ارشد94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

saeed.sb

عضو جدید
پارسه رتبه مكانيك جامداتو ميزنه
من سال 92 تو كنكور شركت كردم و با رتبه 610 روزانه طراحي بدنه خواجه نصير قبول شدم و بنا به دلايلي نتونستم ادامه بدم

و جالبه كه وقتي تو ليست پارسه كارنامه خودمو ديدم متوجه شدم كه رتبه طراحي كاربرديمو به عنوان قبولي زده
فكر كنم 753 بود

كارنامه من هموني كه 50 جامدات
35 سيالات
و 20 ارتعاشات زده

برای هر کسی توی گرایشی که قبول شده، رتبه همون گرایش رو میزنه مثلا برای کسی که طراحی کاربردی شیراز قبول شده رتبه ی طراحی کاربردیش رو میزنه. ولی سوالم این بود که رتبه در سهمیه رو میزنه یا بدون سهمیه؟ در ضمن مگر از خود شما نپرسیدند که رتبتون چنده و درصدهاو....

sajad988

عضو جدید
برای هر کسی توی گرایشی که قبول شده، رتبه همون گرایش رو میزنه مثلا برای کسی که طراحی کاربردی شیراز قبول شده رتبه ی طراحی کاربردیش رو میزنه. ولی سوالم این بود که رتبه در سهمیه رو میزنه یا بدون سهمیه؟ در ضمن مگر از خود شما نپرسیدند که رتبتون چنده و درصدهاو....

عزيز دلم من دارم ميگم كه قبوليم طراحي بدنه بوده و رتبه اعلاميم طراحي كاربردي بود
بعد شما ميگي نه!!!!!!!!!
نه كسي سوالي نميپرسه فقط كارنامه شما را تو روزي كه ميخوان مشاوره انتخاب رشته بهتون بدن ازتون ميگرن همونجوري كه از ما گرفتن
و يه جلسه مشاوره مضحك و بي سور و ته برگزار ميكنن كه بعدا فهميدم بيشتر هدفشون بدست اوردن همين اطلاعات بچه ها بوده
و احتمالا بعد هم با استفاده از كارنامه و اطلاعاتي كه ازتون داشتن ميفهمن كه بعد از انتخاب رشته كجا قبول شديد

ضمنا من قبل از انصرافم سه ترم دو خواجه نصير درس خوندم و اگه سوالي درمورد دانشگاه اساتيد و يا گرايش هاي خودرويي داري ميتونم كمكت كنم

• Like
واکنش ها: meko

sajad988

عضو جدید
راستي يادم رفت رتبه در سهميه و بدون سهميه من اگه اشتباه نكنم باهم فرق نداشت و يا در حد دو يا سه تا فرق داشت
حالا اگه از سر كار رفتم خونه و كارناممو پيدا كردم ميتونم عكسشو برات بزارم

EsteraTus

عضو جدید
ضمنا من قبل از انصرافم سه ترم دو خواجه نصير درس خوندم و اگه سوالي درمورد دانشگاه اساتيد و يا گرايش هاي خودرويي داري ميتونم كمكت كنم

سلام آقا سجاد چند سوال در مورد سیستم محرکه دارم اگه جواب بدین ممنون میشم
سیستم محرکه واقعا جایگاهی تو ایران داره، ما که صنعت خودروسازی خاصی نداریم که توش طراحی و تولید باشه؟
دوم اینکه برا ادامه تحصیل تو خارج چجوریه یعنی اپلای گرفتنش سخت نیست ؟
از لحاظ بازار کار میشه روش حساب کرد یا نه همش پارتی و شانسه؟

meko

کاربر فعال
عزيز دلم من دارم ميگم كه قبوليم طراحي بدنه بوده و رتبه اعلاميم طراحي كاربردي بود
بعد شما ميگي نه!!!!!!!!!
نه كسي سوالي نميپرسه فقط كارنامه شما را تو روزي كه ميخوان مشاوره انتخاب رشته بهتون بدن ازتون ميگرن همونجوري كه از ما گرفتن
و يه جلسه مشاوره مضحك و بي سور و ته برگزار ميكنن كه بعدا فهميدم بيشتر هدفشون بدست اوردن همين اطلاعات بچه ها بوده
و احتمالا بعد هم با استفاده از كارنامه و اطلاعاتي كه ازتون داشتن ميفهمن كه بعد از انتخاب رشته كجا قبول شديد

