" ازدواج برای 30 دقیقه " ؛ فیلم آلمانی درباره صیغه درایران !

arash_441

متخصص انرژی های نو
واقعا بدترین و بی ربط ترین حرفی که همیشه در مورد صیغه شنیدم همینه
برادر من مگه کسی گفته صیغه واجبه یا باید تو جامعه نهادینه بشه که شما اینجور میگی!!!

یه جیزی و که پیامبر حرام کرده دیگه بد و خوب نداره بعضی ها برا نفع شخصی و شهوت پرستی خودشون میان یه اسم های دیگه روش میزارن که کارشونو شرعی و قانونی جلوه بدن

این خرافات و از دین پاک کنید و برا مردم شبهه و تردید نیافرینین که هرچی گناه کنن پای شماست

me-myself

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا هم که یه بار اینقدر با ما موافق بودی بعضی آبادی دشمن موش دووندند(من همیشه آبادیو و ایادیو و ساناز و جانمازو قاطی میکنم):biggrin:

نه بابا موشم کجا بود؟
من ترسیدم یهویی چون خیلی شدید بود به کسی آسیب برسه.

JavadMessi

مدیر بازنشسته
یه جیزی و که پیامبر حرام کرده دیگه بد و خوب نداره بعضی ها برا نفع شخصی و شهوت پرستی خودشون میان یه اسم های دیگه روش میزارن که کارشونو شرعی و قانونی جلوه بدن
این خرافات و از دین پاک کنید و برا مردم شبهه و تردید نیافرینین که هرچی گناه کنن پای شماست
اولا من آخوند نیستم این از این
ثانیا جالب شد.میشه بفرمایین پیامبر چیزی که تو قرآن هستو کجا حرومش کرده!!!!!!!!!

arash_441

متخصص انرژی های نو
اولا من آخوند نیستم این از این
ثانیا جالب شد.میشه بفرمایین پیامبر چیزی که تو قرآن هستو کجا حرومش کرده!!!!!!!!!

خداوند در قرآن کریم می فرماید: «وَ أَنکِحُوا الأَیَمَى مِنکمْ وَ الصلِحِینَ مِنْ عِبَادِکمْ وَ إِمَائکمْ إِن یَکُونُوا فُقَرَاءَ یُغْنِهِمُ اللَّهُ مِن فَضلِهِ وَ اللَّهُ وَسِعٌ عَلِیمٌ(سوره نور 32) وَ لْیَستَعْفِفِ الَّذِینَ لا یجِدُونَ نِکاحاً حَتى یُغْنِیهُمُ اللَّهُ مِن فَضلِهِ وَ الَّذِینَ یَبْتَغُونَ الْکِتَب مِمَّا مَلَکَت أَیْمَنُکُمْ فَکاتِبُوهُمْ إِنْ عَلِمْتُمْ فِیهِمْ خَیراً وَ ءَاتُوهُم مِّن مَّالِ اللَّهِ الَّذِى ءَاتَاکُمْ وَ لا تُکْرِهُوا فَتَیَتِکُمْ عَلى الْبِغَاءِ إِنْ أَرَدْنَ تحَصناً لِّتَبْتَغُوا عَرَض الحَْیَوةِ الدُّنْیَا وَ مَن یُکْرِههُّنَّ فَإِنَّ اللَّهَ مِن بَعْدِ إِکْرَهِهِنَّ غَفُورٌ رَّحِیمٌ(نور،33):''مردان و زنان بى همسر را همسر دهید و همچنین غلامان و کنیزان صالح و درستکارتان را ، اگر فقیر و تنگدست باشند خداوند آنان را از فضل خود بى نیاز مى سازد ، خداوند واسع و آگاه است .و و آنها که وسیله ازدواج ندارند باید عفت پیشه کنند تا خداوند آنانرا به فضلش بى نیاز سازد بردگانى از شما که تقاضاى مکاتبه ( قرار داد مخصوص براى آزاد شدن ) را دارند با آنها قرار داد ببندید ، اگر رشد و صلاح در آنها احساس مى کنید ( و بعد از آزادى توانائى زندگى مستقل را دارند ) و چیزى از مال خدا که به شما داده است به آنها بدهید ، و کنیزان خود را براى تحصیل متاع دنیا مجبور به خودفروشى نکنید اگر آنها میخواهند پاک بمانند ، و هر کس آنها را بر این کار اکراه کند ( سپس پشیمان گردد ) خداوند بعد از این اکراه غفور و رحیم است ( توبه کنید و براى همیشه این عمل ننگین را ترک گوئید ) ''.

