از این دختران ............... یاد بگیر

Sarp

مدیر بازنشسته
اقا داستانتون چکیده نداشت؟
طرف بلوتوثشو روشن کرده تو کلاس که اسم بلوتوث یه دختر افتاده تو گوشیش
از این طریق با دختره آشنا شده
بعد مدتی آشنایی از دختره میخواد که باهم برن کافی شاپی جائی
دختره میپیچونه و میگه فعلا وقت ندارم . بعدا بریم
پسره هم به جای دختره با دوستش (پسر) میرن کافی شاپ (که اون چن قرون پول رو نفله کنن :D)
تو کافی شاپ میبینن دختره با یه پسر نشسته و . .
پسره هم دوست همین آقای عاشق ما بوده

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
طرف بلوتوثشو روشن کرده تو کلاس که اسم بلوتوث یه دختر افتاده تو گوشیش
از این طریق با دختره آشنا شده
بعد مدتی آشنایی از دختره میخواد که باهم برن کافی شاپی جائی
دختره میپیچونه و میگه فعلا وقت ندارم . بعدا بریم
پسره هم به جای دختره با دوستش (پسر) میرن کافی شاپ (که اون چن قرون پول رو نفله کنن :D)
تو کافی شاپ میبینن دختره با یه پسر نشسته و . .
پسره هم دوست همین آقای عاشق ما بوده

چه حوصله ای به خرج دادی :دی

zeinab68

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

داستان رو کامل خوندم

اینکه شهاب مورد بی مهری اون خانم واقع شده اصلا ربطی به ظاهر نداشته

الان اکثر دخترا و پسرا این مدلی شدن

با یکی دوس میشن

بعد یه مدت دلشونو میزنه میرن با یکی دیگه

خیلیا هم با چند نفر هم زمان دوستن و واژه ای به اسم وفا تو فرهنگ لغتشون نیست

از اون با حجابش تا باربی پوشش مورد اینجوری زیاد دیدم

در مورد باربی پوش ها هم بگم بعضی وقتا تو خیابون منم محو تماشای بارببی پوشا میشم واقعا بعضی لباس ها و تیپ های که می زنن زیباست ( حتی من که دخترم محو تماشای بعضیاشون میشم )

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

داستان رو کامل خوندم

اینکه شهاب مورد بی مهری اون خانم واقع شده اصلا ربطی به ظاهر نداشته

الان اکثر دخترا و پسرا این مدلی شدن

با یکی دوس میشن

بعد یه مدت دلشونو میزنه میرن با یکی دیگه

خیلیا هم با چند نفر هم زمان دوستن و واژه ای به اسم وفا تو فرهنگ لغتشون نیست

از اون با حجابش تا باربی پوشش مورد اینجوری زیاد دیدم

در مورد باربی پوش ها هم بگم بعضی وقتا تو خیابون منم محو تماشای بارببی پوشا میشم واقعا بعضی لباس ها و تیپ های که می زنن زیباست ( حتی من که دخترم محو تماشای بعضیاشون میشم )
سلام زینب خانم .......... ما کوچیک شماییم .............. قدم رنجه فرمودین

اینکه خیلی بده ................ یعنی واقعا داره فرهنگ ایران نابود میشه و به سمت غرب میره ................. اینطوری که من دارم برداشت میکنم یعنی داره طوری میشه که دیگه حتی اگه با رسم و سنون ایرانی شما بری خواستگاری به احتمال قریب به یقین اون دختره دوس پسر داشته و رابطه ................. یعنی این مسائل در آینده اونا نمیتونه مشکل ایجاد کنه ؟

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم دقیقا بحث اصلیم همین حرف زینب خانم بود ....................... اگه دوستان کامل میخوندن .................. از این بابت گفتم دلم گرفته ........................ وگرنه باربی پوشا که خیلی ازشون توقع وفاداری و ................ نمیره .

راستی زینب خانم دوباره تشکراتم ته کشیده بیاد جبران میکنم .................