سلام. شاخ ترین اساتید در این دانشگاه در گروه کنترل دکتر غفاری و دکتر خاکی صدیق و دکتر موسویان هستند. در گروه جامدات هم دکتر شاهانی. دوست عزیز اگر شما هم اساتید دیگری رو می شناسید لطف کتید و برای من معرفی کنید.
سپاس

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
کسی ساعت اعلام نتایج رو میدونه؟
بعضیا میگن امشب ساعت 12
یه عده هم میگن 8 شب فردا

..
.
.
.
.
عجب وضعیه!!!!!!!!!!!!

والا من از سازمان سنجش پرسیدم ( پیغام گذاشتم درسایت سنجش ) ، گفتن سه شنبه عصری اعلام میشن

sajad988

عضو جدید
سلام آقا سجاد چند سوال در مورد سیستم محرکه دارم اگه جواب بدین ممنون میشم
سیستم محرکه واقعا جایگاهی تو ایران داره، ما که صنعت خودروسازی خاصی نداریم که توش طراحی و تولید باشه؟
دوم اینکه برا ادامه تحصیل تو خارج چجوریه یعنی اپلای گرفتنش سخت نیست ؟
از لحاظ بازار کار میشه روش حساب کرد یا نه همش پارتی و شانسه؟

سلام
جایگاه که داره
کلا شما وقتی سیستم محرکه میخونی 90 درصد سیلاب درساتون با تبدیل یکیه و سازه و بدنه هم 90 درصد با طراحی(البته تو خواجه اینطوری بود و علم وصنعتو نمیدونم)
ولی در کل باید بگم که گرایش های اصلی مهندسی مکانیک بازار کار بهتری دارن و کلا هرجایی که یه مهندس با گرایش خودرو استخدام میشه یه مهندس مکانیک هم قبول میشه(حداقل برای من که اینطور بود) و در کل عنصر پارتی هم خیلی مهمه
برای ادامه تحصیل تو خارجم باید بگم که ارشد خوندن تو ایران زیاد ارزشی نداره و معمولا شما رو با مدرک لیسانستون قبول میکنن
و اگر هم ارشد داشته باشی دوباره از نو دوره ارشد و دکتری رو طی میکنی
مگر اینکه تو یه دانشگاه خوب و با مقاله های پژوهشی زیاد و با ارزشی دوره شدتو تموم کنی

و

sajad988

عضو جدید
سلام. شاخ ترین اساتید در این دانشگاه در گروه کنترل دکتر غفاری و دکتر خاکی صدیق و دکتر موسویان هستند. در گروه جامدات هم دکتر شاهانی. دوست عزیز اگر شما هم اساتید دیگری رو می شناسید لطف کتید و برای من معرفی کنید.
سپاس

توی گروه جامدات دکتر قاجار هم خیلی خوب بود که البته نمره دادنشون خیلی بد بود
و دکتر شرعیات هم توی طراحی استاد فابلی هست با و جود تمام مشکلاتی که باهاش داشتم فکر کنم الان استاد تمام شده باشه

• Like

saeed.sb

عضو جدید
بعد شما ميگي نه!!!!!!!!!

