آیا میشه در قسمت تیرهای نیم طبقه دیوار برشی زد ؟!

oMiDsMaRt

عضو جدید
با سلام
میخواستم بپرسم اگه راه پله دور رمپی داشته باشیم میشه تو دهانه ای که تیر های نیم طبقه میخورن دیواربرشی زد ؟
بعد باید تیر های نیم طبقه رو پایین آورد یا همون سر جاشون باشه ؟ بار پله ها رو چطور باید وارد کنیم توی ایتبس ؟

rasool.civil

مدیر بازنشسته
با سلام
میخواستم بپرسم اگه راه پله دور رمپی داشته باشیم میشه تو دهانه ای که تیر های نیم طبقه میخورن دیواربرشی زد ؟
بعد باید تیر های نیم طبقه رو پایین آورد یا همون سر جاشون باشه ؟ بار پله ها رو چطور باید وارد کنیم توی ایتبس ؟

سلام
معمولا در سازه های بتنی تیر نیم طبقه نمیذارن و بار پله و ایستگاه ها بوسیله آویز به تیرها وارد میشه
پس مشکلی برای جانمایی دیوار برشی نیست
در مورد بار پله ،بستگه به نوع پله دارد
در حالت کلی به نظر بنده بهترین روش اینست:
بار مرده پله در مساحت باز شو پله ضرب شود
عدد بدست آمده به تعداد تیر باربر تقسیم شود (در پله دو طرفه تقسیم به 2 و در 3 طرفه تقسیم به 3 و ...)
حاصل به طول هر تیر تقسیم شود و به هر تیر وارد شود(به صورت خطی)
برای بار زنده هم به همین ترتیب

oMiDsMaRt

عضو جدید
سلام
معمولا در سازه های بتنی تیر نیم طبقه نمیذارن و بار پله و ایستگاه ها بوسیله آویز به تیرها وارد میشه
پس مشکلی برای جانمایی دیوار برشی نیست
در مورد بار پله ،بستگه به نوع پله دارد
در حالت کلی به نظر بنده بهترین روش اینست:
بار مرده پله در مساحت باز شو پله ضرب شود
عدد بدست آمده به تعداد تیر باربر تقسیم شود (در پله دو طرفه تقسیم به 2 و در 3 طرفه تقسیم به 3 و ...)
حاصل به طول هر تیر تقسیم شود و به هر تیر وارد شود(به صورت خطی)
برای بار زنده هم به همین ترتیب

ممنون بابت راهنمایی
یعنی تیرهای نیم طبقه اگر داخل دیوار برشی بمونن اشکالی نداره ؟
آخه من هرکاری کردم نتونستم که یه بار خطی رو به وسط دیوار برشی وارد کنم! آیا راه حلی داره ؟

rasool.civil

مدیر بازنشسته
ممنون بابت راهنمایی
یعنی تیرهای نیم طبقه اگر داخل دیوار برشی بمونن اشکالی نداره ؟
آخه من هرکاری کردم نتونستم که یه بار خطی رو به وسط دیوار برشی وارد کنم! آیا راه حلی داره ؟
بهتره تیر در تراز طبقه مدل بشه و در نقشه های سازه میلگرد انتظار در دیوار برشی برای دال دستگاه پله ترسیم بشه
برای وارد کردن بار به تیرهایی که داخل دیوار هستن بهترین روش رفتن به elevation مناسب(نمایی که دیوار رو از روبرو ببینی ) و انتخاب تیر و اعمال بار هست

reza toofani

عضو جدید
سلام
من یه نظر کلی بدم اونم اینکه جایی که دیوار برشی میزنیم دیگه تیر معنایی نداره که چه وسط دیوار باشه چه بالای دیوارپس بهتره پله طوری باشه که بارش به ستونها وارد شه

بالا