آی تی رشته خوبیه؟

THE SECRET

عضو جدید
:que:اول شما رو به مقدساتتون قسم بدون هیچ تعصبی جوابمو بدید.:cry::cry::cry:
بهم بگید آی تی رشته حوب و آینده داری هس یا نه؟
بعدشم بگید با چه درصدهایی میتونم این رشته رو تو علم وصنعت قبول شم؟:)

آخرین ویرایش:

mojtaba_81

عضو جدید
:que:اول شما رو به مقدساتتون قسم بدون هیچ تعصبی جوابمو بدید.:cry::cry::cry:
بهم بگید آی تی رشته حوب و آینده داری هس یا نه؟
بعدشم بگید با چه درصدهایی میتونم این رشته رو تو علم وصنعت قبول شم؟:)

آره رشته ی به روز و خوبیه...
اما حالا چرا میخوای بری علم و صنعت؟...
اصلا علم و صنعت تو لیسانس IT نداره...

tigerman_h

عضو جدید
http://www.iran-eng.com/showthread.php?t=134191
تو دنیا رشته‏ی خوبیه و تو اقتصاد و تجارت، غوغا کرده.
اما تو ایران؟!! رشته‏ی نوپاییه. باید توش به‏روز باشی.
به نظرم باید زبانت هم قوی باشه.
کلّاً فکر میکنم الآن قبولی تو رشته‏های مهندسی دانشگاه‏های سراسری تهران رتبه‏ای در حدود 3000 میخواد.
درصدها هم متفاوته. تو چه درسایی قوی هستی؟

آخرین ویرایش:

THE SECRET

عضو جدید
آره رشته ی به روز و خوبیه...
اما حالا چرا میخوای بری علم و صنعت؟...
اصلا علم و صنعت تو لیسانس IT نداره...
?! really
شما مطمئنی؟؟؟ولی آخه یکی تو مدرسه ما اینو قبول شده ها! ینی منظور شما اینه که فقط کاردانی آی تی داره؟مگه میشه؟؟؟:surprised:

THE SECRET

عضو جدید
تو دنیا رشته‏ی خوبیه و تو اقتصاد و تجارت، غوغا کرده.
اما تو ایران؟!! رشته‏ی نوپاییه. باید توش به‏روز باشی.
به نظرم باید زبانت هم قوی باشه.
کلّاً فکر میکنم الآن قبولی تو رشته‏های مهندسی دانشگاه‏های سراسری تهران رتبه‏ای در حدود 3000 میخواد.
درصدها هم متفاوته. تو چه درسایی قوی هستی؟
زبانم که خوب هس!
تو بقیه درسهام وضعیت متعادلی دارم:)

mojtaba_81

عضو جدید
?! really
شما مطمئنی؟؟؟ولی آخه یکی تو مدرسه ما اینو قبول شده ها! ینی منظور شما اینه که فقط کاردانی آی تی داره؟مگه میشه؟؟؟:surprised:

لیسانس نداره یعنی کاردانی داره؟؟؟... :surprised:
دوست شمام یحتمل مجازی قبول شده... شما هم قبول میشی... کار سختی نیست... ;)

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
?! really

سلام عزیزم.آی تی لیسانسش هم هست و من واقعا" خوشحالم که این رشتاه رو میخونم اما خیلی باید آپدیت باشی تو این رشته و مثل همه مهندسی ها باید ریاضیات و زبانت عالی باشه.

THE SECRET

عضو جدید
نه بابا مجازی چیه؟!میگفت با رتبه هزار اینو قبول شده!!!
به نظر من خیلی زشته که آدم مجازی اصلا بزنه چه برسه بخواد بره! حتی اگه مجازی شریف باشه!:confused::razz:

THE SECRET

عضو جدید
سلام عزیزم.آی تی لیسانسش هم هست و من واقعا" خوشحالم که این رشتاه رو میخونم اما خیلی باید آپدیت باشی تو این رشته و مثل همه مهندسی ها باید ریاضیات و زبانت عالی باشه.
اینکه آی تی لیسانس داره رو میدونم بابا!
فقط اینکه آقای مجتبی گفت (علم و صنعت) نداره رو نمیدونم!

mina jojo

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولا مجازی واسه لیسانس خواجه نصیر داره نه علم و صنعت
علم و صنعت ارشد داره اونم نمیدونم IT داره یا نه

مجازیم بخوای بیای باید رتبت خوب باشه
فعلا تهران صنایغ و ITو کامپیوتر داره که خوب میدرسن;)