در این آیه صراحتاً خداوند اعلام کرده کسانی که امکان ازدواج ندارند عفت پیشه کنن نه اینکه صیغه کنند.

JavadMessi

مدیر بازنشسته
خداوند در قرآن کریم می فرماید: «وَ أَنکِحُوا الأَیَمَى مِنکمْ وَ الصلِحِینَ مِنْ عِبَادِکمْ وَ إِمَائکمْ إِن یَکُونُوا فُقَرَاءَ یُغْنِهِمُ اللَّهُ مِن فَضلِهِ وَ اللَّهُ وَسِعٌ عَلِیمٌ(سوره نور 32) وَ لْیَستَعْفِفِ الَّذِینَ لا یجِدُونَ نِکاحاً حَتى یُغْنِیهُمُ اللَّهُ مِن فَضلِهِ وَ الَّذِینَ یَبْتَغُونَ الْکِتَب مِمَّا مَلَکَت أَیْمَنُکُمْ فَکاتِبُوهُمْ إِنْ عَلِمْتُمْ فِیهِمْ خَیراً وَ ءَاتُوهُم مِّن مَّالِ اللَّهِ الَّذِى ءَاتَاکُمْ وَ لا تُکْرِهُوا فَتَیَتِکُمْ عَلى الْبِغَاءِ إِنْ أَرَدْنَ تحَصناً لِّتَبْتَغُوا عَرَض الحَْیَوةِ الدُّنْیَا وَ مَن یُکْرِههُّنَّ فَإِنَّ اللَّهَ مِن بَعْدِ إِکْرَهِهِنَّ غَفُورٌ رَّحِیمٌ(نور،33):''مردان و زنان بى همسر را همسر دهید و همچنین غلامان و کنیزان صالح و درستکارتان را ، اگر فقیر و تنگدست باشند خداوند آنان را از فضل خود بى نیاز مى سازد ، خداوند واسع و آگاه است .و و آنها که وسیله ازدواج ندارند باید عفت پیشه کنند تا خداوند آنانرا به فضلش بى نیاز سازد بردگانى از شما که تقاضاى مکاتبه ( قرار داد مخصوص براى آزاد شدن ) را دارند با آنها قرار داد ببندید ، اگر رشد و صلاح در آنها احساس مى کنید ( و بعد از آزادى توانائى زندگى مستقل را دارند ) و چیزى از مال خدا که به شما داده است به آنها بدهید ، و کنیزان خود را براى تحصیل متاع دنیا مجبور به خودفروشى نکنید اگر آنها میخواهند پاک بمانند ، و هر کس آنها را بر این کار اکراه کند ( سپس پشیمان گردد ) خداوند بعد از این اکراه غفور و رحیم است ( توبه کنید و براى همیشه این عمل ننگین را ترک گوئید ) ''.
در این آیه صراحتاً خداوند اعلام کرده کسانی که امکان ازدواج ندارند عفت پیشه کنن نه اینکه صیغه کنند.
....فَمَا اسْتَمْتَعتُمْ بِهِ مِنْهنَّ فَاْتُو هُنَّ اُجُورَ هُنَّ فَریضَة
باید مهر زنانی را که متعه می‏کنید بپردازید
خوب نگفتین پیامبر کجا حرومش کرده؟؟؟

arash_441

متخصص انرژی های نو
....فَمَا اسْتَمْتَعتُمْ بِهِ مِنْهنَّ فَاْتُو هُنَّ اُجُورَ هُنَّ فَریضَة
باید مهر زنانی را که متعه می‏کنید بپردازید
خوب نگفتین پیامبر کجا حرومش کرده؟؟؟

حرف خدا برات کافی نیست !! این آیه در مورد مهریه زنان می باشد و ربطی به صیغه نداره