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
من در تعجبم از این داستان تشکرات همینکه بگی تموم شده میاد .............. ولی دوباره با دوتا تموم میشه !!!!!!!!!!!!!!

elyana

عضو جدید
منم دقیقا بحث اصلیم همین حرف زینب خانم بود ....................... اگه دوستان کامل میخوندن .................. از این بابت گفتم دلم گرفته ........................ وگرنه باربی پوشا که خیلی ازشون توقع وفاداری و ................ نمیره .

شما اجازه نداری به کسی توهین کنی؟ من باربی پوش نیستم ولی دوست ندارم کسی بگه فلان گروه بی وفا هستن.اگه اینطوریه پس گروه آقایونه فلان که روزی یه زن صیغه میکنن چی؟

zeinab68

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام زینب خانم .......... ما کوچیک شماییم .............. قدم رنجه فرمودین

اینکه خیلی بده ................ یعنی واقعا داره فرهنگ ایران نابود میشه و به سمت غرب میره ................. اینطوری که من دارم برداشت میکنم یعنی داره طوری میشه که دیگه حتی اگه با رسم و سنون ایرانی شما بری خواستگاری به احتمال قریب به یقین اون دختره دوس پسر داشته و رابطه ................. یعنی این مسائل در آینده اونا نمیتونه مشکل ایجاد کنه ؟

خواهش می کنم لطف داری

در اکثر موارد دوس پسر رو که قبلا داشتن ( دوس پسر مراحل مختلفی داره از تلفنی گرفته تا صحبت تو دانشگاه گرفته و تا مراحل دیگه که بهتره نگم )

ولی اینکه بعدا تو زند گیتون مشکل ایجاد کنه می تونم بگم در اکثر موارد مشکلی پیش نمیاد

فقط کافیه شناخت درستی راجع به فردی که ازش خواستگاری می کنی داشته باشی

دخترا به پیسرا یه فرقی که دارن اینه که

تو یه رابطه دوستی

وقت جدایی دختر گریه و زاری می کنه افسرده میشه تهش تا یک ماه اینجوریه کافیه یه رابطه جدید شکل بگیره که اون قبلی کاملا فراموش بشه و حتی اگه رابطه جدی هم شکل نگیره خود به خود قبلی فراموش میشه ( اگه فقط یه دوستی باشه که معمولا توش عشقی وجود نداره )

اما پسرا تا اخر عمرشونم اون دختری که باهاشون دوست بودن یادشون میمونه و چه بسا ممکنه همسر آیندشونو با دوس دختر هاشون مقایسه کنن و وای از روزی که سطح همسرشون از نظر زیبایی یا ملاک های دیگه پایی تر از دوس دختراشون باشه

اونجاست که پسر دچار سرخوردگی میشه و ....

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما اجازه نداری به کسی توهین کنی؟ من باربی پوش نیستم ولی دوست ندارم کسی بگه فلان گروه بی وفا هستن.اگه اینطوریه پس گروه آقایونه فلان که روزی یه زن صیغه میکنن چی؟
اونا هم اگه بدون اجازه زنشون صیغه میکنن ............. به نظر من بی وفا هستن ...................... زندگی مشترک یعنی چی پس این وسط ؟

zeinab68

عضو جدید
کاربر ممتاز

تشکر نیازی نیست

من باید تشکر کنم که بحث های روز اجتماع رو مطرح کردید

elyana

عضو جدید
اونا هم اگه بدون اجازه زنشون صیغه میکنن ............. به نظر من بی وفا هستن ...................... زندگی مشترک یعنی چی پس این وسط ؟

خوب پس باربی پوشا بی وفا هستنو، بی حجابا بد هستنو،............حرف اشتباهیه.قبول دارین؟

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواهش می کنم لطف داری

در اکثر موارد دوس پسر رو که قبلا داشتن ( دوس پسر مراحل مختلفی داره از تلفنی گرفته تا صحبت تو دانشگاه گرفته و تا مراحل دیگه که بهتره نگم )

ولی اینکه بعدا تو زند گیتون مشکل ایجاد کنه می تونم بگم در اکثر موارد مشکلی پیش نمیاد