اما اگه میخوای IT بخونی واست مهم نیست کدوم دانشگاه یه پیام بهم بده رتبه ها رو واست در میارم
بازار کار تو ایران نداره هاااا

THE SECRET

عضو جدید
اولا مجازی واسه لیسانس خواجه نصیر داره نه علم و صنعت
علم و صنعت ارشد داره اونم نمیدونم IT داره یا نه

مجازیم بخوای بیای باید رتبت خوب باشه
فعلا تهران صنایغ و ITو کامپیوتر داره که خوب میدرسن;)

اما اگه میخوای IT بخونی واست مهم نیست کدوم دانشگاه یه پیام بهم بده رتبه ها رو واست در میارم
بازار کار تو ایران نداره هاااا
چرا؟!
بچه های آی تی که خیلی از بازار کارش تعریف میکنن!!!:surprised:
چرا بابا! برام خیلی مهمه که کدوم دانشگاه درس بخونم.:)

ALI0069

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا؟!
بچه های آی تی که خیلی از بازار کارش تعریف میکنن!!!:surprised:
چرا بابا! برام خیلی مهمه که کدوم دانشگاه درس بخونم.:)

شما میتونید یه سر به موسسات کاریابی که در سطح شهر هست بزنید و از وضعیت بازارکارش مطلع شید.
به شخصه ندیدم پشت هیچکدوم بنویسه به یک مهندس آی تی نیاز داریم!

ولی اطلاع دقیقی ندارم!

Nazaniiin

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما میتونید یه سر به موسسات کاریابی که در سطح شهر هست بزنید و از وضعیت بازارکارش مطلع شید.
به شخصه ندیدم پشت هیچکدوم بنویسه به یک مهندس آی تی نیاز داریم!

ولی اطلاع دقیقی ندارم!

فكر نميكنم پشت همون در هم بنويسن به مهندس صنايع نياز داريم...معمولا پشت همچين درايي اين چيزارو نمينويسن

اگر آي تي نباشه شمايي كه مهندس صنايع هستين نصف بيشتره كاراتون ميخوابه...

آي تي رشته نوظهور توي ايرانه اما تمام دنيارو فراگرفته و روز به روز داره جديد و جديدتر ميشه

ALI0069

عضو جدید
کاربر ممتاز
فكر نميكنم پشت همون در هم بنويسن به مهندس صنايع نياز داريم...معمولا پشت همچين درايي اين چيزارو نمينويسن

اگر آي تي نباشه شمايي كه مهندس صنايع هستين نصف بيشتره كاراتون ميخوابه...

آي تي رشته نوظهور توي ايرانه اما تمام دنيارو فراگرفته و روز به روز داره جديد و جديدتر ميشه

نازنین خانم چرا عصبانی میشید؟
من که خدای نکرده قصد توهین نداشتم . صد درصد رشته ی آی تی یه رشته ی تاپ جهانی هست ولی گفتم چون من تو اطلاعیه ها زیاد موقعیت شغلی براش ندیدم با تحقیق بیشتری انتخاب کنن .

اتفاقاً الان هر کاریابی میرم حتماً توش مهندسی صنایع میخوان. شاید به خاطر وجود چندین شهر صنعتی در قزوین باشه . من اگه میدیدم بازار کار صنایع خوب نیست همین الان رشتمو عوض میکردم چون میتونم .بگذریم بحث تاپیکو منحرف نکنم بهتره .
راستی ممنون میشم درباره ی وابستگی صنایع به آی تی تو پروفایلم توضیح بدید چون اطلاعی ندارم :gol:

Nazaniiin

عضو جدید
کاربر ممتاز
نازنین خانم چرا عصبانی میشید؟
من که خدای نکرده قصد توهین نداشتم . صد درصد رشته ی آی تی یه رشته ی تاپ جهانی هست ولی گفتم چون من تو اطلاعیه ها زیاد موقعیت شغلی براش ندیدم با تحقیق بیشتری انتخاب کنن .

