آيا مي دونيد قبر امير كبير كجاست ؟

aseman 2010

عضو جدید

اصلا تا حالا فكر كردين مزار اين بزرگمرد ايراني كجاست ؟
.
.
.
.

احتمال قريب به يقين نمي دونيد ...
تعجبي نداره
غصه هم نخوريد خيلي ها مثل شما هستند
از جمله خود من كه تا همين چند هفته پيش نمي دونستم و كاملا اتفاقي اين موضوع رو فهميدم

امير كبير صدر اعظم ايران در زمان ناصر الدين شاه كه با دسيسه هاي يك سري وطن فروش و طماع در حمام فين كاشان به قتل رسيد در شهر كربلا در كشور عراق به خاك سپرده شد

اين كه چرا او را به كربلا بردند براي من سوال است و احتمال مي دهم براي دور ماندن مردم از مزارش وجلوگيري از تبديل آن به ميعادگاه مظلومان او را از ايران و ايراني دور كردند
و اينكه چطوري در آن زمان جسد اين مرد بزرگ رو با امكانات محدود آن زمان به عراق منتقل كرده اند هم باز جاي سوال دارد

. اما چيزي كه بيش از همه مايه شرمندگيست اين است كه اكثر قريب به اتفاق ايرانيها نمي دانند مزار اين اسطوره تاريخ كجاست
تا زماني كه روابط ايران و عراق تيره بود و كسي حق سفر به كربلا رو نداشت شايد اين ندانستن توجيه داشت ولي
امروزه با سفرهاي متعدد مردم به عراق و كربلا جاي بسي تاسف است كه حتي يكي از كساني كه از عراق بر مي گردد نمي داند كه امير كبير هم در آنجا دفن بوده

. آيا فكر نمي كنيد كه همين عراقيها به ما خواهند خنديد كه چطور مردي رو كه بسياري از داشته هاي امروزمان را مديون اوهستيم فراموش كرديم؟
من كه خودم از خودم خيلي خجالت كشيدم

Abolfazl_r

عضو جدید
کاربر ممتاز
همون بهتر که همونجاست. مثلا چه گلی به سر این یکیا زدیم؟ اونم اگه الان اینجا بود خلخالی یا خلخالیا بالاخره تو یه دوره ای ترتیبشو میدادن.

aseman 2010

عضو جدید
همون بهتر که همونجاست. مثلا چه گلی به سر این یکیا زدیم؟ اونم اگه الان اینجا بود خلخالی یا خلخالیا بالاخره تو یه دوره ای ترتیبشو میدادن.
هدف بالابردن اطلاعات شماست
به عنوان یه مهندس اگه یکی ازت پرسید بلد باشی
حالا حتما نباید بری سر قبرش

dalin

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش منم نمی دونستم :redface:

می گم می شه ازش عکسی گذاشت ؟؟؟؟

dalin

عضو جدید
کاربر ممتاز

aseman 2010

عضو جدید
من از اطلاع رسانی شما کمال تشکرو دارم.
ولی باید بگم شما بیشتر ابراز تاسف کردی !
بیشتر تاسفم از نا اگاهیم بود از اینکه نمیدونستم وشاید هیچ وقت هم برام سوال نبود
چون من کربلا رفتم اما هیچ کس هیچ اطلاع رسانی در این زمینه نکرد

Abolfazl_r

عضو جدید
کاربر ممتاز
بیشتر تاسفم از نا اگاهیم بود از اینکه نمیدونستم وشاید هیچ وقت هم برام سوال نبود
چون من کربلا رفتم اما هیچ کس هیچ اطلاع رسانی در این زمینه نکرد

متاسفانه خیلی های دیگه هم هستن تو این مملکت که به قبورشون بی توجهی میشه. حالا اون که دیگه اونجاست و کاری از دستمون برنمیاد.

Sarp

مدیر بازنشسته
بله میدونستم
تو کربلا هم دنبالش گشتم
ولی کسی نبود که نشونم بده

k2_h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
كي بود حالا ؟ خدا رحمتش كنه

k2_h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
يه نفر با خط و نوشتار خودش ازش بگه لطفا كپي نكنين و ويكيپديا و گوگل رو بيخيال شين

ddahmadss

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه کتاب هاشمی رفسنجانی در موردش داره که بخونید خوبه براتون

maryam v

عضو جدید

.
.
.
.

