ارزش اقتصادی پول زیمبابو !!! + عکس

ali_santori

عضو جدید
25 ميليون دلار زيمبابوه معادل يك دلار آمريكا

نرخ برابري25 ميليون دلار زيمبابوه معادل يك دلار آمريكا است. اين مرد در حال رفتن به سوپرماركت براي خريد چند قلم جنس است.

اين كوه پول معادل يكصد دلار آمريكا است

و بعد هم اسكناس هاي 250 ميليون دلاري

- ببخشيد! قيمت اين تي شرت چقدر است؟
- خيلي ارزان، در حدود 3 ميليارد دلار

ماه مه اسكناس هاي 500 ميليون دلاري به بازار آمدند

و ماه ژوئن نوبت به ورود اسكناس هاي 25 و 50 ميليارد دلاري رسيد

و در انتها اسكناس 100 ميليارد دلاري

با اين صد ميليارد دلار مي توان چه خريد؟ سه تا تخم مرغ

مردم با يك بغل پول به رستوران مي روند

و اين هم صورتحساب غذا

در ماه اوت دولت زيمبابوه با تنزل ارزش دلار، ده صفر را از مقابل اسكناس ها برداشت (از اينجا به بعد موضوع بايد مورد توجه دولت با هوش ايران قرار گيرد كه چندي پيش پيشنهاد تبديل واحد پول از ريال به تومان را ارائه كردند)

با اين حال نرخ تورم همچنان بالا رفت و در ماه سپتامبر شما با اين مقدار پول مي توانستيد اين تعداد گوجه فرنگي بخريد

و براي يك تكه نان اين مقدار پول

و دوباره اين دور باطل در ماه سپتامبر شروع شد و اسكناس هاي 20 هزار دلاري وارد بازار شدند

و چند هفته پيش اسكناس هاي 50 هزار دلاري

و چند هفته پيش اسكناس هاي 50 هزار دلاري
و به احتمال زياد تا انتهاي امسال اسكناس هاي ميليارد دلاري بار ديگر روانه بازار خواهند شد و اين بار حتي كمتر از دفعه پيش ارزش خواهند داشت

Sarp

مدیر بازنشسته
دلم واسه بقالهاشون میسوزه که از کله سحر تا آخر شب فقط باید اسکناس بشمرن

Lina!

عضو جدید
اینجوری که همیشه باید یه کیف بزرگ پول دستشون باشه!

arayeh

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا آدم از حمل این همه پول که کمر درد میگیره!!!!!!!!!
اما اینو پارسال خونده بودم، واقعا باعث تاسفه.
امیدورام ما به اون روز نیوفتیم ،که البته با شرایط این روزا ،تو ایران هم خیلی دور نیست که با یه بغل پول واسه خرید یه بربری بریم.

JavadMessi

مدیر بازنشسته
بابا آدم از حمل این همه پول که کمر درد میگیره!!!!!!!!!
اما اینو پارسال خونده بودم، واقعا باعث تاسفه.
امیدورام ما به اون روز نیوفتیم ،که البته با شرایط این روزا ،تو ایران هم خیلی دور نیست که با یه بغل پول واسه خرید یه بربری بریم.
اتفاقا برعکس اگه 3 تا صفر پولو بردارند خدا میدونه برای خرید پفک و آدامس باید چیکار کنیم:biggrin:

arayeh

عضو جدید
کاربر ممتاز
اتفاقا برعکس اگه 3 تا صفر پولو بردارند خدا میدونه برای خرید پفک و آدامس باید چیکار کنیم:biggrin:

تو خبر که توضیح داد صفرو برداشتن چند ماه بعد چی شده
این کارا جواب نمیده، تازه کاری نداره که آدامس رو گرون میکنن که واسه خریدش نگران نشی.

masisabz

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب باید از ایران یاد بگیرن دیگه، راه حلش چک پوله، چک مسافرتی!!!

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه به همت اقای اسمشو نبر و تفکر جهانی ایشون 3 تا صفر از پول ملی کم نشه تا 2 سال دیگه ماهم به این وضع میفتیم

lars_manson2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
چند نکته :D:D:D
- اینا واسه سه تا تخم مرغ این همه پول میدن, وقتی بخوان یه ماشین یا ویلا بخرن چی !!!!

- بیچاره حسابرس های شرکتها و ادارات زیمباوه !!!! چه اعداد بزرگی رو باید در هم ضرب و جمع کنند!!!! آیا هیچ ماشین حسابی جوابگو هست؟!!

- بچه ها پول تو جیبی هاشونو کجا میذارن؟ تو جیبشون جا میگیره؟!!

- اگه کاغذهای پولهایی که میشه باهاشون 3تا تخم مرغ خرید رو بفروشن پولش بیشتر میشه که!!!

masisabz

عضو جدید
کاربر ممتاز
چند نکته :D:D:D
- اینا واسه سه تا تخم مرغ این همه پول میدن, وقتی بخوان یه ماشین یا ویلا بخرن چی !!!!

- بیچاره حسابرس های شرکتها و ادارات زیمباوه !!!! چه اعداد بزرگی رو باید در هم ضرب و جمع کنند!!!! آیا هیچ ماشین حسابی جوابگو هست؟!!

- بچه ها پول تو جیبی هاشونو کجا میذارن؟ تو جیبشون جا میگیره؟!!

- اگه کاغذهای پولهایی که میشه باهاشون 3تا تخم مرغ خرید رو بفروشن پولش بیشتر میشه که!!!

بابا تو دیگه کی هستی؟ زیاد فکرشو نکن!!!

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دلم واسه بقالهاشون میسوزه که از کله سحر تا آخر شب فقط باید اسکناس بشمرن
یه بار رفتم بانک یه خانمه 10 میلیون پول نقد آورده بود، همشم 1000 تومنی و انتظار داشت کارشو زود راه بندازن.