ارشد 90 چه طور بود؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

navid_golchin

عضو جدید
رفقا باس بگم که رتبه هایی که گفتم با درصداشون کاملا درسته.ما اصراری نداریم که قبول کنید.
آقا نوید اصرار داره بگه نه مهم نیست ؛ نظر خودشه اما این چیزیه که شده;)
آقا نوید اگه دقت کنه میبینه که درک رتبه 15 تاپ شده و این تو فرمول محاسبه تراز ملاک قرار میگیره؛با این حساب چون زبانش هم خوب بیده بود از اینجاست که ترازش بالاییده!!!!!
اینم فرمول محسبه با معدل برا نوید جان و هرکی که علاق ملاق داره:smile:
تراز=100*(معدل+80*(نمره علمی نفر اول یا همون تاپ/نمره علمی))
کمی ضرب و جمع کنید میبینید که معدلای با اختلاف یکی دو نمره خیلی تو تراز محسوس نمینومایونه!!(و نه اینکه مهم نیست!!)
چاکر همه;)

آقا تو درست میگی ... ولی خداییش یه بار دیگه برامون معدلم بگیر !!
!:smile:

آخرین ویرایش:

navid_golchin

عضو جدید
نه رفیق.جفتشونم رفیق یکمند
شما بهتره که توضیحاتم رو دوباره بخونی تا بروبچ رو همین طوری تخمین رتبه نزنی
هه هه:biggrin:
درصدای رتبه 15 به ترتیب:
52زبان
فن32
تاریخ64
درک78
منظر26
خوب دیگه اینجوریاست اما رفیق ببین چی کرده درک!:cool:

درصدای رتبه 12 به ترتیب:
55زبان
فن48
تاریخ68
درک60
منظر25

حجت جون بی زحمت یه نگا بندازو بگو این نسبت به 15 چیش خفنتره که بهتر شده ؟ میبینی که درکشم خیلی کمتره ... امیدوارم دیگه فهمیده باشی

hojat11

عضو جدید
یه نظر

یه نظر

رفقا روش میانگین گرفتن و مقایسه با پارسالیا تا حدودی جواب میده اما اون چیزی که باس تو نظر داشت اینه که به واقع سوالای امسال نسبت به پارسال آسون تر بوده(برا کسایی که خونده بودند طبق آماری که از بروبچ گرفتم مخصوصا که زبان امسال به نفع درس نخوندها بید) اینه که درصدا و تبعا میانگ های امسال بالا میره
نتیجتا اونایی که دوس دارن رتبه زیر سیصد میصد بیارن باس میانگشون قابل توجه باشه(آخه اومدن تو جمع بچه خرخونا)
ولیکن لذا انهو من می حدسم که میانگ های 45 به پاین باس به فکر رتبه 300 به بالا باشند(یعنی 400 500 .....)

hojat11

عضو جدید
درصدای رتبه 12 به ترتیب:
55زبان
فن48
تاریخ68
درک60
منظر25

حجت جون بی زحمت یه نگا بندازو بگو این نسبت به 15 چیش خفنتره که بهتر شده ؟ میبینی که درکشم خیلی کمتره ... امیدوارم دیگه فهمیده باشی

از آقا نوید خوشمون اومد>محکم رو حرفشه اما گاه قات میزنه!
بابا یوخده نگاش کن
فن 48 شده!اونم فن پارسال؛ضریب 3!!
از طرفی از رفیقمون 17 درصد فن بالا زده(*3) و هم زبان رو 3 درصد و هم تاریخ رو 4 درصد و ازطرفی درکش 18 درصد کمتر(*3) و منظر رو 1کمتر
میبینی چقدر بهم نزدیکن؟
میگی ما بلد نیستیم میانگ بگیریم شما چرا اشتب میزنی؟اینم که مینگش میشه 54
مال رفیقمون هم که شده بود 53
پس درسته دیگه؟
باز حرفی داری؟!

navid_golchin

عضو جدید
رفقا روش میانگین گرفتن و مقایسه با پارسالیا تا حدودی جواب میده اما اون چیزی که باس تو نظر داشت اینه که به واقع سوالای امسال نسبت به پارسال آسون تر بوده(برا کسایی که خونده بودند طبق آماری که از بروبچ گرفتم مخصوصا که زبان امسال به نفع درس نخوندها بید) اینه که درصدا و تبعا میانگ های امسال بالا میره
نتیجتا اونایی که دوس دارن رتبه زیر سیصد میصد بیارن باس میانگشون قابل توجه باشه(آخه اومدن تو جمع بچه خرخونا)
ولیکن لذا انهو من می حدسم که میانگ های 45 به پاین باس به فکر رتبه 300 به بالا باشند(یعنی 400 500 .....)

