اسكيس - مشاوره

elig

عضو جدید
سلام دوستان دو تا سوال داشتم ... یکی اینکه واسه آزاد شیت بندیمون رو از کجا شروع کنیم و روند کارمون چطور باشه خوبه ؟ دومی اینکه اندازه ها تو پلان مهمه یا نه؟ منظورم ریز فضاهاس

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان دو تا سوال داشتم ... یکی اینکه واسه آزاد شیت بندیمون رو از کجا شروع کنیم و روند کارمون چطور باشه خوبه ؟ دومی اینکه اندازه ها تو پلان مهمه یا نه؟ منظورم ریز فضاهاس

سوال اول
معمولا يه چيزي حفظيم كه وقتي موضوع ميدن شروع كنيم
تو آزاد نميدونم چي مهمه اما از هر جا كه تو ذهنت اومد
سوال بعد آره بايد اسكيل باش
بازم بپرس

8memar6

عضو جدید
سلام ReD CoDE جان. من تازه امروز این تاپیک رو دید و تا الان داشتم کلش رو می خوندم. خیلی عالی بود. خوشحالم که بالاخره یکی (بعد از استاد حسینی) مطالب رو مرتب اینجا میذارن تا بقیه استفاده کنن و از همه مهمتر اینکه دلسوز و به فکر بقیست. از دوستان دیگه هم ممنونم :smile:.
منم پیگیر این تاپیک خواهم بود. فعلا مشغول ترکیب حجم و... هستم اما اگه کارم در حد گذاشتم تو این تاپیک باشه، حتما می ذارم.
ایشالا همتون نتیجه ی عالی می گیرین..
:gol::gol:

nima arc

عضو جدید

سلام ،دوست من در آزمون اسکیس دانشگاه آزاد چند مطلب مهمه 1.ترسیم فنی2.رنگ3.درک و شناخت موضوع4.خلاقیت و ایده پردازی5.اتود های سریع و....البته بعضی از این مطالب هم به درد اسکیس کنکور سراسری هم می خوره.در نهایت بایستی به یک جمع بندی خوب برسی (هرچند شیت بندی در دانشگاه آزاد می تونه مهم باشه).
موفق و پیروز باشی.

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
خسته نباشيد بچه ها
ببخشيد كه اينجا پست ميزارم
جاي بهتري براي كمك گرفتن از دوستان ناپيئسته بهتر از اينجا نديدم
كسي فايل اين كتابو داره؟؟خيلي ضروريه
مرسي
ميشه خواهش كنم اگه كسي داره از طريق پروفايل خبرم كنه؟؟؟؟
ممنون

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
خسته نباشيد بچه ها
ببخشيد كه اينجا پست ميزارم
جاي بهتري براي كمك گرفتن از دوستان ناپيئسته بهتر از اينجا نديدم
كسي فايل اين كتابو داره؟؟خيلي ضروريه
مرسي
ميشه خواهش كنم اگه كسي داره از طريق پروفايل خبرم كنه؟؟؟؟
ممنون

month_2012

عضو جدید
ایشالا به وقتش
قبلا یکی از تمرینامو گذاشته بودم
من فعلا تو مرحله مطالعات و کتاب خوندن و جزوه نوشتن و رسیدن به مشغله های دیگه ام هستم
انشالا وقتی اسکیس موضوعی رو شروع کنم، یعنی یه موضوع مشخص شه و بعد 4 شیت کاملش رو بخوایم، اونموقع من هم کار میگذارم
اشتباه ما ارشدیا اینه فک میکنیم خط و به قول اساتید اسکیس، نقاشی تو آزمون ارشد مهمه، اما اینطور نیست
2 ماهه من دارم داد میزنم میگم آقایون، خانوما، خط و چیزای دیگه رو خودتون تمرین کنید، اینم نمونه کاراش، هیچکی رو به جز draz ندیدم درک درستی از آزمون ارشد داشته باشه
اگر میخواید تو آزمون ارشد سراسری موفق باشید، باید جزوه ای مثل draz برا خودتون درست کنید، کتابای زیادی بخونید و نکاتشو تو اون جزوه یادداشت کنید و وقتی اسکیس موضوعی شروع بشه میبینید چقدر دستتون بازه برای طراحی چون همه چی رو خوندید و ناخوداگاه مرحله به مرحله جلو میرید و 4 تا شیت رو پر میکنید