فقط کافیه شناخت درستی راجع به فردی که ازش خواستگاری می کنی داشته باشی

دخترا به پیسرا یه فرقی که دارن اینه که

تو یه رابطه دوستی

وقت جدایی دختر گریه و زاری می کنه افسرده میشه تهش تا یک ماه اینجوریه کافیه یه رابطه جدید شکل بگیره که اون قبلی کاملا فراموش بشه و حتی اگه رابطه جدی هم شکل نگیره خود به خود قبلی فراموش میشه ( اگه فقط یه دوستی باشه که معمولا توش عشقی وجود نداره )

اما پسرا تا اخر عمرشونم اون دختری که باهاشون دوست بودن یادشون میمونه و چه بسا ممکنه همسر آیندشونو با دوس دختر هاشون مقایسه کنن و وای از روزی که سطح همسرشون از نظر زیبایی یا ملاک های دیگه پایی تر از دوس دختراشون باشه

اونجاست که پسر دچار سرخوردگی میشه و ....
والا من صحبت تو دانشگاه و محفل کاری رو دوستی ناجور نمیدونم .............البته اگه در اون حد باشه و فراتر نره ...................
منظورم همین بود یعنی اون پسره یا اون دختره امکان نداره زندگی اون یکی رو خراب کنه ............. مسائلی رو رو کنه ........... مثلا پسری که با یه دختر آشنا بوده مدتی .............. بعد از اینکه دختره ازدواج کنه تصمیم بگیره زندگیشونو خراب کنه ؟ به نظر من که خیلی راحت میتونه این کار رو بکنه ................. حتی دختر هم همینطور ........................ چند وقت پیشا در بین اقوام ما چنین مسئله ای پیش اومد ................ یه آقایی مدتی رفته بود آلمان ........... وقتی برگشت با یکی از دختر خانمهای ایرونی ازدواج کرد ....... جالب اینجا بود که برای اون دختر خانمه محدودیت تراشیده بود و مثلا خودشو خیلی غیرتی نشون میداد ............. تا اینکه یه زنگ از آلمان بهشون زده شد ................. دخترکی آلمانی تبار مدعی شد که نامزد این آقا بوده .................. حسابی زندگیشون از هم پاشید ......... ماجرایی بود آخرشم طلاق .................. دختر خانم ایرانیه هم کفالت بچشو قبول کرد و آقائه این طور که گفتن رفت آلمان ...............

من اصلا دوست ندارم ایرانم اینطوری بشه ...................... چرا هیچ کی نباید جلوی این اقدامات رو بگیره ............. واقعا چرا ؟

zeinab68

عضو جدید
کاربر ممتاز

ببین عزیزم

هر شخصی لباسی میپوشه که برازنده ی اونه

هدف از باربی پوشی چیه ؟

آیا هدفی جز جلب توجه هست ؟

اگه میخوای بگی اونی که باربی پوشه فقط واسه اینکه ظاهر مرتبی داشته بلاشه اون همه به خودش میرسه میاد تو خیابون شدیدا مخالفم

آدما تو هر جایی میتونن مرتب ترین باشن و در عین حال جلب توجه نکنن

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب پس باربی پوشا بی وفا هستنو، بی حجابا بد هستنو،............حرف اشتباهیه.قبول دارین؟
نه .............. در قبال اکثریتشون قطعا همینه با برهان که براتون ثابت کردم ...................
در ضمن به نظر من باربی پوشا و بی حجابا تقریبا تو یه گروهن ................ به واقع میشه گفت بی حجابهای ایرانن حتی ............ گروه دیگه بد حجابها هستن که اونا هم تقسیم میشن و از خیلیهاشون میشه فاکتور گرفت ............... چون نمیشه گفت کاملا خلاف عرفن

elyana

عضو جدید
آدما باید درست بشن نه ایران.طرف نامزد داشته بیخود رفته زن گرفته. ولی یه دوستی وقتی تموم میشه باید آدم انقدر عقلش برسه که دنبالشو ول کنه.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببین عزیزم

