آیا حجاب محدودیته؟؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mahdi26465

عضو جدید
کاربر ممتاز
...من و شما که پسریم خیلی نمیتونیم در این مورد نظر بدیم چون ما واقعا محدودیت های حجاب رو لمس نکردیم ولی طبق کامنت هایی که اینجا گذاشتن بیشتر خانوم ها موافقن که حجاب براشون محدودیت داشته یا حداقل گفتن که با حجاب اجباری مخالفن!لطفا حقایق رو همونطور که هست ببینید

ولی یه سری خانما و اکثر آقایون هم معتقدن محدودیت نیست.
ضمنا عرض کردم که اینکه ما دنبال راحتی خودمون باشیم که شرط نیست.خانما یا مسلمونن یا نیستن.اگه مسلمونن باید حجاب داشته باشن دیگه.نه؟

hasan_g2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
داداش کجا اجماع بچه ها گفتن محدودیته؟
نظر خودتو تعمیم نده به همه.
ضمن اینکه گذشته از همه این بحثا ما نمیتونیم در مورد قانون دینی بیایم بگیم خوبه یا بده که.
ما یا مسلمونیم یا نیستسم دیگه.اگه نیستسم که هیچ .اما اگه هستیم باید حجاب داشته باشیم دیگه.نه؟

با تشکر
ولی یک نکته
حرف من و سایرین این نیست که حجاب بده یا خوبه ، حجاب جزء قوانینه و لازم الاجرا هم هست ، به مسلمان و غیر مسلمان بودن ما هم ربطی نداره
قانون قانونه و باید به قانون احترام گذاشت ولی این قانون مثل خیل زیادی از قوانین دیگر که تصویب شده و اجرایی شده ، محدودیت هایی رو هم به همراه داشته
شما خودت تصور کن خانمی که قرار باشه توی گرمای تابستون حجاب برتر ( چادر و ... ) داشته باشه ، کمی ( حتی خیلی کمتر از کم ، بسته به نظر شما ) اذیت نمیشه؟

viva shz

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ولی یه سری خانما و اکثر آقایون هم معتقدن محدودیت نیست.
ضمنا عرض کردم که اینکه ما دنبال راحتی خودمون باشیم که شرط نیست.خانما یا مسلمونن یا نیستن.اگه مسلمونن باید حجاب داشته باشن دیگه.نه؟
...مشکل اینجاست که تو ایران همه مسلمون نیستن!اقلیت هم داریم به هر حال...بایدی در کار نیست جناب چرا باید همه چیز تو این مملکت باید باشه یا در قالب یک طرح اجباری به زور ادمو وادار به انجامش کنن؟!43و44 تا کشور به قول شما مسلمون داریم چند تاشون حچاب اجباری هستش؟!

viva shz

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با تشکر
ولی یک نکته
حرف من و سایرین این نیست که حجاب بده یا خوبه ، حجاب جزء قوانینه و لازم الاجرا هم هست ، به مسلمان و غیر مسلمان بودن ما هم ربطی نداره
قانون قانونه و باید به قانون احترام گذاشت ولی این قانون مثل خیل زیادی از قوانین دیگر که تصویب شده و اجرایی شده ، محدودیت هایی رو هم به همراه داشته
شما خودت تصور کن خانمی که قرار باشه توی گرمای تابستون حجاب برتر ( چادر و ... ) داشته باشه ، کمی ( حتی خیلی کمتر از کم ، بسته به نظر شما ) اذیت نمیشه؟
...چرا جناب 100 درصد اذیت میشه به خصوص زمانی که وادار شده باشه به اینکار..اگه خودش انتخاب کرده باشه که بحث دیگست اصلا نباید بهش خرده گرفت...این مملکت هم کشف حجاب رو به خودش دیده و هم یا روسری یا تو سری رو دیده!جفتشم اشتباه بوده تاریخ این رو نشون داده...

mahdi26465

عضو جدید
کاربر ممتاز
با تشکر
ولی یک نکته

اون قانونی که شما میگی با قانون دین اسلام تفاوت داره.اینکه از چراغ قرمز رد نشیم قانونیست که خودمان وضع کردیم واسه نظم شهر و امنیت ولی حجاب قانونیست که از سوی خدا واسه انسان وضع شده الابته اگه بهش اعتقاد داشته باشیم.درسته؟

...مشکل اینجاست که تو ایران همه مسلمون نیستن!اقلیت هم داریم به هر حال...بایدی در کار نیست جناب چرا باید همه چیز تو این مملکت باید باشه یا در قالب یک طرح اجباری به زور ادمو وادار به انجامش کنن؟!43و44 تا کشور به قول شما مسلمون داریم چند تاشون حچاب اجباری هستش؟!
منظورم از باید اون بایدیست که از نظر اعتقادی وجود داره.اگر من مسلمونم باید و باید نماز بخونم دیگه.نه؟منظورم این باید بود

viva shz

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اون قانونی که شما میگی با قانون دین اسلام تفاوت داره.اینکه از چراغ قرمز رد نشیم قانونیست که خودمان وضع کردیم واسه نظم شهر و امنیت ولی حجاب قانونیست که از سوی خدا واسه انسان وضع شده الابته اگه بهش اعتقاد داشته باشیم.درسته؟

منظورم از باید اون بایدیست که از نظر اعتقادی وجود داره.اگر من مسلمونم باید و باید نماز بخونم دیگه.نه؟منظورم این باید بود
...اون دیگه اعتقادی هستش ...من میگم باید به ازادی های فردی ادما احترام گذاشت...اگه ازاد باشه هر کس اون وقت هر کی که بر پایه اعتقادش عمل میکنه!

mahdi26465

عضو جدید
کاربر ممتاز
...اون دیگه اعتقادی هستش ...من میگم باید به ازادی های فردی ادما احترام گذاشت...اگه ازاد باشه هر کس اون وقت هر کی که بر پایه اعتقادش عمل میکنه!

دقیقا بحث منم اعتقادی هستش دیگه.روزه گرفتن یه محدودیته کامله دیگه.از صبح تا غروب نباید چیزی بخوری.ولی وقتی مسلمون شدی باید روزه بگیری دیگه.نمیشه بگی محدودیته بابا ولش کن.
ضمن اینکه وقتی تو یه کشور با حکومت اسلامی هستی باید به ارزشها و هنجارهاش احترام بذاری دیگه.

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
دقیقا بحث منم اعتقادی هستش دیگه.روزه گرفتن یه محدودیته کامله دیگه.از صبح تا غروب نباید چیزی بخوری.ولی وقتی مسلمون شدی باید روزه بگیری دیگه.نمیشه بگی محدودیته بابا ولش کن.
ضمن اینکه وقتی تو یه کشور با حکومت اسلامی هستی باید به ارزشها و هنجارهاش احترام بذاری دیگه.
ببخشیدا ولی به حرف زور که نمیشه احترام گذاشت..

viva shz

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
....نمیشه که یک کشور فقط اسمش اسلامی باشه بعد از هر وری که نگاش کنی هیچ اثری از دین توش نبینی درباطن!همه چیز که ظاهر نیست که!بله اگه همه چیز باز بر پایه دین عمل میشد این رو میشد به عنوان یک توجیه گفت!هر کسی اعتقاد مذهبی قوی داره برای خودش اجرا میکنه دیگه کسی جلوشو نمیگیره که ولی شاید یکی دیگه نخواد اجرا کنه!

mahdi26465

عضو جدید
کاربر ممتاز
....نمیشه که یک کشور فقط اسمش اسلامی باشه بعد از هر وری که نگاش کنی هیچ اثری از دین توش نبینی درباطن!همه چیز که ظاهر نیست که!بله اگه همه چیز باز بر پایه دین عمل میشد این رو میشد به عنوان یک توجیه گفت!هر کسی اعتقاد مذهبی قوی داره برای خودش اجرا میکنه دیگه کسی جلوشو نمیگیره که ولی شاید یکی دیگه نخواد اجرا کنه!

این قسمت که رنگیش کردم خیلی بی منطق بود حرفت انصافا.

viva shz

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منظورت اینه که حرف خدا حرف زوره که گفته خانما حجاب داشته باشن؟
...حالا یک سوال..حرف خدا این بوده که باید یک ادمی مثل بابک زنجانی میلیارد میلیارد پول رو بالا بکشه کسی ککشم نگزد و اون وقت یک عده زیادی که تو همین باشگاه مهندسان هم تعدادشون کم نیست با سیلی صورت خودشون رو سرخ نگه دارن؟!اخه چرا از خدا فقط در این موارد مثل حجاب مایه میذارید ؟!

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظورت اینه که حرف خدا حرف زوره که گفته خانما حجاب داشته باشن؟

نه خدا گفته داشته باشن ولی هر کسی میتونه نداشته باشه مربوط به خودش میشه...خدا هم گفته لا اکراه فی الدین!!
خدا خیلی حرفای دیگه ایهم گفته که اینجا به هیشکدومش عمل نمیکنن...هر کسی صلاح خودشو بهتر میدونه قرار نیست با زور و اجبار چادر سر کسی کنن...یا هر لباس دیگه ای..

danaye

عضو جدید
با تشکر
ولی یک نکته

کارییم ندارییمم ولیی
مگهه الکییه کلیده بهشتتت....
میشه عادت کرد ..

danaye

عضو جدید
مسلمان شناسنامه ای.........
حجاب زوری..........................
ای ای ای
قانون............ابزاری

اگه خودتم جزء اونایی خواخشا خودتو به اسلامم نچسبوننن .. که هیچکدومتونن مسلمان هم نیستید چه برسه به شیعهه اثنا عشریی
/
تو که پسری چیکار به حجاب داریی

mahdi26465

عضو جدید
کاربر ممتاز
...حالا یک سوال..حرف خدا این بوده که باید یک ادمی مثل بابک زنجانی میلیارد میلیارد پول رو بالا بکشه کسی ککشم نگزد و اون وقت یک عده زیادی که تو همین باشگاه مهندسان هم تعدادشون کم نیست با سیلی صورت خودشون رو سرخ نگه دارن؟!اخه چرا از خدا فقط در این موارد مثل حجاب مایه میذارید ؟!

...شما من 2 ساعته حرف منطقی زدم یکیش رو نتونستی جواب بدی که!نرود میخ اهنین در...

جوابای منطقیت مثل جواب بالا بود.الان این که گفتی چه ربطی داشت؟یکی دزدی کرده چه ربطی به حجاب داشت آخه؟
من میگم خدا حجابو واجب کرده واسه زن.حالا اگه شما مخالفی دیگه من حرفی ندارم.

viva shz

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جوابای منطقیت مثل جواب بالا بود.الان این که گفتی چه ربطی داشت؟یکی دزدی کرده چه ربطی به حجاب داشت آخه؟
...خدا خیلی کارای دیگه رو هم واجب کرده!اگه رعایت میکردن وضع مملکت این نبود!

عليرضا1361

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو این جهان بلههه نهه تو اخرتتتتتتتتت////
حتی به اندازه چرکه دستمم تو اون دنیا اثر ندارهه

چرا وقتی پولدار باشی مدرسه میسازی-به دیگرون کمک میکنی-کافی شاپ مجانی میسازی واسه پسر دخترا تا همشون بگن دمت گرمو....
بعد مستقیم میری بهشت ;)

ارش کمان گیر

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدا واجب کر ده............فقط توی ایران واجب شده.......
به کشورهای همسایه یه نگاه کن........البته طلبان هم ...........اجباری کرده بودند

وضعیت
موضوع بسته شده است.