دقیقا منظورتون از مطالعه و کتاب خوندن برای امتحان اسکیس چیه؟مطالعه برای شناخت بیشتر اقلیم و عملکردهای مختلف و ...؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
دقیقا منظورتون از مطالعه و کتاب خوندن برای امتحان اسکیس چیه؟مطالعه برای شناخت بیشتر اقلیم و عملکردهای مختلف و ...؟
شما يك عدد كتاب اسكيس
ترجيحا طايفه رو بخون(مروري و گذرا) ببين بعد خوندن نظر خودت چيه
اگه ميخواي به جوابت برسي بهتره اين كارو بكني
بپا دير نشه

sayeh69

عضو جدید
کاربر ممتاز
در زیر یکسری از نکاتی که در آزمون اسکیس بسیار مهم می باشد آورده شده است که علاوه بر خلاقیت دانشجویان رعایت این نکات نیز می توانند باعث موفقیت دانشجویان در آزمون عملی رشته معماری شود.

نکات ویژه پیرامون آزمون اسکیس:
1)شناخت موضوع اسکیس
2)شناخت اقلیم سایت
3)در نظر گرفتن کانسپت مناسب
4)رعایت تناسبات
5)شناخت بستر طراحی از نظر شیب
6)شناخت بستر طراحی از نظر شیب
7)تقلید از تاریخ معماری منطقه
8)شناخنت مصالح بومی
9)طراحی فیگور های مناسب با موضوع
10)انتخاب ابزار مناسب برای پرزانته
11)شناخت مسائل مذهبی
12)ترسیم دیاگرام روابط که منجر به سیر کولاسیون طراحی میشود
13) انتخاب پلان ساده و گویا بایک ترکیب بندی مناسب
14)تقسیم بندی فضا به قسمتهای اصلی و فرعی
15)پرهیز از خطوط آشفته و پیچده که طرح معماری را تحت الشعاع قرار میدهد.
16) تاکید به ورودی
17)مشخص نمودن ارتباط پلان با نما و مقطع به وسیله نقطه چین
18)انتخاب دید پرسپکتیوی مناسب که حاوی اطلاعات بیشتر باشد
19)ارائه جزئیات در حد نشان دادن کل ساختار موضوع
20)انتخاب عنوانی برای اسکیس در قسمتی از شیت جهت تاکید بر موضوع

amerdad

عضو جدید
با سلام بچه ها من یه مشکل عدیده و اساسی دارم که واقعا کلافه ام کرده و در هیچ تاپیکی راه حلش رو پیدا نکردم . من اصلا نمی دونم چطوری با ماژیک خط بکشم:w05:لطفا اگه کسی آموزشی راجع به این موضوع می دونه من رو یاری کنه. اصلا نمی تونم خطی بکشم که شبیه خطهایی باشه که تو راندوها هست. اولا رد ماژیک می افته یعنی خط خطی می شه . درثانی انتهای خطم به جای اینکه حالت گرد و تمام شده داشته باشه خیلی صافه. خلاصه اصلا بلد نیستم ماژیک رو دستم نگه دازم بیاد برسه که تمرینات پایه رو شروع کنم. :weirdsmiley::weirdsmiley::weirdsmiley::weirdsmiley::weirdsmiley:خدا خیر بده کسی رو که تمرینات پایه و مقدماتی (در حد خط کشیدن با ماژیک) رو به من عاجز بینوا کمک کنه راهنمایی راه حل و.... خیر دنیا و آخرت خواهر .........برادر