هر شخصی لباسی میپوشه که برازنده ی اونه

هدف از باربی پوشی چیه ؟

آیا هدفی جز جلب توجه هست ؟

اگه میخوای بگی اونی که باربی پوشه فقط واسه اینکه ظاهر مرتبی داشته بلاشه اون همه به خودش میرسه میاد تو خیابون شدیدا مخالفم

آدما تو هر جایی میتونن مرتب ترین باشن و در عین حال جلب توجه نکنن
ممنون زینب خانم ............... احسنت .............. کاملا موافق

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
آدما باید درست بشن نه ایران.طرف نامزد داشته بیخود رفته زن گرفته. ولی یه دوستی وقتی تموم میشه باید آدم انقدر عقلش برسه که دنبالشو ول کنه.
مشکل همینه .................... احساس جلوی عقل رو میگیره ................ اون خانمی که باربی پوشم میشه قطعا احساساتش بهش غلبه کرده ........... چرا ؟ چون عقل آدم میگه شما حجابت خوب باشه بیشتر در امانیو کنتر جلب توجه میکنی یا اینکه با یه حجاب خارج عرف بیای بیرون ؟

به جنسیتم ربط نداره ها ......... هر دو طرف دیده میشه
مرده که قطعا خودش میگه جلب توجه ................ یا لااقلش از کردارش کاملا معلومه

zeinab68

عضو جدید
کاربر ممتاز
والا من صحبت تو دانشگاه و محفل کاری رو دوستی ناجور نمیدونم .............البته اگه در اون حد باشه و فراتر نره ...................
منظورم همین بود یعنی اون پسره یا اون دختره امکان نداره زندگی اون یکی رو خراب کنه ............. مسائلی رو رو کنه ........... مثلا پسری که با یه دختر آشنا بوده مدتی .............. بعد از اینکه دختره ازدواج کنه تصمیم بگیره زندگیشونو خراب کنه ؟ به نظر من که خیلی راحت میتونه این کار رو بکنه ................. حتی دختر هم همینطور ........................ چند وقت پیشا در بین اقوام ما چنین مسئله ای پیش اومد ................ یه آقایی مدتی رفته بود آلمان ........... وقتی برگشت با یکی از دختر خانمهای ایرونی ازدواج کرد ....... جالب اینجا بود که برای اون دختر خانمه محدودیت تراشیده بود و مثلا خودشو خیلی غیرتی نشون میداد ............. تا اینکه یه زنگ از آلمان بهشون زده شد ................. دخترکی آلمانی تبار مدعی شد که نامزد این آقا بوده .................. حسابی زندگیشون از هم پاشید ......... ماجرایی بود آخرشم طلاق .................. دختر خانم ایرانیه هم کفالت بچشو قبول کرد و آقائه این طور که گفتن رفت آلمان ...............

من اصلا دوست ندارم ایرانم اینطوری بشه ...................... چرا هیچ کی نباید جلوی این اقدامات رو بگیره ............. واقعا چرا ؟

هیچ کس از آینده با خبر نیست

یه داتان کوتاه میگم

دختر هرزه ای رو میشناختم ... از این راه امرار معاش میکرد و بعضی وقتا هم واسه تفریح

تا اینکه در این حال و اوضاع یک پسری که برای همین استفاده با دختر آشنا میشه عاشق اون دختر میشه ( پسر از قومی بود که به غیرت معروفن و واقعا پسر هم با غیرت بود ولی عاشقی این چیزا سرش نمیشه )

بعد دختر توبه کرد

پسر از خانوادش ترد شد با اینکه خیلی خانواده ی پولداری داشت و از ارث محروم شد بازم پای دختر نشست

الان 7 سال از ازدواجشون میگذره و بچه دارن

تا اونجایی که من میدونم زندگیه خیلی خوبی هم با هم دارن

نیروی عشق بود که زندگیه زیبا و پاک رو دوبراه به اون دختر برگردوند

شاید هر کس دیگه ای بود میگفت این دختر واسه من زن بشو نیست و وفادار نیست که در امدش از این راهه

ولی دیدین که وفادار شد

حالا چی باعث وفاداری شده بود ؟؟؟//

جز اخلاقیات دختره این بود ... اگه هم تا قبل اون ، این کارا رو میکرد واسه این بود که قید و بندی نداشت