لطفاً تفسیر به رای نکنید

JavadMessi

مدیر بازنشسته
حرف خدا برات کافی نیست !! این آیه در مورد مهریه زنان می باشد و ربطی به صیغه نداره
لطفاً تفسیر به رای نکنید
به گواهى بيشتر مفسران اهل تسنن و همه مفسران شيعه، اين آيه مربوط به ازدواج موقّت است. روايات فراوانى از اهل بيت‏عليه السلام در ذيل آيه وارد شده كه آن را به متعه تفسير و تبيين مى‏كند واژه «متعه» - كه «استمتعتم» از آن گرفته شده - در لغت به معناى بهره‏گيرى است، ولى در اصطلاح شرع، به معناى ازدواج موقت است. گذشته از آيه، روايات فراونى از پيامبرصلى الله عليه وآله آمده كه ازدواج موقت در آغاز عصر رسالت مشروع و حلال گرديده و اتفاق عموم دانشمندان شيعه و سنى بر جواز آن بوده است و حتى مسلمانان در آغاز اسلام به آن عمل مى‏كردند. منتها مخالفان مدعى‏اند: اين حكم بعدها نسخ و تحريم شده است. البته بديهى است كه هيچ كس - جز پيامبر اسلام - حق نسخ احكام را ندارد و تنها او است كه مى‏تواند به فرمان خدا پاره‏اى از احكام را نسخ كند. جالب اين كه جمله معروف خليفه دوم‏}«متعتان كانت على عهد رسول الله و انا محرمهما و معاقب عليهما متعة النساء و متعة الحج»: دو متعه در زمان پيامبر اسلام‏صلى الله عليه وآله بود كه من آن ها را حرام كردم و بر آن ها مجازات مى‏كنم متعه زنان و حج تمتع (كه نوع خاصى از حج است).{، به طور صريح دلالت مى‏كند كه اين حكم نسخ نشده و او خود اين امر را حرام كرده است؛ به هر حال اصل حكم مسلم بوده و هيچ دليل قانع كننده‏اى بر نسخ آن وجود ندارد.}

یادتون نره شما گفتین پیغمبر حرومش کردن در حالی که فکر کنم منظورتون اون دومیه بود!

salamatin

عضو جدید
من خودم اصلا" دوست ندارم با کسی که قبلا" ازدواج موقت داشته ،ازدواج دائم کنم. و با ازدواج موقت خودم مخالفم.اما برای کسانی که ... بنظرم...اصلا" چرا با وجود ازدواج موقت در جامعه ما عده ای دست به عمل "زنا" می زنند و فضای گناه و کثافت کاری در جامعه به راه می اندازند.(پنهانی و در فضای غیر مشهود و در خفا)......راه حلش واسه ی این افراد روی آوردن به ازدواج موقته.

اما در مورد آلمان همان کشوری که در جایگاه روشنفکرانه برای ازدواج موقت ما فیلم ساخته؛ خیلی چیزا در موردش شنیدنیه...
در جنگ جهانی دوم حدود 8 میلیون نفر کشته شده و اکثریت آن ها از مرد ها بودند و مسلما" آثاری که از نظر رابطه ی زن و مرد و مسئله ازدواج به جا می گذارد، کاملا" مشهود است.و در پی آن طیف گسترده ای از زنان آلمان(حدود 50 سال پیش) در یک نهضت همگانی و یک سندیکا برای لغو محدودیت ازدواج مبارزه می کردند.راه حلش هم ،چنانکه خود آلمانی ها تشخیص دادند جز امکان ازدواج مجدد و متعدد در چنان مرحله ی خاصی نیست.

خلیفه ی دوم بعد از پیامبر ازدواج موقت را ممنوع کرد و اهل سنّت ازدواج موقت ندارند و ....
اما نظر شریعتی واسم خیلی جالب بود.

دکتر علی شریعتی در کتاب" فاطمه، فاطمه است" می گوید:{مسئله ازدواج موقت،شاید نمونه ی بسیار بارز و برجسته ای از آن شکل قوانین و سنت هایی باشد که الآن به آن عمل می شود و روشنفکر نسبت به آن قضاوت دارد،ویا آنچه که حقیقت و روح این قانون و این سنت است، تضاد دارد.یعنی آن شکل فعلیش و قضاوتی که روشنفکر نسبت به شکل فعلی ازدواج موقت دارد،بسیار زشت و نفرت آور است؛ به نظر من آن تحلیل علمی و جامعه شناسی و به خصوص روانشناسی مسئله ازدواج موقت ،نه تنها بزرگترین ، بلکه تنها و تنها راه حل مسئله ی بحران جنسی نسل جوان در جهان امروز است و مترقی ترین سنتی است که وضع شده.من فکر می کنم که طرح چنین مسئله ای ،به خصوص که یک مسئله بسیار متهم است و از اول باید از آن دفاع کرد و آن سابقه ی ذهنی بسیار زشت وسو ء را شست وبعد جایش به عنوان مترقی ترین مسئله ،در حل مشکل امروز نسل جوان دنیا ،جانشین کرد وفلسفه اش را گفت وتحلیل درست علمی کرد،احتیاج به یک فرصت بیشتر وآمادگی ذهنی بیشتری دارد. }