fesgheli682001

عضو جدید
با سلام بچه ها من یه مشکل عدیده و اساسی دارم که واقعا کلافه ام کرده و در هیچ تاپیکی راه حلش رو پیدا نکردم . من اصلا نمی دونم چطوری با ماژیک خط بکشم:w05:لطفا اگه کسی آموزشی راجع به این موضوع می دونه من رو یاری کنه. اصلا نمی تونم خطی بکشم که شبیه خطهایی باشه که تو راندوها هست. اولا رد ماژیک می افته یعنی خط خطی می شه . درثانی انتهای خطم به جای اینکه حالت گرد و تمام شده داشته باشه خیلی صافه. خلاصه اصلا بلد نیستم ماژیک رو دستم نگه دازم بیاد برسه که تمرینات پایه رو شروع کنم. :weirdsmiley::weirdsmiley::weirdsmiley::weirdsmiley::weirdsmiley:خدا خیر بده کسی رو که تمرینات پایه و مقدماتی (در حد خط کشیدن با ماژیک) رو به من عاجز بینوا کمک کنه راهنمایی راه حل و.... خیر دنیا و آخرت خواهر .........برادر
باید خط های سریع بکشی تا خشک نشه و خط بندازه هرچند خط افتادن خودش 1 متده.
با سر پهن ماژیک خط بکش با ضخامت های محتلف تا دستت بیاد.

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز

سعي كن جلد يك طايفه رو بخوني
كتاب چگونه معمارانه طراحي كنيم جلد 1

ماژيكو اخر ياد ميگيري چطو باهاش كار كني
تو برو سر مباني نظري

آخرین ویرایش:

month_2012

عضو جدید
شما يك عدد كتاب اسكيس
ترجيحا طايفه رو بخون(مروري و گذرا) ببين بعد خوندن نظر خودت چيه
اگه ميخواي به جوابت برسي بهتره اين كارو بكني
بپا دير نشه

کتابهای طایفه رو قبلا خوندم.........ولی چیزی که فکر میکردم نبود

ArchWorld

عضو جدید
دوست خوشگل و نازم
قربون دستت نقل قول كه ميكني يكي از عكسا رو بزار اخه همه صفحه شده عكس
از كتاب آرتور اميد اذري

میشه اسم کتاب و انتشارات رو هم بگین؟ همین آمزش طرح معماری 1 که کنار صفحه نوشته هست؟ ممنون

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
کتابهای طایفه رو قبلا خوندم.........ولی چیزی که فکر میکردم نبود

تنها يك كتاب كافي نيست
به اين لسنكي كه گذاشتم سر بزن

میشه اسم کتاب و انتشارات رو هم بگین؟ همین آمزش طرح معماری 1 که کنار صفحه نوشته هست؟ ممنون

معرفي كتاب هاي اسكيس
به اينجا مراجعه كن

month_2012

عضو جدید
آخه همین کتابها رو وقتی خوندم تمام ذهنیتم نسبت به طراحی بهم ریخت،واسه همین دیگه میترسم برم سراغ کتابهای جدید

hafezweb

عضو جدید
با سلام و تشکر ویژه خدمت تمامی دوستان این تایپیک و همچنین تایپیک های موازی..
بنده حدودا از 10 اردیبهشت ماه با این تایپیک همراه هستم و از تمرین ها و آموزش های کلیه دوستان برای استفاده میکنم و به صورت چراغ خاموش در کنار شما دوستان می باشم.
از یکان یکان شما عزیزان به خاطر آموزش های مفید بسیار سپاسگذارم....
به امید موفقیت دوستان در مراحل مختلف زندگی بالاخص آزمون ارشد «سراسری» امسال....

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
آخه همین کتابها رو وقتی خوندم تمام ذهنیتم نسبت به طراحی بهم ریخت،واسه همین دیگه میترسم برم سراغ کتابهای جدید
نترس
خودمم مثل تو ام
چون اطلاعاتمون كمه و بمباران اطلاعاتي شديم
بازم كتاب بخون

month_2012

عضو جدید
نترس
خودمم مثل تو ام
چون اطلاعاتمون كمه و بمباران اطلاعاتي شديم
بازم كتاب بخون

اطلاعاتم که کم هست چون خیلی چیزها رو راجع به خیلی چیزها نمیدونم!!
احساس میکنم یه خورده جبهه گرفتم راجع به این کتابها ولی بهرحال بازم فک میکنم با خوندنشون به جای بمباران اطلاعاتی،درکم از معماری داره ضعیف میشه!!!!!!!!!!!!!

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
اطلاعاتم که کم هست چون خیلی چیزها رو راجع به خیلی چیزها نمیدونم!!
احساس میکنم یه خورده جبهه گرفتم راجع به این کتابها ولی بهرحال بازم فک میکنم با خوندنشون به جای بمباران اطلاعاتی،درکم از معماری داره ضعیف میشه!!!!!!!!!!!!!