دختران با حجاب و اهل نمازی رو دیدم که بعد از ازدواج چون تو اخلاقیاتشون وفا معنا نداره چه کارهایی می کنن که آدم از تعجب شاخ در میاره

پس ببین تو ازدواج حرف اول رو شناخت میزنه

اینکه بدونی چطور طرفت رو امتحان کنی

elyana

عضو جدید
میگما تو این دوره زمونه کی میگه با حجابا امنیت دارن؟ بابا اونکه بخواد کاری بکنه براش مهم نیست طرف چادر پوشیده یا مانتو.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته بی حجابی رو تایید نمیکنم ولی این کاملا مشخصه که نمیشه خوب بد بودن ادمها رو به طرز لباس پوشیدن نسبت بدیم .

چرا مدیر جان .............. به نظر من بی ربط نیست .................... تفکر افراد رو میشه از اعمال ظاهریش شناخت .............. مثلا یه دختر خانمی که تو کلاس درس حواسش بیشتر به استاده و داره تو بحث شرکت میکنه چی در موردش فکر میکنی ............. تا اون دختر خانمی که هر ده دقیقه یکبار از کلاس میره بیرون ...................

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز

هیچ کس از آینده با خبر نیست

یه داتان کوتاه میگم

دختر هرزه ای رو میشناختم ... از این راه امرار معاش میکرد و بعضی وقتا هم واسه تفریح

تا اینکه در این حال و اوضاع یک پسری که برای همین استفاده با دختر آشنا میشه عاشق اون دختر میشه ( پسر از قومی بود که به غیرت معروفن و واقعا پسر هم با غیرت بود ولی عاشقی این چیزا سرش نمیشه )

بعد دختر توبه کرد

پسر از خانوادش ترد شد با اینکه خیلی خانواده ی پولداری داشت و از ارث محروم شد بازم پای دختر نشست

الان 7 سال از ازدواجشون میگذره و بچه دارن

تا اونجایی که من میدونم زندگیه خیلی خوبی هم با هم دارن

نیروی عشق بود که زندگیه زیبا و پاک رو دوبراه به اون دختر برگردوند

شاید هر کس دیگه ای بود میگفت این دختر واسه من زن بشو نیست و وفادار نیست اسن که در امدش از این راهه

ولی دیدین که وفادار شد

حالا چی باعث وفاداری شده بود ؟؟؟//

جز اخلاقیات دختره این بود ... اگه هم تا قبل اون ، این کارا رو میکرد واسه این بود که قید و بندی نداشت

دختران با حجاب و اهل نمازی رو دیدم که بعد از ازدواج چون تو اخلاقیاتشون وفا معنا نداره چه کارهایی می کنن که آدم از تعجب شاخ در میاره

پس ببین تو ازدواج حرف اول رو شناخت میزنه

اینکه بدونی چطور طرفت رو امتحان کنی

شناخت .............. حرف درستیه ............... ولی واقعا چگونه میشه اعتماد کرد ............ چقدر میشه مطمئن بود که تو شناخت درستی پیدا کردی و ................. .

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
میگما تو این دوره زمونه کی میگه با حجابا امنیت دارن؟ بابا اونکه بخواد کاری بکنه براش مهم نیست طرف چادر پوشیده یا مانتو.
الآن میخواین بحث رو عوض کنین ؟ چرا ما این چنینیم ............. شک نکن که با حجابا امنیت بیشتری دارن .............. بله اونی که مریضه براش فرقی نداره ................. ولی انسان جایز الخطاست میتونه یه لحظه امانشو از دس بده ................. شما که شیرازی هستی ماجرای بانک چند سال پیش رو که میدونی حتما فلکه گاز ...........تو بانک اون کار ................. تازه زنم داشت فکر کنم ...........
نیم نگاه نوشته بود ............... تو چمران و ملاصدرا هم که آخرشه ............. البته همه شهرهای ایران یه منطقشون دچار این مشکل شدن ........... که خیلی اسفناکه