اسكيس - مشاوره

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظورتو متوجه نشدم!!! ناظر A و درست کشیدی!!! فقط تو اون پخی گوشه تو ناظر A باید یه گریز دیگه دورتر از گریز کناریش در نظر بگیری!!! چون زاویه باز شده می گم دور تر!!! تو ناظر B اگه صفحه ی رو ب روت موازی پرده ی تصویره، دیگه نباید بش اختلاف سطح بدی!!!

مهندس اینا که مشکلی ندارن!!! فقط اینکه مساله ی تناسبات تو پرسپکتیو خیلی مهمه!!! ینی بنا چن طبقس!!! نسبت طول و عرضش به هم چقدره و...!!! سعی کن تمریناتت حتما شبکه بندی داشته باشه که احجام رو رو هوا نکشی!!!

اینجا تنها مشکل خط افقته که کجه!!! و اینکه احجام به قدری ساده هستن که پرسپکتیو کشیدنتو به چالش نمی کشه!!!
ازتون ممنونم جناب مهندس:gol:.اینکه خط افقم کجه واقعا نمیدونم چیکار کنم:cry:دیگه نمیخوام فقط تمرین خط انجام بدم، برا همین ول کردم شرو کردم به کشیدن پرسپکتیو.گفتم شاید اون خطای کج با تمرینای دیگه درست بشه. بدون شک به توصیه تون عمل میکنم...میرم سراغ مواردی که بهش اشاره کردین مثه شبکه بندی و کارای پیچیده:smile:.....یه دنیا ممنونم:redface::gol:

sunday

عضو جدید
سلام دوستان.
من میخوام شروع کنم تمرین اسکیس و واسه ارشد.
میشه راهنماییم کنین چطور شروع کنم؟
از مداد استفاده کنم اتود یا راپید؟
من نقاش هم هستم البته ولی تا حالا حتی تو دانشگاه جز یکی دو بار پرسپکتیو چیزی کار نکردم.
کتاب چگونه معمارانه طراحی کنیم طایفه رو هم 3 جلدش و دارم.

sunday

عضو جدید
سلام دوستان:gol:.جناب آرتور آذری یه کتابی در رابطه با اسکیس دارن، یه بار دیدمش اما متاسفانه اسم کتاب یادم نمیاد. کتاب گلاسه بود و توش پر از اسکیس و دیاگرام های اقلیمای مختلف بود، فک کنم بیس اصلی صفحاتش سفید بود. ممنون میشم اگه اسم این کتاب رو میدونید بهم بگین.:w27:

سلام .این و ببین شاید کمکت کنه:

http://sketchiran.com/آتلیه-آرتور/

a1ich

عضو جدید
سلام دوستان.
من میخوام شروع کنم تمرین اسکیس و واسه ارشد.
میشه راهنماییم کنین چطور شروع کنم؟
از مداد استفاده کنم اتود یا راپید؟
من نقاش هم هستم البته ولی تا حالا حتی تو دانشگاه جز یکی دو بار پرسپکتیو چیزی کار نکردم.
کتاب چگونه معمارانه طراحی کنیم طایفه رو هم 3 جلدش و دارم.
سلام
کتابی که داری خیلی کتاب خوبیه برای شروع و اینکه ببینی کلا چه خبره .. از رو همون شروع کن پرسپکتیو رو اصولش رو یاد بگیر از روی تمرینا حتما با مداد بکش .. فعلا تا یه ماه مثلا اصلا خودتو درگیر راندو نکن . فقط سغی کن پرسپکتیو رو درست بکشی .. یه ذره که تمرینای کتابو کشیدی خودت شروع کن حجم بزن .. حجما رو ترکیب کن .. رو 2تا ورق آ3 .. رو یکی سایت پلان + ایزومتری .. روی دومی هم پرسپکتیوش .
چند ساله تو کنکور زاویه پرسپکتیو رو میگن .. بهتره که زیاد رو دید پرنده وقت نذاری .. چند ساله دید هایی که تو کنکور میگن انسانیه .. یه ذره که مسلط شدی شروع کن آروم آروم رواننویسی کردن و رنگ گذاشتن ..