Sarp

مدیر بازنشسته
موضوع درباره فیلمه ؟
یا آلمان؟
یا صیغه ؟

نقد دین تو تالار اسلام!!!!

monrose

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای شونصدمین بار میگم : صیغه از نظر شرعی اصلا غلط نیس ولی وجهه ی اجتماعی خوبی نداره. علتشم اینه که خیلی ها از این موضوع سو استفاده کردن. و الا منطقی بخوایم نگاه کنیم صیغه کردن خیلی بهتر از دوستی های بی قید و بند دختر پسرای ماست...

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای شونصدمین بار میگم : صیغه از نظر شرعی اصلا غلط نیس ولی وجهه ی اجتماعی خوبی نداره. علتشم اینه که خیلی ها از این موضوع سو استفاده کردن. و الا منطقی بخوایم نگاه کنیم صیغه کردن خیلی بهتر از دوستی های بی قید و بند دختر پسرای ماست...

نمیدونم چرا شماها هی این دو تا رو بهم ربطش میدید .

نه صیغه خوبه و نه دوستی های بی قید و بند !

نمیدونم چرا فکر میکنید هر کس با صیغه مخالفه لابد طرفدار روابط نامشروعه !

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خودم اصلا" دوست ندارم با کسی که قبلا" ازدواج موقت داشته ،ازدواج دائم کنم. و با ازدواج موقت خودم مخالفم.اما برای کسانی که ... بنظرم...اصلا" چرا با وجود ازدواج موقت در جامعه ما عده ای دست به عمل "زنا" می زنند و فضای گناه و کثافت کاری در جامعه به راه می اندازند.(پنهانی و در فضای غیر مشهود و در خفا)......راه حلش واسه ی این افراد روی آوردن به ازدواج موقته.

. }

شما خودتون حرف خودتون رو نقض میکنید !!

بالاخره صیغه خوبه یا نه ؟؟

جملات اول شما با جملات اخرتون در این نوشته تون کاملا متناقضه ! :surprised:

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیدونم چرا شماها هی این دو تا رو بهم ربطش میدید .

نه صیغه خوبه و نه دوستی های بی قید و بند !

نمیدونم چرا فکر میکنید هر کس با صیغه مخالفه لابد طرفدار روابط نامشروعه !

چرا صیغه بده؟

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا صیغه بده؟

برای اینکه بنده و شما و هیچکدوم از مردانی که من میشناسم حاضر نیستند که با زنی که صیغه دیگران میشده ازدواج دائم کنند !

برای اینکه زنی که هر چند وقت بیار در بغل مردی میخوابه در اصل همون فاحشه هستش .

برای اینکه من و شما هرگز حاضر نمیشیم خانمی از خانواده مون صیغه مردی بشه .

برای اینکه ما اگه خبردار بشیم زنی از اشناهامون صیغه مردها میشه افراد خانواده مون رو بشدت از معاشرت با اون زن منع میکنیم .

برای اینکه همین دوستان مذهبی و مکتبی که سنگ صیغه رو به سینه میزنند اگه فردی ازشون تقاضا کنه که خانمی از اعضا خوانواده شون رو صیغه اونا کنه با چاقو دنبالش میکنند !

برای اینکه صیغه همون فحشاست که بقول اون شعار قدیمی فقط پالونش عوض شده !! :surprised:

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
خیلیم خوبه
کجاش بده؟

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای اینکه بنده و شما و هیچکدوم از مردانی که من میشناسم حاضر نیستند که با زنی که صیغه دیگران میشده ازدواج دائم کنند !

برای اینکه ما اگه خبردار بشیم زنی از اشناهامون صیغه مردها میشه افراد خانواده مون رو بشدت از معاشرت با اون زن منع میکنیم .

برای اینکه همین دوستان مذهبی و مکتبی که سنگ صیغه رو به سینه میزنند اگه فردی ازشون تقاضا کنه که خانمی از اعضا خوانواده شون رو صیغه اونا کنه با چاقو دنبالش میکنند !

