ارشد 91

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ئشد

عضو جدید
ممنون .
شما الان مشغول مطالعه چه دروسی هستید ؟ تونستید به برنامه تون تا الان کامل عمل کنید ؟

من با تغییراتی دارم برناممو دنبال میکنم.
فعلا سیالات رو به طور کامل کنار گذاشتم تا بتونم یا کتاب مانسون رو گیر بیارم یا یک کلاس خوب!
اما ریاضی 1 رو چون قبلا خونده بودم کمی باسرعت پیش رفتم و تقریبا تمومه و به همین خاطر معادلات رو هم به برنامه اضافه کردم.
چند روز عید رو نتونستم ده تمرین دینامیک و ده تمرین استاتیک هر شبم رو حل کنم.
و اما دروس مورد مطالعه : ریاضی 1 ، مقاومت ،معادلات
ارتعاشات رو هم با توجه به اینکه رائو 561 مسئله داره به شبی 5 مسئله تقسیم کردم. که حدود 4 ماهی طول میکشه البته با دوره کردنهای هفتگی.
دینامیک و استاتیک رو هم که مثل قبل
و زبان هم که فعلا نارسیس 5 هستم حدود 1000 لغت جلو رفتم (البته لغتهای ابتدایی خیلی آسونه و در حد راهنمایی و دبیرستانه )
بیشترین زمان رو فعلا مسایل دینامیک از من میگیره . چون تلاشم اینه که خودم حلشون کنم و در بعضی سوالها گیر میفتم.
شما چی؟ شروع کردین به خوندن ؟

ehsan-inventor

عضو جدید
من با تغییراتی دارم برناممو دنبال میکنم.
فعلا سیالات رو به طور کامل کنار گذاشتم تا بتونم یا کتاب مانسون رو گیر بیارم یا یک کلاس خوب!
اما ریاضی 1 رو چون قبلا خونده بودم کمی باسرعت پیش رفتم و تقریبا تمومه و به همین خاطر معادلات رو هم به برنامه اضافه کردم.
چند روز عید رو نتونستم ده تمرین دینامیک و ده تمرین استاتیک هر شبم رو حل کنم.
و اما دروس مورد مطالعه : ریاضی 1 ، مقاومت ،معادلات
ارتعاشات رو هم با توجه به اینکه رائو 561 مسئله داره به شبی 5 مسئله تقسیم کردم. که حدود 4 ماهی طول میکشه البته با دوره کردنهای هفتگی.
دینامیک و استاتیک رو هم که مثل قبل
و زبان هم که فعلا نارسیس 5 هستم حدود 1000 لغت جلو رفتم (البته لغتهای ابتدایی خیلی آسونه و در حد راهنمایی و دبیرستانه )
بیشترین زمان رو فعلا مسایل دینامیک از من میگیره . چون تلاشم اینه که خودم حلشون کنم و در بعضی سوالها گیر میفتم.

ئشد جان من اگر دینامیک و استاتیک و ارتعاشات رو به همین سبکی که شما می خونین از اواسط تیر شروع کنم می تونم تمومش کنم و دوره هم کنم؟
به نظر شما انتخاب 4 درس با توجه به فرصت کمم، کم نیست ؟!(انتقال،کنترل،معادلات،مقاومت که تازه هنوز نرسیدم مقاومت بخونم !)

ehsan-inventor

عضو جدید
درود بر دوستان عزیز
بفرمایید اینم اون فایلی احسان میخواست در تاپیک بگذاره و نشد:
کد:
http://hotfile.com/dl/113750961/a76594d/sarfasle_doroos.zip.html
فایل مفیدی هست
حتما دانلود کنید:gol::gol:

