میبینم که دیگه تاسف عمیق وبسیار شدیدی دارم برای جوونای امروزی که واقعا اینا چرا اسم بچه هاشون رو ازین اسم ها میذارن ! قدیم میگفتن فلانی خاب آهو دیه میزاشتن رضا یکی خاب بیابون میدید میزاشت حسین یکی خاب شمشیر میدید میزاشت علی و....... این جونای مثلا تحصیل کرده امروزی چرا انقدر کوته فکرن آخه...

شما اگه اسم بچت ایرانی اصیل باشه بزرگ شد خوشش نیومد 3 سوت ثبت احوال تبدیلش میکنه به عربی ! ولی اگه عربی باشه بری بخای به ایرانی تبدیلش کنی اصل بعید نیست بندازنت زندان!!!
در کل باید بگم متاسفم از این نه تنها باطنمون درگیر خرافات و... هست ظاهرمون هم همینطوره

بدبختی بزرگتر اینه که اصلا معنی اسم رو نمیدونن! طرف اسم بچشو گذاشته ### ! یکی نیست بگه دیوانه اصن میدونی معنی و منظور از این اسم چیه.....؟؟

موافقم
الان هیچ کس وقتی میخواد اسم بچشو بذاره به معنیش توجه نمیکنه
فقط میخوان تک باشه و جدید
من که به شخصه با این که اسم خودم و همسرم ریشه ی عربی داره اسم بچه هامو میخوام از اسامی ایرانی بذارم نه یه اسم با ریشه ی اجنبی
اونم عربی

اسم: آرتین
نوع: پسرانه
ریشه اسم: فارسی
معنی: آرش،عاقل و زیرک، از شخصیتهای شاهنامه، نام پهلوان نامدار ایرانی در زمان منوچهر پادشاه پیشدادی که در تیراندازی بسیار توانا بوده است

اسم: آروین
نوع: پسرانه
ریشه اسم: فارسی
معنی: تجربه، آزمایش امتحان آزمون

"Coral"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مَـــــــــرجــــــــــــــــی (مَــــــرجان)
:gol:

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
آدم یه اسم داره دیگه..الکی، واقعی دیگه چیه؟!!

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس اصل و نصبت رو رو پوست مرغ نوشتن؟ :Dبلخره یه 3 جلدی ! 2جلدی ! تک جلدی چیزی داری دیگه:biggrin:

نه رو پوست کرگدن نوشتن موندگاریش بیشتره...
شما که اسم الکی و واقعی داری اسم واقعیت و بگو ببینم..
:D

دختر شاه پریون

عضو جدید
کاربر ممتاز