اتفاقاً الان هر کاریابی میرم حتماً توش مهندسی صنایع میخوان. شاید به خاطر وجود چندین شهر صنعتی در قزوین باشه . من اگه میدیدم بازار کار صنایع خوب نیست همین الان رشتمو عوض میکردم چون میتونم .بگذریم بحث تاپیکو منحرف نکنم بهتره .
راستی ممنون میشم درباره ی وابستگی صنایع به آی تی تو پروفایلم توضیح بدید چون اطلاعی ندارم :gol:

نه خواهش ميكنم من ناراحت نشدم...بايد از smiley استفاده ميكردم كه سوئ تفاهم نشه :smile:

بله خواهش ميكنم براتون توضيح رو مينويسم توي پروفايلتون:smile:

...Melody

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
آي تي رشته خيلي خوبيه...تو ايران به نسبت بقيه رشته ها جديده ولي داره جاي خودشو باز مي كنه
زمينه كاريش هم خيلي گسترده س
كلا يكي از بهترين رشته هاس(اين كاملا بدون جانبداريه
)
توي اين رشته مهارت حرف اولو مي زنه....بي رودرواسي اگه از شريفم فارغ التحصيل بشي ولي درست و حسابي چيزي بلد نباشي به هيچ دردي نمي خوره...براي همينه كه اگه يه كلاس خارج از دانشگاه مثل CISCO يا MCSE رو بگذرونيد خيلي مي تونه مفيد باشه
اتفاقا من خيلي از دانشجوهاي اين رشته رو مي شناسم كه همين الانشم دارن كار مي كنن...بازار كار خوبي داره بهترم ميشه

THE SECRET

عضو جدید
آي تي رشته خيلي خوبيه...تو ايران به نسبت بقيه رشته ها جديده ولي داره جاي خودشو باز مي كنه
زمينه كاريش هم خيلي گسترده س
كلا يكي از بهترين رشته هاس(اين كاملا بدون جانبداريه
)
توي اين رشته مهارت حرف اولو مي زنه....بي رودرواسي اگه از شريفم فارغ التحصيل بشي ولي درست و حسابي چيزي بلد نباشي به هيچ دردي نمي خوره...براي همينه كه اگه يه كلاس خارج از دانشگاه مثل CISCO يا MCSE رو بگذرونيد خيلي مي تونه مفيد باشه
اتفاقا من خيلي از دانشجوهاي اين رشته رو مي شناسم كه همين الانشم دارن كار مي كنن...بازار كار خوبي داره بهترم ميشه
آخییییش.... یه ذره خیالم راحت شد!:D
ولی بعضیا میگن تو دانشگاه (خصوصا آزاد) چیز زیادی یادت نمیدن و نیاز شدیدی به این کلاسهایی که نام بردید احساس میشه.
نظر شما چیه؟!

ALI0069

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی بعضیا میگن تو دانشگاه (خصوصا آزاد) چیز زیادی یادت نمیدن و نیاز شدیدی به این کلاسهایی که نام بردید احساس میشه.
نظر شما چیه؟!

به نظرمن دانشگاه چیز خاصی به آدم یاد نمیده .یه دانشجو باید خودش علاقمند باشه و به دنبال علم بره !!!!!!

* فریبا *

عضو جدید
کاربر ممتاز
نظر شما چیه؟!
الان خیالت رو راحت تر میکنم :D
آی تی همونطوری که همه گفتن کاملا توی ایران نوپاست و حالا حالا ها جاداره .. این یه مزیت داریه و یه عیب .عیبش نبود امکانت برای اولین های این رشته است و مزیتش اینه که هرکی اول واردش بشه و خوب ادامه بده موفق تر از آیندگان این رشته میشه ..یه بحثی که هست درس خوندن شما توی آی تی هیچ وقت تموم نیمشه چون هر روز یه چیزی به این رشته اضافه میشه
درسای اصلی این رشته رو مرور کن اگر بهشون علاقه داشتی انتخاب کن ..
در ضمن قطب آی تی ایران تا اونجاییکه میدونم امیر کبیره ...
آها یه چیز دیگه موفق ترین ها کسانی هستن تو آی تی که به هیچ وجه به دروس دانشگاه اکتفا نکنن .. :)

...Melody

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
نظر شما چیه؟!
هرجا كه بخوني خودت بايد دنبالش باشي
توي آي تي مطلب براي يادگيري زياده.........
بايد بتوني ازشون درست استفاده كني...اصلا آي تي يعني همين
بقيه شم كه بچه ها گفتن ديگه

يه چيز ديگه ديگه...آره تو همه رشته ها دانشجو بايد خودش به فكر باشه ولي اين رشته يكم فرق مي كنه.....چون نسبت به بقيه رشته ها جديدتره و واقعا هنوز توي ايران خيلي روش كار نشده...
در ضمن زبان تخصصي قوي مي خواد و بايد از كامپيوترم سر در بياري

بالا