من که 6 ماه روزی 10 ساعت خوندم و برام سخت بود ... از پارسالم سخت تر بود ...

soodabe

عضو جدید
بابا بیخیال وفک کنم شما تا بعد اعلام نتایجم همچنان دارین سر تخمین رتبه و این حرفا بحث میکنین

hojat11

عضو جدید
بحث عوض میشه؟

بحث عوض میشه؟

بابا بیخیال وفک کنم شما تا بعد اعلام نتایجم همچنان دارین سر تخمین رتبه و این حرفا بحث میکنین

:)معلومه شما خوب دادید و خیالتون راحته و دانش مانشگاتونم معلوم کردید!:)
خب حالا بنظرت از چی بحث کنیمان؟
چیزی بگو!

hojat11

عضو جدید
و حالا . . .

و حالا . . .

از طرف همه شما به همه شما پیش پیش و کیش میش
:heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart:
سال نو رو تبریک می گم
:heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart:
بافتخارشششششششش
120594722098.jpg

architect6529

عضو جدید
کسی هست که بتوضیحه اون سوال میله و سایه جوابش دقیقا چیه؟
ما تحلیلش کردیم دیدیم که اصلا جوابش میشه 1.5 برابر!!!!!!!!!!:razz:
کسی خواست تحلیلمون رو jpg بزارم

منم خوشحال میشم 1.5 برابر بشه اما مساوی درسته:(

پیوست ها

• 95-cs.jpg
    95-cs.jpg
    31.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

architect6529

عضو جدید
سلام به همگی
تاپیک رو دید میزدم گفتم که یه مطلبی رو خدمت همه بعرضونم از این قرار که زیاد رو میانگین حساب نکنید:cool:
مثلا یه وقت مثه امثال منظرت رو بالا میزنی و درکت فرت میشه خوش نباش که میانگینت با کسایی که درکشون بالاست و منظرشون پایین شده برابره
چون که از برای بودن موجودیتی به نام ضریییییب:cool:
جهت اطلاع حضار گرام:دوتا از رفیقام در آزمون پارسال:
رتبه 305 با میانگین 46
رتبه 15 با میانگین 50.8

اما من میانگینایی که دارم متفاوته:
رتبه 15>>> 53.72
رتبه 181>>> 46.06
رتبه 186>>> 45.48
اینا رو از همین سایت پارسال درآوردم. درصداشونم دارم اگه بخواین

hojat11

عضو جدید
اما من میانگینایی که دارم متفاوته:
رتبه 15>>> 53.72
رتبه 181>>> 46.06
رتبه 186>>> 45.48
اینا رو از همین سایت پارسال درآوردم. درصداشونم دارم اگه بخواین

آره رفیق حق با توست:15 رو درست حساب نکردم اما تو پستای بعدی اصلاح شد
رتبه 15>>> 53.72
رتبه 12>>> 54
موفق باشی

hojat11

عضو جدید
منم خوشحال میشم 1.5 برابر بشه اما مساوی درسته:(

رفیق میشه توضیح بدی مارم بفهمیم؟
خط نارنجیه یهو از کجا اومد؟
تحلیلم رو میشه یه نگابندازی؛بدک نیست من این رو ارسال کردم
اگه تونستی شما هم این کارو بکن
1.jpg
2.jpg

hojat11

عضو جدید
همانطوری كه در دو عكس ضميمه شده مشخصه با بالاتر رفتن يك جسم در راستاي عمود بدليل موازي بودن نور خورشيد طول سايه ثابت خواهد ماند و هرگز بزرگتر نميشود مگر اینکه جسم بزرگتر باشه
در عكس شماره دو نشان داده شده است كه اگر جسمي 1.5 برابر شود سايه اش هم 1.5 برابر حالت اولش ميشود و با روش معكوس به اين نتيجه مي توان رسيد كه اگر سايه جسمي 1.5 برابر سايه جسم ديگر باشد مطمپنا طول هر دو جسم نيز به تبع آن برابر نخواهد بود و رابطه مستقيم با اندازه سايه دارد و در نتيجه طول جسم نيز 1.5 برابر خواهد بود
اين استدلال زماني باطل است كه ميله ها عمودي نباشند و يا نور خورشيد منظور سوال نباشد و يا زمين مسطح و افقي نباشد كه هرسه اين موارد در صورت سوال و تصوير سوال منتفي شده است.
لذا ستون آ 1.5 برابر سنون ب است.

architect6529

عضو جدید
منم سر جلسه با همین استدلال شما زدم 1.5 برابر. چون سایه 1و5 برابر شده.
اگه پرسپکتیو یک نقطه ای درنظرش بگیریم، و هر دو میله رو منتقل کنیم در یک راستا روی زمین، میبینیم که برابرن.
مگه هنوزم مهلت اعتراض هست؟؟

architect6529

عضو جدید
همانطوری كه در دو عكس ضميمه شده مشخصه با بالاتر رفتن يك جسم در راستاي عمود بدليل موازي بودن نور خورشيد طول سايه ثابت خواهد ماند و هرگز بزرگتر نميشود مگر اینکه جسم بزرگتر باشه
در عكس شماره دو نشان داده شده است كه اگر جسمي 1.5 برابر شود سايه اش هم 1.5 برابر حالت اولش ميشود و با روش معكوس به اين نتيجه مي توان رسيد كه اگر سايه جسمي 1.5 برابر سايه جسم ديگر باشد مطمپنا طول هر دو جسم نيز به تبع آن برابر نخواهد بود و رابطه مستقيم با اندازه سايه دارد و در نتيجه طول جسم نيز 1.5 برابر خواهد بود
اين استدلال زماني باطل است كه ميله ها عمودي نباشند و يا نور خورشيد منظور سوال نباشد و يا زمين مسطح و افقي نباشد كه هرسه اين موارد در صورت سوال و تصوير سوال منتفي شده است.
لذا ستون آ 1.5 برابر سنون ب است.

آره درسته. مهلت اعتراض تموم شده متاسفانه. امیدوارم 1.5برابر بشه.

hojat11

عضو جدید
منم سر جلسه با همین استدلال شما زدم 1.5 برابر. چون سایه 1و5 برابر شده.
اگه پرسپکتیو یک نقطه ای درنظرش بگیریم، و هر دو میله رو منتقل کنیم در یک راستا روی زمین، میبینیم که برابرن.
مگه هنوزم مهلت اعتراض هست؟؟

آخه خط نارنجیه چرا خورده تو شکمه ستون ب؟
کمی برام نامفهومه
نه دیگه وقتش تموم شده.من تا پریروز درخواست اضافه کرده بودم رفیق

architect6529

عضو جدید
آخه خط نارنجیه چرا خورده تو شکمه ستون ب؟
کمی برام نامفهومه
نه دیگه وقتش تموم شده.من تا پریروز درخواست اضافه کرده بودم رفیق

خطی که از روی میله ب رد شده همون امتداد سایه میله الفه. خط پایینیش امتداد میله ب هست. که از تقاطعشون نقطه گریز بدست میاد. خط بالا هم از وصل کردن نقطه گریز به بالای میله الف هست(بعد از انتقالش به روی زمین). خط سبز هم ارتفاع میله الفه که برای اینکه ارتفاعشو اندازه بزنم کشیدم. میله ب هم به صورت افقی(موازی خط افق) منتقل شده تا در راستای میله الف قرار بگیره.

omidtabrizi

عضو جدید
خطی که از روی میله ب رد شده همون امتداد سایه میله الفه. خط پایینیش امتداد میله ب هست. که از تقاطعشون نقطه گریز بدست میاد. خط بالا هم از وصل کردن نقطه گریز به بالای میله الف هست(بعد از انتقالش به روی زمین). خط سبز هم ارتفاع میله الفه که برای اینکه ارتفاعشو اندازه بزنم کشیدم. میله ب هم به صورت افقی(موازی خط افق) منتقل شده تا در راستای میله الف قرار بگیره.

بابا بی خیال بچسبید به اسکیس

ahadi6688

عضو جدید
شما اشتباه تحلیل کردین اون میله رو هواست سایش رو زمین اون یکیم به پرسپکتیو رفته پس برابر میشن دوست عزیز

:biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin:

اشکال از ماها نیست . متاسفانه بعضی وقتی طراحای سوال حس روشن فکری بهشون دست می ده .بعد میان از این سوالای دری وری می دن .
اصلا کلا درک عمومیش رو هوا بود .هرکس بیشتر رو هوا گزینه هارو می زد درستتر می زد

آخرین ویرایش:

hojat11

عضو جدید
شما اشتباه تحلیل کردین اون میله رو هواست سایش رو زمین اون یکیم به پرسپکتیو رفته پس برابر میشن دوست عزیز

اوه نه!!!!!!!!!!!!:razz:
آقا وللش
رفقا بریم سراغ اس اس .... اسکیسسسسسسسسسس
یکی کتاب مشتی معرفی کنه:D

milad_kamran

عضو جدید
:biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin:

اشکال از ماها نیست . متاسفانه بعضی وقتی طراحای سوال حس روشن فکری بهشون دست می ده .بعد میان از این سوالای دری وری می دن .
اصلا کلا درک عمومیش رو هوا بود .هرکس بیشتر رو هوا گزینه هارو می زد درستتر می زد
:biggrin::biggrin::biggrin: اوه اوه عجب اشتباهی کردم ahadi جان الان یادم افتاد میله رو هوا نیست یه جای دیگست منتهی تو نمیتونی ببینی!!

hojat11

عضو جدید
fgiبله دیگه

fgiبله دیگه

خب خب . . .
برو بچس اگه کسی دیگه درباره سروته میله نظر داره جانمونه!!:redface:

کدخدا

مدیر بازنشسته
مکان مکانی علمی است و برای مطرح کردن مطالب علمی در صورت ادامه این روند تاپیک بسته خواهد شد.
لطفا رعایت کنید.

royafshp

عضو جدید
مکان مکانی علمی است و برای مطرح کردن مطالب علمی در صورت ادامه این روند تاپیک بسته خواهد شد.
لطفا رعایت کنید.
خیلی سخت میگیریدا، با این وضعیت سوالای درک امسال بچه ها اگه یه کم شوخی قاطی قضیه نکنن که دیگه خیلی سخت میشه . . . ولی خدایی سوالای درک امسال اصلا جنبه ی علمی نداره که آدم روش بحث کنه!

وضعیت
موضوع بسته شده است.