ایشالا بقیه درس ها رو سر فرصت آماده می کنم...
موفق باشید

ئشد

عضو جدید
ئشد جان من اگر دینامیک و استاتیک و ارتعاشات رو به همین سبکی که شما می خونین از اواسط تیر شروع کنم می تونم تمومش کنم و دوره هم کنم؟
به نظر شما انتخاب 4 درس با توجه به فرصت کمم، کم نیست ؟!(انتقال،کنترل،معادلات،مقاومت که تازه هنوز نرسیدم مقاومت بخونم !)
دوست من مطمئن باش هم تموم میشه و هم علاوه بر دوره کردن های در حین خوندن میرسی یک بار دیگه هم دوره کنی ! چطوری؟
با یه حساب سرانگشتی میشه فهمید اگه فرض کنیم در هر هفته یکشب رو بگذاریم برای دوره سوالات خوانده شده در همون هفته و یکشب رو هم بگذاریم برای حوادث غیر مترقبه و شاید تفریح(هر چند هر تفریحی هم که باشه چند ساعت رو در روز وقت آزاد خواهید داشت) ، میمونه 5 شب در هفته ! و در هر ماه هم دو شب رو (هر دو هفته ، یکشب) بگذاریم برای یک دوره کلی تر ، در کل یکماه تنها 20 روز فرصت خواهیم داشت . بنابراین با این شرایط :
برای دینامیک با توجه به داشتن 1115 سوال و با توجه به خوندن شبی 10 سوال :حدود 5ماه و نیم فرصت لازم دارید.
برای استاتیک با توجه به داشتن 905 سوال و باز با توجه به خوندن شبی 10 سوال :حدود 4 ماه و نیم فرصت لازم دارید.
برای ارتعاشات با توجه به داشتن 561 سوال و با توجه به خوندن شبی 5 سوال :حدود 5 ماه و نیم فرصت لازم دارید.
یعنی اگه از اواسط تیر شروع کنید : دور اول دینامیک و ارتعاشات آخر آذر و دور اول استاتیک آخر آذز تموم میشه.
پس برای همه ی اینها فرصت کافی برای مرور هم خواهید داشت . در ضمن این نکته رو هم در نظر بگیرید که اوایل هر موضوع دینامیک یا استاتیک سوالها هم آسونه و هم تکراریه و راحت میشه از اونها چشم پوشی کرد و از طرف دیگه هر هفته که یکروزش حتما حوادث غیر مترقبه پیش نمیاد که نخواید بخونید ، پس احتمال این که زودتر از وقت تعیین شده این دروس به اتمام برسن خیلی زیاده.
برای چهار درسی هم که انتخاب کردید به نظرم خوبه چون شما از هر باکسی یک موضوع رو انتخاب کردین. اما اگه براتون مقدور بود معادلات رو کمی سریعتر تموم کنین و سعی کنین خلاصه کنین تا مرتب بتونین روشها رو مرور کنین که ملکه ذهنتون بشه . و اگه شد یک کمی از ریاضی 2 خصوصا اون سه فصل آخر آقاسی که سوال حتما ازشون میادرو هم چاشنی برنامتون کنین. کنترل هم پا به پا خلاصه برداری کنید و خلاصه هاتونو هم مرتب مرور کنید.برای مقاومت نمیدونم کدوم منبع رو انتخاب کردید اما اگه نائی رو انتخاب کردید حتما بهم بگید تا برنامه ای که برای این درس ریختم رو بگم شاید به دردتون بخوره.
موفق باشید.

reza6999

عضو جدید
دوست من مطمئن باش هم تموم میشه و هم علاوه بر دوره کردن های در حین خوندن میرسی یک بار دیگه هم دوره کنی ! چطوری؟
با یه حساب سرانگشتی میشه فهمید اگه فرض کنیم در هر هفته یکشب رو بگذاریم برای دوره سوالات خوانده شده در همون هفته و یکشب رو هم بگذاریم برای حوادث غیر مترقبه و شاید تفریح(هر چند هر تفریحی هم که باشه چند ساعت رو در روز وقت آزاد خواهید داشت) ، میمونه 5 شب در هفته ! و در هر ماه هم دو شب رو (هر دو هفته ، یکشب) بگذاریم برای یک دوره کلی تر ، در کل یکماه تنها 20 روز فرصت خواهیم داشت . بنابراین با این شرایط :
برای دینامیک با توجه به داشتن 1115 سوال و با توجه به خوندن شبی 10 سوال :حدود 5ماه و نیم فرصت لازم دارید.
برای استاتیک با توجه به داشتن 905 سوال و باز با توجه به خوندن شبی 10 سوال :حدود 4 ماه و نیم فرصت لازم دارید.
برای ارتعاشات با توجه به داشتن 561 سوال و با توجه به خوندن شبی 5 سوال :حدود 5 ماه و نیم فرصت لازم دارید.
یعنی اگه از اواسط تیر شروع کنید : دور اول دینامیک و ارتعاشات آخر آذر و دور اول استاتیک آخر آذز تموم میشه.
پس برای همه ی اینها فرصت کافی برای مرور هم خواهید داشت . در ضمن این نکته رو هم در نظر بگیرید که اوایل هر موضوع دینامیک یا استاتیک سوالها هم آسونه و هم تکراریه و راحت میشه از اونها چشم پوشی کرد و از طرف دیگه هر هفته که یکروزش حتما حوادث غیر مترقبه پیش نمیاد که نخواید بخونید ، پس احتمال این که زودتر از وقت تعیین شده این دروس به اتمام برسن خیلی زیاده.
برای چهار درسی هم که انتخاب کردید به نظرم خوبه چون شما از هر باکسی یک موضوع رو انتخاب کردین. اما اگه براتون مقدور بود معادلات رو کمی سریعتر تموم کنین و سعی کنین خلاصه کنین تا مرتب بتونین روشها رو مرور کنین که ملکه ذهنتون بشه . و اگه شد یک کمی از ریاضی 2 خصوصا اون سه فصل آخر آقاسی که سوال حتما ازشون میادرو هم چاشنی برنامتون کنین. کنترل هم پا به پا خلاصه برداری کنید و خلاصه هاتونو هم مرتب مرور کنید.برای مقاومت نمیدونم کدوم منبع رو انتخاب کردید اما اگه نائی رو انتخاب کردید حتما بهم بگید تا برنامه ای که برای این درس ریختم رو بگم شاید به دردتون بخوره.
موفق باشید.