تازه شديم مثل هم
منم دارم ديوونه ميشم
بايد بري جلو
اسكيس مفهوميه
برو كتاب بخون

month_2012

عضو جدید
برو كتاب بخون[/QUOTE]

خوشم میاد از این جمله که هر بار تکرارش میکنی:D
شما که مثل منی...به غیر از این کتاب ها چی میخونی...
شاید باید از خیر کتابهای اسکیس بگذرم و کتابهایی که کلی راجع به هر موضوع طراحی توضیح میده رو بخونم

amerdad

عضو جدید
باید خط های سریع بکشی تا خشک نشه و خط بندازه هرچند خط افتادن خودش 1 متده.
با سر پهن ماژیک خط بکش با ضخامت های محتلف تا دستت بیاد.

سعي كن جلد يك طايفه رو بخوني
كتاب چگونه معمارانه طراحي كنيم جلد 1

ماژيكو اخر ياد ميگيري چطو باهاش كار كني
تو برو سر مباني نظري

متشکر از لطفتون . فقط برای انتهای خطها که تمام شده باشه اگه نمونه تمرین پایه دارید لطف می کنید ارائه بدید. برا ی مبانی نظری هم پابه پای تاپیک دارم پیش می رم. از همه سپاسگذارم

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
با سلام و تشکر ویژه خدمت تمامی دوستان این تایپیک و همچنین تایپیک های موازی..
بنده حدودا از 10 اردیبهشت ماه با این تایپیک همراه هستم و از تمرین ها و آموزش های کلیه دوستان برای استفاده میکنم و به صورت چراغ خاموش در کنار شما دوستان می باشم.
از یکان یکان شما عزیزان به خاطر آموزش های مفید بسیار سپاسگذارم....
به امید موفقیت دوستان در مراحل مختلف زندگی بالاخص آزمون ارشد «سراسری» امسال....

دست هايي كه كمك ميكنند مقدس تر از لب هايي هستند كه دعا ميكنند
همراهي كافي نيست دوست عزيز
همياري كن تا همراهيت كنند

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
برو كتاب بخون

خوشم میاد از این جمله که هر بار تکرارش میکنی:D
شما که مثل منی...به غیر از این کتاب ها چی میخونی...
شاید باید از خیر کتابهای اسکیس بگذرم و کتابهایی که کلی راجع به هر موضوع طراحی توضیح میده رو بخونم[/QUOTE]
ببين براي داشتن طراحيه خوب بايد از همه چي سر در بياري
مباني نظريتو قوي كن در كنارش بكش بكش بكش تا ياد بگيري
موفق باشي

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
متشکر از لطفتون . فقط برای انتهای خطها که تمام شده باشه اگه نمونه تمرین پایه دارید لطف می کنید ارائه بدید. برا ی مبانی نظری هم پابه پای تاپیک دارم پیش می رم. از همه سپاسگذارم

دوستي
بهت منبع دادم
بگرد ديگه
كتابو پيدا ككن

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
يه آقايي قبلا اموزش ميدادن اينجا
آقاي دكتر محمد حسيني
گفته بودن تو تمريناشون هر جا فك كرديم چيزي اشتباهه گوشزد كنيم
من متوجه شدم تمرين مكعب اشتباه بوده

اين عكس مربوط به فيلم دكتر صديق هست كه شخصا از روي مانيتور خودم گرفتم

بايد بتونيد يه مكعب بكشيد كه طول 3.5 تا4 سانت
هم اندازه
موازي
بعد سايشم بكشيد
همه ي اين مراحل بدون برداشتن دست از كاغذ انجام ميشه
در نهايت ميايم نقطه آخر رو خط
خط چين ميكنيم بايد به هم برسن خطوط
معمولا بايد روي 90 تا كاغذ آ3 اين تمرينو اتود كني تا بتوني تو يه صفح آ3 20 تا مكعب كنار هم بكشي حتي اگه 19 تا درس شد و يكيش غلط بايد كاغذو پاره كنين

هدف از اين تمرين اموزش چشم براي عدم خطاي ديد و فهميدن نسبت هاست
كسي سوال داره بپرسه

بالا