برای اینکه صیغه همون فحشاست که بقول اون شعار قدیمی فقط پالونش عوض شده !! :surprised:

چرا مطلب رو اشتباه گرفتید؟
هیشکی نمیاد به زنی که تو خونش نشسته بگه بیا صیغه من شو!
صیغه با کسانی انجام میشه که خودشون راضی باشند
ثانیا، خیلی هم ایده آل فکر نکنید، هستند خانمایی که نیاز به صیغه دارند بنا به دلایلی
چرا فکر میکنید که همش مردا هستند که دنبال صیغه هستند؟

دیدگاه شما تحصیل کرده اگه اینجوری باشه، وای به حال جامعه! چرا صیغه یعنی فحشا؟
اصلا گیریم که صرفا برای رفع نیاز جنسی باشه، کی گفته فحشاست؟ مگر نیاز جنسی، جرمه؟ فحشا به اونی میگن که چشم به همه داره!
مطمئنا برای اینکه فکر مریض جامعه درست بشه، نیاز به زمان و تکرار است!
اگر صیغه و یا هر حرکت اجتماعی دیگه، یه مدت راه بیفته، دیگه ذهنها هم به وجودش عادت میکنند! شروع هر چیزی سخته

JavadMessi

مدیر بازنشسته
خوب قرار نیست دختر باکره صیغه کسی بشه!!!
این مشکل از استفاده کننده چاقو هستش نه از چاقو
چون خدارو شکر شرایط ازدواج دائم براش فراهمه
راستش رو بخوایی من تا حالا هیچ موردی نشنیدم که زنی صیغه کس دیگه شده باشه در واقع این حرف شمل ماله زمانیه که صیغه رایج شده باشه نه الان که فقط اسمش مونده
چه کسی سنگ صیغه رو به سینه زده؟!!!
اینم باز به استفاده کننده از چاقو برمیگرده ضمن اینکه اگه معیارتون تو فحشا حکم خداست پس صیغه فحشا محسوب نمیشه

صیغه برای کسیه که شرایط ازدواج دائم نداره و کنترل نفسش هم اونقدر قوی نیست که بخواد گناه نکنه
برای زنه بیوه ای که کسی با او ازدواج دائم نمیکنه.بالاخره نمیتونین منکر این بشین که اون زن هم غریزه جنسی داره و باید به نیازش پاسخ بده
وقتی دوستان این حکمو کنار احکام دیگه ای مانند نماز میذارند باید هم چنین برداشتی بوجود بیاد که صیغه یه حکم واجبه!!!!!
کسی هم که زن داره و صیغه میکنه و یا کنترل نفسو کلا بیخیال میشه اونم داره با حکم خدا بازی میکنه پس دلیل بر نفی کلی حکم نمیشه
در یک کلام صیغه آخرین راه حل قبل از گناهه برای پاسخگویی به غریزه جنسی

JavadMessi

مدیر بازنشسته
ثانیا، خیلی هم ایده آل فکر نکنید، هستند خانمایی که نیاز به صیغه دارند بنا به دلایلی

اصلا گیریم که صرفا برای رفع نیاز جنسی باشه، کی گفته فحشاست؟ مگر نیاز جنسی، جرمه؟ فحشا به اونی میگن که چشم به همه داره!
اگر صیغه و یا هر حرکت اجتماعی دیگه، یه مدت راه بیفته، دیگه ذهنها هم به وجودش عادت میکنند! شروع هر چیزی سخته
کلا موافقم باهات به جز این جمله آخری
این یعنی از اونور پشت بوم افتادن البته الان هم از اینطرفش افتادیم پایین!!

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز

شما مطلب رو اشتباه گرفتید دوست عزیز . :smile:

ایده ال فکر نمیکنم بلکه اینها واقعیت های امروزیه . صیغه شاید اون قبلا موردی نداشته ولی امروز دستاویزی برای هرزگی گروهی شده .

یکی از پسر دائی های من در یک دفتر اسناد رسمی کار میکنه و چند ماه قبل که دیدمش در این مورد گفت عمده مردانی که اقدام به صیغه میکنند مردان متاهل هستند و نه مجرد . ( پیشنهاد میکنم شما هم در این مورد اگه اشنا دارید تحقیق کنید )

نیاز جنسی جرم نیست ! بلکه داشتن شرکای جنسی متعدد جرمه و همون فحشاست . حالا اسمش هر چی میخاد باشه .