دوست عزیز ممنون بابات این برنامه جالب و البته دل گرمیت ! منم ترم 6م و می خوام واسه ارشد بخونم ! واقعا تشکر!

febrahimi

عضو جدید
ممنون از راهنماییاتون
من هم کتاب رائو را خریدم کتاب خوبی هست، ولی چون فاصله زمانی من از فارغ التحصیلی زیاده است از اول شروع می کنم به خوندن البته به سبکی که گفته شد.
یه راهنمایی هم می خواستم به نظر شما با توجه به اینکه من کارمندم و تا ساعت 4 عصر ( به طور معمول ) سر کارم چند ساعت باید مطالعه کنم تا رتبم خوب بشه

ehsan-inventor

عضو جدید
موفق باشید.

ممنون از راهنمایی عالی شما و ممنون از وقتی که می ذارین
بله مقاومت مصالح رو هم از نایی قراره بخونم ولی امروز فهمیدم که برای کارآموزی باید بیشتر وقت بذارم 4 شنبه از ساعت 7 تا 3 عصر و یکشنبه از 12 تا 3 عصر...
این خیلی وقتمو می گیره و برناممو داغون می کنه...مثل این که مجبورم فقط کنترل و انتقالو معادلات بخونم ! نمی رسم واقعا...

am2mk

عضو جدید
سلام بچه ها من یه توضیح جامع میدم راجع به کتاب های ارشد که خودم خوندم و انچه که از این کتاب ها می دانم امیدوارم بدرد بخوره(قطعا می دونید ولی یه جا جمع کردم که راحت بخونید)
1 - باکس ریاضیات : خدارو شکر در باب ریاضی کتاب های قوی بسیاری هست و همه مورد پسند واقع شده اند از جمله دکتر معتقدی(پارسه) دکتر اغاصی دکتر کریمی(کتاب نصیر) دکتر نیکوکار
اما اونچه که من در ریاضی خوندم:
ریاضی 1 و 2 : کتاب های دکتر معتقدی از انتشارات پارسه که برای هر درس یه کتاب درس و یه کتاب تست داره (راضی بودم ولی حواستون باشه که تستا خیلیه مدیریت زمان رو داشته باشین)
معادلات دیفرانسیل : کتاب معادلات دیفرانسیل گاج (خیلی راضی بودم واقعا خوب دسته بندی کرده خلاصه و کامل و مفید حرف نداشت)
ریاضی مهندسی : کتاب دکتر کریمی(انتشارات نصیر) کتاب قطوری هست اول ترسیدم ولی وقتی به آخر رسید خیلی راضی بودم حرف نداشت (توجه کنین که همین موسسه معادلات هم داره و میگن توپه ولی من معادلات فقط گاج خوندم و راضی بودم و نیازی به کتاب دیگه نداشتم)

ديناميك

عضو جدید
ممنون از راهنمایی عالی شما و ممنون از وقتی که می ذارین
بله مقاومت مصالح رو هم از نایی قراره بخونم ولی امروز فهمیدم که برای کارآموزی باید بیشتر وقت بذارم 4 شنبه از ساعت 7 تا 3 عصر و یکشنبه از 12 تا 3 عصر...
این خیلی وقتمو می گیره و برناممو داغون می کنه...مثل این که مجبورم فقط کنترل و انتقالو معادلات بخونم ! نمی رسم واقعا...