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ازتون ممنونم جناب مهندس:gol:.اینکه خط افقم کجه واقعا نمیدونم چیکار کنم:cry:دیگه نمیخوام فقط تمرین خط انجام بدم، برا همین ول کردم شرو کردم به کشیدن پرسپکتیو.گفتم شاید اون خطای کج با تمرینای دیگه درست بشه. بدون شک به توصیه تون عمل میکنم...میرم سراغ مواردی که بهش اشاره کردین مثه شبکه بندی و کارای پیچیده:smile:.....یه دنیا ممنونم:redface::gol:
مهندس به نظرم اگه خط لرزون رو امتحان کنی جواب بهتری نسبت به خط مستقیم بگیری!!!
مثلا این نما رو نگاه کن!!! با لرزون کشیدم45ab8c32aa1826f4f5d165d89c18fafc.jpg
با خط صاف واقعا سخته اینطور صاف کشیدن!!! تسلطتت میاد پایین!!!

آخرین ویرایش:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهندس به نظرم اگه خط لرزون رو امتحان کنی جواب بهتری نسبت به خط مستقیم بگیری!!!
مثلا این نما رو نگاه کن!!! با لرزون کشیدممشاهده پیوست 254824
با خط صاف واقعا سخته اینطور صاف کشیدن!!! تسلطتت میاد پایین!!!
چقد خوب کشیدین جناب مهندس
....خب الان من بیس کار و با مداد می کشم، اون رو محکم بکشم با راپید از روش لرزون بکشم یا خط اول کار رو هم لرزون بکشم؟

پ.ن: ببخشید زیاد سوال می پرسما، لطفا هر وقت فرصت داشتین جواب بدین:gol:

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چقد خوب کشیدین جناب مهندس
....خب الان من بیس کار و با مداد می کشم، اون رو محکم بکشم با راپید از روش لرزون بکشم یا خط اول کار رو هم لرزون بکشم؟

پ.ن: ببخشید زیاد سوال می پرسما، لطفا هر وقت فرصت داشتین جواب بدین:gol:
مرسی!!! چقد شرمنده می کنی منو!!! :D همرو لرزون بکش!!! خیلی جوابه!!!

zahra mohsenian

کاربر بیش فعال
چقد من یهویی بعد ورود به دانشگاه به معماری که ازش متنفر بودم علاقمند شدم:cry::(پستاتون با روحیم بازی میکنه:crying::w22:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان:gol:. سر جلسه کنکور از کجا بدونیم پلان و مقطع و ... رو باید با کدوم سایز راپید بکشیم؟ اصلا مهمه؟ نمیشه همه خطوط رو با (مثلا) راپید 0.3 کشید؟

a1ich

عضو جدید
سلام دوستان:gol:. سر جلسه کنکور از کجا بدونیم پلان و مقطع و ... رو باید با کدوم سایز راپید بکشیم؟ اصلا مهمه؟ نمیشه همه خطوط رو با (مثلا) راپید 0.3 کشید؟
بالاخره شما باید یه طوری به اون کسی که داره کار رو میبینه بفهمونید که کجاهاش خارجج از فضاس ( فضای باز ) کجاها داخله کدوما نقش سازه داره . چیا مبلمانه .. قطعا با یه ضخامت نمیشه به این رسید ..
کنار 0.3 یه رواننویس درشتتر مثل M نیاز دارین که دیوارارو نشون بدین ..

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
بالاخره شما باید یه طوری به اون کسی که داره کار رو میبینه بفهمونید که کجاهاش خارجج از فضاس ( فضای باز ) کجاها داخله کدوما نقش سازه داره . چیا مبلمانه .. قطعا با یه ضخامت نمیشه به این رسید ..
کنار 0.3 یه رواننویس درشتتر مثل M نیاز دارین که دیوارارو نشون بدین ..
ازتون ممنونم.:gol: ...قوانین خاصی داره یا به دلخواهه؟ ینی مثلا دیوارا 0.2 ، سقف 0.3 و....بعدش اینکه اینا ضخامت قلمه دیگه، ضخامت اصلی سازه هم مثه عناصر باید رعایت بشه؟ :w05:

a1ich

عضو جدید
ازتون ممنونم.:gol: ...قوانین خاصی داره یا به دلخواهه؟ ینی مثلا دیوارا 0.2 ، سقف 0.3 و....بعدش اینکه اینا ضخامت قلمه دیگه، ضخامت اصلی سازه هم مثه عناصر باید رعایت بشه؟ :w05:
نه قانون که قطعا نداره .. کلا تو اسکیس شما باید تو یه نگاه داور رو راضی کنی نمره بده بهت .. پس همه ی این ضخامت ها و اینا کشک :D
فقط باید حواستون باشه از لحاظ بصری مدرکتون منطقی به نظر بیاد .. این ضخامتا با هم دیگه بخونن .. مثلا سقف یا دیوار خیلی کلفت نباشه.. یا مثلا سقف رو با ضخامت نیم متر سیاه نکنین بذارینش رو دیوار 10 سانتی .. یا ستون یا دیوار سازه ای خیلی نازک نباشه ( مخصوصا تو پرسپکتیو) .. تو پلانم سعی کنین دیوارای اصلیتون از جدا کننده ها ضخیم تر باشن.

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه قانون که قطعا نداره .. کلا تو اسکیس شما باید تو یه نگاه داور رو راضی کنی نمره بده بهت .. پس همه ی این ضخامت ها و اینا کشک :D
فقط باید حواستون باشه از لحاظ بصری مدرکتون منطقی به نظر بیاد .. این ضخامتا با هم دیگه بخونن .. مثلا سقف یا دیوار خیلی کلفت نباشه.. یا مثلا سقف رو با ضخامت نیم متر سیاه نکنین بذارینش رو دیوار 10 سانتی .. یا ستون یا دیوار سازه ای خیلی نازک نباشه ( مخصوصا تو پرسپکتیو) .. تو پلانم سعی کنین دیوارای اصلیتون از جدا کننده ها ضخیم تر باشن.
:w27:ازتون ممنونم، متوجه شدم

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان:gol:از دوستان کسی اطلاعی در مورد سوتی طراحی تو کنکور اسکیس داره؟ مثلا سوتی مقطع و ...

MEMAR_KHAS

عضو جدید
کمکککککک بچه هااااا:cry:
برای اسکیس چه منابعی تهیه کنم؟؟؟از کجا شروع کنم؟؟میشه کمک کنین؟

a1ich

عضو جدید
کمکککککک بچه هااااا:cry:
برای اسکیس چه منابعی تهیه کنم؟؟؟از کجا شروع کنم؟؟میشه کمک کنین؟
بچه ها یه چیزایی اینجا از تمرینای خطشون گذاشتن .. اونارو نگا کنین . تمرین کنین .. تو بازار کتابای مختلف هست .. اونا هم روند مناسبی دارند برای تمرین اسکیس مثل کتاب آقای طایفه .. اگر امکانش رو درید کلاس رفتن کمکتون میکنه .. اگر هم نه نگران نباشید .. عکس اسکیس ببینید ، کتاب بخونید ، مدارک معماری و کار معمارای بزرگ رو روکشی کنید . در آخر هم شروع کنید سوالای اسکیس کنکور یا موسساتی که کارگاه برگزار کردند رو تمرین کنید.. حتما موفق میشید . کاراتونم اگه دوس دارین برامون بذارین..:smile:

coleopatra

عضو جدید
سلام بچه ها خوبید
ببخشید من فرصت ندارم برم همه صفحه ها رو بخونم، اینجا که بحث اسکیسه، می خوام بدونم شما می دونین کنکور اسکیس کی قراره برگزار بشه؟ با کنکور تئوریه؟ نزدیکشه؟ یا بعد ماه رمضون؟ چون من الان در گیر خوندن کنکور تئوری ام اصلا توی باغ نیستم.
ممنووووون

S.Nazli

عضو جدید
man tu karam suti dashtam
tu maghta
92 darsadam eskis zadam
nemigam suti mohem nist amma masaele kheili mohem tariam vojud daran

roya et

عضو جدید
سلام بچه ها خوبید
ببخشید من فرصت ندارم برم همه صفحه ها رو بخونم، اینجا که بحث اسکیسه، می خوام بدونم شما می دونین کنکور اسکیس کی قراره برگزار بشه؟ با کنکور تئوریه؟ نزدیکشه؟ یا بعد ماه رمضون؟ چون من الان در گیر خوندن کنکور تئوری ام اصلا توی باغ نیستم.
ممنووووون

soale man ham hast...