نباید لقمه رو از دور سرمون تو دهنمون بزاریم ! بجای اینکه وضعیت مفتضح فعلی و بالا رفتن سن ازدواج جوانها و لذا وجود پدیده گرسنگی جنسی جوانان ایرانی رو با اینجور راه حل های فتنه انگیز جواب بدیم بلکه راه حل عادی و طبیعی اون اینه که دولتمردان ما بجای مشغول شدن در بازیهای سیاسی و فلان و فلان وضعیت اقتصادی جامعه رو بهتر کنند تا ازدواج تبدیل به مشکل غامض و دست نیافتنی نشه . این راه حل اصلی برطرف کردن مشکله نه اینکه انتظار داشته باشیم گروهی از زنان مملکت باید هر چند وقت صیغه مردی بشند که خودش مروج و مولد کلی بیماریهای مقاربتی و صعب العلاج هستش .

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
کلا موافقم باهات به جز این جمله آخری
این یعنی از اونور پشت بوم افتادن البته الان هم از اینطرفش افتادیم پایین!!

شاید منظورم رو خوب نرسوندم!
ببین الان تو بحث صیغه، بهانه ای که زیاد میگیرن، بحث تعصب و غیرتی شدن برای ناموس خود هستش!
در واقع ما این حق رو از ناموس خودمون میگیریم که خودش تصمیم بگیره، خودش برحسب شرایط خودش انتخاب کنه! چون ما به غیرتمون برمیخوره، یا تو در و همسایه بهمون بد نگاه میکنند!
ولی به مرور زمان که این حرکت فراگیر شد،دیگه این تعصبات هم کمرنگ خواهند شد!
مثل امکان تحصیل برای دختر خانوما
تا همین یک دهه پیش، خیلی از خانواده ها برای دختر خانوما حق تحصیل قائل نمیشدند، ولی الان اگر کسی نزاره دخترش بره مدرسه، بهش بد نگاه میکنند!

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما مطلب رو اشتباه گرفتید دوست عزیز . :smile:

ایده ال فکر نمیکنم بلکه اینها واقعیت های امروزیه . صیغه شاید اون قبلا موردی نداشته ولی امروز دستاویزی برای هرزگی گروهی شده .

یکی از پسر دائی های من در یک دفتر اسناد رسمی کار میکنه و چند ماه قبل که دیدمش در این مورد گفت عمده مردانی که اقدام به صیغه میکنند مردان متاهل هستند و نه مجرد . ( پیشنهاد میکنم شما هم در این مورد اگه اشنا دارید تحقیق کنید )

نیاز جنسی جرم نیست ! بلکه داشتن شرکای جنسی متعدد جرمه و همون فحشاست . حالا اسمش هر چی میخاد باشه .

نباید لقمه رو از دور سرمون تو دهنمون بزاریم ! بجای اینکه وضعیت مفتضح فعلی و بالا رفتن سن ازدواج جوانها و لذا وجود پدیده گرسنگی جنسی جوانان ایرانی رو با اینجور راه حل های فتنه انگیز جواب بدیم بلکه راه حل عادی و طبیعی اون اینه که دولتمردان ما بجای مشغول شدن در بازیهای سیاسی و فلان و فلان وضعیت اقتصادی جامعه رو بهتر کنند تا ازدواج تبدیل به مشکل غامض و دست نیافتنی نشه . این راه حل اصلی برطرف کردن مشکله نه اینکه انتظار داشته باشیم گروهی از زنان مملکت باید هر چند وقت صیغه مردی بشند که خودش مروج و مولد کلی بیماریهای مقاربتی و صعب العلاج هستش .

خیلی جالبه!
دیدگاه تک بعدی!
چرا آمار خودارضایی رو نمیبینید؟
خودارضایی گناه کبیره هستش ولی صیغه کردن نه تنها گناه نیست بلکه توصیه هم شده!
اینکه یک مرد زن دار میره صیغه میکنه، دلیل بر این نیست که صیغه بده!
اولا اصلا کسی جرمی مرتکب نمیشه و فحضا هم نیست
چون صیغه میکنه!
بحث شما فقط مسائل اجتماعی مثل چند زنه شدنه مردان هستش!
که اون یک بحث کاملا جدا هستش و اصلا قداست صیغه رو زیر سوال نمیبره
اون مردی هم که چنین قصدی داره، اگه صیغه نباشه، خیلی راحت هم میتونه این کارو انجام بدهف چنان چه خیلیا الان دارن انجام میدن!
ماهم تو این جامعه هستیم دوست عزیز!
با مردان زن دار هم زیاد ارتباط داریم! میبینیم که چکار میکنند!

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب قرار نیست دختر باکره صیغه کسی بشه!!!

منظور من دختر باکره نیست بلکه کلی گفتم . پس به موضوعی که گفتم جواب بدید .

راستش رو بخوایی من تا حالا هیچ موردی نشنیدم که زنی صیغه کس دیگه شده باشه در واقع این حرف شمل ماله زمانیه که صیغه رایج شده باشه نه الان که فقط اسمش مونده

بله درسته ولی افراد با خط فکری شما سعی میکنند این موضوع پوسیده رو دوباره زنده کنند .

چه کسی سنگ صیغه رو به سینه زده؟!!!

شما و همفکران شما !!

در یک کلام صیغه آخرین راه حل قبل از گناهه برای پاسخگویی به غریزه جنسی

خب این زنانی که باید صیغه دیگران بشند از کره ماه که نیومدند . همین زنان خانواده من و شما و حسن و تقی و اصغر و اکبر و ... هستند دیگه . خب اگه این موضوع رو سنت الهی میدونیم چرا اونو برای زنان خانواده دیگران میخایم ولی برای خانواده خودمون هرگز !!

این چجور سنت حسنه الهی هستش که همه حتی از مطرح کردنش هم در مورد خانواده خودشون منزجر و خشمگین میشند ؟؟!! کاملا مشخصه . چون فطرت هر ادم صالحی با چنین کاری مخالفه . حتی اگه در زبان و ظاهر باهاش موافقت کنه !!

دکمه تشکر کجاست پس ! :surprised:

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی جالبه!
دیدگاه تک بعدی!
چرا آمار خودارضایی رو نمیبینید؟
خودارضایی گناه کبیره هستش ولی صیغه کردن نه تنها گناه نیست بلکه توصیه هم شده!
اینکه یک مرد زن دار میره صیغه میکنه، دلیل بر این نیست که صیغه بده!
اولا اصلا کسی جرمی مرتکب نمیشه و فحضا هم نیست
چون صیغه میکنه!
بحث شما فقط مسائل اجتماعی مثل چند زنه شدنه مردان هستش!
که اون یک بحث کاملا جدا هستش و اصلا قداست صیغه رو زیر سوال نمیبره
اون مردی هم که چنین قصدی داره، اگه صیغه نباشه، خیلی راحت هم میتونه این کارو انجام بدهف چنان چه خیلیا الان دارن انجام میدن!
ماهم تو این جامعه هستیم دوست عزیز!
با مردان زن دار هم زیاد ارتباط داریم! میبینیم که چکار میکنند!
اقا همیشه باهات موافق بودم و الان هم هستم
حرفات کاملا درست و منطقی هست

Sarp

مدیر بازنشسته
صیغه با فحشا یه تفاوت بزرگ داره !
اون هم نگه داشتن عده بعد تموم شدن مدت صیغه ست
این یعنی جلوگیری از تولد نوزادان حرامزاده

حالا با این پیش شرط به بحث ادامه بدین

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
اقا همیشه باهات موافق بودم و الان هم هستم
حرفات کاملا درست و منطقی هست

خیلی مخلصیم :):gol:

صیغه با فحشا یه تفاوت بزرگ داره !
اون هم نگه داشتن عده بعد تموم شدن مدت صیغه ست
این یعنی جلوگیری از تولد نوزادان حرامزاده

حالا با این پیش شرط به بحث ادامه بدین
حکم خدا، پشتش دلیل و حکمتی داره!
یکی از حکمتهای صیغه هم همینه!

البته در حالت کلی، هر چیزی که باعث لذت بردن انسان بشود حرام است :D

JavadMessi

مدیر بازنشسته
دکمه تشکر کجاست پس ! :surprised:
الان کی به کیه
کی جواب منو داده ,شما از کی تشکر کردین!!!!!
دوست من شما انگار حرف خودتون رو میزنین و حرفای ما رو هم همونطوری تفسیر میکنین
2تا سوال ازت میکنم
چه کسی گفته چکاری حرامه چه کاری حلال؟؟؟
به نظر شما کسی که به هیچ وجه نه امکان ازدواج داره و نه امکان کنترل خودش و گناهش حتمیه باید چیکار بکنه
البته اگه شما اون جوابارو داده بودین!:دی