احسان جان حتی همین دو تا درسم تا پایان این ترم بتونی مفهومی بخونی خودش خیلی جلو می اندازت به خصوص کنترل.

am2mk

عضو جدید
2 - جامدات : :smile:
استاتیک : هنوز کتاب خوبی که بگیم ترکونده واسش نیست قرار بود(چند ساله که میگن) دکتر نایی از انتشارات پوران پژوهش) یه استاتیک بده که تا اونجا که من یادمه هنوز نداده و بهترین کتاب در حال حاضر
حل المسائل مریام هست البته من همشو وقت نکردم بخونم و کتاب راهیان ارشد هم خوندم که خب عالی نیست ولی بد هم نیست) در کل استاتیک به استعداد زاتی هم بر می گرده که همه مکانیکا دارن فقط باید یه کم فنی و مهندسی فکر کنین
مقاومت : همونطور که همه شنیدین کتاب دکتر نایی از پوران پژوهش که واقعا عالی بود و حرف نداشت (درسی منطقی که در باکس جامدات می تونه به داد برسه)
طراحی اجزا : نه اینکه کتابا بد باشن ولی از این درس بد تست می دن اما من از کتاب طراحی اجزا مدرسان شریف راضی بودم تا اونجا که می تونست خوب و جامع گفته بود)

am2mk

عضو جدید
باکس سیالات :
به جرات می توان گفت ساده ترین باکس از لحاظ مطالعه هست ( گمتر فسفر می خواد) اما فررارررررر .
سیالات : کتاب راهیان ارشد از دکتر بهزاد خدا کرمی خوب کتابی بود البته من تک جلدیشو خوندم(قرمز رنگ). یه دو جلدی هم داره که از لحاظ درسی یکسان اما تست بیشتر داره.
ترمو دینامیک : کتاب راهیان ارشر از دکتر بهزاد خداکرمی خوب بود ( توجه کنید که دو جلدی بود و به رنگ آبی و جلد دومشو یکی دیگه نوشته که تاثیر منفی در روند مطالعه نداره و متوجه نمیشین.
انتقال حرارت : من خودم کتاب دکتر صمیع پور از پوران پژوهش رو خوندم کتاب خوبی بود تنها ایرادش داشتن ایرادات علمی (که البته لپی بوده) بود که باید حواستون باشه . دوستان میگفتن همون دکتر بهزاد خدا کرمی در این مورد کتابش خوب بوده

am2mk

عضو جدید
4 - دینامیک و ارتعاشات: به جرات می توان گفت سخت ترین باکسه کنکوره:cry:
دینامیک : دقیقا مثل استاتیک بوده و حل المسائل مریام بهترین است البته من همشو وقت نکردم بخونم و در کنارش کتاب دکتر جباری از پوران پژوهش رو خوندم خوب نیست ولی از هیچی بهتر
ارتعاشات : همون کتاب دکتر جباری ( یه کتابه که دینامیک ارتعاشات با همه) باز ارتعاشاتش بهتره از دینامیک من در کنار این کتاب کتاب قرمز دکتر نیکخواه بهرامی رو هم خوندم البته فقط تستاشو .
دینامیک ماشین : خیلی بد قلقه کتاب دکتر عباس راستگو از پوران پژوهش درسش افتضاحه ولی تستاشو خوب دوره هم جمع کرده واسه درسش من جزوه حنانه از پارسه رو خوندم که تعریفی نداشت در کل درس بدیه
کنترل : کتاب آریاز برادرانی خوب کتابی بود تنها ایرادش زیاد بودنشه .