تعجبي نداره
از جمله خود من كه تا همين چند هفته پيش نمي دونستم و كاملا اتفاقي اين موضوع رو فهميدم

امير كبير صدر اعظم ايران در زمان ناصر الدين شاه كه با دسيسه هاي يك سري وطن فروش و طماع در حمام فين كاشان به قتل رسيد در شهر كربلا در كشور عراق به خاك سپرده شد

اين كه چرا او را به كربلا بردند براي من سوال است و احتمال مي دهم براي دور ماندن مردم از مزارش وجلوگيري از تبديل آن به ميعادگاه مظلومان او را از ايران و ايراني دور كردند
و اينكه چطوري در آن زمان جسد اين مرد بزرگ رو با امكانات محدود آن زمان به عراق منتقل كرده اند هم باز جاي سوال دارد

. اما چيزي كه بيش از همه مايه شرمندگيست اين است كه اكثر قريب به اتفاق ايرانيها نمي دانند مزار اين اسطوره تاريخ كجاست
تا زماني كه روابط ايران و عراق تيره بود و كسي حق سفر به كربلا رو نداشت شايد اين ندانستن توجيه داشت ولي
امروزه با سفرهاي متعدد مردم به عراق و كربلا جاي بسي تاسف است كه حتي يكي از كساني كه از عراق بر مي گردد نمي داند كه امير كبير هم در آنجا دفن بوده

. آيا فكر نمي كنيد كه همين عراقيها به ما خواهند خنديد كه چطور مردي رو كه بسياري از داشته هاي امروزمان را مديون اوهستيم فراموش كرديم؟
من كه خودم از خودم خيلي خجالت كشيدم
چه جالب ...
مرسی
نمیدونستم

k2_h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
از توصیتون ممنون برای همینه که اطلاعاتت اینقدر زیاده
بگو مامانت برات اسفند دودکنه

مامان شما براتون دود كرده چه گلي به سرتون زده ؟ كه چي بشه مثلا ؟ تو ميدوني قبر حضرت آدم كجاس ؟ آخه مديون اوني كه به دنيا اومدي

ول كنين اين مزخرفاتو . داشتم داشتم حساب نيس دارم دارم حساب است . ضمنا من نه اينوريم نه اونوري

والسلام

k2_h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هر چه كه بودن اون موقع خوب بودن و ما به نيكي ازشون ياد ميكنيم . يكي از اين ميگه يكي از كوروش يكي از هخامنش يكي از رستم و يكي از .........

آقا مملكتمو دارن رو سرمون خراب ميكنن شما هنوزم به دنبال اينين حق اونا رو بگيرين ؟

aseman 2010

عضو جدید
هر چه كه بودن اون موقع خوب بودن و ما به نيكي ازشون ياد ميكنيم . يكي از اين ميگه يكي از كوروش يكي از هخامنش يكي از رستم و يكي از .........

آقا مملكتمو دارن رو سرمون خراب ميكنن شما هنوزم به دنبال اينين حق اونا رو بگيرين ؟
مهم اینه که هر مطلبی رو که میخونی در موردش جبهه نگیری نمیدونم منظورت از حق چیه
هرکسی هرکاری میکنه برای خودش میکنه نمیدونم چرا بااین زاویه نگاه می کنی
امابرات ارزوی ارامش میکنم
گذاشتن این مطلب فقط برای اطلاع رسانی بود

k2_h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مهم اینه که هر مطلبی رو که میخونی در موردش جبهه نگیری نمیدونم منظورت از حق چیه
هرکسی هرکاری میکنه برای خودش میکنه نمیدونم چرا بااین زاویه نگاه می کنی
امابرات ارزوی ارامش میکنم
گذاشتن این مطلب فقط برای اطلاع رسانی بود

من جبهه گيري نكردم . هركسي ميتونست بفهمه من شوخي كردم .

سایرس

عضو جدید

.
.
.
.

تعجبي نداره

امير كبير صدر اعظم ايران در زمان ناصر الدين شاه كه با دسيسه هاي يك سري وطن فروش و طماع در حمام فين كاشان به قتل رسيد در شهر كربلا در كشور عراق به خاك سپرده .....
راستش من هم نمی دونستم ممنون
به نظر من همون بهتر که اونجاست حتما سعادت داشته تو خاکی که حسین شهید شده و......باشه