setare91

عضو جدید
سلام
بچه ها حتما اسکیس کلاس برید
من بارسال اولش کلاس نرفتم و اخر سر رفتم ورکشاب دیدم چه قدر کلاس فرق داره و خوبه
اگه هزینش زیاده که برای همه همین طوره از بس اندازتئن و ... بذارید و برید
من شخصا اگه مامانم کمکم نکنه یه گردنبند دارم می فروشم و می رم
من واسه تیوری هیچی کلاس نرفتم غیره زبان اما عملی رو باید رفت
اگه واقعا واقعا واقعا امکان ندارین موضوع های استاد ها رو بگیرید کار کنین و کار بچه ها رو سره کلاس ببینید هر کس موضوع خواست به من بیام بده از بارسال رو بدم

petrovich21

عضو
سلام . روز کنکور اسکیس چه لوازمی باید با خود داشته باشیم ؟؟ تخته شاسی؟ A3؟ چندتا؟ راپید ؟

atp2

عضو جدید
سلام . روز کنکور اسکیس چه لوازمی باید با خود داشته باشیم ؟؟ تخته شاسی؟ A3؟ چندتا؟ راپید ؟

شاسی آ 2 ، یا 50 * 70
لوازم ترسیم هرچی که دلتون میخواد راپید ماژیک مداد رنگی ... هر چی ، ( ابرنگ و گواش و ... نه ! فک نکنم اینا بشن )
یه زیر انداز اگه میخواین بشینین رو زمین . یه کم خوراکی
خط کش و....
کلا هر چی به جز جزوه و کاغذ میتونی ببری . کاغذ و چرک نویسو خودشون میدن

petrovich21

عضو
شاسی آ 2 ، یا 50 * 70
لوازم ترسیم هرچی که دلتون میخواد راپید ماژیک مداد رنگی ... هر چی ، ( ابرنگ و گواش و ... نه ! فک نکنم اینا بشن )
یه زیر انداز اگه میخواین بشینین رو زمین . یه کم خوراکی
خط کش و....
کلا هر چی به جز جزوه و کاغذ میتونی ببری . کاغذ و چرک نویسو خودشون میدن
ازمون اسکیس و مگه باید راندو کنیم؟ اسکیسو با خط کش هم می تونیم بکشیم؟؟

atp2

عضو جدید
ازمون اسکیس و مگه باید راندو کنیم؟ اسکیسو با خط کش هم می تونیم بکشیم؟؟

شما هر کاری که بخوای میتونی با شیت های اسکیست انجام بدی ، مدادی ، ماژیکی ، مداد رنگی ای ، هر جور که دوست داری ...
خودکاری تحویل بده ، خط کشی تحویل بده ، دست آزاد تحویل بده
ازادیم کلا ، فقط تا جایی که یادمه پارسال تو کارت ورود به جلسه نوشته بود از اوردن مواد خیس مثل وایتکس ( واسه راندو ) یا گواش و ابرنگ خودداری کنید .
تازه مقوا اشتنباخ میدن خیلی نازکه دیگه منطقیه پاره میشه با اب ،

petrovich21

عضو
شما هر کاری که بخوای میتونی با شیت های اسکیست انجام بدی ، مدادی ، ماژیکی ، مداد رنگی ای ، هر جور که دوست داری ...
خودکاری تحویل بده ، خط کشی تحویل بده ، دست آزاد تحویل بده
ازادیم کلا ، فقط تا جایی که یادمه پارسال تو کارت ورود به جلسه نوشته بود از اوردن مواد خیس مثل وایتکس ( واسه راندو ) یا گواش و ابرنگ خودداری کنید .
تازه مقوا اشتنباخ میدن خیلی نازکه دیگه منطقیه پاره میشه با اب ،

یک نمونه از اسکیس ارشد می زارین. که نحوه شیت بندی و فونت کاملی داشته باشه. که جاگذاری ها رو یاد بگیریم

بالا