برای همتون آرزوی موفقیت می کنم هر کمکی از من بر بیاد انجام می دم
فقط برام دعا کنین که امسال قبول شم . موفق باشین امین

daneshju.m

عضو جدید

موفق باشید ، من دانشجو هستم و به دلایلی زیاد وقت ندارم ، بخونم . هدف اصلیم اینه که از تیر یا مرداد شروع کنم ، اما هر وقت که بتونم ، یه چیزایی می خونم . با کتاب ریاضی 1 و استاتیک شروع کردم . کلا استاتیک خوندن ، برام جالب نبود اما به پیشنهاد یکی از دوستان موفق در یک باشگاه دیگر ، اول دارم متن و مثال های همه فصول رو می خونم ، بعد می خوام از اول تمریناشو کامل حل کنم . برای ریاضی هم ، چون پایه ریاضی نسبتا خوبی دارم ، زیاد مشکلی برای این درس ندارم.

gladiatur

عضو جدید
دوستان برای کتاب ترمو چی پیشنهاد میکنید . من الان دارم ریاضی آقاسی میخونم . میخوام کنارش ترمو هم شروع کنم. میخوام کامل و مرجع باشه و تستهای خوبی هم داشته باشه و از همه مهمتر بیان ساده و روانی داشته باشه. چند تا از دوستان قبلا از کتابهای راهیان ارشد آقای خدا کرمی تعریف کرده بودند. میخواستم ببینم نظره بقیه دوستان چی هست که من مطمئن شم واسه خرید.

ea_mecs

عضو جدید
دوستان برای کتاب ترمو چی پیشنهاد میکنید . من الان دارم ریاضی آقاسی میخونم . میخوام کنارش ترمو هم شروع کنم. میخوام کامل و مرجع باشه و تستهای خوبی هم داشته باشه و از همه مهمتر بیان ساده و روانی داشته باشه. چند تا از دوستان قبلا از کتابهای راهیان ارشد آقای خدا کرمی تعریف کرده بودند. میخواستم ببینم نظره بقیه دوستان چی هست که من مطمئن شم واسه خرید.

من کتاب سنجل + پوران رو با هم پیش میرم . میشه گفت مطلبی جا نمی مونه .

masoud_gh64

عضو جدید
سلام دوستان...من هم از امروز خودمو جمع و جور کردم میخوام امسال همه با هم بترکونیم... :)
فقط برای درس اجزا ماشین کسی پیشنهادی داره؟؟
ممنون

ehsan-inventor

عضو جدید
من فکر می کنم خوندن کتاب تسن به تنهایی دردی دوا نمی کنه ممکنه مفهوم رو نتونیم به خوبی یاد بگیریم.
برای مثال من انتقال رو با پوران شروع کردم درسته که کلی نکته یاد گرفتم ولی احساس می کردم مسلط نیستم.به نظر من اگر فرصتشو داشته باشیم که اول کتاب رفرنس رو بخونیم و نکات مهمش رو علامت بزنیم دوم بریم سراغ کتاب کنکور و اونم بخونیم و نکاتش رو بیرون بیاریم بهتر باشه...حالا باید این نکته نویسی از رفرنس و کنکوری رو با هم ترکیب کنیم و یه خرده خلاصه تر بنویسیم و در نهایت تست هاش و بزنیم تا دیگه کامل مسلط بشیم.و تو بازه زمانی معین نکات نوشته شده رو مرور کنیم...
این روشی که من پیش گرفتم درسته دوستان؟؟

ديناميك

عضو جدید
من فکر می کنم خوندن کتاب تسن به تنهایی دردی دوا نمی کنه ممکنه مفهوم رو نتونیم به خوبی یاد بگیریم.
برای مثال من انتقال رو با پوران شروع کردم درسته که کلی نکته یاد گرفتم ولی احساس می کردم مسلط نیستم.به نظر من اگر فرصتشو داشته باشیم که اول کتاب رفرنس رو بخونیم و نکات مهمش رو علامت بزنیم دوم بریم سراغ کتاب کنکور و اونم بخونیم و نکاتش رو بیرون بیاریم بهتر باشه...حالا باید این نکته نویسی از رفرنس و کنکوری رو با هم ترکیب کنیم و یه خرده خلاصه تر بنویسیم و در نهایت تست هاش و بزنیم تا دیگه کامل مسلط بشیم.و تو بازه زمانی معین نکات نوشته شده رو مرور کنیم...
این روشی که من پیش گرفتم درسته دوستان؟؟