ببخشید با دقت نخوندم:(
بنظر شما چه گرایشی برای ادامه تحصیل در خارج از کشور بهتره؟ چون ایرانی هستیم و تحریمها... خلاصه شامل اون لیست TAL نشه

• Like

sajad988

عضو جدید
ببخشید با دقت نخوندم:(
بنظر شما چه گرایشی برای ادامه تحصیل در خارج از کشور بهتره؟ چون ایرانی هستیم و تحریمها... خلاصه شامل اون لیست TAL نشه

دوست من میتونم بپرسم رشته دانشگاه و معدل دوره لیسانستون چی بوده

• Like

saeed.sb

عضو جدید
راستش دانشگاه خیلی ضعیفی بود و اصلا روم نمیشه نام ببرم!!!!!!
معدلم هم 16.3 بود
الان هم منتظر نتیجه ارشدم هستم. امروز نتایج میاد
راستی ما اصلا گرایش نداشتیم یعنی توی دفترچه کنکور فقط زده بود مهندسی مکانیک
اون سال همه رشته ها اینطوری بود مثلا به جای ریاضی محض و کاربردی زده بود ریاضیات و کاربردها
پروژه کارشناسیم هم ارتعاشاتی بود خیلی سخت بود ولی یک چیزایی یاد گرفتم
با متلب و ادمز بود شاید بشه یک مقاله ازش در آورد

آخرین ویرایش:
  • Like

sajad988

عضو جدید
اینم اخرین خبر از سازمان سنجش

مثل اینکه حکایت همچنان باقیست!!!!!!!!

"به اطلاع كليه داوطلبان شركت كننده درآزمون ورودي تحصيلات تكميلي (دوره‌هاي كارشناسي ارشد ناپيوسته داخل) سال 1394 مي‌رساند،نتایج اولیه این آزمون از ساعت 21 امشب از طریق این سامانه قابل دریافت خواهد بود"

• Like

sajad988

عضو جدید
راستش دانشگاه خیلی ضعیفی بود و اصلا روم نمیشه نام ببرم!!!!!!
معدلم هم 16.3 بود
الان هم منتظر نتیجه ارشدم هستم. امروز نتایج میاد
راستی ما اصلا گرایش نداشتیم یعنی توی دفترچه کنکور فقط زده بود مهندسی مکانیک
اون سال همه رشته ها اینطوری بود مثلا به جای ریاضی محض و کاربردی زده بود ریاضیات و کاربردها
پروژه کارشناسیم هم ارتعاشاتی بود خیلی سخت بود ولی یک چیزایی یاد گرفتم
با متلب و ادمز بود شاید بشه یک مقاله ازش در آورد

میتونم بپرسم درصدات چجوری بود تو کنکور امسال

• Like

sajad988

عضو جدید
زیاد یادم نیست فکر کنم دینامیک35 جامدات23 سیالات18 ریاضی10

به نظر من اگه میخوای بری فارغ از اینکه تو کدوم دانشگاه قبول میشی و استادت کیه باید تمام تلاش و وقتتو بزاری برای پژوهش و مقاله دادن
و ازفرصت که برات پیش میاد به صورت مضاعف استفاده کنی
چون اگه فقط مدرک ارشد و بدون هیچ رزومه بگیری بعد از تموم شدن درست بدجور پشیمون میشی

meko

کاربر فعال
اینم اخرین خبر از سازمان سنجش

مثل اینکه حکایت همچنان باقیست!!!!!!!!

"به اطلاع كليه داوطلبان شركت كننده درآزمون ورودي تحصيلات تكميلي (دوره‌هاي كارشناسي ارشد ناپيوسته داخل) سال 1394 مي‌رساند،نتایج اولیه این آزمون از ساعت 21 امشب از طریق این سامانه قابل دریافت خواهد بود"

saeed.sb

عضو جدید
به نظر من اگه میخوای بری فارغ از اینکه تو کدوم دانشگاه قبول میشی و استادت کیه باید تمام تلاش و وقتتو بزاری برای پژوهش و مقاله دادن
و ازفرصت که برات پیش میاد به صورت مضاعف استفاده کنی
چون اگه فقط مدرک ارشد و بدون هیچ رزومه بگیری بعد از تموم شدن درست بدجور پشیمون میشی

خیلی ممنون از راهنماییتون. ولی یادتون رفت بگید چه گرایشی برای ادامه تحصیل در خارج از کشور کمتر دردسر سازه؟
راستی با این درصدها بهترین دانشگاهی که میتونم قبول شم کجاست؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا