ارشد صنایع یا لیسانس هوا فضا

hp-ise

عضو جدید
با سلام خدمت اعضای محترم

من دانشجوی سال آخر مهندسی صنایع گرایش ایمنی صنعتی هستم . در کنکور سال 84 زیاد درس نخواندم و با رتبه 9000 دانشگاه غیر انتفاعی قزوین قبول شدم . ولی هر چه به ترم های آخر و دروس تخصصی رسیدم بیشتر متوجه کیفیت آموزش پایین دانشگاه و هم چنین غیر مرتبط بودن دروس به رشته صنایع شدم ( دروس تخصصی این گرایش از مهندسی صنایع اکثرا غیر تحلیلی و مانند دروس انسانی هستند ) الان احساس می کنم که این لیسانس به درد من نمی خورد ولی چون ترم آخر هستم انصراف را منطقی نمی بینم .
تصمیم دارم بعد از سربازی دوباره کنکور بدهم و در رشته هوافضا که بعد از صنایع دومین رشته مورد علاقه ی من است در یکی از دانشگاه های تهران قبول شوم و با توجه به اینکه حدود 50 واحد من یعنی سه ترم با رشته هوا فضا مشترک است من باید 5 ترم بخونم .

سوالم از دوستان اینه که به نظر شما با توجه به شرایط گفته شده و زمانی که صرف گرفتن یک لیسانس دیگر می شود با فرض اینکه به هر دو رشته علاقه دارم ، داشتن دو لیسانس بهتر است یا گرفتن فوق ؟

آخرین ویرایش:

q1w2e3r4

عضو جدید
با سلام خدمت اعضای محترم

من دانشجوی سال آخر مهندسی صنایع گرایش ایمنی صنعتی هستم . در کنکور سال 84 زیاد درس نخواندم و دانشگاه غیر انتفاعی قبول شدم . هر چه به ترم های آخر و دروس تخصصی رسیدم بیشتر متوجه کیفیت آموزش پایین دانشگاه و هم چنین غیر مرتبط بودن دروس به رشته صنایع شدم ( دروس تخصصی این رشته اکثرا غیر تحلیلی و مانند دروس انسانی هستند ) الان احساس می کنم که این لیسانس به درد من نمی خورد ولی چون ترم آخر هستم انصراف را منطقی نمی بینم .
تصمیم دارم بعد از سربازی دوباره کنکور بدهم و در رشته هوافضا که بعد از صنایع دومین رشته مورد علاقه ی من است در یکی از دانشگاه های تهران قبول شوم و با توجه به اینکه حدود 50 واحد من یعنی سه ترم با رشته هوا فضا مشترک است من باید 5 ترم بخونم .

سوالم از دوستان اینه که به نظر شما با توجه به شرایط گفته شده و زمانی که صرف گرفتن یک لیسانس دیگر می شود با فرض اینکه به هر دو رشته علاقه دارم ، داشتن دو لیسانس بهتر است یا گرفتن فوق ؟

خیلی دیر عمل کردید دوست من!!!!

ولی عاقلانه به نظر نمیاد که بخواهید دوباره کنکور بدید

بهتره به فکره ارشد باشین

پیشنهاد من اینه که چون برای ارشد دستتون بازتره و میتونید انتخاب های متنوعی داشته باشین به فکر ارشد گرفتن تو یه رشته ای باشین که بهش علاقه دارین و در ضمن به رشتتون هم مربوطه

خیلی رشته ها هستن مثلا mba و مدیریت صنعتی و ..........

mehr_dad2003

عضو جدید
با عرض سلام . من لیسانس صنایع از دانشگاه تفرش دارم اما زیاد علاقع ای به رشته خودم نداشتم. میخواستم بدونم اگه واسه سال دیگه برا ارشد هواوفضا بخونم میتونم؟ارشدش چجوریه؟کمکم کنید.امیدی هست؟

behzad-hr

عضو جدید
کاربر ممتاز
با عرض سلام . من لیسانس صنایع از دانشگاه تفرش دارم اما زیاد علاقع ای به رشته خودم نداشتم. میخواستم بدونم اگه واسه سال دیگه برا ارشد هواوفضا بخونم میتونم؟ارشدش چجوریه؟کمکم کنید.امیدی هست؟
اینجا که کسی بعید میدونم از ارشد هوا فضا خبر داشته باشه برو تو تاپیک های مخصوص خود بچه های هوافضا
شما چطور بدون علاقه 4 سال درس خوندی !!!!

بالا