سلام.
با روش شما کاملا موافقم من هم با همین روش جلو می رم به خصوص در باکس دینامیک .
برای کسانی که در اون درس مورد نظر پایه خوبی دارند زیاد نبایدمرجع خونی کنند ولی در بعضی درس ها مثل استاتیک ٰ دینامیک ٰ ارتعاشات ٰبهتر است از مرجع خوانده شود و یا مثلاترمودینامیک 2 فقط و فقط باید از کتاب مرجع( سنجل و ون وایلن) خوانده شود چون کتاب تستی خوبی نیست..

yakamoz_1998

عضو جدید
سلام دوستای خوشگلم . از بچه های تبریز اونایی که خیلی هااااااااااات میخونن اگه مایلا که همکاری کنیم پیام خصوصی بفرستن.
خودم الان خیلییی خوب میخونم ولی به نظرم با همکاری میشه سریعتر جلو رفت . چند تا طرحم براش ریختم

فامیل دور

عضو جدید
سلام به همگی
منم میخوام شروع کنم. بچه ها منابعی که " ئشد" معرفی کردن توی صفحه اول ، همشون خوبه؟ همونها رو بگیرم؟!

ديناميك

عضو جدید
سلام به همگی
منم میخوام شروع کنم. بچه ها منابعی که " ئشد" معرفی کردن توی صفحه اول ، همشون خوبه؟ همونها رو بگیرم؟!
سلام فامیل دور .:biggrin:
منابعی که دوست خوبمون ئشد معرفی کردن عالی . فقط در مورد ارتعاشات خودشون بعدا تصحیح کردن کتاب رائو (جلد سبز رنگ) ٰ درمورد ترمودینامیک جلد 2 راهیان ارشد به درد نخوره (در چند صفحه قبل اشاره کردم) باید از مرجع (هر مرجع ای که باهاش راحتری) خونده شود. و در مورد انتقال هم راهیان ارشد هم کتاب خوبی هست.

hamid19395

عضو جدید
کسی ریاضی مهندسی رو از روی کریمی شروع کرده به خوندن؟!
چرا اینطوریه؟
به نظر من اونقدر هم که تعریفش رو میکردند شاخ نبود!یه مسئله رو درست حسابی حل نکرده!کتاب ریاضی عمومی 1و2 آقاسی خوب و در حدعالی بود این اصلاعجیب غریب ه!
از دید من اینطوره یا بقیه هم همین نظر رو دارند؟

ئشد

عضو جدید
چرا اینطوریه؟
به نظر من اونقدر هم که تعریفش رو میکردند شاخ نبود!یه مسئله رو درست حسابی حل نکرده!کتاب ریاضی عمومی 1و2 آقاسی خوب و در حدعالی بود این اصلاعجیب غریب ه!

من که باهاش مشکلی ندارم. قبل از عید فصل سری فوریه رو خوندم . راحت میتونستم سوالای بی جواب آخرش رو ( که فقط کلید سوال داره ) حل کنم. طرز بیانش کمی متفاوته . اما اگه متوجهش بشین کم پیش میاد سوالی رو نتونین حل کنین. اگه هم توی سوالی یا مبحثی مشکلی داشتین به سایت خودشون مراجعه کنین و سوالتونو بپرسین. ایشون جواب میدن.

hamin913

عضو جدید
من قصد دارم چند تا آزمون آزمایشی تا اخر تابستون در سایت به صورت رایگان برگزار کنم کسانی که می خواهند در این آزمون شرکت کنند با پیام خصوصی اطلاع بدهندت تا دز صورت به حد نصاب رسیدن شروع کنم در ضمن راهکارهای خودتون را در اینجا اعلام کنید تا مورد برنامه اجرایی تا تابستون بخث شود تا در آزمونها اجرا شود این آزمونها به صورت آنلاین در سایت زیر بر گزار می شود
www.Ir-eng.com

آخرین ویرایش:

mec.j

عضو جدید
چرا اینطوریه؟
سلام دوست عزیز من خودم کتاب آقای دکتر نیکوکار (راهیان)رو خیلی میپسندم.
البته چند وقت پیش یه کتاب ریاضی مهندسی پارسه هم از دوستان امانت گرفتم در بعضی مباحث به نظرم مکمل خوبیه!!

masoud_gh64

عضو جدید
مثل اینکه در اکثر درسها اتفاق نظر هست ولی هنوز برای اجزاءماشین و ریاضی مهندسی منبع خاصی رو کسی معرفی نکرده....
؟؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا